Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

koza3

Americký sen rozpadající se na prach v hromádkách různých postav a různých charakterů. Všichni jsou sráči, vychází mi z tohoto filmu. Škoda, že jsem se na něj nepodíval v době, kdy byl natočen. Všichni o něm mluvili a všichni ho doporučovali. Mě to podle názvu znělo, jako nějaká slaďárna. Kdybych nebyl máslo a přečetl si o čem tahle šílenost je, podíval bych se na něj už dávno. Moc nevím co k tomu dodat, asi mě to zase tak neoslovilo. 4 hvězdy dávám buď za to, že je to dobrý film nebo jsem tlačený výše uvedeným "marketingem". Témata, která film přibližuje byly dále provařována stovkou dalších, proto asi nedokážu objektivně posoudit. Asi bude potřeba ještě jedna projekce někdy časem. ()

silak_xup

Film jsem viděl poprvé cca před deseti lety kdy jsem ho vnímal uplně jinak než teď, když je mi 28 let. Dřív bych tomu dal také 5 hvězd, ale z uplně jiného pohledu. Dnes to vidím tak, že až tu jednou přistanou mimozemšťani, tak bych jim tohle pustil, ať vidí, jak jsme jako lidi hrozně vtipný. Bohužel, tenhle příběh a mnoho jim podobných vidím čím dál častěji ve svém okolí v reálu a fakt si říkám, jestli se ve mě někdy něco zlomí a stane se ze mě taky takovej debil, nebo ne. To ukáže čas. Každopádně doporučuju všem věkovejm kategoriím, o zábavu budou mít postaráno. ()

Hezonja7

Kevin Spacey procházející krizí středního věku... odolávající pokušení... To musí být dobré. A skutečně je, jeden by nevěřil, kolik se toho může udát za zdmi domů několika navenek dokonale působících rodin. Možná jsem si o všech postavách myslel, že jsou to šílenci - ale všichni jsme šílenci. Tak se nad tim aspoň můžeme zamyslet nad velmi podařeným filmem s krásným soundtrackem Thomase Newmana. Perfektní prolínání satiry s reálným dramatem. Perfektní výkon Kevina Spaceyho v roli muže, který se potýká s čítankovou krizí středního věku a za patami mu sekunduje Mena Suvari v roli pubertálního spratka, která se naopak snaží dělat dospělou. Ve filmu bylo vidět snad na tucet úchylek, dogmat a daších věcí se kterými se každý z nás již někdy potkal nebo dokonce ji prožívá a tak si každý najde tu svou část z tohoto koláče s názvem Americká krása. ()

Uroboros

Tenhle film si mě získal až po několikátém shlédnutí, ale jak se říká, čím delší je doba poznávání, tím delší a pevnější vztah pak je. :) Brilantní snímek stylově útočí na americkou podstatu života (vlastně spíš už na celou západní společnost) - krásný domek na předměstí, úžasná práce, milující rodina, všichni vysmátí a šťastní. A nebo to není tak růžové a nablýskané, jak se zdá? :)) Kevin Spacey neskutečný herecký výkon! ()

julyberda

Poezie obyčejného života, fantastický herecký balet všech zúčastněných, satira tak trefná až je to odporné, silný osobní film, krása která nadnáší lidskou duši jako vítr igelitový pytlík. Rozhodně jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

dudo24

Wow. Jeden z najnetradičnejších mainstream filmov aké som videl. Veľmi vtipné, miestami dramatické, prepletené divnosťou s občasnou psycho atmosférou a štipkou romantiky. Super natočené. Veľmi dobré herecké výkony. Príbeh mi pripomínal klasickú americkú medzivojnovú literatúru zaoberajúcou sa životmi obyčajných ľudí a ich ilúziou a sebaklamom amerického snu. Sám som si prešiel pred nedávnom obdobím životnej krízy veľmi podobnej ako hlavná postava, takže mi téma úplne sadla. Celkovo sa dá nájsť vo filme veľa kvalitných životných myšlienok. Chcel by som vyzdvihnúť všetky scény s Wesom Bentleym lebo jeho postava ma vyvádzala z psychického pokoja. ***SPOILER*** Ešte sa mi strašne páčila romantická scéna na konci medzi Lesterom a Angelou. Celý záber aj s hudbou a dažďom v pozadí bolo niečo krásne. ***END SPOILER*** ()

Karlos8

Ale nebojte se. Jednou to pochopíte. Znovu a ještě jednou opět excelující Kevin Spacey. Dlouho jsem se na tento snímek připravoval a tak nějak jsem očekával, že to nebude jen tak ledajaké drama. Bylo to spíše trochu eroticky ale pravdivě smýšlející příběh, jenž může postihnout kdekoho z nás. Já vím, že se opakuji, ale je to tak. Zvratů je zde opravdu hodně a je až neskutečné, že to vše do sebe bez problémů zapadá. Hudba vše podtrhuje. ()

Don.Quijote

"My name is Lester Burnham. This is my neighborhood. This is my street. This is my life. I am 42 years old and in less then a year I will be dead. Of course, I don't know that yet, and in a way, I'm dead already. Look at me, jerking off in the shower. This will be the highlight of my day. It's all downhill from here." ()

AndrewNewman

Najfamóznejšia óda na človeka, ktorý si začne žiť svoj život po svojom až tesne pred jeho koncom. Dokonalý Kevin Spacey, úžasná Mena Suvari a Annette Bening je jednou z najhorších filmových manželiek v dejinách, takže svoju prácu odviedla na výbornú. Tento film má veľa plusov. Fantastický scenár od Alana Balla, ktorý opisuje udalosti dejúce sa v takmer každej americkej rodine, pričom to podáva s ladnosťou a vkusom jemu vlastným. Tým najväčším plusom je však pre mňa Sam Mendes na režisérskej stoličke. Skutočne brilantný výkon od debutanta v Hollywoode by toto asi nikto nečakal. Odvtedy aj keď natočil mnoho skvelých filmov, ku kvalitám Americkej krásy sa už ani jeden z nich nepriblížil. Prakticky dokonalé dielo a keď už mal niekto vyfúknuť všetkých Oscarov mojej obľúbenej Zelenej míli, som rád, že to bola práve Americká krása. ()

Drozdo57

Čo je to krása? Čo nás robí šťastnými? Čo v živote chceme? Prečo si uvedomíme, ako nám veľmi na niečom záleží, až keď to stratíme? Film odpovede veľmi nedáva. Ale pomôže vám odpovede nájsť. Minimálne sa nad nimi poriadne zamyslieť. ()

baclajean

Trvalo mi 18 rokov, kým som si tento film pozrel, a musím povedať - naozaj sa vydaril. Všetky postavy zahrali presvedčivo (vari len s výnimkou Petra Gallaghera, ktorý to dosť odflákol), množstvo hlášok a pamätaniahodných scén, samozrejme aj čo-to na zamyslenie, a kvalitné vyústenie dvojhodinovky, ktorá vôbec ani chvíľu nenudila. ()

IZFNP

Precízna a uhrančivá one man show Kevina Spaceyho. Mrazivý, a pri tom podivne ľahučký film, ktorý má mnoho čo povedať. Nadčasová satira na život v okovách konvenicí. Konformita a ideológia versus odhodlanie nebyť súčastou stáda a žiť svoj život po svojom. Veľmi osobný film, veľmi dobré výkony pred i za kamerou, smekám. ()

eMeMko

Velmi povedené drama, které mi chvílemi svou neuvěřitelností přišlo jako komedie. To však není myšleno nijak negativně. Snímek má perfektní atmosféru, zajímavý děj a především realisticky podané herecké výkony. Na vrcholu je samozřejmě Kevin Spacey, který umí zahrát téměř cokoliv, ale ani ostatní herci na tom nejsou špatně (např. celá rodina Fittsových). Co se týče příběhu, má rozhodně co nabídnout a vydržet u něj dvě hodiny bylo naprosto jednoduché. Finální hodnocení: Plný počet bych tomu nedal, přesto se však jedná o velmi kvalitní dílo, které rozhodně stojí za to vidět. ()

Papoushek

Myšlenkou se dost podobá Perníkovému tátovi. Ať už to je rakovina plic, nebo vlhká osmnáctka, co vás donutí k zamyšlení nad svým životem, nikdy není pozdě v něm něco změnit, protože ať už ta změněná část vašeho života bude jakkoli dlouhá, pravděpodobně bude ta nejlepší... Parádní výkony herců (hlavně Kevin Spacey) a skvělá hudba. ()

swinevenca

Jestli se nějaký Amík bojí něco udělat se svým nespokojeným životem, měl by se podívat, jak za to vzal Kevin Old Spice, to je důkaz místo slibů. Člověk snadno nabyde dojmu, že i na ten rok to stojí za to. Drama je to výborný, dobře postavený a zamotaný, určitě pětihvězdičkový, ale protože podle mě je ještě lepší tomu všemu předejít tím, že odhadnu potenciální semetriku předtím, než si ji vezmu, nebudu běhat po chodníku s párem buzerantů, slintat po dceřiných spolužačkách a hulit trávu se sousedovic klukem, zkusím si život i TOP filmy zařídit jinak. ()

Brock

od nikud nikam, od začátku jsou karty dané, jediné na co se čeká je, kdo vytáhne trumf... nějak se mi nedostalo toho osvícení, jako mnohým zde. Takže 1* za Kevču a druhá* za hudbu :) ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)