Základným motívom filmu sú dobrodružstvá levíčaťa menom Simba, ktoré sa začína boriť s prijatím zodpovednosti dospelého veku a svojej osudom určenej úlohy kráľa džungle. Ako bezstarostné mláďa sa už nemôže dočkať, kedy bude konečne kráľom a dni trávi hrami so svojou kamarátkou Nalou. Jeho otec kráľ Mufasa, vážený vládca Levej skaly a okolitého územia, sa mu snaží vštepiť zásady „kruhu života“ – čo je jemná rovnováha prírody, spájajúca všetky zvieratá. Snaží sa ho okrem toho pripraviť na deň, keď bude sám povolaný za vodcu. Mufasov brat Scar však dúfa, že ten deň nikdy nepríde a snuje intrigy, pomocou ktorých by odstránil kráľa spolu so Simbom, aby sa tak mohol zmocniť trónu. Spolu s trojicou hyeních nohsledov – Šenzi, Banzai a Eda - sa mu podarí vlákať Simbu pod kopytá splašenej čriedy pakoní, kde pri pokuse o záchranu syna nájde svoj koniec kráľ Mufasa. Scar presvedčí Simbu, že je to on, kto je zodpovedný za smrť kráľa a radí mu, aby od Levej skaly ušiel a nikdy sa už nevracal. Vyľakaný a pocitom viny prenasledovaný Simba uteká do vyhnanstva, kde sa zoznámi so šibnutým, ale dobrosrdečným diviakom menom Pumbaa a veselým mungom menom Timon. Simba prijme ich prístup k životu, charakterizovaný pojmom „Hakuna Matata“ – t. j. žiadna minulosť, žiadna budúcnosť – žiadne starosti! Levíča časom dospeje na mladého leva, ktorému sa podarí zabudnúť na svoju minulosť. Jedného dňa sa však na scéne zjaví mladá krásna levica. Vysvitne, že je to jeho dávna priateľka z detstva, Nala. Porozpráva mu o ťažkých časoch a o utrpení, ktoré pod Scarovou vládou dopadli na krajinu okolo Levej skaly a zaprisaháva ho, aby sa vrátil a zaujal svoje miesto ako kráľ. S pomocou múdreho opičieho šamana Rafikiho si Simba uvedomí, že otcov duch žije v ňom i naďalej. A tak sa v záverečnom klimaktickom boji so Scarom a jeho hyeňou armádou Simba pokúsi vydobyť si späť svoje právoplatné miesto v „kruhu života“... (TV JOJ)

Eleri

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem to viděla prvně, ale vím, že se kdykoliv podívám znovu bez jakýchkoliv křečí. Lví král je pro mě prostě celé dětství (vlastnila jsem puzzle, když mi bylo cca. Těch 7/8 let). Nemůžu opomenout skvělý nástup s ještě lepší hudbou na začátku. V průběhu filmu se poukazuje na neposlušnost dětí (v tomhle případě lvíčat/lvíčete), které pak nějak pykají za svoje rozhodnutí. Ale aby to nebylo celé zlé, čeká tam na nás i známé duo, které nás uvede do nálady svým zvláštním životním stylem a další dávkou energické hudby. Krásný dojemný konec. ()

Veru210

Hudba, písně Eltona Johna, úchvatné scény , Zlatý glóbus za nejlepší film. Pohádka, kterou viděl snad každý a já měla možnost ji vidět jako nejvyhledávanější pohádkový muzikál v samotném Hamburgu. Stoprocentně doporučuji, chytne za srdce nejen nejmenší ale i starší. Pro mě, skoro dospělou návrat do dětství. ()

Tambry1231

Tento film som prvý krát videla ako veľmi malá a už vtedy sa mi páčil, kvôli animácií, piesňam a sympatickým postavám. A teraz mám tento film rada ešte viac. Je tam veľa citových vydieračov, ako známa Mufasová smrť, a vlastne všetko čo sa jej týka. Mimo toho film je veselý a občas dojímavý a smutný aj kvôli iným dôvodom. Má krásnu animáciu, chytlavé piesne a okrem Scara sa mi páčia všetky postavy ( Ano, aj hyeny ). Určite jeden z najlepších animovaných filmov. ()

tukan008

Animák pro děti, jak má být. Pohádkový motiv, životní hodnoty stravitelně převedené do prostředí a osudů zvířat, krásná hudba, pěkně kreslené i animované, sem tam nějaká písnička se srozumitelným, ale přitom inteligentním textem. Plus si to užije i starší divák (jako třeba já). Zajímavé, že jsem tuhle pohádku v dětství a i později úplně přehlížel. Opravdu stojí za to a dnešní autoři pohádkových animovaných filmů by se k rysům tohoto filmu měli vracet a ne dělat lacinou a rádoby vtipnou zábavu, někdy až groteskního a fekálního typu humoru, bez jednoduchého a přitom chytrého příběhu (a nemyslím tím chytrý = intelektuální/filozofický/apod.) A taky by mohli zjistit, že pro zážitek není třeba ani to tři dééé. Tady je to dvě dééé a je to fajn i tak. Na nic si to nehraje a je to silné i tak. PS: Jo a co se mi tady ještě líbilo a co musím vyzdvihnout je to, že si zvířata i přes lidskost zachovala i to zvířecí. Prostě super! PPS: Napsal bych toho víc, ale to bych tady pěl chválu na desítky řádků... ()

Richi007

Po 11 letech jsem viděl tuto nádheru. Opravdu asi nejlepší animovaný film od Disney s příjemnými postavy, které si zamilujete. Dokonce snad i záporáka. ()

tomino28

Snímek se spolu s několika dalšími počiny drží na samotném vrcholu animovaných filmů, které jsou "pouze" 2D. Zápletka nepřekvapí, ale děj je vydatný a zhuštěný do sympatické stopáže. Navíc je prokládán několika vtipnými scénami a rozhodně tak svým divákům nenabídne ani nejmenší záminku k tomu, aby se začali nudit. Nejjasnějším důkazem budiž to, že i po několika desetiletích od uvedení se stále jedná o kvalitní rodinnou podívanou. ()

RoseThrone

Animované filmy ke mne neodmyslitelně sedí a nejvíce právě snímky vyrobené v dílnách Walta Disneyho. Lví Král k nim zaručeně patří a co víc, patří k těm nejlepším co tahle studia vydala. Tato zábavná, leč dojemná rodinná podívaná je doplněna o skvělou hudbu Hanse Zimmera a Eltona Johna a troufám si tvrdit, že už dlouhou dobu nevyšel takto dokonalý soundtrack. Tahle pohádka je pro mě taková kotva mého dětství, která mě doteď nezklamala a já věřím, že ji budu mít stejně tak ráda i za dalších mnoho let. :-) ()

Mancunian

Hakuna Matata! Je k tomu nutné přidávat více? Snad jen to, že tato pohádka ovlivnila můj život tak, že náš první pejsek, který se narodil 23 let po natočení téhle klasiky, je pojmenovaný právě po nezapomenutelném lvíčkovi - Simba. ()

Tomas_PO

Skvelá animácia, pekný emotívny príbeh a nádherná, už kultová titulná pieseň. Trošku menej vtipných momentov a menej rozvinuté zvieratkovské postavy. ()

Atchyroz

Hakuna Matata! I když je pravda, že jsem viděl hodně i lepších animáků, Lví Král je nestárnoucí klasika, která má u mne navrch už jen tím, že jsem stejně jako mnoho dalších na ní vyrůstal. Disney mě Lví Králem a z jeho doby i Tarzanem naprosto dostal a vždycky pro mne bude číslo 1. Má cenu tento film vůbec představovat? Legendární příběh o Simbovi, který musí ve světě najít sám sebe a stát se králem, zábavná dvojka Timon a Pumba, vševědoucí opičák, největší záporák mého dětství Scar nebo symbol moudrého a dobrého krále Mufasa. Nesmím opomenout slavnou hudbu Hanse Zimmera a písničky, které k filmu neodmyslitelně patří a vždycky si je budu s Lvím Králem spojovat, stejně i naopak. ()

Astonko

Moja srdcovka už od detstva, kedy som ju pozeral stále a stále je to moja najobľúbenejšia Disneyovka, pre mňa je tam proste všetko perfektné 10/10 ()

NovySvet

Diskriminace menšin (zde zobrazení jako brouci a červi), žádná soběstačná kladná ženská postava, žádná kladná homosexuální postava a vlastně se zde závažná témata jako rasismus vůbec neřeší. Pro děti dost nevhodné. ()

ZetDaElO

Krásny dojímavý príbeh, famózna Zimmerova hudba a vynikajúci slovenský dabing. Miloval som to ja, milujú to aj moje deti. Nadčasový film, ktorý bude navždy nadčasový. ()

swenyx

Další z řady filmů, který jsou mé dětství a taky další z řady animáků které zdaleka nejsou jen pro děti, jsem rád že jsem tohle jako děcko nemissnul a sjížděl to celkem často, tohle fakt hituje na emoce, super podívaná s úžasným soundtrackem a ještě lepšími postavami. ()

Jan.Sus

Dětství, jinak se to říct nedá. Pokaždé, když si tento skvost pustím, mám slzy v očích. Nikdy nezapomenu na pocity mého 6 ročního já, když jsem na to poprvé koukal. Nejlepší Disneyovka vůbec. ()

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (viac)