Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (24)

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

S vlastněním Prime Videa zase alespoň na měsíc jsem si už prostě nemohl odpustit zkusit (znovu po 4 letech) jeho seriálovou vlajkovou loď a tentokrát mi to sedlo naprosto dokonale, baví mi hned od začátku všechny postavy i samotný ústřední příběh, kolem kterého se toho bude dít nejspíše opravdu dost. ()

Hustý (2019) (S01E02)

Fakt už jsem zase potřeboval seriál, kde to všecko sakra odsýpá, ale pořád dává smysl a v neposlední řadě také každým coulem slušně baví. Jo, cítím, že The Boys mi teď na nějakou dobu zaručí slušnou výplň volného času. ()

Vzorek (2019) (S01E03)

Jestli něčím The Boys vyloženě nešetří, je to explicitní brutalita. A že ta mi nikdy nikde nevadí, ba spíš naopak. A to ne kvůli tomu, že bych si v ní liboval, spíše proto, že mnoho tvůrců se jí zdráhá. ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

Naháněčka prapodivné teroristky mě nebavila tolik, jak bych si představoval, stále jsou ale “Banda” nadstandardním serošem, co je fakt radost sledovat. A jsem rád, že mám ještě tolik dílů před sebou. ()

Dobře na duši (2019) (S01E05)

Erin Moriarty je fakt hezká a její Starlight/Annie jsem si už stačil oblíbit, co mi ale trochu sráží pozitivní dojmy, je absence šokujících momentů u kohokoli ze Sedmičky i z The Boys. ()

Nevinní (2019) (S01E06)

Jako určo se to může ještě kdykoli rozjet, ale prozatím je to tak vlažné, že už teď vzpomínám na našlapané první dva díly. ()

Společnost sebezáchovy (2019) (S01E07)

Cením, že tvůrci nezapomínají na postavy, co se postupem času ubraly do ústraní a nekašle se na ně úplně. Sice tu stále postrádalm drajv prvních dvou epizod, svým způsobem mě ale celá tahle hodinka bavila každým coulem a to je impuls k oné 5. hvězdě. ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

Nerad zrovna já po tolika letech ubírám procento, nemůžu se ale po sumarizaci všech 8 epizod ubránit pocitu, že jsou The Boys přeci jen trochu přeceňovaní. Čekal jsem neskutečnou nálož, ta se ale zbrzdila hned po 2-3 epkách. ()

Velká jízda (2020) (S02E01)

Druhá sérka vlastně navazuje přesně tam, kde první skončila a jak jsem nebyl moc spoko s jejím koncem, nejsem ani se startem té druhé. Ale stále neházím Frintu do žita, ještě se to může rozjet a vrátit mi vibes jako v začátcích samotného seriálu. ()

Řádná příprava a plánování (2020) (S02E02)

Vůbec se nedivím, že zrovna tady visí nejnižší procenta v historii (i budoucnosti) seriálu, ale pro dění následující (hodnotím až po zhlédnutí třetí epky) je tahle “vsuvka” dost potřeba. ()

Ze zálohy s tisícovkou rytířů (2020) (S02E03)

Konečně zas přiletěla epizoda The Boys, co mě uhranula po celé své přepálené stopáži a vrátila do pocitů, co mě svíjely v pilotu první řady. Kéž by tohle zběsilé tempo vydrželo nadále. ()

Nic z našeho světa (2020) (S02E04)

Už jsou ty jasné skoky ve “kvalitě” vidět i v obecném hodnocení epizod, které nejsou nezaslouženě nadhodnocené a jede se tu dle pravidel. I tak jsem už ale samozřejmě dostatečně zaháčkován a těším se na další dění. ()

Už musíme jít (2020) (S02E05)

Občas tu o kulervoucí akci není nouze, ale stále nejsem opojen takovým nadšením, abych zas téměř bez váhání řadil pětikvalt. ()

A dveře jsou pryč (2020) (S02E06)

Tahle epka není na 5* už jen fakt těsně, akční sekvence v ústavu jsou super, plus některé nechutné nápady se “superschopnostmi” jistých vězňů. Ale spousta výplňových žvástů okolo mi moc neba, stejně tak jako ohyzdná Stormfront a čím dál tím víc otravný Homelander. ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

Ty jo, tam, kde jsem ke konci první sérky dost remcal a skoro se místy až nudil v počátcích této, tam jsem teď ke konci vyloženě zaháčkován, všechny motivace do sebe umě zapadají a na pozadí zdařilé akce a slušného gore se tu schyluje k dynamicky nabitému finále. ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Ze začátku jsem Kripkemu zase tolik nefandil ani nevěřil, že tenhle seriál opravdu dokáže vypilovat do pozice silné konkurence nejdiskutovanějších výtvorů SVOD platforem, on to ale opravdu dovedl a najednou jsou i u mě The Boys seriálem, kde jsem za tu pro mě stále ještě nadcházející třetí sérii sakra rád. ()

Payback (2022) (S03E01)

Ty jo, ani jsem s tím už nepočítal, ale začátek třetí sezóny mi připomněl osobní opojení počátkem té první a pokud to takhle půjde dál, tak budu nadmíru spokojený. ()

Jediný muž na nebi (2022) (S03E02)

Anthony Starr je ďábel, ale Karl Urban ještě větší. Doufám, že tihle dva ještě nasekají pořádný bordel. ()

Berberské pobřeží (2022) (S03E03)

Třetí řada fakt válí, pořádně nám dává důvod oblibovat si i doposud skoro nerozkryté postavy a já bych nejradši koukal dál a dál. Jen ten čas drhne. ()

Úžasná pětiletka (2022) (S03E04)

Seriál, co disponuje filmovými kvalitami. Amazon v Boys shledává jasný důl na prachy a nebojí se je v nich pořádně roztočit. A díky tomu je se čím kochat. Každým coulem! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)