The Morning Show - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 45 min (Minutáž: 50–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Nestor Carbonell, Billy Crudup, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

choze

Nic moc jsem od toho nečekal a podíval se na to hlavně kvůli Reese a Jennifer, ale je to špičkové hutné drama, výborně zpracovávávající téma MeToo. Skvělé postavy a herci, Crudup jako vysmátý Rory je aspoň na dva Oscary, Reese pravidelně přepínající z naštvané reportérky do štěněte taky super a Jennifer sice není Jessica Lange, ale její Rachel po přechodu tu taky sedí. ()

Streeper

Tohle je bomba. Jennifer a Reese spolu, které doplňuje Steve, tohle už mělo být natočené dávno, protože je to úžasné! První díl mě upřímně trochu odradil, asi jsem prostě jen neměla náladu, takže na zbytek dílů jsem si dala dost na čas. Ale pak když jsem se do toho pustila po druhé jsem od toho nemohla odtrhnout oči a shlédla jsem celou sérii za dva dny. A ten konec? Naprosto epický! ()

Spiker01

Má to vynikající obsazení, ale i možná kvůli tomu, že jsem dokoukával tématicky podobný seriál Newsroom jsem na to nespěchal a k Morning show jsem se dostal až s více než ročním odstupem. A vůbec jsem nečekal, co se stane. Seriál mě po dvou dílech naprosto pohltil a užíval jsem si každý díl. V předchozích letech filmů s tématikou me too vzniklo docela dost a více méně mě to už otravuje, ovšem zde je to napsáno tak chytře a do hloubky, že jsem jenom zíral jak mohou být některé jiné scénáře tak povrchní. Opět se navíc zažehla má stará láska k Reese, Steve Carell je jako vždy výborný, Aniston se taky neztratí, ale kdo mě vyloženě ohromil, tak byl Billy Crudup, kterého teď budu rozhodně nakoukávat ve starších dílech a celkem škoda, že kvůli opožděné druhé řadě Morning Show (nebýt podělané pandemie už tu mohla být!) bude jeho postava přeobsazena ve Flashovi. Je tu zkrátka parádní a dvojku se hrozně těším, snad bude ještě letos a hotový scénář se již během řádění viru neměnil; na ten cliffhanger bych rok a půl čekat nevydržel...95% ()

venison

Absolutně se mi seriál The Morning Show trefil do vkusu. Bavilo mě téma jednak do deatilu a ze všech stran zpracované téma #metoo a druhak zákulisí vrcholové TV show. Líbí se mi, že se autoři nebojí šedých odstínů a odklání se od černobílého vnímání problematiky. Trojka Steve Carell, Reese Witherspoon a Jennifer Aniston si to herecky dávají na topové úrovni. Myslím, že je to Anistonky životní role hned po seriálu Přátelé. Překvapením seriálu byl zaručeně špičkový Billy Crudup. Je to lehké, svižné, inteligentní, sarkastické, dravé. Pro všechny, kteří mají rádi chytrou zábavu na pár dílů. ()

TeeAge

Prevykonštruované sociálno-psychologické drama primárne pre zamestnancov Apple a obyvateľov NY a LA. Ale aj nás ostatných môže zaujať veľký comeback Jennifer Aniston, ktorej Reese Witherspoon nedáva herecky až tak kruto na frak, jak som očakával. Carell tu hraje len parciálne tretie husle, aby vôbec mohol byť na plagátu. O dosť viac ma zaujali Mark Duplass, a hlavne Billy Crudup, ktorého rola je snová. Tematika, ktorá tečie už aj z kohútku na vodu je použitá trošku v inej forme dvojsečnej, čo je hlavným dôvodom, prečo je seriál viac sympatický, než otravný. The Morning Show ma oslovila hlavne herecky, a nie až tak príbehom, ale vizitka je to i tak skvelá. ()