Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

KASUGI odpad!

Já nevím, fakt už nemám sílu se rozčilovat nad tímhle úpadkem kinematografie. Není to ani animák s mluvícím psem, ani reálný film s CGI psem. Ty některé scény, kde se zvířata chovají jako lidé (odtahování klády na peřejích) jsou vysloveně trapné. A černoch na starém Klondiku... Se slzou v oku vzpomínám na  časy Sněžných psů, kde byl černoch na Aljašce prezentovaný jako komediální úlet. ()

jefff

Dobrodružný film s digitálními psíky a docela milým příběhem. Není to špatné ani převratné. Ford a Sy ovšem potěšili. ()

Koda

Ať si říká každý kdo chce, co chce, pes Buck tak moc podobný, jak pes Balto a přátelství, který on zažil se nesmí nikdy ztratit. To že je naanimovaný vůbec nevadí! Chová se jako dobrácký pes, má emoce, nemluví a přitom mu skoro každý rozumí. Zažívá nádherné i velice dramatické chvíle, kdy se na něj blíží lavina, kdy ho ponižuje záporák, kterého jsem se i já bál, nebo když na něj zaútočil šéf smečky psů. Na druhou stranu se zkamarádí s vlky, kterých se původně bál, nebo zažívá nádherné dobrodružství v divočině s páníčkem... Ale to nejpodstatnější v tomto filmu, na který jsem čekal je ta smutná pasáž. Prostě, tady není co řešit a já jsem ohromen. Nesmím zapomenout ani na soundtrack Johna Powella, kterému fandím díky filmu: Jak vycvičit draka. Díky Bucku za tohle nádherné dobrodružství. ()

James87

Buck se vydává za svým pohádkovým dobrodružstvím. Harrison si s Buckem na Klondiku dobře pokecá. Nenáročná rodinná podívaná v kanadské přírodě. ()

MsUtahraptor odpad!

Další sr*čka o zvířatech, co se chovaj jak lidi natolik, že musej bejt mizerně animovaný. Bez vtipu normálních animáků. Psi by neměli mít lidskou mimiku. ()

adam9

Odvážný hrdina Buck má své momenty, nicméně... Volání divočiny je zbytečně nákladným snímkem, jemuž překáží přílišné využívání digitálních triků, které podkopávají jinak dozajista dojemný příběh o hledání pravého já, o lidskosti v celé její šíři a respektu vůči přírodě, ale i o smutku, jenž nikdy nezmizí. V tomhle ohledu film svou literární předlohu nezklamal. Více v ext. recenzi. ()

Wally

Taková pohádka pro dospělé...to, co mi vadilo bylo, že všechna ta digitálně upravená zvířata byla až moc digitální...lidské grimasy a chování k nim prostě nepatří. Ale jak jsem uvedl hned na začátku...je to pohádka, tak proč vlastně ne... ()

666Carnage

Parádní příběh psa, který přestal být rozmazleným psíkem a dotáhl na vůdce smečky. Já teda myslel, že to bude o něčem jiném než to bylo a musím říct, že jsem si to fakt užil protože zvířata jsou super. Lidi jsou verbeš a když jsem viděl jak se některý chovají to je hnus na tohle sice snímek neapeluje ale prostě to nemám rád. Psi jsou sice digitální ale vypadají fakt nádherně stejně jako krajina. Několikrát jsem se zasmál, tohle je ten snímek na který se s radostí podíváte a užijte si ho. Harrison Ford se na zlatokopa hodil ale nevím jestli ještě dá dalšího Indyho protože už je to fakt starší pán. 80% ()

bari68

Nesmrteľný román Jacka Londona zfilmovaný (ne)tradičnou formou, ktorou najviac zaujme už tisíckrát omíjaný digitálny pes a iné zvery. ...Na druhú stranu je pravda, že filmový svet a technika sa pomaly a isto vyvýjajú týmto smerom, takže: zvykať si! Ono samotné zvieracie zhmotnenie by až tak nevadilo, no chovanie a činy psa sú až príliš ľudské, resp. vlastne ,,sám hraje,,. Proste a jednoducho, toto novátorské pojatie The Call of the Wild je príbehom hlavne pre celú rodinu, a pokiaľ si odmyslíte ony spomínané nelogičnosti, film bude baviť. ()

KoRner

100 minút a mne to prišlo akoby to malo cez dve hodiny. Začiatok ako z nejakej infantilnej disneyovky, Dunčo je až prehnane poľudštený a celé to zelené pozadie odoberá film o dobrodružné čaro, ktoré vie v realite vyčariť aj druhotriedny televízny dobrodružák. Príchod Forda na scénu trocha zdvihne atmosféru, ale nie o toľko, aby divák zistil o čo tvorcom vlastne ide. Dobrodružný film z divočiny pre mňa proste znamená drsnú realitu, kde si postavy siahnu na dno svojich síl a nie pobehovanie v cukríkove, kde pes dobre že nezačne počítať kvantovú fyziku. ()

HiddenDragon

Prijemny rodinny film vpodstate disneovskeho charakteru. Od predlohy Jacka Londona se to zrejme dost lisi, pry to je malo drsne (jsem cetl v recenzi), ale tak aspon na to muzou koukat i deti. Diskutabilni je to zpracovani. Je to opravdu hodne CGI. Neco jako nova "Kniha dzungli" nebo remake "Lviho krale". Sice je to kvalitni CGI, ale na rozdil od full CGI zminenych filmu jsou zde realni herci, v cele s H. Fordem, a to je vzdy svizel. To i mene znale oko vidi ten rozdil mezi skutecnou postavou a umelym zviretem. Nikdy to asi nebude uplne dokonale. Hlavni postavou je pes Buck (pry krizenec bernardyna a skotskeho ovcaka), ktery se z jizanske farmy dostane do Yukonu po bok drsnych zlatokopu, kde najde nejen nove pany, ale i svou prirozenost. Tvurci mu dali misty pomerne hodne lidske vyrazy, coz sice srazi realisticnost, ale musim uznat, ze je to docela roztomile. To vse v nekdy az kycovite nadhernych obrazech divoke Aljasky. Kameru mel na starost oscarovy Kaminski ("Zachrante vojina Ryana", "AI Umela inteligence" ad.), takze se na to opravdu dobre kouka. Kdyby mi bylo deset dvanact, bastim to se vsim vsudy. Dospelakovi mozna bude chybet vetsi drama nebo "survival" story, ale jako zvireci film pro milovniky chlupatych stvoreni je to bezva. ()

Dallon

Dobrodružná, sympatická a zábavná klasika. I když to bylo dost předvídatelné. Celé to působí dost svěže a nápaditě. Jen je škoda LIDL CGI. Nečekal jsem od toho nic jiného, než klasiký rodinný dobrodrůžo. A to se povedlo. 7/10 ()

Michelle75

Já prostě rodinné filmy miluju a když jsme to pojali jako lákadlo na silvestrovký film s naším velkým děckem a ono to zabralo, tak mě to těší dvojnásob. Ten vizuál mě občas štval,ale starý Indy Harry Ford mi ke štěstí a dobré náladě stačí. Krásných 70%. ()

iXtr3m3

Veľmi silné štyri hviezdy. Jasné, CGI má stále k dokonalosti ďaleko, ale to bola v podstate jediná chybička krásy, pretože sme dostali super príbeh, super dobrodružstvá, super rodinnú zábavu a veľmi príjemnú jazdu s kvalitným hereckým ansámblom, krásnou prírodou a jednoducho to bolo fakt veľmi dobré a pre dcérku, ktorá zbožňuje psíky, to bolo ešte lepšie ako Lady a Trump. ()

Janega

Načo drahý digipes, ktorý ani nevyzerá reálne, keď sa to dalo v pohode dať aj so skutočným vycvičeným psom. Myslel som si, že po Levom kráľovi (2019) je táto technológia vycibrená, no toto bol krok späť. Tá grimasová stvora nedojme ani tých najväčších psíčkarov. Príbeh je pekný, no jeho kvalitu znižuje vizuál, ešte aj zelené plátno z toho srší. ()

Petr.Kocfeld

Pes Buck je hrdina!Davam 80 procent.Mne se to libilo.Ford v roli Johna je zde taky dobry.Akce ani napeti zde nechybi.Tato adaptace romanu Jacka Londona se povedla.Tento film se toci hlavne okolo psa Bucka,ktereho unesou zlotrili obchodnici.Pes Buck zde zachranuje sveho pana Johna a stretava se se zlem a zlym zlatokopem a mnohym nebezpecenstvim... ()

Hanys_

Hlavně v té první půlce mě to dost bavilo, po odejíti Omara Sye už to ale nemělo ten spád (v tomhle je to oproti předloze zklamání). 6.5/10 ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu