The Morning Show - Série 3

(séria)
USA, 2023, 8 h 45 min (Minutáž: 46–56 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jon Hamm, Natalie Morales, Billy Crudup, Bel Powley, Janina Gavankar, Marcia Gay Harden, Holland Taylor, Greta Lee (viac)

M.i.k.e

po slabé druhé řadě se Morning show pracně vrací na cestu kterou vyšlapala stále nepřekonaná první řada. I tady se opět honí hned několik zajíců, ale nejvíce prostoru dostává připravovaný obchod ve kterém má celou společnost koupit seriálový ekvivalent Elona Muska a tak je celkem jasné že ne všechno bude úplně růžové. Osobně sem rád, že se Morning Show vzpamatovalo a třetí série většinu času funguje ve všech svých linkách tak jak má. Celkem bych se obešel bez linky Reese a jejího bratra, ale asi bylo třeba sem nějak zakomponovat útok na Kapitol (i když pouze v retrospektivě)...70% ()

Stillborn83

V úvodnej polhodine prvej časti som rozmýšľal, či vôbec idem pokračovať v tomto seriáli. Našťastie som vydržal a dostavil sa želaný efekt. Aj keď teda, uff, prvý diel za veľa nestál a nie každá časť dokázala udržať diváka v plnom strehu. Našťastie sa to od 6. časti nabralo poriadne grády. Chválim tvorcov seriálu, že opäť na pozadí fiktívnych príbehov jednej fiktívnej televíznej siete vložili aktuálne svetové dianie (vojna na Ukrajine, útok na Kapitol zo 6. januára – celkovo dôležité pre vývoj seriálu – predtým to bol covid). Postava miliardára Paula Marksa mi trochu pripomína Elona Muska, keď kúpil Twitter, celkovo sú tam dôležité paralely so skutočnosťou, nezabudlo sa ani na hoaxy, kybernetické útoky. Hlavná dejová linka sa síce točí okolo predaja televíznej spoločnosti miliardárovi Marksovi, ktorý ma na to svoje dôvody, ale výborne sa  rozohrali aj postranné príbehy, najviac zaujíma opäť príbeh Bradley v podaní zbožňovanej Reese Whiterspoon. Nad všetkými vyčnieva herecky práve ona, Billy Crudup (alias Cory) a konečne som prišiel na chuť aj Grete Lee alias Stelle. Jennifer Aniston mi prišla pomerne nevýrazná. Akurát zamrzelo, že scenáristi (štrajk?) nerozpracovali dejovú linku zo záveru 2. série, kedy Cory vyznal Bradley lásku. Pravdou však je, že sa opar tohto celého tiahol treťou sériou, ale nedokázal som si spomenúť, čo sa vlastne medzi nimi stalo (ešteže to vysvetlili v závere). Celkovo lesbická linka medzi Bradley a Laurou je tam úplne nasilu a hlavne toto jediné sa Reese Whiterspoon nedá veriť, že už nie je jej postava na mužov. Je jasné, že sa dočkáme aj 4. série, len snáď to bude skôr ako za dva roky. Uvidíme, čo nám prinesie. ()

luciasce

A jak si ten seriál nesl celkem dobrou kvalitku v první a lehce horší druhé sérii, tak třetí serie je dle mě celkem propadák, naprosto souhlasím se vším, co napsala vydumnica a podepisuju, je to takové splácané, neucelené a témata, která stála za to rozvinout se naprosto ztratila a místo toho se tam tlačilo vše na sílu a přišlo mi, že se v herci v těch svých rolích tak nějak kroutí bolestí. A ten závěr byl fakt fiasko. Už je potvrzená čtvrtá serie, no skoro nemám chut se k tomu vracet, tak uvidíme. ()

Spiker01

Neskutečná pecka i ve třetí sérii a pro mě nejlepší seriál Apple tv+. Na chválenou konkurenci Boj o moc se teprve chystám, ale to co mi opět naservírovala Morning show, tak to přesně od HBO čekám také. Reese Witherspoon a Billy Crudup moje naprosto nejoblíbenější dvojka a Jon Hamm skvělý antagonista (musím už si dát ty Mad men), nemůžu než zkrátka chválit. Sice tentokrát již bez Steva Carella, ale stále si to drží kvalitu a doufám, že čtyřka bude! ()

Benjamin_L

Celkově lepší než druhá série, ale bohužel to moc našláplo na woke vlnu. Alex už toho přes plastiky nemá moc co říct a je celkem těžké určit co v UBA vlastně dělá. Z Bradley je lesba a společně s Corym a skvělou Stellou se stala nejvýraznější postavou třetí série. Tragikomický nádech z naší české kotliny tomu dává přehnaný nářek nad tématy potratů, Floyda či rasismu a jako třešnička na dortu je ten, kdo se popere s policistou, označen jako strašlivý terorista. ()