Andre Davis (Chadwick Boseman) prežil už detstve trpkú ranu, keď jeho otca, policajného dôstojníka, zastrelili v službe počas zásahu. Napriek tomu sa Andre vydá v jeho stopách a stane sa hrdým newyorským policajtom. Po tom, čo v dôsledku chybného kroku upadne do nemilosti nadriadených, prichádza príležitosť, aby si napravil povesť a dokázal svoje schopnosti. Pridelia mu prípad lúpeže, do ktorej boli zapletené drogy, počas prestrelky v reštaurácii na Mahattane prišlo o život osem policajtov. Andre a jeho tím majú vypátrať vrahov ôsmich policajtov. Reštaurácia slúžila ako skrýša pre drogy, a tak mu v pátraní pomáha policajtka z protidrogového oddelenia Frankie Burnsová (Sienna Millerová). Aby svoj plán uskutočnil, rozhodne sa prvýkrát v histórii úplne uzavrieť Manhattan - ostrov oddeliť od zvyšku mesta, presmerovať vlaky, kontrolovať vodné cesty a uzavrieť všetky mosty a tunely. Začína sa divoká honba za dvoma ozbrojenými a nebezpečnými vrahmi Rayom (Taylor Kitsch) a Michaelom (Stephan James) na úteku, ktorí sa musia za každú cenu dostať z uzavretého ostrova a uniknúť policajným kontrolám. Počas prenasledovania vrahov však Andre sleduje stopy vedúce priamo na policajné oddelenie a odhalí rozsiahle sprisahanie zločineckej skupiny skorumpovaných policajtov. Sám sa stane terčom útoku a musí odhaliť nepriateľov vo vlastných radoch. Kto stojí za lúpežou a masakrom policatov, a kto ho chce dostať, aby ho umlčal a svet sa nikdy nedozvedel pravdu? (TV JOJ)

Sabrewulf

Mojí velkou chybou bylo, že jsem si před filmem pročetl pár zdejších komentářů v superlativech. Jaké totiž přišlo překvapení, že se přede mnou odvíjí skrz na skrz PRŮMĚRNÁ krimi, jakých jsme viděli už hromadu. Nepřichází to s ničím novým, většina věcí je předvídatlená, třeba scénu v metru jsem přesně odhadnul, jak se bude vyvíjet a jak skončí. A když jedna záporná postava na konci filmu hlavnímu hrdinovi vysvětluje důvod, proč dělá co dělá, nevěděl jsem, jestli se smát nebo brečet, protože tak obehrané klišé přece nikdo v roce 2019 nemohl myslet vážně. Dvě ušmudlané hvězdy za Bosemana (škoda ho), akorát odkaz na Floyda byl trapný. P.S. Je hezké, že v Americe jsou tak přívětiví k retardovaným občanům a umožní jim pracovat u policie. ()

UhLee

(7/10). Detektivní krimi tady byly a budou, ale tento snímek patří rozhodně k tomu lepšímu. Přestřelky, autentičnost, zvraty a Black Panther s bouchačkou, která nikdy nemine. Co víc si přát? Známe tváře jsou jen bonusem pro tento i tak poutavý a napínavý snímek. ()

Script

Není třeba komentovat. Je třeba vidět. Skvělý rozjezd, chytrý děj, napětí funguje a závěrečné rozuzlení úžasné. 5 hvězd. ()

Johnny.ARN

Celkom v pohode krimi o zlých policajtoch, drogách a dvoch vycvičených strelcoch, ktorý z fízlov spravili počítačovú hru. Čierny panter na infúzkach behá jak za mlada a je neoblomný vo svojom presvedčení. Cheaty na neobmedzenú muníciu si však mohli odpustiť. Celkovo to neurazí, je to pomerne svižne natočené, len ten príbeh a dialógy sú už dosť prefláknuté. Keď ale nemáte čo a akurát sa vám nechce šklbať kotlety, kľudne po tom siahnite. 3 z 5 ()

oveckaoa

2 chlápci (černý a bílý oceňuji diverzitu v dnešní době už vidíte málokdy záporáka černého) okradou jakéhosi dealera o drogy. Měly info, že tam bude 30 kilo, ale bylo tam 300 mezitím se to zvrhne a postřílí tam několik fízlů přijde jakýsi seržant nebo co to bylo za blbečka uzavře Manhattan a hledá jich.   3/4 filmu je parádních na konci tomu dojde dech mělo to končit tou scénou ve vlaku pak tam měly dat dovětek třeba, že je policie zatkla a ukončit to jelikož představa, že jeden nezkorumpovaný fízl postřílí minimálně 5 zkorumpovaných je sci-fi. 80 procent asi nejlepší film kde Boseman kdy hrál nepočítám li Avengers Endgame a Avengers Infiity War. ()

JohnSmith

Moc pěkný thriller, svižný, zajímavý, ve finále sice celkem ohrané téma, ale to nevadí. Překvapil mě i Boseman, kterého moc nemusím. ()

Jaro.Krafcik

Black panther v hlavnej úlohe. Vyslovené akčné to bolo, keď ale pozeráte film ktorý ma 99 min, skoro 3 hodiny, tak je zle. Nebavilo. Ale v červených čislach to bude, lepšie filmy ale nie... 2* ()

drackula

Kvalitná akčná záležitosť s dobrou atmosférou a sympatickým Chadwickom Bosemanom. Zo začiatku sa to javí ako obyčajná naháňačka. Nosný zvrat je síce predvídateľný, ale dáva príbehu pridanú hodnotu, ktorá ma naozaj bavila. 80% JOJ ()

jefff

Slušná žánrovka, ale víckrát vidět netřeba. Boseman má podobný styl hraní jako Elba a film umí táhnout. Škoda, že víc prostoru nedostal Simmons. ()

Maynard.

R.I.P. Black Panter :o(. Škoda tohodle borce, kterej měl nakročeno na hvězdnou kariéru. A to nejen díky Avengers. NA tomhle filmu je vidět, že hrát uměl. Ale v tomhle filmu mi přišlo, že už byl krapet pohublej, vo to větší respekt, že svou nemoc nepřiznal a tiše s ní bojoval bez vědomí ostatních. Tohle je moc vydařená akční podívaná. Od začátku je to pořádná přestřelka, pak pár honiček, zase přestřelek no a na konec je to grandiózní vyústění. Malinko podobný L.A. Přísně tajný...Korupce, korupce, všude samá korupce, nedělejte ze mě blbce, já seru na ty tupce, P.O.L.I.C.I.E.chce te vopruzovat mě, tak to teda ne. :o) ()

herr_carter

Tady mám prakticky jediný problém s tím, že Chadwick Boseman (budiž mu země lehká, škoda tohoto talentovaného mladého herce) je až moc neohrožený a schopný, trošku to kulhá ruku v ruce s tím jinak přirozeně vykresleným prostředím manhattanského podsvětí. Uvítal bych, kdyby i on během filmu udělal nějakou chybu, nebo se zachoval nějak nestandardně, stejně jako zbytek. Ale je to fakt jen špička jinak skvělého ledovce, sledoval jsem v napětí od začátku do konce a těšil se, až se dovaří voda na zkorumpované členy policejního sboru. Temný, napínavý a drastický přesně tak, jak má být, je tento film................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

21 mostů je opravdu hodně tuctová podívaná, minimálně tedy co se zápletky a jejího vývoje týče, a to i přestože disponuje několika zvraty, ovšem i ony jsou skutečně neoriginální a zatraceně nenápadité, což dost ubírá na celkovém dojmu, jelikož prostě takových filmů s prakticky totožným dějem vzniklo již vážně mnoho a právě 21 mostů v tomto ohledu nepřináší naprosto nic nového, jiného, či překvapivého. Na druhou stranu je ale nutno zmínit, že právě toto je ale fakt jediná výhrada, co k této podívané mám. Jinak se totiž jedná o velice svižnou a záživnou akční krimi, která nasadí působivé tempo hned od začátku a dokáže si ho udržet bez výjimek po celou dobu, akce je pak dostatek, a navíc je i poměrně krvavá a nekompromisní, napětí tu jinak funguje překvapivě dobře a k pozitivům patří i veškeré přítomné postavy a jejich herečtí představitelé, jelikož všichni jsou výrazní a přesvědčivý. Co se atmosféry týče, ta se zde tedy tvůrcům podařila navodit také a má i jisté náznaky působivosti, nicméně vzhledem k obsahu bych si ji dokázal představit klidně mnohem syrovější a temnější. Celkově je tak zkrátka 21 mostů rozhodně nenudící podívaná, a to především díky jejímu spádu, a tak je škoda skutečně jen zmiňované zápletky, která je předvídatelná už ale opravdu jako že příliš moc. ()

xLIGHTx

Trochu to v niečom pripomínalo staršie dobré Ayerovky (o skorumpovaných policajtoch). Napínavá krimi o dvoch zločincoch (potešilo, že sa tu objavil Taylor Kitsch ako záporák), ktorí ukradnú kokaín (a popri tom postrieľajú viac policajtov), nasleduje rýchly policajný hon na nich, ktorý vedie detektív Davis (Chadwick Boseman), niektoré veci v rámci postupov a vyšetrovania sa mu (klasicky) nezačínajú pozdávať. Kvalitná záležitosť odohrávajúca sa počas jednej noci, kde parťáčku Davisa - Frankie Burnsovú stelesňuje veľmi pôvabná Sienna Miller. Za štyri lajny, ehm, štyri silné hviezdy. ;) ()

iXtr3m3

Veľmi silné štyri hviezdy, takých 90% by som tomu dal. Prečo? Pretože tak poctivá a pritom už v dnešnej dobe sa dá povedať "staromilská" kriminálna akcia tu už veľmi dlho nebola. Aspoň teda nie v takejto pekne "vymazlenej" podobe. Jednoduché a pritom efektné s dobrým obsadením. Jasné, Chadwick je momentálna stále braný ako kráľ Wakandy, takže toto každý bude brať ako bokovku, ale aspoň to nepadlo úplne na hubu ako Iron Manov Doolitle, čo samozrejme nebola chyba primárne Downeyho Jr., s ním si tiež pomedzi Marvel zóny radšej pozriem Sudcu ako toho spomínaného Doolitla. Ale späť k 21 Bridges. Veľmi tomu pomohla maximálne prehľadná a uveriteľná akcia, neuveriteľne rýchly spád, ktorý sa blížil k formátu 24, jednoducho som rád. Nedám plný počet, lebo na to sú iné kriminálno dramatické pecky ála Mystic River a pod. ale tých 90% si to myslím zaslúži. Poctivá filmárčina, ktorá nešla cestou megalomanskej akcie, prepálenej stopáže alebo abnormálneho gore a digi bordelu. Šla svojou vlastnou dá sa povedať osemdesiatkovo-deväťdesiatkovou cestičkou a pre môj ročník to malo správny drive. Viem si predstaviť, prečo to neuspelo kasovne, lebo dnešní homo teen toto už moc neberú, ale ja áno. ()

Lukoboss

Dneska už se thrillery s devadesátkovou atmosférou moc nevidí, tady se to rozhodně povedlo, noční Manhattan to všechno umocňuje, přestřelky jsou správně drsný, nebojí se to krve, Rkovej rating tomu sluší. Nicméně to chtělo kočírovat s pevnější rukou, po velice slibným úvodu se objeví zkratkovitost, spousta nelogičností a nesmyslů a je to nesmírná škoda. Navíc taky "musí" být vše korektní, takže hlavní padouch nesmí být černoch (btw. odhadl jsem to hned na úvod, co nás asi tak čeká), naopak jedinej klaďas je černoch, dokonce i z dvojice zlodějů je zlej ten běloch, zatímco černoch sice krade kila koksu, ale s dobrým srdcem a úmyslem (aha!). Těmto schématům už se ve filmech asi jen tak nevyhneme (ne, nejsem rasista, ale nic se nemá přehánět). Takže celkově slušnej film s dobrou atmosférou, ale chtělo by to doladit. Škoda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)