Šofér slečny Daisy

• Česko Řidič slečny Daisy (viac)

Pro Daisy, bohatou a tvrdohlavou americkou židovku, která je už příliš stará na to, aby mohla řídit auto, najímá syn v padesátých letech 20. století, kdy se v ulicích i politice opět řeší rasové spory, černošského šoféra. Do rodiny přichází Hoke a musí si před Daisy, která předstírá, že ho nepotřebuje, svou pozici obhájit. Hoke nemůže pochopit její izolovanost od světa a neschopnost uchopit společenské změny. Ona zase nedokáže pochopit, proč jsou lidé jako Hoke neustále rozhořčeni... Až ve chvíli, kdy jde slečna Daisy do domova důchodců a Hoke je už moc starý na to, aby ji vozil, si oba dva uvědomí, jak moc se měli rádi a jakými dobrými přáteli byli... (oficiálny text distribútora)

Alca

Poslední scéna s koláčem mě opravdu dojala, stojí za to si na ni počkat. A celý film rychle ubíhá, není v něm nic navíc, ani nic nechybí. Prostě přesně vymezená porce. ()

PlayEasy

Náš další film s Morganem Freemanem dopadl jako vždy nadmíru dobře a velmi jsme si ho užili a jak pak by by ne, tomuhle příběhu totiž nejde odolat, hned na žačátku vás vtáhne do atmosféry 50. let do toho domku Miss Daisy (nezapomenutelná Jessica Tandy) a také do jejího auta kde vás upoutá její příjemný v té době bohužel barevný řidič Hook (skvělý Morgan Freeman) a už to jede až do samého krásného konce, sice občas to v prostředku ztrácelo dech, ale ostatní části to s přehledem překryly. A vyústí to v krásný dojemný konec u, kterého jsme měli na krajíčku. Jeden na začátku kariéry, druhý na konci kariéry a vytvořili krásné spojení!!! Nad hodnocením budeme ještě uvažovat, zatím 4*, ale po dalším zhlédnutí to možná půjde výš!!! 80% ()

PAVLIS

50% Takový ten malý, hřejivý filmík na nedělní deštivé odpoledne u televize. Navzdory deklaraci žádné velké drama ani komedie, jen předvídatelné sblížení dvou starších lidí, okolo kterých proběhne kousek americké historie. Kdo neuvidí, o moc nepřijde. Oskarový film roku? Hahaha. ()

ostravak30

Film plyne přibližně takovou rychlostí, kterou by slečna Daisy nejraději jela, když šoféroval Hoke. Plyne zkrátka tak, jako životní zkušenost lidí, kteří už nikam nespěchají a vychutnávají si každou minutu. A protože film je více než o právech černochů a rasismu o přátelství, které přetrvá věky, vychutnával jsem si ho i já. Ostatně Morgan Freeman je zárukou kvality, Jessicu Tandy moc neznám přiznám se. Tohle je jeden z filmů, které mám moc rád, protože jak já rád s oblibou říkám, tohle je film o životě, protože to je život. ()

PlysovyMacko

Tvrdohlavá babka sa skamarati so svojím černošským šoférom. Nevšimla som si, kedy medzi nimi vzniklo pevné priateľstvo. Čakala som omnoho väčší doják. Ale herecké výkony sú dobré. ()

Chladek

Nádherně zpracovaný příběh a neuvěřitelně famózní M. Freeman. Vedle R. Williamse ve Společnosti mrtvých básníků je to již druhý podle mě velmi neprávem neoceněný herec. 3koda jen, že (na můj vkus) je v ději veliké časové rozpětí, zhruba dvacet let....jinak je to vynikající film, zvlášť výrazně podtržený hudbou Hanse Zimmera. ()

DooFooS

Nebýt toho, že film na mě dýchá účelností a dojmem, že vše ve scénáři bylo 100x zváženo, zda-li je to korektní, pak si ho užiji daleko víc. ()

sunjata

Svěží rosa v poušti filmové produkce hemžící se vyfabulovanými nadlidmi. Milý, úsměvný film o skutečných lidech, se kterými jsem okouzleně prožíval zvolna plynoucí čas jejich stáří. Sekernice Daisy, která otevřeně nedokáže vyjádřit své city a svéhlavý, ale moudrý řidič Hoke, prostě paráda. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015