The Morning Show

• USA The Morning Show
USA, (2019–2023), 27 h 40 min (Minutáž: 46–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup, Nestor Carbonell, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Nahlédněte v nekompromisně upřímné dramatu nominovaném na tři Zlaté glóby do moderního pracovního prostředí pohledem lidí, se kterými vstává celá Amerika. (Apple TV+)

kleopatra

The Morning Show opravdu stojí za vidění. V době, kdy není možné se vyhnout zprávám nejbrutálnějšího kalibru si někdo jakože stěžuje na jakési, cože to ... obtěžování? A tady to teď máme rozebraný do nejmenších součástek, z kterých jsou naše splašený hormony, profesní ambice, morální kompasy, svědomí a kostlivci ve skříních složený a to všechno nahlíženo z mnoha stran. Občas jsem něco měla za přehnaný, i tak mi ale běhal mráz po zádech. Scénář je diamant ... jak si pohrává s možným zlehčováním, aby pak nastala prda v tom, kam se to všechno řítí jak sněhová koule a každý se snaží si zachránit prdel, ber kde ber. Herecké výkony absolutně na doraz, hlavně Jennifer svou postavu hraje tak, že jsem z ní měla skoro strach. Co nabídne druhá série - po tomhle ? ()

verbal odpad!

Pozor!!! V tomto zvratku bude zhusta a v rozličných tvarech, videch i časech ohýbáno o parapet krásné, hravé a zcela výstižné české sloveso „mrdat“, jakož i tvořena všemožná substantiva, adjektiva i novotvary, vycházející ze slovního základu „mrd“. Bigotním šosákům a katolickým pannám proto vřele doporučuji čtenářský odstup, anebo, odborně řečeno, běžte rovnou do piče. Já tedy celý život potkávám jen dva druhy žen. Ty, které mrdají, a ty, které nemrdají. Současná společenská degenerativní psychická labilita vesměs zneuznaných, zamindrákovaných či pozornostně kurevských hysterických minorit však vnesla do mrdacích interakcí, kromě kloak, ovariol, pestíků, blizen, cis-, dis-, demol-tranzistorů a dalších deviantně pošahaných rádoby pohlaví, také třetí kategorii angažovaných samic, tak zvané LB (Labilní Piče) nebo chcete-li také Chytré Horákyně.  Ty, poplatné své taxonomické kategorizaci obvykle mrdají – nemrdají. Co to v praxi znamená? Inu, na jedné straně jsou implicitně nemrdavé, ať už z náboženských, sexuálně nevychovaných, libidně poruchových či jakkoliv upjatě předsudečných příčin, a třeba jen bytostně touží po něžném a citlivém semi-impotentním pojišťovákovi (a domácím kutilovi!!!), který jim během těch dva krát tří minut v životě při předpisově „romantickém milování“ a la Rosamunde Pilcher umrdá dva kýčovité fakany, pak jim koupí labradora a oktávii v kombíku a ony zbytek té tolik vzrušující existence šťastně prohřadují na e-miminu a u plotny. Nasraně druhé se však neváhají vydat večer do hotelového pokoje s vyhlášeným obšoustem, a když na ně tento, dle svého zažitého procesního úzu u hladce a radostně mrdavých samic, tasí banderillu, náhle zapomenou říkat ne, aktivně vyjadřovat odpor, tak zvaně #meeboo „ztuhnou“ a prostě bez skrupulí zamrdají.  Načež si místo uvolňujícího antistresového prožitku a orgasmu odnesou doživotní psychické trauma, nenávist ke všem těm zkurveným chlapům a žonglují s termity jako zneužití a znásilnění. Tak to mi ho teda, kurva, vyndej! Polemizovat o tom, kolik je z té nepodstatné minority nesvéprávných labilních pičí a kolik mstivých kurev, jakož ani o tom, co za obohacující kulturní zážitek si vlastně takový bezdůkazně stigmatizovaný „ostřílený sexuální predátor“ asi tak může odnést z interakce se „ztuhlou“, na zádech fixovanou a unyle vyděšeně funící nemrdavkou, a jak moc ho asi baví něco takového lovit a mrdat, raději nehodlám. Ovšem jsem neochvějně přesvědčen, že za celým tím patologickým hnutím (mysli) rozhodně nestojí tyhle „brutálně zneužité“ chudinky, které by se dle své diagnózy neodvážily zašeptat „mrdat“ ani samy na hajzlu. Ne, tyto „brutálně zneužité“ chudinky jsou sugestivně a účelově brutálně zneužívány kohortou zamindrákovaných misandrických leseb a před dobou asociálně síťovou ukrutně nedoceňovaných pozornostních kurev, které v životě neviděly ptáka ani v ornitologickém atlase, ale urputně chtějí toto „bestiální sexuální násilí“ na „bezbranných ženách“ povyšovat na majoritní společenský jev, protože konečně nalezly smysl života a tolik kýžená světla reflektorů. Rovněž mě velmi sýří, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „sere“, že se v dobách této pičí hysterie nikdo nezabývá utrpením ubohých zneužívaných mužů! Vezměme si například takového mě. V našem vchodě jsem jasně ta úplně největší celeryta, zcela reálné ženy, včetně řady zdejších uživatelek, co na mém profílku viděly mé nesmírně apelující civilní fotografie, mi nepokrytě házejí rodidla pod nohy, a suma sumců mám statisticky nadprůměrně odmrdáno. Ovšem většina z této smutné statistiky je provázena těžkými doživotními traumaty, neboť jsem od přirození plachý, zdrženlivý, obvykle dělám drahoty a pohlavím v pohlaví nějakému tomu nadrženému motorovému pekáči jsem vždycky totálně „ztuhnul“, načež jsem byl tou zkurvenou sexuální predátorkyní (jůůů, genderově korektní výraz, dobře já!) bezskrupulózně znásilněn. Vesměs takto nechutně přinucen jsem mrdával nadřízené, podřízené i sobě rovné, ovšem nikdy by mě ani ve snu nepadlo svého „postavení“ zneužít! Pokud jsem se náhodou postavil u nějaké té zjevné nemrdavky, prostě jsem jí položil tu palčivou hamletovskou otázku, a v případě odpovědi „nemrdat“, jsem se prostě šel nechat znásilnit o dům dál. No jistě si ani nedovedete představit, jak děsivě ze všech těch devastujících zneužívání psychicky strádám, a již drahně let traumatizovaně vyhlížím nějakého toho militantního teplouše, který by se mě zastal a veřejně se postavil proti všem těm zasraným znásilňovačkám. Zatím marně. Co jsem to vlastně ještě… Jo, vidíte, seroš! Jedná se o místy až strhující, opravdu nesmírně inteligentně zkonstruované a všeobecně fantasticky zahrané (v čele s naprosto famózní životní roli Bilyho Mrdupa) nebezpečné, podprahově programující kancelačně kulturistické svinstvo, které prvních šest dílů jakože naoko progresivně pranýřuje odporné kokotporátní intriky i pokřivené charaktery a jeví se v mrdavosti jako svěží vítr rozumu a racionality, rozfoukávající hnijící žumpu tmářství, pokrytectví a hysterické debility, aby vyústilo v hevyend jedné velké šťastné, uvědomělé a tou tolik progresivní kancelační kulturistikou veskrze napravené kokotporátní rodiny, v účelové lkaní nad nesvéprávnými, i bez mrdání psychicky narušenými pizdami a v jednoznačné konstatování, že i ten, co si bez odporu zamrdá s nebránící se ani neodporující figurantkou, je jednoznačně zkurvený násilník, svinský predátor, odporný šovinista a totální zmrd, který si po právu zaslouží být zlikvidován. Takže holky, zkuste teď poposednout a zamyslet se, jestli z vás tímto, i celým tím hnitím #meeboo, náhodou ti zakomplexovaní, hysteričtí a těžce nemrdaní babochlapi generálně nedělají vymatlané labilní piče, což je paradoxně ukázkovým příkladem dehonestace a ponižování samiček! Pokud totiž nebudete své mrdací postoje vyjadřovat jednoznačně a my budeme opravdu muset před každým stykem uzavírat TOTO, abychom se náhodou někdy v budoucnu neocitli za konsenzuální nevinný mrd ekonomicky i kariérně zlikvidovaní na pranýři pyjem netknutých šeredných batikovaných neomarxistek a angažovaných mužatek, skončíte ve feministické leasingovce a svět vymře po kundě! () (menej) (viac)

KevSpa

Tenhle seriál jsem dlouho odkládala, protože mi bylo jasné, že se nevyhnu aspoň malému srovnání s mým milovaným The Newsroom. Ale nakonec jsem to zhltla na posezení. Ne vše mi úplně sedlo, ale v druhé polovině už z toho byla hotová závislost. Herecké obsazení parádní, tedy až Aniston, která prostě hrát neumí. A to finále. ()

DaViD´82

Pilot odrazuje; rádoby sorkinovka "chodíme po pracovišti a kulometně mluvíme", postavy představují názory nikoli živoucí charaktery, celé to operuje s #MeToo tím nejlacinějším možným způsobem, stylizace "odvrácená tvář ranní show plné amerických úsměvů nad štěňátky" je vše jen ne sofistikovaná... Jenže pilot dělá seriálu medvědí službu, protože se tato vlajková loď Apple TV velmi záhy vyprofiluje v "Sunset Boulevard meets Damages", kde se na #MeToo nahlíží mnoha optikami a postavy ožívají. Předně to však začne fungovat jako intrikářské drama, které je taženo postavami a jejich konáním, nikoli deklamacemi. To vše navíc v atraktivním prostředí zpravodajského zákulisí, kde se přeci jen začne s dynamikou "načančané úsměvy pro ranní Ameriku versus vrážení si kudel do zad jakmile se vypíná kamera" pracovat sofistikovaně. Krásně chladné, pragmatické, loutkářské a skrze potlačované emoce vyhrocené. Škoda, že krom nepovedeného úvodu, má úvodní řada i nezdařilý závěr. Poslední dvě epizody to směřuje k jedné věci, aby se z ní vycouvalo na úkor výrazně horšího řešení "na poslední chvíli". Každopádně jako celek vynikající. Takhle nějak mohl dopadnout Newsroom, kdyby se Sorkinovi nerozpadl ve finální řadě kvůli idealismu a romantickým eskapádám pod rukama. A kdyby Sorkin byl více jako Beau Willimon. Druhá řada trpí na neochotu tvůrců odepsat staré postavy. A tak je násilím navracejí do centra dění "jako by se vlastně v první sérii nic neudálo". Hůře o to, že u nejedné z nich ani nevědí co si s nimi počít (především problém v dějové rovině z Itálie). Nikam se to neposunulo. A tak se řeší to samé, již jednou (vy)řešené. V jedné epizodě jsou vztahy/konflikty vyloženě telenovelidní, což je jinak seriálu nedůstojné. V neposlední řadě Covid hodil tvůrcům kládu pod nohy. Až na poslední dvě epizody nebyli schopni události kolem něj adekvátně adresovat (a museli, přeci jen je to zpravodajství); působí to spíše jako když do hotového scénáře jednotlivých dílů náhodně nacpali "jednu dvě zmínky, aby se neřeklo". Solidní série, než že ne, ale tak moc ve stínu první řady, že dojmy z ní jsou ve výsledku horší než jak dobrá sama o sobě je. Třetí řada je mišmaš. S některými postavami se neví coby (a tak celá linie kolem Bradley je z prstu vycucaný problém), jiné už dávno měly zmizet, nové vesměs zdařilé. Nejlépe to funguje v management linii kolem Ellisona a Stelly. Ambiciózní říz úvodní řady je pryč, nyní už je to čistě v rovině intrikaření a pusinkování. Solidně, ale ne natolik, aby to vystupovalo ze stínu tisíc a jednoho žánrově obdobného seriálu. | S1: 4/5 | S2: 3/5 | S3: 3/5 | ()

choze

Nic moc jsem od toho nečekal a podíval se na to hlavně kvůli Reese a Jennifer, ale je to špičkové hutné drama, výborně zpracovávávající téma MeToo. Skvělé postavy a herci, Crudup jako vysmátý Rory je aspoň na dva Oscary, Reese pravidelně přepínající z naštvané reportérky do štěněte taky super a Jennifer sice není Jessica Lange, ale její Rachel po přechodu tu taky sedí. ()

misterz

Priznám sa, veľmi neobľubujem filmy z novinárskeho a televízneho prostredia. No toto je ale iný prípad. Zaujal ma hneď prvý diel, potom síce prišlo pár slabších, ale záverečné to trochu dorovnali. Miestami síce príliš ukecané, ale tak to už asi v tejto branži chodí. Toľko intríg kvôli sexuálnemu harašeniu.... Uvidíme, možno sa dám aj na druhú sériu keď vyjde. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

DwayneJohnson

Nedokážu si absolutně představit, že bych snad nedej bože někdy dělal v show byznysu, jako aktéři tohohle velmi povedeného seriálu. Ten neustálý stres, intriky, strach o svoje místo, to je prostě něco, co bych nedokázal nikdy akceptovat. Když se však od tohohle oprostím a mrknu se na to zcela nezaujatě jsem nucen konstatovat, že se všech těch deset dílů mimořádně povedlo. Od hereckých výkonů, po scénář, nenacházím nic, co by mi nějak extra vadilo. Snad jen téma sexuálního harašení, ale beru to tak, že v USA je tohle hodně aktuální a já s tím nic nenadělám. Takže pokud chcete pohled do zákulisí TV show pěkně z obou stran, nezbývá mi nic jiného, než Ranní vysílání jednoznačně doporučit. Včetně dost povedeného závěru, který lavíruje na všechny strany, aby tomu nakonec dal velmi pěknou tečku. (oblíbené postavy Cory, Chip) ()

Chrustyn

Pofidérní kauza Me Too a její (smyšlený) zásah do populární americké televizní show ve vynikajícím seriálu s exkluzivními hereckými výkony. Přiznávám, že jsem čekal trochu větší gradaci a vzhledem k tématu se film drží docela při zemi, ale herecké výkony ústředního tria jsou natolik strhující, že jsem si všech deset epizod neuvěřitelně užil, ačkoliv se v nich nedělo nic, co se neodehrává v jakékoliv korporaci. Jennifer Aniston zde předvádí svůj nejlepší herecký výkon a absolutně dává zapomenout na mladičkou Rachle z Přátel. ()

marhoul

Tohle mě bavilo. Ačkoli „mnozí první budou poslední a poslední budou první, Matouš 19:30“ nebo tak něco, narážím na mnou nepochopené výslunní nejslabší z těch, kteří si kdysi zatrdlovali v Přátelích. Prostě nesympatický béžový Ginch s želvím krkem a rucemi Heleny Vondráčkové léta Páně 2020, kterého ani po padesátce dosud nikdo šmrncovně nepočesal (sorry jako IKONA jak sfiňa, tak na to pozor!!!), neartikulující, přes sevřené čelisti cedící repliky hlasem připomínající kloktání škeblí proloženým otřesnými sykavkami, na němž není sexy absolutně nic a my jen díky dabingu mohli kdysi sledovat výrazné pozvednutí komplexního projevu, ladnost nula, ženskost, šarm, toporná kovbojská chůze na šteklích odjakživa nula, strojené úsměvy z nichž akorát mrazí, protože tuším vzteklinu uvnitř, no ale nyní konečně v roli, kde může veškeré své zmíněné "přednosti" spolehlivě prodat, jelikož diblíkování v romantických komediích nikdy nebyla správná cesta, větší seriózní role nepřipadaly v úvahu pro absolutní absenci dramatického hereckého nadání, však pakliže se tato paní konečně chytí za nos jako okurka a začne přijímat role zestárlých, zapšklých, protivných ropuch, které jí padnou na přecvičené tělo jako ulité, docela bych si vsadila, že konečně prorazí i na poli tzv. velkého filmu. Co se týče štěkny čivavy Witherspoon, jedná se o jiný level. Mě to její držkování baví. Před kamerou je jako ryba ve vodě, kamera ji miluje, jede si svoje bomby naprosto přirozeně, tato zábavná dáma se skutečně neztratí. Její anténu na výběr rolí ji může řada hereček závidět, zde opět výborná a počiny, na kterých se produkčně podílí patří mezi to lepší, z čeho můžeme vybrat. Zbytek osádky taky fajn, scénář, režie, hudba, dobře napsané téma ranní šou, kterou si ale nechávám v bedně ujít (i když někdy vymáknu Brňáky a ten klučina tam je docela zábavný týpek), přesto standardně raději ladím ráno dvě desítky let v rádiu. Často tak vyhrávám dobrý pocit. Jasně že oslava Ameriky musela proběhnout, ale neřešme jejich standardní ustřelenost. Vlastně jeden z mála vydařených #Játaky počinů, zajímavě pojatých a Billy Crudup- senzační! Pokud budou další řady, ráda na to jabku mrknu. ()

Arsenal83

V prvom rade je tu hranie, ktoré vyslovene lezie na nervy. Vynervovaná a afektovaná Witherspoon. Ešte horšie vyznieva Aniston, ktorá niekedy aj štyrikrát vo vete povie fuck, aby vyzerala krásne feministicky. No a potom Steve Carell. Tomu hneď v prvej časti nechali debilný výstup, kde rozmláti televízor. Čistý afekt, nič mu nebolo veriť a takúto scénu mohli radšej dať do The Office, tam by sme to ako v komédií možno aj uverili. No a samozrejme nosnou témou je postavená na niečom, čo zaujíma len fašistky z MeeToo. Všetci muži sú vlastne predátori a jediní tí dobrí su homosexuáli alebo latentní teploši. Odporný ľavicový neomarxizmus sa žiaľ od skazeného Hollywoodu rozšíril aj medzi slušných ľudí, takže si nájde svoju cieľovku. Celý seriál ale dobre zhrnul jeden zo zahraničných recenzentov: "Normálna, príčetná, dospelá žena sa nechá dobrovoľne pretiahnuť vo Vegas, pričom neexistuje jediná známka toho, že by niekto porušil jej práva. Na druhý deň jej v práci ale daný muž už nevenuje pozornosť, na čo sa ona brutálne naserie, ale dostane povýšenie. Aby sa pomstila, tvári sa, že šlo o sexuálne obťažovanie a zničí všetkých naokolo. Napriek tomu je v seriáli predstavovaná ako obeť." ()

bouncer

Některé reálie (např. koho zajímá ranní show?) trochu mimo mě, ale jinak velice silně a kvalitně udělaná sonda do problematiky kolem MeeeToo - ať si o tom myslíme cokoliv, tak tohle je dobře napsané a natočené, nic to nevnucuje, na nic si to nehraje. Každý si to může přelouskat podle sebe. Skvělé herecké výkony jsou extra bonus. ()

Defaultovna

Po zhliadnutí celej prvej série: Seriál ma mimoriadne bavil, dobre sa pozeralo takmer na všetko - s výnimkou grimás Jennifer Aniston. Neviem, či mala v scénari prikázané takto j*bnuto sa tváriť (fakt nenachádzam priliehavejší výraz, a to sa veľmi snažím, ja inak v bežnom živote ani nenadávam, naozaj!), pravdepodobne hej, no jej postave som mala chvíľami až živočíšnu chuť jednu materinskú, dobre mienenú tresnúť. Ale to, že mi nejaká postava ide takto na nervy asi znamená len to, že je naozaj majstrovsky dobre zahraná, takže v konečnom dôsledku tlieskam. Všetko ostatné u mňa bez výhrad. Netrpezlivo čakám príchod druhej série. ()

M.i.k.e

jestli bude Apple točit podobné série,pak bude Netflixu a HBO více než důstojným soupeřem prakticky od začátku.Morning show se rozjíždí celkem nevinně,ale postupem času začne nabírat na obrátkách a nakonec dojde k finále,které je jeden velký shitstorm a taková emocionální jízda až mě to samotného překvapilo.Nosným pilířem jsou v tomhle případě jednak herci (skvělá Jennifer Aniston,správně nejednoznačný Carell) a pak dobře napsaný scénář,který dokáže parádně budovat atmosféru a přitom nepůsobí nijak strojeně a uvěřitelné je tu každé gesto a každé slovo.I když si o celé aféře metoo myslím svoje a za mě přerostla do obludných rozměrů honu na čarodějnice,tady je to podáno natolik dobře,pochopitelně a nečernobíle,že když už seriál nevyvolá "pochopení",minimálně vyvolá diskuzi a to je dobře...80% + 10% za poslední díl,protože lepší finále série tu letos nebylo ()

BarryLyndon

U lidí co viděli Newsroom tohle začíná prostě v mínusu. Hlavně když se protne děj s reálnými událostmi, tak tohle srovnání opravdu bolí... Je to hrozně velkej a drahej projekt a i nejvíc vedlejší role zastávají herci, co by byli jinde součástí hlavního obsazení. Takže se na to dobře kouká a hlavně tam každý skvěle hraje. Hlavně jsem nevěděl, že umí Jennifer Anniston takhle dobře hrát, mám pocit že ani ona si toho nebyla vědomá. Největší démon je samozřejmě Billy Crudup, neuvěřitelnej výkon i se slabšími dialogy. Kdo mne trochu zklamal je Steve Carell, kterého prostě uctívám, ale tahle herecká poloha se sem nehodila, to byla prostě recyklace Michaela z Kanclu. Co musím ale pochválit je samotné vyznění hlavní aféry a #metoo. Je to tu na projekt s náběhem do dramedy zpracované lépe, než ve všech těch Bombshellech co se teď vyrojily. Neříkám, že jsem změnil názor, ale snad poprvé jsem měl pocit, že se aféra neodehrává ve vákuu, jsou tam i ostatní lidé, viník není 100% Hilter a oběť nesvéprávné přivázané jehňátko. Hlavně mi přijde že u PC problematiky Apple celkově víc přemýšlí a nedává to tam na sílu jako Netflix. Je to s výhradama, ale jsem příjemně překvapenej. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)