The Morning Show

• USA The Morning Show
USA, (2019–2023), 27 h 40 min (Minutáž: 46–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Nahlédněte v nekompromisně upřímné dramatu nominovaném na tři Zlaté glóby do moderního pracovního prostředí pohledem lidí, se kterými vstává celá Amerika. (Apple TV+)

Strike

Škoda, že představitelky hlavních rolí a producentky musely mermomocí ze svých postav udělat pozitivní hrdinky. Spíš by se mi líbilo, kdyby se udrželo nastavené, že každému novináři jde hlavně o svoje místo a kariéru a tiíckrát omýlaná hra na pravdu je vedlejší. Jinak kvalitně natočeno. Co se týče hereckých výkonů, tak Carell, který dostane více prostoru až ke konci, a Crodup jasně válcují své slavné kolegyně. K Aniston celkem nemám výhrady, ale Witherspoon...není dobrá herečka. 7/10 ()

Klara

Jedna velká jízda, nemám slov. Duo Aniston a Witherspoon bylo naprosto dokonalé, ostatní herci jakbysmet. A to finále jsem rozdýchávala hodně dlouho. Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. ()

Bozvav

Celý seriál je tak americký, jak jen to jde. Má víc pruhů a hvězdiček, než vlajka.  Jinak téma, jsem chudinka asistentka, která vyhulila hlavní celebritě stanice péro a nic jsem za to nedostala, tak se cítím zneužitá, mne nechalo zcela chladným. A to i když se to děje v mnoha opakovanýh verzích, ze kterých je patrné dvojí: hlavní chlívák, sice chlívák je, ale v podstatě nikoho k taškařicím nijak nenutil a nejspíše by jim ani tu kariéru nepohnojil, prostě si sobecky bral, co bylo k mání. A ony chudinky se nějak výrazněji nežinýrovaly v očekávání nějakých těch prebend, pokud ty se nedostavily, začaly mít morální a psychická dilema (jak příhodné). Takže, pokud nepočítám vztek z představy, jak moc tohle bagatelizování poškozuje skutečné oběti sexuálního násilí, vnímám celý seriál jako další hřebíček do rakve zdravého rozumu. Rozmlnění už tak slabého námětu do tolika dílů nepřineslo kýžený účinek, byť pár momentů. které stály za shlédnutí, by se našlo. Celé to bohužel nezachránilo ani hvězdné obsazení. Za mne 30% a už nikdy více. ()

Mlle odpad!

Myslela jsem, že afektovaný styl amerického herectví, který ovládal 20. století, je už dávno historií. Tak tedy není. Stejně tak jako pokrytectví myšlenek, které tvůrci divákovi aranžují bez příloh na zlatý tác jako zoufale osamocený chod – hra na moudrou ironii, jež chytře prohlédne falešné záměry TV a zpravodajského byznysu a teď jim to tedy všem nandá. Ale jen tak po americku – šup s tím vším do seriálu, přisypat trochu špíny do kašičky, kterou si všichni navzájem vaříme, ale zase ne tolik, aby nás to ohrozilo na příjmech – zkrátka hlavně na tom něco vydělat, jak jinak. Nesympatické a neautentické postavy je v tak velkém množství těžké ustát. A všem někdo rozdupal bábovičky. Copak Reese Wihterspoon, té její hysterka sedí skvěle, ale je mi líto angažmá Jennifer Aniston, jejíhož herectví si jinak vážím. Už jen to odříkávání slov ve zběsilém rytmu typickém pro lidi ze zpravodajského šoubyznysu, jež – považte, ten děs – za celý svůj život nikdy a dobrovolně nevypadnou z vězení úspěchu, kterému zaprodali své já. Tak jsme si naplivali špínu na to, co děláme, a jedeme zase dál. Nebo se snad všechny ty herečky a herci vzdali svých honorářů a nemají s těmi špinavými nahrávacími a televizními společnostmi už nadále nic do činění? ()

johnywalker

Intenzivní zážitek o tématu, se kterým jsem se v vyloženě ve filmové / seriálové branži nesetkal. Ve výsledku jde o překvapivé drama, u kterého vůbec nevíte, koho máte mít rádi a kdo se ve výsledku projeví jako hajzl. Seriál rozhodně nalákal na velká jména (za mě byly největší lákadla Jennifer a Steve), ale nakonec jsou to herci jako Billy Crudup nebo Mark Duplass, kteří celou tu velkou show drželi pohromadě. Jde o ožehavé téma a je rozhodně dobře, že se o tom mluví. Nic však není černobílé. ()

Hpatrik

The Morning Show je skvěle napsané, výborně obsazené a těží maximum z velmi silného tématu. Bohužel Jennifer Aniston na dramatické role nemá, a sledovat v pilotním dílu její snahu vyjádřit nějaká emoce pouze obličejovými svaly, byl nepříjemný zážitek. Naštěstí ale celá show nestojí pouze na ní (a i její herecký výkon se v průběhu buď mírně zlepší, nebo si na něj prostě zvyknete), híří to tu velkými hereckými jmény a velice schopnými herci, kteří mají natolik silné role a dostatek prostoru na to, aby skutečně zazářili. A pak to finále! ()

Forty-

Prva vlajkova lod Apple za mna na jednicku. Perfektny spad, ziadna nuda, tip-top herecke obsadenie, skvele vykony. Problemy sucasnej doby (me too), k tomu paradny audiovizual draveho New Yorku. Ze to bola produkcia Apple poznat podla toho, ze vsetci maju Macy a iPhony, ale na dej to vplyv nemalo. ()

zapalik

Tenhle seriál klame tělem. V jednu chvíli už to vypadá, že to bude liišoidní dílo o MeToo, jenže tvůrci nejsou hloupí a fakt nám předkládají hodně zajímavé otázky, které nutí uvažovat nad zažitými stereotypy. Záporák není čiré zlo, má charisma i svou neochvějnou pravdu, dobračka taky není jen čistě pozitivní. Jen málokdy se najde seriál, který jde takhle do hloubky a nutí i nás, české MeToo cyniky, nad tématem v atraktivním obalu televizního vysílání pořádně se zamyslet. Má to jedinou vadu: Jennifer Aniston. Nebavila mě tehdy jako Rachel, špatná byla i teď. Já ty přestárlé ženské hrající si na diblíky prostě nesnesu. Pořád jako by fňukala. Zato zbytek hereckého obsazení, to je lahůdka... ()

Anayka

Jennifer "Rachel" Aniston hraje hodně nevyrovnanou hysterku, ale jinak je to síla a těšila jsem se na každý díl. Zajímalo by mě, jestli to tak funguje i v reálném vysílání - každý s každým a všichni proti všem. ()

E lan

Wow, nechápu. Od tohoto díla jsem nečekal nic. Divný prostředí, herci, které moc nemusím. Ale sedět přikovaný k židli každý díl, cca 5 postav totálně skvěle napsaných a zahraných, že člověk neví komu dřív fandit. A závěr? No pecka! Bravo! ()

Nix

Já hodnotím pouze první sérii, protože druhou jsem vypl hned jak začala. Ale první je fakt skvělá jízda, kterou si Aniston ukradla pro sebe a ukazuje nám z trochu jiného směru tv show. Má to spád, intriky a celé mne to svým netypickým zpracování opravdu chytlo, jen je škoda, že tvůrci už nedokázali navázat. Každopádně první série opravdu stojí za to. ()

neo250

Zaujímavá dráma. Začiatok sľubný. Stred takmer nudný no záver a posledná časť wau. Odporúčam to určite vidieť, no aby toho bolo na viac hviezdiciek, tak muselo to viac zaujať. Skvelá Jennifer aj keď časom mi liezla na nervy. Škoda stredných časti, inak by to bol za mňa skvelý seriál. Za mňa 70% ()

Stillborn83

Mám rád mediálne prostredie. Zaujímavý koncept vysielania rannej šou a problémy jedného veľkého a nezdravého zamestnaneckého prostredia. Moja obľúbenkyňa Reese Whiterspoon bola úplne skvelá, pri Jennifer Aniston som si musel zvykať (najmä na jej úpravy zovňajška a reč), ale potom to už bolo v poriadku. A fantastický je aj Billy Crudup. Jedným dychom dodám, že toto všetko nahrávalo na veľké predstavenie. Vo výsledku som spokojný, ale šlo z toho vyťažiť viac. Prvá séria bola postavená na MeeToo, v druhej nechýbala zas linka lesbického vzťahu. Ok, Amerika tieto témy žerie, beriem. No, nič by sa nestalo, keby tam neboli. Dvojka má oveľa nižšie ohodnotenia a paradoxne sa mi asi trošilinku páčila viac. Tvorcovia museli zmeniť pôvodne zamýšľaný scenár kvôli covidu, takže to možno vyzerá mierne nesúrodo, no najviac na tom všetkom sa mi páčilo, že sa šlo viac do hĺbky dvoch hlavných hrdiniek (na úkor relácie) a taktiež aj to, ako nenápadne a jemne sa celou 2. sériou niesol opar prichádzajúcej pandémie (myslím si, že ale z toho sa dalo vyťažiť tiež ešte viac, ale zrejme ľudia sa na covid nechceli dívať, keď to sami všetci žijeme). Škoda len niekedy úplne zbytočne dlhých dialógov a malej absurdity v závere, keď Reese Whiterspoon pobehuje v nemocnici počas pandémii bez rúška (malinká chybička sa tam aj našla, keď jeden človek v nemocnici na príjme má na sebe respirátor FFP2 a nie som si istý, či v marci 2020 sa nosili). ()

curfew77

Poslední epizody seriálů od Applu jsou prostě prokleté, ovšem jestliže jsem u DICKINSON hledal drobné chybky oproti jinak skvělým předchozím dílům a z poslední epizody FOR ALL MANKIND byl trochu otrávený, u THE MORNING SHOW jsem končil fakt hodně znechucený. Jako první jsem podezíral režisérku Mimi Leder, protože dělala i úvodní dva díly a minimálně ten první mě taky úplně nenadchl, ale chyba bude primárně ve scénáři, který prakticky všechny rozehrané a potenciálně zajímavé linky uzavírá... prostě příšerně. Seriál, který byl dlouho nepředpojatý, inteligentní a sympaticky nepředvídatelný, končí tím nejblbějším způsobem, jaký si na jeho úplném začátku umíte představit. Co víc, závěrečný díl je natočený k uzoufání nudně, chaoticky a nezručně. Příklady? Postavy několikrát v dlouhých dialozích popisují to, co jsme do písmene viděli na vlastní oči v předchozích dílech. Jiný příklad? V určitě scéně si otráveně říkáte, že snad nedojde na ubohé klišé, aby se dvě určité postavy "náhodou" dramaticky potkaly při odchodu/příchodu z/do kanceláře. To se nestane, vy si oddechnete, načež se ono setkání odehraje deset vteřin nato za rohem, na dlouhém a liduprázdném eskalátoru, asi aby šlo o klišé nejen dějové, ale i obrazové. Desátá epizoda to prostě v mých očích poslala ze solidních čtyř hvězd na tři, a z 80% přímo až na 50, a popravdě, je mi to docela hodně líto. PS: Jennifer Aniston není asi primárně špatná herečka, ale hodí se do komediálních rolí, tuhle prostě neutáhla a v dramatických momentech bohužel působí dost často směšně. Reese Witherspoon se vedlo lépe, nicméně (velmi ironicky vzhledem k vyznění celé zápletky) tady herecky naprosto vládnou muži a jmenovitě Billy Crudup, jakkoli byla jeho role nejvděčnější už ve scénáři. PPS: Etalonem zpravodajských seriálů tedy zůstává nadále o tři parníky NEWSROOM, protože Aaron Sorkin. PPPS: Psal jsem to tady nedávno hned několikrát a kulantně, takže tentokrát natvrdo: střídání různých režisérů u jednotlivých dílů je módní stupidita, která každém seriálu z logiky věci dramaturgicky ubližuje, asi stejně, jako by ženské v posteli obstaral předehru jeden chlápek, začal to druhý, naplno rozjel třetí a dokončil čtvrtý - asi byste se z toho kolotoče různých ksichtů a stylů taky hned zrovna neudělaly, nemám pravdu? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)