Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

lennyd

Policista John McClane (Bruce Willis) přijíždí na vánoce za svojí ženou do Los Angeles, kde pracuje ve japonské firmě Nakatomi. Tam se zrovna slaví předvánoční večírek spojený s oslavou vyjímečného obchodu, na kterém se McClanova žena podílela. A zrovna tuto firmu a její mrakodrap si vyhlédne skupina teroristů v čele s Hansem Gruberem (Alan Rickman), kteří mají zálusk na státní dluhopisy v hodnotě 640 miliónů dolarů. A je jen jeden muž, který se jim v nedostavěném mrakodrapu může postavit - právě John McClane... Co psát o filmu, který je legendou. Všichni jej viděli a všichni jej obdivují, a je to právě ten film, který vystřelil Bruce Willise mezi hvězdy akčního filmu. I když Alan Rickman v roli německého teroristy Hanse Grubera je taky výborný (hlavně úžasný německý přízvuk, ja?), tak Bruce Willis je nezapomenutelný - skvělé hlášky (Po světě chodí 9 miliónů teroristů a já odkrouhnu mrňouse, co má menší číslo bot, než moje sestra.), ale hlavně nehraje nesmrtelného poldu, ale jen chlápka, který byl ve špatný čas na špatném místě. Myslím si, že víc snad ani není třeba psát .. ()

anli

Samozrejme naprosta klasika a spicka akcniho zanru.McTiernan ve sve zivotni forme a Willis jakbysmet!!!Takhle ma vypadat akcni thriller se vsim vsudy!!!Skvele napsany,mistrovsky rezirovany s perfektnim citem pro atmosferu a akci.Bezchybne pokoukani a navic o Vanocich!!!Jasnych 100%. ()

LadyDevil

Jak už je mezi mými csfd přáteli známo, nejsem moc přítelem akčňáků, ale zato jsem milovníkem hlášek, a tak mi byla doporučena Smrtonostná past. A jak se ukázalo, byl to perfektní tip! Je to styl akčňáku, kde se to tak nepřehání 10ti výbuchy za minutu, hromadou postřílených mrtvol, apod., hlavní záporáci byli srandovní ("S tím přízvukem bys měl jít do televize":-D)a hlavně - Bruce Willis naprosto excelentní!!! Jedna hláška za druhou, odhodlanost, vzpoura proti přihlouplým kolegům od policie, paráda..skvěle jsem se bavila, John "Roy" McClane to prostě umí rozjet na plný koule:-)) ()

elanius

Film, ktorý som stokrát videl s dabingom, som si dal teraz prvýkrát v origináli a stále je to rovnaká pecka. John McClane by ma snáď bavil aj v maďarčine :) 9/10 (deviaty rozhodujúci bodík za spomienky na VHS :) ()

Tomes83

Po Stallonovi a Schwarzeneggerovi přichází na filmové plátno další megaakční hrdina, který se dostane k automatickým zbraním a nebojí se je použít... nic jiného mu totiž ani nezbývá! A to má být o Vánocích klid a mír! Záře těchto tří hvězd nikdy neuhasne! ()

Duoscop

John McClane jako policajt proti dvanácti teroristům. Jednoduchý scénář, který byl zfilmován podle románu Roderika Tropha Nic netrvá věčně. Film byl nominován na Oscara ve čtyřech technických kategoriích a oblíbili si jej i kritici. Snímek víceméně odstartoval hvězdnou kariéru Bruce Willise ale i Alana Rickmana. ()

venison

V tomhle filmu se zrodila legenda - John McClane (nebo spíš Bruce Willis?) v bílém potrhaném tílku, špinavej s hromadou šrámů nikdy neztrácející uštěpačnej humor a bojující za své nejbližší rodinné rukojmí. Klasika přelomu 80. a 90. let. ()

Bobik9

90% si myslím, že je moc. Nicméně se jistě jedná o skvělý film s naprosto famózním Brucem Willisem a Alanem Rickmanem. Skvělá akce v původním klasickém stylu. Určitě rád uvidím všechny pokračování, ale nemyslím si, že nálepka nejlepšího akčňáku všech dob je vyloženě zasloužená. ()

ywo666

Akčná klasika. Všetko k tomu už bolo napísané. Lethal weapon sériu mám o štipku radšej, ale Die Hard jej statočne sekundovala. Film nám priniesol Alana Rickmana, akčného Willisa a samostatný subžáner akčného filmu. Pobaví aj po rokoch. Well done. 90% 5*. ()

pytlik...

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema hvězdičkama, pak jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení, abych ocenil Bruceův perfektní fakírský výkon. Páč po těch střepech chodil bosý a fňukal asi o půlku míň než pejsek od Čapka, kterej si notabéne vrazil do packy jen jeden malej střípek. Jinak akce byly ucházející, pravda, ta rvačka s blonďákem byla poněkud hodně natahovaná, a závěr zcela nesmyslný, jako ok, ok, proč by se tam nemohl jeden z hlavních padouchů znova vynořit ze záhrobí, to nerozporuju, ale kde by vzal kvér, ten se co já vím do pekla pašovat nesmí. Jinak velmi nepovedenou částí byly ty hovory mezi hlavním hrdinou a tím černošským policistou, já jsem teda zvyklý na ledacos, páč pracuju v kanceláři plný ženskejch, ovšem ani takovej trénink mi nepomohl, když jsem poslouchal ty dva, měl jsem chuť po vzoru toho jednoho teroristy vypadnout z okna. Jediný, co mě zachránilo, bylo vědomí, že bydlím v prvním patře, takže by mi to moc nepomohlo. A teď se vracím ke své oblíbené činnosti, a to pomlouvání herců. Tak hlavně tedy Bruce Willis. Já nevím, pro mě žádný přirozený charisma moc nemá, všechno se to snaží zachránit frajerským úsměvem a pobaveným jiskřením očí, asi taky studoval u Karla Hynka na borce. Nehledě na to, že já moc dobře vím, proč mu ty oči tak jiskřily, a je to pěkně nechutný. No a co se týče muskulatury, ač se hodně snažil, převládalo u něj něco, co bych označil za "pevnější tuk", rozhodně né za svaly. Jako ok ok, na normálního policajta měl postavu perfektní, ale pak měl brát režisér trochu ohled na diváka a nenechat ho tam pobíhat jen v tílku. Ale pravda, jsem v tomhle punktu režisérovi i vděčný, horší by bylo, kdyby si Willis prohodil roli s tím černošským policistou. Noo a na závěr bych si povzdechl, jaká škoda, že Willis marnil svůj život v herectví, ke kterýmu zase až takovej talent nemá, a nevrhl se třeba na běh krátkých tratí, ke kterýmu má rozhodně megatalent, páč dokáže utéct jakýkoli kulce. ()

Iroquaise

"Smrtonosná past" představuje trojí tezi: 1) Politicko-ekonomická: Jakási post-reakce na vztahy panující v období 2. světové války. Zatímco Japonsko bylo tehdy součástí Osy zla, zde (v rámci optiky osmdesátých let) je chápáno jako ekonomický dravec (společnost Nakatomi), ale zároveň jako partner ( ředitel Taka Gi vystudoval americké univerzity, společnost zaměstnává Američany - včetně manželky hlavního hrdiny). Naproti tomu Německo (representující ekonomicky zabržděnou Evropu) jako by zastydlo ve stádiu nepřítele. Vtipné je, že němečtí teroristé jsou v důsledku pouhými zloději. Čili nejde o ideály (jež representují japonská a americká strana), nýbrž o peníze. Ovšem jsou to nakonec Američané, na jejichž půdě se celý problém odehraje a kdo musí znovunastolit ztracený pořádek. ¨ 2) Genderově-sociální: Iniciátorem rozkladu tradičního rodinného modelu je žena. Odchází za kariérou, bere si s sebou děti, odmítá přistoupit na mužovu zodpovědnost za funkční provoz systému ("Honím už šest měsíců bandu darebáků. Nemůžu se jen tak sebrat a odejít") a operuje se svým původním dívčím jménem, aby zakryla trvající manželství. Následně přichází hrozba, kterou je schopen zvládnout pouze manžel - policista, Američan, obyčejný bílý muž, který v rámci situace riskuje vše. 3) Kulturně - rasová: John Mc Lane v rámci rozhovorů s teroristy odkazuje na tradici amerického westernu: "Já měl vždycky radši Roy Rogerse". V rámci krytí své příbuznosti s rukojmím si nechává říkat Roy. Moderní akční film se tu hlásí k tradicí westernu - a nikoliv pouze na úrovni postmoderní ironie či citace. western je mýtem o dobývání Ameriky a o budování kořenů americké kultury. Americká kulturní tradice zde dává jasně najevo, že její hodnoty pokračují. A že bílý Američan i v moderních časech stále bojuje za věci, které mají hodnotu. A jeho nejbližším přítelem v nesnázích není asiat, ale černoch. více http://blacklsays.blogspot.cz/2017/04/film-smrtonosna-past-r-j-mctiernan-usa.html ()

noriaki

Osmdesátkovým akčním filmům dominovali Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone a jejich podařené i nepodařené kopie. John McTiernan představil nového hrdinu, člověka z lidu, který se náhodou ocitne v hraniční situaci a k přežití musí improvizovat. John McClane napjal tuhle představu až do krajnosti, ale díky charisma Bruce Willise a suchým hláškám, mu toho obyčejného policajta opravu věřím. O zbytek dojmu se postaral vynikající Alan Rickaman v roli démonického Hanse Grubera. Znovu se ukázalo, jak důležité je dát záporákovi prostor, aby se divákům stačil představit. Strojově přesná režie a skvěle vymyšlená akce udělaly ze Smrtonosné pasti obrovský hit a Willise vyšvihly do herecké první ligy. Záporů je jen minimum. Policie by nemusela být taková sbírka nazdárků a závěrečná konfrontace s pomstychtivým zloduchem zasmrděla béčkovostí. ()

Dreaker.24

Tohle je prostě nejvíc, nejvíc, nejvíc vystihující výraz pro pojem ,,akční film” no vážně, T2 se může jít klouzat:)),  takoví nostalgie už od mladých let, co prožívám při každém dalším zhlédnutí. Všechno tu funguje naprosto brilantně, to jak se příběh postupně vyvíjí až do úplného konce a bez kapky zaváhání, to je opravdu výjimečný případ a mockrát se nevidí no a John McLane… no však víte, Jupíí a jéééj ty blbečku:). ()

dANo

Kultová rola pre Brucea Willisa, ktorou si doživotne zabezpečil imidž nezničiteľného a pritom vtipkujúceho hrdinu v špinavom a zakrvavenom tielku... Tento film mám rád a pozriem si ho takmer vždy, keď ho niekde dávajú. Ináč, Alan Rickman v roli nemeckého hajzlíka je takisto výborný a spolu s Willisom vytvorili asi najlepšiu dvojicu "hrdina vs. zločinec". ()

Tomesh

Výborná akční klasika, kterou musíte milovat. Nasranej willis, který s kvérem v ruce trousí jeden vtip za druhým a přitom likviduje bandu teroristů. Zní to nereálně, ale vypadá to velice realisticky. Elegantní záporňák Alan Rickman si zachovává své kouzlo a dekórum, a to i v momentě, když mu hatí plány jedinej bosej polda z New Yorku. Nářez! John McTiernan točil výborné filmy. Pět hvězdiček a tečka. ()

Aven

Ano, jen ***. Pokud by se film odehrával jen uvnitř mrakodrapu, bylo by to bez diskuzí za *****, protože Willis i Rickman (můj oblíbenec:) předvádí parádní podívanou. Takhle mi ve filmu hrozně vadili nezbytné "vycpávky" jako například velitel policie vystřižený z příručky JAK VYPADÁ ÚPLNÝ DEBIL nebo agent FBI hláškující: "Rozstřílíme ten mrakodrap na sračky , jako za starejch časů v Saigonu". (proboha já vím, že jsou tam tyhle klišé záměrně , jen se nad to nedokážu povznést, ach jo). ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)