Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Heywood

Mohl bych chválit děj, herce, kameru, skvělou hudbu, ale proč bych to dělal. Kdo viděl ví, že to bylo výborné, kdo neviděl, má díru ve vzdělání :-) ()

jjjerry

Perfektní začátek, ruská hudba i ruština. Velmi elegantní přechod do angličtiny. Sean Connery jako vždy perfektní. Dobrá gradovaná atmosférea. Jediné co to kazí, je zbytečné přehánění. Z ponorky dělají něco jako honičku aut v centru. Ale takhle lodě, ponorky nefungují, má to setrvačnost... ()

PTuranyi

Výborne natočená podmorská vojensko-politická dráma. Scenár sa síce nevyhol zopár logickým skratkám a klišé, ale príbeh má spád a produkcia vynikajúco pracuje s napätím, takže pri každom vystrelenom torpéde tŕpnete či zasiahne. Herci hrajú svoje úlohy presvedčivo či už ide o Jamesom Bondom ostrieľaného Seana Conneryho, Sama Neilla, alebo mladého Aleca Baldwina. ()

Niedal

Nejlepší film mé filmové sbírky - ne snad řemeslný klenot, ale jaksi jsem zatížen na S.C. Vynikající výkon Seana Conneryho je v originálním znění nezapomenutelný. Slavná ruská ponorka typu Typhoon přiková vášnivé "ponorkáře" jako já k obrazovce a nepustí je až do konce titulků. Podmanivá hudba Basila Poledourise je přímo skvělá!!! Opravdu škoda, že Harrison Ford nepřijal roli v domění, že film o ponorkách nebude lidi zajímat. Byla by to nádherná kolekce tří filmů o agentu CIA Jacku Ryanovi spolu s filmy Vysoká hra patriotů a Jasné nebezpečí. ()

Sinclair

Tento film je velmi povedená rekonstrukce údajně pravdivé skutečné události, tak to alespoň presentovali tvůrci. John McTiernan, slavný spíše akční filmovou tvorbou opustil pevninu plnou různých smrtonostných pastí a vrhnul se do hlubin oceánu, aby zde vytvořil další z řady velmi povedených snímků, u kterých se divák nenudí. Je pravda, že musel omezit počty výbuchů a detonací, ale přidal tak na napětí a propracovanosti interiérů a exteriérů. Nutno ovšem podoktnout, že po shlédnutí filmu K-19 se zdá plavba rudého října jako procházka růžovým sadem. ()

Váša

V chladné atmosféře ruské zimy rozkáže Sean Connery, že je čas se ponořit. Následuje úžasná hudba a celý skvělý příběh se rozjíždí. Neuvěřitelné herecké výkony a krásná hudba, spolu s nápaditým příběhem, výbornými efekty a špetkou humoru dělá dokonalý film. ()

Johnner

Herecký koncert, jemuž dominuje chladnost Seana Conneryho. Závěr, kde se na Rudém říjnu sejdou námořníci obou národů, aby šťastně zlikvidovali jinou ponorku, sice trošku vázne, na napínavosti snímku však ubere jen z nepatrné části. ()

S120

Tak tohle je nejlepší americká komedie, která byla kdy natočená. Soupeřit by mohla snad jen s Predátorem. Zejména Conneryho proslovy nenechají diváka moc oddechnout. Hlášky typu: "Do nárazu +10, +11, ... " fakt dobrá sranda. Kdo od toho čeká cokoliv jiného bude asi zklamán. ()

J.Bourne89

Není Clancyho knížky, kterou bych nepřečetl, snad krom řady Netforce a powerplay. Hon na ponorku byla moje první, kterou jsem od tohoto autora četl. Taky jde asi o jedinou pořádně zfilmovanou předlohu. Ostatní pokusy s Jasným nebezpečím, Nejhoršími obavami atd. zůstávají o míle za tímto skvostem. ()

sue2008

Po druhém zhlédnuti filmu mi nezbývá než hodnotit maximálně. Nestává se často, že mě film i podruhé tak upoutá. Charizmatický Connery a hlavně skvělé souboje mezi ponorkami, k tomu trošku černého humoru.....co víc dodat, prostě 5* ()

zekon

John McTiernan je až na pár bot záruka kvality. Když se k tomu přidá Tom Clancy, Sean Connery, Scott Glenn, Sam Neil, a další musí to být pecka. A taky že jó. Sice díky interierům je to takové sterilní ale příběh vynikající. 4 1/2 * páč je to z Ryanovek "nejslabší" ()

shinlove

Při tomhle filmu si vždy vzpomenu na scénu z Po čem ženy touží, kdy Mel Gibson říká na adresu Seana Conneryho: "Nauč se mluvit, dědku!" :) Ale zpět k filmu - průměrná akce, čekal jsem mnohem více, proto i průměrné hodnocení 3* ()

chosan

Knižní předlohu jsem sice nečetl ale i tak je film plný napětí ale docela málo akce. Ale za hvězdné obsazení a dobře udělaný film dávám 65%. ()

zurivymlok

Stručně řečeno by se dalo říci: s přehledem nejlepší Ryanovka s o chlup horším Ryanem, než byl Harrison Ford. Velmi dobrý film a musím podotknout, že je mnohem lepší než kniha, která pro mě byla vskutku zklamáním hlavní kvůli naprosté absenci hlubšího psychologického vykreslení postav, které se Clancy naučil využívat až později - od knihy Vysoká hra patriotů. Závěr filmu je oproti knize hodně přepsán a musím přiznat, že to filmu prospělo. ()

complex

Na takýto rok výroby neskutočný film, ešte teraz si ho rád pozriem... e to plné napatie, očakávaní a výborný výkon hercov, ktorý sú už momentálne na dochodku ()

Himbajz

Je to Connery a jeho strhující šarm. Ten film prostě odsejpá. Přesně jede -tik,tak, tik tak. Strhují až do konce. Patří mezi mé nejoblíbenější. ()

DejnaDee

Napínavý, poutavý, dobře natočený film, který Vás přikove do křesel. Celé to podrhuje nádherná hudba a hlavně skvělé herecké výkony, kterým dominuje Sean Connery. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)