Andre Davis (Chadwick Boseman) prežil už detstve trpkú ranu, keď jeho otca, policajného dôstojníka, zastrelili v službe počas zásahu. Napriek tomu sa Andre vydá v jeho stopách a stane sa hrdým newyorským policajtom. Po tom, čo v dôsledku chybného kroku upadne do nemilosti nadriadených, prichádza príležitosť, aby si napravil povesť a dokázal svoje schopnosti. Pridelia mu prípad lúpeže, do ktorej boli zapletené drogy, počas prestrelky v reštaurácii na Mahattane prišlo o život osem policajtov. Andre a jeho tím majú vypátrať vrahov ôsmich policajtov. Reštaurácia slúžila ako skrýša pre drogy, a tak mu v pátraní pomáha policajtka z protidrogového oddelenia Frankie Burnsová (Sienna Millerová). Aby svoj plán uskutočnil, rozhodne sa prvýkrát v histórii úplne uzavrieť Manhattan - ostrov oddeliť od zvyšku mesta, presmerovať vlaky, kontrolovať vodné cesty a uzavrieť všetky mosty a tunely. Začína sa divoká honba za dvoma ozbrojenými a nebezpečnými vrahmi Rayom (Taylor Kitsch) a Michaelom (Stephan James) na úteku, ktorí sa musia za každú cenu dostať z uzavretého ostrova a uniknúť policajným kontrolám. Počas prenasledovania vrahov však Andre sleduje stopy vedúce priamo na policajné oddelenie a odhalí rozsiahle sprisahanie zločineckej skupiny skorumpovaných policajtov. Sám sa stane terčom útoku a musí odhaliť nepriateľov vo vlastných radoch. Kto stojí za lúpežou a masakrom policatov, a kto ho chce dostať, aby ho umlčal a svet sa nikdy nedozvedel pravdu? (TV JOJ)

Lacike

Prvá polovica filmu, ktorá sa venuje honu policajtov na dvoch nebezpečných zlodejov, ktorý práve pri lúpeži drog zabili 7 policajtov, je vďaka bohatej porcii kvalitných drsných prestreliek strhujúca. Síce mi boli postavy na obidvoch stranách zákona viacmenej ukradnuté, ale prestrelky sú fakt kvalitné. Taký ten oldschool realistickejší prístup. V polovici filmu sa táto línia utne a začneme sledovať x-tú variáciu na postupné precitnutie hlavného hrdinu, ktorý odhalí hniezdo skorumpovaných policajtov a na konci ich všetkých postrieľa. Bohužiaľ tejto línii chýba prepracovanejšia práca s postavami na to, aby poriadne fungovala. Skôr pôsobí ako nasilu vycucaná z prstu, keďže sa prvotná zápletka vyriešila predčasne a do konca filmu ostávalo veľa času a tak scenárista narýchlo opísal Street Kings, Dark Blue a podobné filmy. Škoda, že sa celý film nevenoval honu tých dvoch drsniakov. Hlavne Taylor Kitsch sa v tejto polohe našiel. Takže výsledkom je príjemná ale ničím objavná akčná jednohubka s oldschool kvalitnými prestrelkami. 6/10. ()

BoPo

Ultra tuctovka z policajného prostredia, ktorá dostala kvalitné opečovanie. Ak máte chuť na jednoduchú akčnú honičku, tak ste našli svojho adepta. Zápletka neprekvapivá, prekuknutá od prvej prestrelky. Tvorcovia neskúsili vytvoriť nič nové. Nahnali tam jedného aktuálne marvelovsky cool herca, jedného oscarovského herca, jednu bývalú ultra sexy kosť a dúfali, že pri tých všetkých výstreloch sa stratí tá dejová podpriemernosť. ()

Ouwen

Tak tohle byla jasná sázka na jistotu. Fajn herecké obsazení, špičkové dialogy, fenomenální akční scény, excelentní audio vizuální stránka. Navíc film není tak prostý a veškeré motivace dávají prostě smysl, takže i záporná strana nepůsobí až tak záporně. Boseman hraje parádně a má charisma na to aby to utáhl. Nevšiml jsem si ničeho, co by mi vyloženě vadilo a i když to jede v zajetých kolejích, je to odvedeno precizně. Hlad po takových filmech ve mě vždycky bude. Akce je nekompromisně Rková, jsou zde tři velké přestřelky a taktizuje se, přebijí se, prostě to co mám rád. Skvělé policejní drama. ()

ledzepfan

Povedená jednohubka... je to svižné, krátké, přímočaré, technicky zmáknuté, dobře zahrané.... Scénář už sice dnes nikoho do kolen nedostane a divák velmi rychle prokoukne pointu (která asi měla být jakože překvapivá), ale ono to jaksi vlastně nevadí... Žádný zázrak, ale solidní řemeslo. ()

agentmiky

21 Bridges. Nenápadný snímek od neznámých tvůrců, který ale ve výsledku překvapí svou slušnou atmosférou, efektními přestřelkami a slušným závěrečným rozuzlením. Nečekejte bůhvíjakou událost, má to své slabší momentky, na druhou stranu to asi ale dopadlo nejlépe, jak mohlo. Tak za hlavní tahák mohu jednoznačně určit Bosemana v roli detektiva, překvapilo mě, jak dobře ztvárnil svou roli, i ty emoce jsem mu uvěřil. Kromě něj bych ještě vyzdvihl J.K.Simmonse, na umění tohoto herce se často zapomíná, což by se stávat fakt nemělo. Přestřelek hafo, ale mám k nim menší výtku. Sází zejména na efekt, což je fajn, ale chyběla mi v nich větší živočišnost a chaotičnost (což se třeba povedlo u obou snímků ze série Sicario), a k těm výstřelům zbraní s tlumičem se radši už nebudu vyjadřovat, málokterý snímek dokáže toto ukázat v tom správném světle. Závěr mě překvapil, i když to mohlo skončit trochu více pesimisticky (ono by se to hodilo k celkovému vyznění filmu více, ale i tak převládá spokojenost). Za mě dávám překvapivých 70 % ()

Remedy

21 Bridges je velmi slušná žánrovka, která se na konci docela zajímavě (jakkoliv předvídatelně) větví a má v podstatě dva závěry. Naturalita přestřelek se místy solidně blíží tomu nejlepšímu od Michaela Manna. Chadwick Boseman se ze všech sil snaží dokázat, že opravdu hrát umí a vlastně se mu to celkem daří. ()

Trevor

Napriek tomu že to bolo predvídateľné celkom som si fikm užil a na rýchlosti 1,5 to bolo dosť akčné. Stereotyný scénar o skorumpovaných policajtoch ničím neprekvapil pomohla mu však časová tieseň v ktorej sa dej odohral. Celkom solídna jednohubka. ()

dyfur

........priemer....chýbalo tomu z každej strany niečo.....od výraznejšieho predstaviteľa,prepracovanejšieho scenára a tiež  i záver slabší..... ()

M.i.k.e

poctivý old-aschool akčňák,kterých už se dneska zase tak moc netočí.Jakkoliv se určité věci a zvraty dají odhadnout i dost dlouho dopředu,zvládá film solidně bavit i napínat celou tu hodinku a půl.Akce je povedená,hudba překvapivě velmi dobrá a Boseman je i bez panteřího hábitu sympaťák a podobné filmy utáhne levou zadní...70% ()

Martin741

Mna fascinuje toto prostredie neewyorskych noci, skorumpovanych policajtov, okrem jedneho neuplatneho. Kasting sa vydaril, myslim vsak, ze Boseman /Avengers 2018/ nevedel hrat. Okrem neho som videl aj Krajcira Kitscha /Americky Zabijak/, o nom si myslim, ze je to dobry herec. Zvysok mi uz potom nic nehovoril. Tematicky ladenych filmov su tu stovky, pre mna teda nic vynimocne : 60 % ()

BarryLyndon

Bál jsem se Bosemana, ale nakonec v té dušínovské roli nebyl tak příšerný. Akorát to prostě není Freeman nebo Washington, pro které by tohle jejich času přímo bylo. A hlavně jak se na obrazovce objeví JK Simmons, perfektní Taylor Kitsch nebo Alexander Siddig, tak je to herecky docela jasné. Škoda té druhé linky, od které to byla docela nuda a v konečném důsledku ani moc nedávala smysl, do té doby fajn béčko. 5,5/10 ()

bourec

Ten trend, kdy na tyhle perfektně natočený, napínavý bijáčky narazíte jen na stahovacích, prípadně streamovacích serverech, a v kině na kokotmiksovou zábavu(sorry Davide) plnou barevně přebujelejch, zběsilejch kravin bez mozku, je už nadmíru jasnej. Je to škoda,protože tohle je víc než dobrý .A pět nedám, nebot´ si je šetřim.80%. ()

C0r0ner

Pár detailů tomu trošku kazí reputaci, ale to je tak všechno z výhrad. Když se totiž sejde příjemná stopáž, solidní akce, pěkný scénář a nadprůměrné tempo, nemůže z toho vyjít nic než super film. Moc jsem nečekal a přitom dostal parádní příběh o slušném policajtovi mezi gangstery a zkorumpovanými fízly. 85% ()

Juto

Solídny, no zabudnuteľný kriminálny triller, ktorého najlepším prínosom sú výborné zrežírované prestrelky. 6,5/10 ()

dr.fish

Námět rozhodně není nijak objevný a takových filmů už vznikly desítky. Ale udělalo mi hroznou radost, že se ještě pořád něco takového točí. Poctivá střílečka, zkorumpovaní poldové, skvělé řemeslo, prostě paráda. Dávám do archivu. 85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)