Kedysi tu bol všade iba temný les, dnes tu stojí sídlisko s panelákmi. Práve tu je doma chlapík, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Žije sám, v byte na okraji Prahy, a každý deň doma cvičí, aby bol v kondícii. Večer, keď sídliskom blúdia divoké zvery, chodí so svojimi kumpánmi na jedno čapované. Vandam sa snaží urobiť dojem na Lucku, ktorá v miestnom pohostinstve čapuje pivo. Často a rád sa s kadekým pobije. Je znalcom vojenskej histórie. Má pocit, že svet smeruje k zániku a schyľuje sa k veľkej bitke. A preto cvičí, aby bol na túto poslednú rozhodujúcu bitku pripravený. A tiež k tomu vychováva Psycha, mladíka, s ktorým natiera strechy panelákov. Vandamovi kumpáni z krčmy ho prezývajú „národný hrdina“. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu. Film podľa rovnomennej knihy Jaroslava Rudiša, v hlavnej úlohe s Hynkom Čermákom, kombinuje dramatický príbeh s čiernym humorom. (ASFK)

Ancet

1* za roztomile vyjetého Jana Cinu (i když je pravda, že smysl jeho postavy ani většiny dalších věcí ve filmu jsem moc nepochopila). ()

rigby

Nepovedená snaha o zpeněžení momentálně velmi oblíbeného Hynka Čermáka. Bohužel jeho charisma v této roli a v tomto filmu a s tímto scénářem vůbec nefunguje. V konečné podobě se jedná o nudnou slepeninu s velmi jednoduchou zápletkou, kde se po celou dobu už tak krátké stopáže skoro nic neděje. Nabízel by se hlubší vhled do nitra osobnosti hlavního hrdiny, ale ani to se režisérovi nepodařilo. K tomu místy silně leze na nervy použitá hudba, která neladí s tím, co se právě na plátně odehrává. Shlédnuto jednou a víckrát už ne. ()

Sunwheel

Vandam je vlastne taký prototyp českého malomeštiaka zakotvený v metropole, ktorý má svoj vlastný svet s jeho zákutiami, pravidlami, frustráciou a atmosférou. Veľmi vzdialene by som to prirovnal k takému komornému "hospodskému" God Bless America. Otvorte si pivko, uvoľnite razporok a vychutnajte si tú strohú priamočiarosť! Koniec trošku zmenil pôvodné očakávania českého finále a celkom rýchlo sa zvrhol. Dlho som nič českejšieho nevidel. ()

Ace.A.T.L.

Film, kterej neni potřeba nijak pomouvat nebo ho házet do koše, protože tenhle film si na nic nehraje a je takovej, jakej má bejt. Tvůrci nechtěji diváka nijak přikovat k obrazovkám a do sedaček, ale chtěji ho nechat se pohodln usadit, pustit si film a užít si to v klidu a pohodě. Hynek Čermák o celý táhne a táhne to správně. Nemůžu dát víc, ikdyž se mi to hodně líbilo, protože se tu hodnotí objektivně i s ohledem na jiný počiny. Tak se vydám nadprůměrnou cestou. V procentech 65%. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Delmondo

Nejvíc je mi líto Hynka Čermáka, kteryho mám rád a vím že hrát umí. Což o to, zahrál dobře, ale jeho postava je naprosto nesympatickej kreten kterej mě abnormálně sral celej film. A to je docela průser. Další průser je scénář, co na plat že kamera i režie je super, když scénář je úplně o hovně. Velké zklamání. ()

Rian_witcher

Škoda. Nechci být macho jako Vandamme, ale dokázal jsem se do jeho myšlení zvlášť z počátku vcítit a chápat ho. I mě bavili chlapské hospodské kecy. Ale zhruba po polovině filmu se už začaly vršit scénáristické nesmysly do nevídané výše a režie už ten konec úplně dorazila. Skončit celý příběh zhruba o 10 min dříve, určitě bych dal o * více. Ale promrhaný konec to prostě zabil. Čermák zahrál ale velice dobře a i Janečková. Ti ostatně víceméně celý film táhli sami, protože vedlejší postavy hráli opravdu na úrovni amatérského filmu. A znovu připomínám, že scénář a dialogy tomu určitě přispěly vrchovatou měrou. ()

Saxos

Valej do mě, že se třeba líbilo. Nelíbilo, zbytečně preháněné, přesprostlé, taková sodovka bez bublin a snaha je usilovně nafoukat brčkem. ()

kokofek

Určitě skvělý a uvěřitelný herecký výkon Hynka Čermáka.Řekla bych,že postava jakou hraje není v naší společnosti nijak neobvyklá.Hrubé chování na povrchu,které je obvykle ovlivněno dětstvím a následnými neradostnými událostmi v životě a srdcem plným lásky a touhy po lásce. ()

Tomas_PO

Nuž toto mohlo dopadnúť katastrofálne, no napokon opak je pravdou. Až na jednu natiahnutú pasáž v druhej tretine a prehnane orchestrálnu hudbu, v skutku reálny príbeh. Taký bežný, z obyčajného života. Veľkú zásluhu má na tom aj Hynek Čermák v hlavnej úlohe. ()

zigy

Čermák má mé sympatie skroro vždy - tady hraje chudáka burana na periferii společnosti, který má dobré srdce, i když je tak trochu vůl, kterýho patří nakopat. Konec jsem nepochopil. A proč tam muselo být tolik vulgarismů??? je to "Mostecká" móda???Bacha, tento film není o listopadu 89! ()

hony23

Hlavní postava jakoby byla Čermákovi šitá na tělo, on tyhle namachrovaný gumy prostě umí. Jeho Vandam se chová jako pako, které má neustálou potřebu dávat svému okolí najevo, že rozbije hubu každému, kdo se mu znelíbí. V jádru je to ale dobrák, takže když se servírka z jeho oblíbené putiky dostane do problémů, vycítí potřebu její problémy řešit její vůli navzdory. Za mě průměrný český film, jehož hlavní zbraní je skvělý Čermák. ()

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

06.03.2020

Program Kreativní Evropa MEDIA letos v únoru už počtvrté vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu.… (viac)