Šokujúce odhalenie

• Česko Šokující odhalení (viac)

Stanica Fox News je jednou z najväčších spravodajských televíznych staníc v USA. Práca v nej otvára dvere k veľkej novinárskej kariére a rovnako veľkým peniazom. Aby ste ju získali a udržali si ju a potom stúpali po kariérnom rebríčku, musíte sa zapáčiť jej zakladateľovi a despotickému šéfovi Rogerovi Ailesovi (John Lithgow). V prípade žien pracujúcich v tejto stanici má slovo "vyhovieť" veľmi doslovný význam. Začína sa to sexistickými vtipmi, narážkami a končí erotickými návrhmi, ktoré sa nedajú odmietnuť. Tento stav trvá roky a novinárky stanice prežívajú nočnú moru. Odmietnutím kontaktu s Ailesom riskujú nielen zastavenie svojej kariéry, ale aj výpoveď a stopku na celom trhu. Tri ženy, ktoré sú na rôznych priečkach mediálneho rebríčka, nájdu silu konečne povedať DOSŤ. Ailes sa však nemieni vzdať bez boja. Disponuje veľkou mocou, majetkom a kontaktmi na politické špičky. Nikto by nepredpokladal, že táto konfrontácia rozhodne o osude miliónov žien na celom svete. (TV Markíza)

verbal

Kvůli korektně pokroucené pseudomorálce zkurvených korporátů a Hárvymu Einschweinovi už patrně odzvonilo všemu, co dosud činilo kancelářskou práci alespoň trochu snesitelnou. Tedy bezuzdnému píchání sekretářek, brigádnic či stážistek, a znám i pár zoufalců, co běžně nepohrdli ani uklízečkami. Ta příjemná a všeobecně konsenzuální romantická vzplanutí vzala za své poté, co si partička upjatých, ukřivděných nebo šeredných pičí nechala patentovat vynález sexuálního obtěžování, načež se na pracovištích ihned začal objevovat zcela nový druh kundou zainteresované a mimořádně pokřivené samice, odbornou terminologií a zákoníkem práce determinovaný jako „kvadratická kurva“. Na tomto místě bych laickému čtenáři rád erudovaně objasnil sémantický význam tohoto vysoce erudovaného frazeologismu. Během staletí vývoje naší krásné mateřštiny se úzus hravého, milého a veskrze výstižného slovíčka „kurva“ ustálil, pomineme-li klasická citoslovce úlevy či konsternace, ve dvou základních rovinách. Jednak „kurva“ jakožto femininní zástupce Homo sapiens, cíleně kopulující za peníze, hmotné statky nemonetární povahy, kariérní, funkční či mocenské výhody, popřípadě cíleně rozvracející idylické vztahy jiných kurev s muži. Druhak „kurva“ jakožto genderově indiferentní podlý, zlý, patologicky prospěchářský, bezzásadový nebo jinak charakterově amorální jedinec. A pokud v sobě některá samice skloubí obě tyto sémantické polohy, prostým dosazením do elementárního vzorce „kurva * kurva = kurva nadruhou“ dostáváme výše zmíněný terminus technicus. A nyní si pojďme teorii vysvětlit na praktickém příkladu. Upjatá, esteticky vyhraněná nebo frigidní pypka, říkejme ji třeba „Figurantka 1“, obdrží od svého přímého nadřízeného údajnou poptávku po felaci či koitu, kterou je tento fér jedinec, plně si vědom fucktu, že nic není zadarmo, ochoten štědře honorovat nemalým zvýšením měsíční mzdy nebo významným povýšením. Toto Figurantka 1 značně znechucena odmítá, načež ji šéf propustí. Samozřejmě ve většině případů nikoliv proto, že je to neschopná kráva, nýbrž proto, že je náš milý supervizor nechutný sexuální obtěžovatel! To její kolegyně, říjme ji třeba „Figurantka 2“, zatím ještě aspirantka na „kvadratickou kurvu“, zcela cílevědomě, dobrovolně, s nadšením a jasnou vidinou hierarchického šplhu toho šeredného, oslizlého, tlustého, smrdícího a zpoceného dědka bez skrupulí přeblafne a bezuzdně omrdá na první dobrou pomalu ještě dříve, než ji chlípný geront vůbec stihne zarecitovat celou nabídku, načež ihned načerpá veškeré benefity svého konání. Poté však zapšklá, zhnusená a od přirození morálně konsternovaná Figurantka 1 našeho chlípníka napráší a zažaluje o pořádně macaté odškodné. A v tomto okamžiku se Figurantka 2 jako mávnutím kouzelného harašítka začíná náhle cítit těžce pošpiněná, zneužitá, ba až znásilněná, hrdě a zcela bezelstně se přidává na stranu ubohých a utlačovaných samiček, morálky a dobra, a také samo sebou k žalobě, to je přeci povinnost! Hlavně, aby to už ten hajzl nikdy neudělal žádné další nesvéprávné chudince! No chudák prasák to má spočítané, navíc když se z hlubin oupnofisů najednou vynoří další #JÁTAKY hejno hystericky přikvokávajících kurů, jako například stokilová obsluha kopírky, které ten sviňák před pěti lety s jasným prznícím úmyslem čuměl na prdel, když krmila podavač papírem, a způsobil jí tak obrovskou psychickou újmu, nebo babochlapská asistentka třetího účetního, celoživotně traumatizovaná poté, co loni ve středu jela s tím úchylákem ve výtahu a zřetelně cítila, jak oplzle myslí na její hnusně povislé jedničky, knír a bobra po pupek, a stopro při tom mentálně honil! Takže ač pro samé kvadratické kurvy a přikvokávačky nebude záhy kam plivnout, nezoufejte, kluci, vymyslel jsem naprosto elegantní řešení jak z toho ven a s ním dovnitř! Napřed jim prostě dejte padáka a vyprcejte je až pak. To si pak ty pizdy můžou stěžovat akorát na to, že jste jim slibovali pětadvaceticentimetrové hovado, načež jste se snažili odvracet pozornost a nenápadně se z toho vjezdu do pískovny vylízat. *** Nechutná propagace na hlavu postaveného, zvráceného korporátního pičismu a naprosto jeblého feministického honu čarodějnic na čarodějnice, v němž t.č. už obskurně odporná a plasticky nastavovaná Kidmenka, ultimativní velemilfka Theronovic Karlík a roztomilá Margotka v hnusné roli tupé bezcharakterní kvadratické kurvy uhoní záměrně přeodporně vybarveného Rodžra, který nechtěl nic jiného, než si jen na stará kolena pořádně zapíchat s bandou kariéristických dobrovolnic, a už se chudák nemůže bránit, protože mu z toho věčného šukání před dvěma lety prdla cévka. Potenciální hornice, slévačky, dřevorubkyně či všechny zapšklé, falem nedotčené klíny se u toho dozajista řádně vyprstí. () (menej) (viac)

Fiftis

Neprečítal som si obsah, nevedel som o čom to bude, dokonca som to nevedel ani po traileri. Preto si asi viete predstaviť čo pre mňa ako konzervatívca film znamenal. Dívať sa na liberálne feministické kravy pracujúce vo Fox News, to je horšie než bambus pod nechty. Navyše keď ich hrajú moje obľúbené herečky. Charlize Theron opäť premenená na nepoznanie tu hrala chladnú ženu až hrôza. Margot Robbie zase typickú liberálnu hlupaňu, ktorá ide pracovať do konzervatívnej televízie a v prvý deň vylíže druhej lezbe, ktorá tam pracuje. Nie som extra fanúšikom Trumpa, ale v tomto filme môžete krásne vidieť, ako ťažko to prežívali liberáli a ako sa ho snažili kompromitovať. Dúfam že čím skôr na tento film zabudnem a prajem si, aby v Amerike už nikdy nebol demokratický prezident, aby presne takéto tupé liberálky porazilo. PS: Za to odškodné by som aj ja priznal, že ma obťažoval Ailes a že som ho preblafol. ()

VanTom

Dravá, aktivní režie a scénář (říkal někdo Sázka na nejistotu?) naoko maskují zaujatost při monitorování šovinisticky toxického, konzervativního prostředí korporátu Fox News, ale holt vyprávějí z pohledu a pocitů tří žen, kterých se "na vlastní kůži" dotklo sexuální obtěžování od jejich šéfa. Tendenčně a zjevně si šly pro ceny (takhle luxusní obsazení se jen tak nevidí), jenže vezly se na vlně, která po nabytí obludných rozměrů narazila (snad už). ()

lykan9

Vlastně bych možná dal i tři hvězdy, protože trojice Theron/Robbie/Kidman byla dobrá, ale celek byl takový unylý a nezáživný. Vím, že když se jedná o film na motivy skutečných událostí, tak není moc možností, jak příběh osvěžit, aniž celek ztratil na věrohodnosti, ale přece jenom by to chtělo hlavní trojici trochu více poznat, aby s nimi divák soucítil, což v tomto směru měla prostor jen postava Charlize Theron, která vlastně měla všechno, aniž by musela bůhvíco strpět, ale postavy ztvárněné Robbie a Kidman, které opravdu za odmítnutí přišly o práci nebo naopak práci dostaly jen proto, že se obtěžování podrobily, zase tolik prostoru neměly. Tímto spadá film Bombshell do klasického průměru podobných filmů. ()

marhoul

Nečekala jsem mnoho a líbilo se mi to velmi. Tohle bude na delší lokte. K #játaké zaslepené sympatie nechovám, důvodem bývá klasické rozuzlení. Po finanční náplasti mají dámy svůj, osobnost devastující, problém zahojen, stejně jako postava, kterou ztvárnila Nicole Kidman. Veřejná satisfakce a prachy. Zvítězila? Vážně? Navíc řadu incidentů vytahují zneužité ženy dvacet let po té. Chápu, že jinak to nešlo, jenomže ono to působí všelijak i na ženy samotné, natož na přiblblého mača z Dubiny, který si vypíjí palici každé volné dopo nebo odpo (záleží od šichty) ve Vendě. Udělaly to pro kariéru, chtěly popularitu, role, prachy, ceny, těžily z toho roky, já říkám (zanícené feministky a feministé prominou, nechci se nikoho dotknout), na jejich místě bych osobně s ničím takovým nikdy ven nevylezla, cítila bych se jako prostitutka. Raději bych se užírala, než bych se veřejně přiznala k regulérnímu výměnnému obchodu, protože on to prachsprostý deal byl. V tom mají, naneštěstí, prasáci, kteří je zneužili, pravdu. Forma děsná, situace příšerná, ano, ale pakliže se s někým jdu dobrovolně vyválet na hotelový pokoj proto, abych hrála v největších trhácích Hollywoodu, jiné skóre mi z toho těžko vyjde. Ale jak říkám, takto to cítím já. Ne tak ambiciózní, žiji jiný život, běžný život, však také vystavena kdečemu ve velkém kolektivu (jako většina žen dnešní doby, proto je to téma palčivé, aplikovatelné do obecné roviny, manželky-zlatokopky nevyjímaje) , v němž muži mívali dlouhá desetiletí výrazně navrch, kde vládli. Mám asi výhodu, protože ke mně se pánové chovají v drtivé většině případů tak nějak automaticky jako gentlasové, kteří chtějí udělat dojem (všechna čest, chválím, je to skvělé!) a pokud ne, uzavřu: šovinistický blb, jeho drahou lituji. Nemám problém se verbálně vymezit , však dál se tím nijak netrápím. Naštěstí mi nikdy primitiv nešéfoval. Ovšem, vždy hraje roli povaha, (feministky, feministé, přírodní ženy a jiné citlivější duše opět prominou) vzhled, ale hlavně NADHLED. Dobře vím, že každá žena se s tímto úskalím vypořádává po svém, je v tom hodně proměnných, může narazit na kohokoli. Nebo já měla celý život nevšední kliku a proto se na to dívám svou optikou. Je záslužné, že se o těchto věcech hovoří, že vznikl film, že se tlačí na to, aby se pánové chovali slušně, že se ženy brání, chtějí se prosazovat na základě schopností, nikoli přes postel, jako kus svlečeného masa komukoli po vůli. Tyto společenské změny nějak začít musely a ačkoli mám k metoo nemálo výhrad, zdravý rozum dokáže uznat, že toto důležité téma je. Film problematiku vystihuje dobře a dámy v hlavních rolích byly vynikající! Co si k reportérkám arogantní nadřízení dovolili, je kapitola další. Za to by měly padat tresty, ne je pouze sesadit z postu, zajištěné odeslat na odpočinek a cvakat za ně zneužitým ženám „bolestné“. Jsou to prasata, která by měla čumět na dvůr přes mříže. Stát se to našim dcerám, všichni se vzácně shodneme, že takto tedy NE! Na stranu druhou v tomto únavném elaborátu ještě zmíním, že každý dělat všechno nemůže. Ačkoli je to momentálně taková ta ultralevicová móda, díky které vyzobávají bezpracně a s úsměvem populisté, nacisté, či bývalí estébáci desítky procent hlasů demokratickým stranám, neboť masu lidí vcelku pochopitelně vytáčí například ambice děvčátek zpívat v chlapeckých sborech, jež fungují jako chlapecké od středověku, nebo ženy v profesi zásahových hasičů, ortopedů, bagristů či dirigentů, také pějící vousaté zpěvačky se nesetkávají se všeobecným pochopením, ani tlaky na omezení přijímání masité stravy, či cestování letadly, inu bude trvat ještě dlouho než si neohroženě zádumčiví, věčně studující, hipsterští, veganští mládežníci nad svým avokádovým latté uvědomí, kam až své společenské nároky vyšroubovali a obávám se obávám, aby nebyli zaskočení, že planeta jakože nakonec dobrý, ale kdo že nám to na ní zbyl.. Což o to, my masožravci, pochlastávající kuřáci, příležitostní lehcí feťáci už budeme mít dávno v lebce burtonovskou žížalu, ale oni si to tady, s tou svojí příkladnou životosprávou, budou užívat do stotřiceti. O tom jindy. Narážím na to, že žena na obrazovce atraktivní být má. Šéfové televizí oprávněně hodnotí vzhled, účes, výšku, hezké nohy (ne tak, jak to bylo podáno zde, kdy trefně vystresovaná Margot musela vyhrnout malé černé až po pupek), ale v této branži vizáž důležitým kritériem je. Brojení proti něčemu takovému mi přijde ulítlé. Marika z hladového okna by asi neskončila v hladovém okně, kdyby televizní politické debaty mohla dělat každá, která děsně chce, může a tedy, aby nebyla diskriminovaná, logicky musí.. Nevidím problém, že ve FOX musely ženy nosit šaty a vystavit své dlouhé nohy v záběru. Tady už řvoucí fúrie jely to svoje, co nemusím zase já. Záběr na krvavý puchýř na patě, co by znak neúnosného pracovního utrpení mě pochopitelně pobavil. Kdo dočetl až sem, má můj obdiv. ;) Mějte se fajn. () (menej) (viac)

• Kvůli své roli si Margot Robbie založila falešný účet na Twitteru, pomocí kterého sledovala co největší počet mladých, pravicově orientovaných žen, aby pochopila nejen Kaylu, ale i její fanatismus. (Duoscop)
  • Scéna reálnej postavy Rogera Ailesa (John Lithgow), ktorá žiada fiktívnu postavu Kayly Pospisil (Margot Robbie), aby si zdvihla sukňu, bola natočená viacerými kamerami, ktoré zachytávali všetky uhly naraz. Jay Roach nechcel, aby Robbie musel hrať túto scénu na viac ako jeden záber. (Arsenal83)