Veľké malé klamstvá

• Česko Sedmilhářky (viac)
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scenár:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (viac)

Temná komediálna dráma sa odohráva v kalifornskom mestečku Monterey a začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Hoci totožnosť obete aj páchateľa zostávajú záhadou, všetko nasvedčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajomstvo obklopujúce trojicu matiek - Madeline, ktorá je živelnou ženou v domácnosti, čo chová zášť voči exmanželovej novej mladšej žene Bonnie, inštruktorke jogy so zenovým prístupom k životu; ďalej Celeste, bývalej právničke žijúcej v zdanlivo dokonalom manželstve s mladším mužom; a Jane, slobodnej matke s temnou minulosťou, ktorú Madeline a Celeste vezmú pod svoje ochranné krídla. V priebehu siedmich napínavých častí plných čierneho humoru vychádza najavo, aké tajomstvo každá zo žien skrýva, a postupne sa dostávame až k onej osudnej noci. (HBO Slovakia)

Kaluž

Masterpiece! /// 2. sezóna /// Po výborné první řadě střemhlav sešup do mizérie. Nebýt tý starý dámy Streepový, není vlastně ani na co koukat. Druhé Sedmilhářky jsou dokonalým příkladem vaření z vody. ()

Mikita

Ve skutečnosti jsem docela nadšená. I když se potvrdila správnost mých teorií. Líbí se mi ta pestrost charakterů, nikdo není klasický záporák či klaďas. Je to jako v životě, stačí vidět souvislosti a věci z pohledu toho druhého a dá se domluvit, najít společná řeč. Vážně kouzelná mozaika z maloměsta, z manželství a rodinných vztahů. "Ale já nejsem oběť." Nicole Kidman si mě tady snad poprvé úplně získala. ()

kajas

"Zoufalé manželky" na menší ploše a víceméně bez černého humoru, který mi v tomto případě ani nechyběl. Seriál se pyšní netradičně pojatou "detektivní" linkou (oběť ani viníka jsem do samotného odhalení neuhádla), dokonalými hereckými výkony (ze Skarsgårdova násilníka mám doteď husí kůži) a prima soundtrackem. Přečtu si předlohu. Edit po druhé sérii: Jedeme dál v zajetých kolejích, všechny holky jsou skvělé, ale v této sezóně si mě nejvíc získala dějová linka Renaty. A samozřejmě soud mezi dokonalými Nicole a Meryl. Skoro 5*. ()

sofiapetra

Vypadalo to na nudné holčičí tlachání, ale poměrně brzy se z toho vyloupl dost originální projekt. Mou pozornost si to každopádně získalo - a sedm dílů uteklo jako nic. Ale nevím, co na to chlápci... :) Název se mi taky líbil, leč vystihující zrovna moc není - oproti jiným žánrově podobným záležitostem se tam lhalo vlastně jen velice maličko. ()

Lauri

Tohle je přesně ten případ, kdy se k dílu dostanete vesměs úplně omylem, protože prostě jedno odpoledne nemáte co dělat a vyklube se z toho jedna z nejlepších věcí, jaké jste kdy viděli (a četli). Není to ani tolik o kvalitě (i když herecké výkony jsou VŠECHNY úplně TOP), jako spíš o příběhu samotném, který se mnou neuvěřitelně zarezonoval. Nyní už právem srdcovka. You can't always get what you want. EDIT: Druhá série lehké zklamání. ()

Miseet

Jo, jo, jo a jo!!! První dva díly pro mě byly takové nezaživné, ale když jsem se dokopala kouknout na ten třetí, najednou jsem se octla na konci sedmé epizody, ani nevím jak, a co se kolem mě dělo. Mistrovsky zahrané role, ještě aby ne, obsazení nemohlo být lepší. Příběh který nám odkrývá lži, které se odehrávají ve městě i v jednotlivých rodinách, i mezi odlišnými rodinami navzájem. Život hlavních hrdinek se zdá být na první pohled dokonalý.. krásný dům, manžel, děti, peníze, co víc si přát, že? Jenže, to nemusí být až tak dokonalé jak se to může na první pohled zdát. Příběh nám odhaluje, co se může dít za zavřenými dveřmi každé rodiny a psychologicky působí na diváky, nebo aspoň na mě. Jediné co mohu říct, je to, že toho potřebuju prostě víc a víc! Geniální.. ()

berusche

Strasne me ti lide vytaceli - jak jsou zavisti, jak jsou udrbany, jak jsou ustekany, jak jsou trapni, jak jsou sobecti, jak jsou alibisticti - pak mi doslo, ze asi budeme mit vsichni neco spolecneho! Posledni dil byl genialni, ma to perfektni scenar, je to skutecne uveritelne a vzijete se do toho a verite jim, ze ty zivoty skutecne ziji. Zabiji to jen posledni scena a celkem jasna predvidatelnost uz od tretiny. ()

easaque

+4* ach jo, to je trapné, že zase musím chválit HBO, ale zaslouží si to. Ze začátku to nevypadalo nijak zajímavě, hlavní postavy byly vesměs nesympatické uječené manželky a maminy, které spřádali mezi sebou intriky a nepochopitelné prostřihy komentující průběh událostí, které mě rozptylovali od děje. Tohle všechno jsem musel překousnout, ale po dalších dílech mi to vadilo čím dál míň a byl jsem zvědavý jak se to vyvine, když už od začátku vím, že se tam stala vražda. Za sebe musím říct, že to stálo za to a minimálně si 4 hvězdičky tato minisérie zaslouží a doporučuji dále. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Petrasuvicka

"Umlátíme vás vlídností"... zrovna od nich ta věta skutečně sedí. Je to divný kříženec Stepfordu a Zoufalých manželek. Po dvou dílech můžu říct leda tohle - dejte mi někdo Reesin a Nicolin šatník :D ()

vydumnica

Uz ked som sledovala Golden Globes zaujalo ma, ze velke hollywoodske hviezdy a este k tomu moje oblubene herecky Reese a Nicole sa dali na serial :) a bola som zvedava vzhladom na jeho uspech...Uz par rokov som nepozerala ziaden serial, ale tento som si nenechala ujst. Od zaciatku ma vtiahol do deja a bavil cim dalej tym viac! Najlepsi bol zaverecny diel, ani som nedychala, to ma presvedcilo dat 5 hviezdiciek, wow! Uzasne herecke vykony, prekrasne prostredie, napinavy dej, zaujimave zivoty obycajno neobycajnych zien a ich problemy, naviac este pointa a tema domaceho nasilia naozaj silna. Nicole uzasna! Uz sa tesim na druhu seriu s Meryl Streep, aj ked trosku pochybujem, ze bude taka excelentna ako prva...Je to serial skor pre zeny a to kazdeho veku. Uz chapem, ze aj take velke hviezdy sli do toho a vlastne to same rozbehli a produkovali...Urcite odporucam, tych 7 hodin ubehne ako voda....88% za prvu seriu. ..... A teraz po pozreti 2. serie tvrdim, ze bola este o nieco lepsia ako prva. Zasluzenych 5* to bez komentara. Nicole Kidman exceluje este viac. Meryl Streep presvedciva ako vzdy. A Laura Dern ma tiez milo prekvapila. SUPER zimomriavky sposobujuci serial...90%. ()

Lischai

První sezóna je skvělá nevyřčeností a sociálními náznaky. Bude vás bavit, pokud jste fanoušci seriálů, kde můžete řešit, jestli spolu dva lidi něco mají nebo nemají na základě toho, jak na sebe koukli v kavárně. Druhá se podle mě ale hrozně zkazí a je to už hloupě explicitní, uječené, a spousta postav sklouzne do jednorozměrných škatulek (Meryl Streep, debil s vláčky, debil na kole). Tak doporučuju se tam ani nevydávat a užít si jen tu dobrou první. ()

BarryLyndon

Jako konec ok, není to Zmizelá, ale taky to díky bohu nebyla Dívka ve vlaku a mimo herecké onanie HBO nechápu důvod, proč to mělo více, než 120 minut. 8/10 ()

1frida2

Tak ten seriál jsem viděla kvuliva me milované švagrové s tím, ze "to musím vidět". Takže za1. Vsechny herečky zahrály skvěle, nejlepší Reese. Jako přímočará, sebevědomá, odvážná, impulsivni Madeline. Za 2. Naproti tomu herci nudni, nanicovati, bez charisma. Za 3.Hudba fajn No, děti též super. Nelíbily se mi prostrihy,ujecenost a ten konec...vlastně jsme to měli celou dobu na očích a na úplný konec dorazeni růžovou... ()

dubinak

1. série Sedmilhářky jsou naprosto excelentní americká vztahovka se špičkovým hollywoodským obsazením, netradiční kompozicí scénáře a hlavně šokujícím koncem. Příběh se sice rozvíjí velmi pomalu a je to spíše taková pocitová záležitost, ale když s touhle partou bizarních postaviček vydržíte až do konce, dostane se vám úctyhodný nervy drásající závěr, který vyrazí dech. Je sice s podivem, že se tento seriál dočká druhé řady, protože jako uzavřená záležitost sám o sobě s přehledem funguje. Ke shrnutí řeknu jen, že první řada byla bezkonkurenční svými nádhernými exteriéry i luxusními interiéry, které doplňovaly výrazné osobnosti každé z postav. Prostě příběhově vás to nepustí, protože Sedmilhářky nabízejí vztahové orgie, které byste jen těžko chtěli zažít. Už vyhlížím druhou řadu. 2. série. Tak trochu jsem si nebyla jistá, o čem by mohlo toto pokračování být, ale rozvíjelo se to tak nějak zhruba, jak se asi nejlépe dalo. Vyrovnávání se s osudovou nehodou, vztahové skřípance, soudy, peníze, zachování pověsti. Příběhově už to není taková bomba a děj se vyvíjí docela předvídatelně. Herecké hvězdy nehasnou a sedmilhářský styl je taky pořád nablýskaný a pěkný na pohled, i když hořký uvnitř. Sice podle mě byla další série asi už zbytečná, ale koukat se na to dalo a epizody mě nenudily, takže proč ne. ()

domkis

Skvělý seriál zaměřený na složité mezilidské vztahy a nechybí mu ani krimi zápletka. Začala jsem se dívat a nemohla přestat. Když jsem to dokoukala, musela jsem nad tím ještě tak týden přemýšlet. A to je pro mě známka toho, že to byl zážitek, který stojí za to. Nesmím opomenout ani super hvězdný obsazení, prostředí, kde se seriál odehrává a za mě i super soundtrack. To tomu celému příběhu ještě dodává plusový body. Doporučuju všem a těším se na druhou sérii. ()

Vignette

Naprosto skvělá pointa! :) Ač jsem byla seriálem poměrně dost deprimovaná, jsem ráda, že jsem se prokousala až k závěru, který jsem si pustila tak pětkrát, a ještě si ho tak pětkrát pustím :) ()

Wormboy

1. seria je uplna supa. Jean-Marc Vallee je panko aj pri celovecernych filmoch a nesklamal ani tu. Atmosfera, herci, scenar, davkovanie pribehu, hudba...vsetko do seba paradne zapada. ()

dr.fish

Tak především jsem to chtěl vypnout hned po druhém díle. S těmi holkami jsem neměl lautr nic společného a ty jejich problémy a rozhovory mne dosti iritovaly. Přerušil jsem tedy projekci, ale za dva dny mi to nedalo a ke sledování jsem se vrátil. Vrtal ve mně červík, že se schyluje ke zvratu. Nemýlil jsem se, příběh skvěle gradoval a zaplétal se a promotával. Za závěr, který je důstojný a hlavně úplně logický dávám i hvězdu pátou. Chválím všecky zúčastněné herečky za super výkon, takhle se to má dělat. Úchylná záležitost z lepší čtvrti. 85% ()

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (viac)