Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

Streamline

Známy český futbalový komentátor Jarda Bosák by najnovší počin od Marvelu okomentoval vtipnou a zároveň pravdivou vetou: "Nuda, nuda, šeď, šeď" A presne takýto sú Eternals. Nevýrazní, plochí, dejovo rozťahaní a zbytoční. Jednoducho nudní. Celá zápletka nemá ani hlavu, ani pätu, ako keby autori chceli uvariť michelinské trojchodové menu iba z obyčajnej vody, bez ďalších surovín. Kostýmy by sa viac hodili na maškarný ples ako do superhrdinského filmu. Boli hrozné, až smiešne.  Jediní herci, ktorým som ich postavy a výkony veril boli charizmatický Richard Madden ako Ikaris a CGI efektný Celestial Arishem. Keď sa človek pozrie na to aké hviezdy tam hrali, tak je to naozaj žalostne málo. Hlavne Salme tento film nesadol a Kumail Nanjiani by sa mal radšej venovať podobným sitcom projektom ako bol Silicon Valley. Na superhrdinu nemá. Najzbytočnejší film za celú históriu Marvelu. Nie je to však až tak veľký prepadák, dá sa to dopozerať. 60% ()

Jazz06

Začátek mě teda moc nebavil. Neustálé hrdinské pózy a lineupy, proslovy... Příběh se vyvíjel dost předvídatelně. Po skončení filmu mi to smrdí nějakou metaforou, ale nějak mi to ten začátek nevylepsuje. Od půlky mě to už ale chytlo. Nějaký podobný zvrat jsem čekal, ale aspoň to bylo zajímavější. Bohužel ze všech postav působí možná tak Angelina a Dong-seok Ma, že už něco zažili, ale zbytku to jejich stáří nějak nežeru. Kumail aspoň královsky baví. Škoda taky nevyužití ve finále hlavního devianta. Aspoň že design celestiala se poved. No druhá půle to dost zachraňuje, ale ten začátek fakt nudí. Žádné terno, koukat se na to určitě dá. ()

Maximilianus

Keďže je tých Eternalov toľko, nie je moc priestor na rozvoj alebo vôbec ukázanie ich charakteru. Nezaujímavé postavy, žiaden humor, celkom nudný dej spoliehajúci sa na pokračovanie,  k tomu dlhá stopáž. Pripomína mi to DC film. Za mňa najhorší Marvel film. 6,2/10. ()

ER

Je evidentní, že to tvůrčí tým nezvládnul. Tohle chtělo větší představivost, než byla schopna režisérka dodat. Už jen ten humor, který vymetal polovinu lepších filmů. Akce je okoukaná, jako bych se díval na X meny. Kde je příběh silný, je uvědomění se, aneb přerod "robotů v lidi".  Jako celek jde o slepenec scén, které v jiných filmech skvěle fungují, tady však s bídou drží pohromadě. ()

Likan7

Chloé Zhao je nejzajímavější režisérkou současnosti. Nomaland je skvělý civilní drama a v Eternals ukázala, že i epická monstrózní akce jí není cizí. To je tak, když je na film hejt ze všech směrů, vy tedy raději nic nečekáte a dostanete spoustu zábavy a parádní akce. Eternals je pro mě příjemný překvapení. Eternals je opravdu jiný film, ale rozhodně ne špatný. Jsou tu galaxie, bytosti velký jak 3 planety a miliardy let sem a tam. Úvod je epický, kecací prostředek mi překvapivě taky sednul (tady právě úřaduje Zhao a její cit pro filmařinu) a posledních 40 minut je akční řežba, která ukazuje jak moc směšný DC je. Superman i Flash by tohle měli mít povinně. Postavy dobrý, herecky fajn, Jolie je Jolie a závěr mi dává naději, že se budeme setkávat častěji. Za mě spokojenost a tuhle partu bych rád potkával pravidelně. ()

Hellknight12

Konečne po dlhej dobe v kine. Dnešná premiéra. MCU film, ktorý vyniká klasickým Marvelovkam. Úvod je pekne akční a predstaví nám schopnosť Eternals. Príbeh je zaujímavý a pekne prepletené. Film sa snaží vyrozprávať viacej príbehov naraz a z časti to s si a z časti nie. Film skáče z minulosti do prítomnosti a naopak. Ten čo robil casting na tento film tak si za mňa zaslúži metal. Herecké obsadenie je vážne skvelé a herci sa snažia hrať najlepšie ako vedia. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Film má 157 min. Mohlo to mať aj 200 min. Lepšie by sa prekreslili charaktery postáv ale hlavne by film nepôsobil tak trhavo. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

samkko

Eternals jsou jen další průměrnou (spíš podprůměrnou) marvelovkou. Děj je už ta pitomá, nezajímavá, předvídatelná klasika (záchrana světa, jak originální), postavy jsou úplně blbé ničím zajímavé a místy až směšné, konec je ať už jste marvelovek viděli deset nebo jednu, uhodnutelný jestli zvítězí dobro nebo zlo a hlavně to bylo ZBYTEČNĚ dlouhé, bez problému by to šlo o hodinu zkrátit. Také se nepovedlo udržet i sebemenší napětí, za což převážně mohli směšně vypadající záporáci. No a o propagaci lgbthdjdj, tady už radši nemluví. Říkal jsem si, že aspoň ten Marvel směřovaný na děti, by si to mohl odpustit, nebo to tam dát tak, ať si toho to dítě nevšimne (příklad Expedice djungle) když už! Ale oni to tam vyloženě divákovi nutí.. No je to fakt hnus. Hodnocení: OVERRATED, 4,2/10 ()

kukkik

Od tohoto filmu jsem moc nečekal a dobře jsem udělal. O to příjemněji mě překvapil a musím říct, že toto jsem od Marvelu nečekal. Sice okopírované snad všechno odevšad ale proč ne, zřejmě jim to svědčí líp než pokusy o vlastní tvorbu. Kupodivu avizované woke peklo se nekonalo, všechno bylo přirozené a nic na sílu, zase příjemné překvapení. Tuhle marvelovku jsem si celkem užil (asi že vlastně téměř ničím Marvel nepřipomíná) a tak jsem zvědav, co se bude dít dál, což je pro mě u tohodle žánru nezanedbatelný úspěch. 4/5 ()

vikino1

Ty vole přestaňte nám furt servírovat nesmrtelný blbečky v elastácích, co řeší nesnesitelnost věčného bytí - s láskou či bez, vyserte se na to a udělejte něco jednoduchýho = Loba nebo Spawna. A bude z toho kult. ()

Sharpooter

(Pozor, v této recenzi se nacházejí spoilery!!!) Po zhlédnutí jsem měl velmi rozporuplné názory. Na jednu stranu se jednalo o pěknou akci se zajímavým příběhem a jako samostatný film bych dal klidně čtyři hvězdy. Ale na druhou stranu se jedná o MCU film, ve kterém mi tento snímek nesedí, dělá v tomto světě ohromný bordel a hlavně popírá některá fakta, nebo je dokonce mění na něco jiného a dokonce ničí některé postavy, které mají v komiksech ohromnou váhu a hlavně jsou v nich více sympatičtí. Opravdu příběh byl co se týče MCU světa prach prostý průměr. Hlavním problémem zde máme, že do cca 150 minut přidali asi deset hlavních postav, které pomalu neměly žádný prostor pro budování příběhu a když ve filmu někdo umře, tak k těm postavám prostě nemám žádný vztah a je mi jedno co s nimi bude. Určitě by nevadilo, kdyby do jednoho filmu toho nenarvali tolik a raději udělali dva filmy s tím, že v prvním by byly záporáci jen a pouze devianti a až v druhém by se řešili Celestials. Jedny z nejlepších částí filmu hodnotím historické části a myslím si, že se děj mohl v minulosti odehrávat trochu více (opět bychom získaly trochu větší sympatii k postavám). Vcelku mi i vadilo chování některých postav. John Sníh se chce celý film stát žirafou, Rob Stark alá Superman chce být Japoncem (no měl jsem špatný den, tak naletím do slunce...) a Angelina Jolie má v závěrečném boji tik v oku, nebo nevím proč v té scéně mrkala jen jedním okem, třeba to bylo znamení na devianta že se jí líbí, nebo fakt nevím... Co se jednoho z hlavních záporáků týče, tedy toho bezejmenného hlavního devianta, tak ten zde taky neměl moc prostoru a vcelku by mě zajímalo, jak když vysosá sílu Eternala získá schopnost přemýšlet a po vysosání dvou se mu změní obličej a začne mluvit… Opravdu mi vadilo, že devianti jsou první polovinu filmu hlavní nepřátelé hrdinů a ve druhé polovině filmu moc nejsou, jen na konci, kdy odbijí jejich boj s Angelinou, která po tom souboje už není blázen, což mi mimochodem taky moc nedává smysl. Prostě celý film je to cvok a když už je konec filmu a režisérce se to hodí, tak je vše vyřešeno. Zbavila se postav, kterých se zbavit chtěla a otevřela příběh na druhý díl. Film měl více nedokonalostí, které mi vadily, třeba že Ego byl nebešťan, který ale vypadal jako mozek, kolem kterého vytvořil planetu, a tady jsou Celestials vykresleni jako obří postavy velké jak planeta. Musím ale uznat, že bojové scény byly udělány dobře. Vadila mi jen ta jak Angelina rozsekala Devianta, to bylo opravdu trapné, ale to už rozebírat nechci. Efekty se mi líbily, prostředí bylo vcelku dobré, ale nic velkolepého a myslím si, že některé lokace mohli vybrat lépe. Potitulkové scény jsou vždy jen takový bonus, ale musím říct, že ta druhá se mi líbila víc než celý film. Celkově je film na jedno zhlédnutí dobrá podívaná, která ale mně osobně v některých částech poněkud rozčarovala. 6/10 ()

rublik05

Suverénně jedna z nejnudnějších a nejzbytečnějších marvelovek za posledních několik let. Herci jsou extrémně nesympatičtí, absolutně bez charismatu, postavy jsou tak jen stěží uvěřitelné, nezaujmou ani takové hvězdy jako například Angelina Jolie či Salma Hayek. Akčních scén je zoufale málo, i to málo je těžce průměrné nezajímavé. Tempo je srovnatelné s intenzivním uspáváním hadů, na jeden zátah je to prakticky nemožné dokoukat, moc tomu nepomáhá ani přímo šílená stopáž. K příběhu se toho moc napsat nedá, je založen primárně na nudných, někdy až filozofických dialozích, postrádá jakýkoliv humor, vzhledem k délce toho zrovna moc nenabízí, emoce rovněž žádná sláva. Eternals zpočátku nepůsobí zas až tak tragicky, následně se z toho ale stane nudná, prázdná, plochá a nesympatická katastrofa, jejíž shlédnutí mě stálo opravdu velké úsilí. 2/10. ()

Demonic189

Zistil som, že zhliadnutie dvoch novych Marveloviek za jeden deň je veľa aj na koňa, a preto to musim prestriedať nejakou poctivou klasikov z 80.rokov. Btw,  ďalšia priemerna zlátanina, ktorá sa takmer celá natáčala pred zeleným plátnom, hrdinovia máchajú rukami a zachraňujú svet.... ()

bearmeedek

Marvel v poslední době točí cíleně kraviny. Ale jak to mám nazvat, když záměrně natočená kravina je ve výsledku hrozná kravina? Takže děj - nuda, naivita, hloupost až ubohost. Ale kde se tvůrci naprosto usekli, je toto: Eternals jsou Nebešťané. Jsou to jedni Nebešťané, jedna rasa, jeden druh. Tak sakra proč měli všechny barvy světa - bílá, černá, šedá, hnědá, žlutá a nevím jaký ještě filtr? To je přece výsada nás, pozemšťanů, a my si do každého filmu napereme co nejvíc barev a ještě navíc spáříme kde koho s každým. Tak z nás nedělejte blbce, Nebešťané mají mít jen jednu barvu!!!!!!!!!!! ()

Ceberus

Pobavila mě moje vlastní reakce na jednu z prvních scén, když jsem ještě neměl nastudováno, kdo všechno ve filmu hraje... Co to je za sexy hot chick, ta blondýnka? Jo to je Angelina Jolie, tak tím se to vysvětluje. 😁 Prostě stárne jak víno. Zastávám názor, že marvelovky nejsou v kulturních dějinách vlastně nic nového, že jde jen o oprášené řecké báje a pověsti. Mno tenhle konkrétní film jsou řecké báje ještě o něco víc než jiné. První hodina je celkem nic moc, ani herci nemají pořádně moc co hrát a za mě jediná Angelina byla schopná z toho nic něco ze všech sil vytřískat. Druhá polovina se ale naštěstí spravila, takže i ostatní herci měli šanci něco předvést. Kumail Nanijani opět typecastován do role šaška - já osobně bych se teda bez těchhle jarjarbinksovských rolí ve filmech rozhodně obešel. Prosím, přestaňte je dělat. Setkání bratří Starků po letech je jen herecká perlička, navíc se tady jenom jednou krátce pozdraví, nečekejte nic dalšího. Jinak vizuálně jde opět o absolutní špičku v oboru, víc se mi líbil snad jen Shang-Chi, protože umně vykrádá nádhernou asijskou kulturu. ()

tlesk

Eternals jsou průměrnou, roztahanou a melodramatickou freskou života superhrdinů, která selhává ve všem, o co se pokouší a krom představení nových entit rozrůstajícího se filmového universa vlastně nemají moc co nabídnout. Jde o rozpačitou podívanou, pohřbívající jinak velkolepé ambice. Herci se utápí v prázdných dialozích stejně, jako divák v nudě, kdy se některé "výlevy" prakticky opakují, zatímco se toho v nesmyslně dlouhé stopáži zase tolik neděje. Akce spolu s efekty jsou naprosto standartní a v rámci celého MCU bych se nebál říci, že i těžko pod průměrem. Jednotlivé postavy nejsou tak dobře napsané ani výrazné (ať už charakterem nebo schopnostmi), abychom si k nim vytvořili vztah a fandili jim. Ba naopak - jsou dokonale ploché. To dětinské nadšení ze superhrdinské akce je pryč a finální bitva působí jako jakýsi lehký záchvěv toho, že mohlo jít o dobrý film. Ve výsledku zůstává jen prázdná schránka, která se snaží být eposem o věčných hrdinech a zapomíná na to základní - bavit diváka. Nemá to dynamiku, ani zajímavý děj, ani záporáka. Tohle se zkrátka příliš nepovedlo a Eternals jsou rozhodně jedním z nejhorších filmů od Marvelu... ()

DanMac

Čerstvo oscarová režisérka Chloé Zhao prenáša svoj rukopis prinášajúci jej zlatú sošku aj do zavedenej MCU série a minimálne z vizuálneho hľadiska sa pokúša o niečo nové. Jej osobitý štýl snímania, skladajúci sa z kombinácie veľmi širokého objektívu a neustále ručnej kamery na steadicame pôsobí mimoriadne inak a zaujímavo, avšak na poli 2-polhodinovej stopáže už ku koncu prestane baviť. Akčné scény sú kvalitatívne nevyrovnané. Občas prehľadné a patrične megalomanské, niekedy ich kazí neprehľadný strih a nie úplne najlepšie CGI, to je ale vo väčšine filmu výborné. Po stránke rozprávania príbehu je zápletka originálna a na moje prekvapenie je scenár plný viac-menej podarených zvratov. Na druhú stranu však novinka spĺňa väčšinu zavedených rozprávacích postupov objavujúcich sa aj v iných komiksových filmoch. Celkový dojem u mňa zráža dolu absolútne nezaujímavá a nevyužitá hudba, neefektívna strihová skladba a nadbytočná stopáž. Dobrý pokus o niečo iné, nabudúce však, prosím, lepšie. 4/10 ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý