Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (CinemArt SK)

choze

Nebavil mě příběh a ani akce. Klasické marvelácké finále "pojďme něco obřího dostat do vzduchu a pak to zničit." ()

somnar

Rodinu líp pořešili Strážci Galaxie, zabijácké komploty druhý Kapitán Amerika a ten padající helicarrier už taky někde byl, ne? Nová je snad jen ta popíková emancipační message o znovuzískání vlastních těl, která by ještě před pěti lety byla big deal, dneska už je ale prostě příliš průhledná. Herečky a herci ale moc fajn, úplně jiná liga než třeba košťata ve Falcon and the Winter Soldier. ()

Eliott

Jelikož film pojednává dle mého o nejméně zajímavém Avengerovi, před sledováním jsem neměl takřka žádná očekávání. To podtvrzoval i můj předpoklad, že se snímek v lepším případě bude pohybovat někde na hranici tří hvězd. Měl jsem však i pesimistější predikci a to řazení někde mezi Captain Marvel (*) a Black Panther (**). Opak byl pravdou, snímek byl natočen naprosto rozdílným způsobem než předchozí Marvelovky a o poznání temněji. Osobně bych tak tento film nebral jako klasické dílo z tohoto vesmíru (i když tam bezesporu patří), ale spíše jako dílo o tajných službách s fantasy prvky. Ona klasika, na kterou jsme u těchto děl již všichni zvyklí zůstává pouze v tom, že akční scény jsou (jako ostatně vždy) dotažené do naprosté dokonalosti a humorné prvky do filmu perfektně sedí a nijak nenarušují atmosféru. Plusové body dávám především za velice zajímavý a především zábavný nápad podivné agentské rodiny v čele s Red Guardian a pak také za celkem propracovaný twist na závěr. Řekl bych, že se tento výtvor zcela překvapivě na mém žebříčku zařadí mezi ty lepší Marvelovky, ale to ještě ukáže případné opětovné shlédnutí. 83% ()

Ainy

Já byla jakž takž spokojená a kdyby mi v tom kině neustále někdo neprděl pod nos a kdyby si nějaká splašená a pomýlená slečna při spěchu na wecko po vypitém litru coly nespletla dveře ven s nouzovým východem, nepustila tak do celého sálu a na plátno denní světlo a neuměla to pak zavřít, byla bych spokojená zcela. Výborný akční děj, mrtvolky, zabíjení ale i vtip a humor. Zvlášť tatík, který se po dvaceti letech snažil narvat do komického supermanského oblečku. Potěšila mě i hudba, a to konkrétně Nirvana hned v úvodu. Na rozdíl od jiných rodičů bych já ale na totok nevodila úplné pinďulíny, kterých přišlo do kina fakt hafo. Těch drsností, vybuchujících mozků, mrzačení a jiných nechutnůstek tam bylo na ně až moc. ()

Botič

Temný rozjezd v uličkách Maroka a Budapešti je, i přes podivný střih, přesně ten film, který jsem s Black Widow chtěl vidět. V druhé polovině se to ale zlomí ve špionskou komedii s dysfunkční rodinkou ve svém centru a místo pořádně dopečeného příběhu se tu tvůrci spokojí pouze s přehrocenou CGI akcí, u které postavy hází jeden divnější vtip za druhým. ()

3DD!3

Nevěřte škarohlídům. Poctivá Marvelovka, která je sice pro dámy, ale rozhodně není hloupá. Úvod je boží, temný, nekompromisní, pak se přehodí na známou kolej, ale i druhá půle je víc než slušná. Infantilní humor je naroubován na Weinsteinovu aféru a přidává rodinnou omáčku po Disneyovsku. Má to taky divně useklý konec, (chybí likvidace Rosse, nebo vysvětlení jesli to byl kápo kdo pomohl), ale vzhledem k umístění za Občanskou válku je to jakž takž pochopitelné. Největším překvapením Vdovy je David Harbour a vůbec celá ta přepálená utíkačka z vězení. Chceme seriálový spin-off s Crimson Dynamem! A celé si to pro sebe krade Florence Pugh. Pozérka. ()

NinadeL

Je to neskutečná škoda, že se nepovedlo nasadit Black Widow měsíc po Wonder Woman 84, mohlo to být skvělé ženské combo. Takhle už to tolik nevyzní. Takto v mezičase prošuměla Captain Marvel i seriálová WandaVision, protože začátek 4. fáze MCU přichází v době nedůvěry v covidem narušený svět médií. Přesto je setkání se sólovkou Scarlett Johansson za vydatné podpory Florence Pugh a Rachel Weisz vysloveně příjemné. Akce je tradičně ironicky přepálená, fanoušci studené války jsou spokojení a bedekr tentokrát doporučuje Budapešť. ()

Kaka

První polovina skvělá. Temné intro, syrové, těkavé bitky a skvělé eye candy trikové momentky (scéna s komínem "wow"). Skoro bych se nebál říct, že první desítky minut tvoří nejen slušné podhoubí pro origin postavy, o které toho vlastně ani moc nevíme, ale zároveň to má emocionální grády a přímočarost, která byla tak moc dobrá například u Winder Soldiera. Jakmile se to ale zhoupne do druhé části, stává se z toho spíše komedie, protože jak to už u komiksáků bývá, jen málokdo a máloco nejede ve stylu "check all the boxes". Neboli musíme se zalíbit všem. A tak se najednou ze smrtelně vážně se tvářícího filmu stává téměř veselohra a zcela to pochovává od vyšších příček šíleně přestřelené finále. Florence Pugh nejlepší, ale třeba postavy obecně OK, jen naroubované v kočkopsovi. Pořád to má rukopis nabombeného vysokorozpočťáku, ale v tomto provedení měl možná přijít před bitvou a ne po ní. ()

Spiker01

Film, co nejen, že měl přijít do kin před rokem, kdy byl hotový, ale hlavně by dávalo mnohem větší smysl, kdyby na něj došlo před těmi pěti lety. Ale zkrátka pro to nebyl prostor, Marvel si točil ty dva, max 3 filmy ročně a kvantitativně se rozjíždí až ve čtvrté fázi se seriály. Film samotný je úplně klasická marvelovka s novými postavami, o kterých samozřejmě celé roky nebylo slyšet a narychlo se muselo vymýšlet, jak je napojit na MCU, ačkoliv tedy úvod docela zvedá naděje, že tentokrát se dočkáme něčeho, co není jen pásová výroba, ale něco umělečtějšího. Po parádním intru se však vracíme do starých kolejí a dostáváme onu pásovou výrobu. Je to však produkce takových rozměrů a přiměřených kvalit, za které by třeba u Warnerů líbali ruce. Jen to zkrátka není nic navíc. Což už prostě ani nemůže, jelikož je známým faktem, že u Marvelu jsou režiséři spíše najmutými nádeníky bez silné tvůrčí vize, která by příliš dřela (zdravím Edgara Wrighta či Scotta Derricksona) a akční scény točí jiný štáb, takže za ně Cate Shortland chválit nebudu, ač je rozhodně pochválit musím a je to asi ta nejlepší věc na filmu složeném z tisíckrát ojetých motivů ztráty a získání nazpět (skoro)rodiny a svrhnutí jednoho hrozně zlého pána, jež vede jistou zlou organizaci. Rok nebylo pořádně na co chodit, dva roky tu nebyla marvelovka, takže pokud už člověk nerezignoval na časovou kontinuitu a disneyovské hračkářské přehlídky jej stále neomrzely, je návštěva kina povinnost. Jsem jedním z nich. PSFlorence Pugh je nepřekvapivě výborná nástupkyně řádu Black Widow. ()

castor

Scarlett Johansson se těžko vyrovnávala s tím, že si její „rodiče“, jinak ruští špioni, přestali hrát na rodinu, protože společná mise skončila, a Scarlett i se sestrou musely zapomenout na rodinnou idylku. V dospělosti je z ní trénovaný zabiják, výcvikem prošla i toho času uražená ségra, aby poté, co rozbijí půlku kuchyně a doškrtí se záclonou, rozpoutaly oslomůstkoidní divočinu. Přitom první půlka baví. Obě herečky v hlavních rolích jsou moc fajn, akce je slušná, atmosféra temná a pohlcující. Jenže pak se z toho stane přestřelené divadlo, které rozhodně nelze označit za svěží nebo na zadek posazující. Střih je nervózní, finále už je pak tradiční marvelovský digibordel. Za sebe alespoň oceňuju, že se neobjevil nikdo z gymnastické party, teda z Avengerů. ()

D.Moore

Mrzí mě to, ale tohle je pro mě zatím nejzbytečnější Marvel film. Vůbec z něj nemám pocit, že MCU nějak přispěl - vznikl prostě proto, že fanoušci chtěli sólo Black Widow (a, božebože, dozvědět se, co bylo v Budapešti, aby už od toho byl pokoj) a Scarlett Johansson po Endgame pravděpodobně taky nebyla proti. Je to taková promarněná šance, film hraje od začátku do konce na jistotu a ačkoliv jsou akční scény příjemně a záměrně nadsazené (ne náhodou se Natasha dívá na Moonrakera) a hlavní hrdinky i hrdinové v nich působí ještě nezničitelněji než Jason Bourne nebo libovolný terminátor, co je to platné, když jsem si během té rychlojízdy nedokázal k většině postav vytvořit jakýkoliv vztah a v závěru mi bylo skoro jedno, co se komu stane. Týká se to bohužel i Taskmastera, který tu prostě najednou je a podle tvůrců by z něj měl jít strach, jenže nejde, protože nám je jasné, že tohle není ten typ filmu, ve kterém by mohl záporák vyhrát či alespoň remizovat. Tady se spíš až whedonovsky vtipkuje a na napětí zapomeňte. Jestli může Black Widow do budoucna MCU něco přinést, tak snad jen návrat Florence Pugh a Davida Harboura. Oba by mě potěšili. Ale tenhle příběh Black Widow nebylo nutné vyprávět. ()

Hild

První polovinu jsem byla nadšená, ta je totiž vážně skvělá. Dobře zde fungovaly akční scény, byl zde jistý nádech osudovosti a Scarlett Johansson s Florence Pugh tvořily skvělou dvojku. Jenže druhá polovina se začala značně táhnout. Věci a skvělé nápady, které jsem doufala, že se rozvinou ve druhé půlce, vyšuměly úplně do prázdna, zcela zde nefungoval humor a film také trpí díky velice slabému záporákovi. Je to hrozná škoda, protože ten potenciál tam byl obrovský, takhle je to jen takový marvelovský průměr. ()

Wacoslav1

ČSFD filmový víkend 2021 Boskovice. Hmm tak musím dát za pravdu většině komentářů tady, že se bohužel jedná  o film dvou rozporuplných polovin. Tou první kdy akce střídá akci a lokace lokaci jsem byl unešen. Zdálo se mi, že Marvel konečně natočil i něco pro dospělé s realistickými akčními scénami a minimem infantilního humoru. To už však bohužel neplatí pro druhou polovinu která se zvrtne v tradičně otravnou a rádoby hrozně vtipnou záležitost pro celou současnou rodinu. Souhlasím taky s tím, že záporácká grupa je poměrně nevýrazná a tak padesátikilový holky v pohodě zase zachrání svět. No a když přežijete tu nezbytnou porci teen humoru, tak sice dostanete relativně velkolepé akční finále, ale tady už bohužel o fyzickou akci nezavadíte ani náhodou a je to jen jak by napsal Laco současný nezáživný a přepálený digibordel. Takže na jednu stranu mi ty dvě hodiny celkem svižně utekly a nebyl jsem nijak zásadně iritován. Na druhou stranu v tom vidím jistou promarněnou příležitost, ale co už aspoň jsem se skoro po roce zase jednou podíval do kina.60% ()

Davies182

Je vážně ironie, že jen co si člověk začne zvykat na čas-od-času dětinský humor v každé druhé marvelovce, přiblíží se jeho infantilnost až takové hranici trapnosti a celkové mimóznosti, že se do filmu vůbec nehodí. A pokud tu navíc byla nějaká snaha o přiblížení se kvalitám divácky nejvděčnější špionážní série současnosti, tak Ethan Hunt si ve svých misích rozhodně nemočí na ruce, aby zabránil omrzlinám, že ano. Pokus o napínavý akční thriller nevyšel. ()

pepo

Neprijemne priemerny a zbytocny blockbuster s vybornou prvou tristvrte hodinou. Aspon Scarlett a Florence su super. Harbourovi by som dal dozivotny zakaz pred kamerou. Jedna z piatich najslabsich marveloviek. Asi starnem. 5/10 ()

Xmilden

Když se poprvé Natasha objevila v Iron Manovi 2, byla její postava doslova zjevením a volalo se po sólovce, jenže Kevin Feige měl jiné plány. Černá vdova se zjevovala v sólovkách druhých a samozřejmě týmovkách. V roce 2021 nastalo sucho a než se Avengers posunou někam dál na své další misi, Feige projistotu ještě jednou zkontroluje šuplíky a hle. Diváci si přejí Černou vdovu, je potřeba narychlo spíchnout nějaký origin o jejím původu a k tomu samozřejmě ještě povolat nějakou začínající ideálně režisérku. Výsledek asi všichni dokážeme zhodnotit, tak že nás to sice úplně nenasralo, ale skvělý film vypadá úplně jinak. Kdyby tahle Černá vdova nevznikla, asi by se vůbec nic nestalo. Myslím že v roce 2021 si tento origin už nepřál vyloženě snad nikdo. Určitě jedna z úplně nejslabších (možná i nejslabší) Marvelovek, která plní funkci absolutní záplaty, před tím důležitějším. 55% ()

Tom_Lachtan

Takový prazvláštní apendix, na který se tak dlouho čekalo, až vlastně není z hlediska celého Marvelího filmového seriálu zvlášť zajímavý a znova to uvidím tak za patnáct let, až si kliknu na disney+ a řeknu si, že si sjedu všechny marvelovky v chronologickém pořadí. On to ovšem není špatný film, jen trpí tím, že je ohraničený lepšími kousky a pro mě osobně tím, že titulní Černá vdova je zdaleka tou nejméně zajímavou z postav a všechny scény s ní si kradou jiní, obzvlášť taťkózní rudoarmějec a vůbec všechny "rodinné" scény balancují na hraně sitcomu, trapnosti a pokusu o dramatiku a s lepším scénářem a mnohem menším rozpočtem na digitalní efekty by to působilo o dost líp. PS: při psaní tohoto komentáře nebyl zraněn žádný pavouk, ačkoliv mám dojen, že ten v rohu na stropě po mě začíná vrhat divné pohledy a přísahal bych, že začíná bručet jako naspeedované medvídě.  ()

Arbiter

Po déle jak roce. V Imaxu. Na Marvelovce. Byla to radost. Popkornový feminismus sice místy trochu přetekl, ale  opravdu jen místy. Spíš furt nechápu to s těma feromonama. A přijde mi škoda, jak povrchně snímek pracoval s konceptem osobní svobody. Florence Pugh byla supr. ()

-bad-mad-wolf-

Já vlastně nevím, co si o tom myslet. Marvel se v současné generaci Avengers už evidentně vystřílel a možná by ji měl nechat spát. Dobrý dojem zanechávají jen Florence Pugh a pár (zhruba tři) fajn nápady v akčních scénách, zbytek je na pytel. Komediální potenciál Davida Harboura nevyužit (je ho dost málo), trikové scény místama fakt hnusně smrdí CGI a celá rádoby psychologická/rodinná vrstva vyprávění se jednak strašně pere s akčním bordelem, druhak je jí dáno více prostoru, než kolik zaslouží. Když hrdinky se slzou v oku dlouhé minuty smrtelně vážně fňukají nad svým osudem, načež začnou dělat imbecilní WTF humory a akční kejkle, působí to buď retardovaně (v lepším případě), nebo pěkně otravně (v horším případě). Zkrátit, osekat zbytečný a ubrečený balast, uklidnit CGI bordel, nechat Harboura humorovat, více se věnovat fyzickým akčním scénám a uštěpačnosti a bylo by to hodně fajn i se stejným příběhem. Takhle je to otrava, ze které si budete chtít později maximálně tak pustit jednu dvě scény na youtube. P.S. Potitulková scéna je dost klišé trapas, jehož realizace už teď smrdí hodně předvídatelným průserem. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)