Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

smatana.sk

Je dobré si uvedomiť, že kult superhrdinov v sebe vlastne obsahuje fašistické jadro. Tento zábavný akčný seriál má v sebe poriadnu porciu spoločenskej kritiky pomerov v USA. Podrobnejšie viď verbal. Vytúžená hĺbka a nejednoznačnosť charakterov sa v takomto nastavení dosahuje oveľa ľahšie, než vo všelijakých Temných rytieroch, kde to vždy pôsobí umelo. ()

Hedy

Co kdyby Thor používal své kladivo jako anální kolík? Co kdyby Superman svařoval prdele lidí laserem z očí. Svět kde Kapitán USA prostě rozjebe chlapíka na sračky svým frisbeem. Nebo kde si musí superhrdinky strkat lešenářské trubky do kundy aby mohly vyvrcholit, protože mužské čuráky jsou moc měkké a síla jejich pánevní oblasti je drtí jako hydraulický lis. Přesně takovou vizi světa nabízí Boys. Seriál se s ničím nesere a místo toho aby se hrdinové starali o lidi se chovají jako standardní Svatolesní aktéři. Starají se o tři věci na kterých může celebrita přežít celá desetiletí. Drogy, ženy a peníze. Seroš se s ničím nesere a když už vraždy tak pouze absurdní. Chcete vidět jak Usain Bolt zkapalní něčí přítelkyni tím, že jí proběhne? Nebo jak zabijí superhrdinu dildem z plastické trhaviny? Pokud ano tak tady Kluci jsou přesně pro vás. Perfektní seroš od tvůrců perfektního seroše Preacher. Pokud chcete kulervoucí jízdu ve které si hrdinové rvou koule tak nemrhejte svůj čas u Ulice a koukněte se na ty naše kluky ušaté. Rozhodně plný počet. ()

kubas369

9,5/10. Tak tohle se mi hodně trefilo do chuti. Asi nejlépe zahraný božský komplex ever. Zatím čtyři uvidíme kam se to pohne dál, jen se bojím aby se tohle zlaté tele nedojilo moc dlouho a nevzniknul s toho zbytečně prodlužovaný paskvil. ()

JosefTomas

S1: Tak jsem se konečně dostal i k tomuhle skvostu a jak je patrné podle hodnocení, jsem spokojený. A to více, než dost. Předlohu jsem sice nečetl, ale to, jakým způsobem zde tvůrci pracují s hrdiny, je nevídaný a hned první díl vám dá najevo, že tohle je něco úplně jiného a druhý díl vás v tom jen a jen utvrdí. Od třetího do šestého dílu už seriál trochu zpomalí a jede "dobrý" nadstandard, jen aby v sedmém díle předvedl to nejlepší, co si do té doby chystal a akční spád a neutuchající tempo nenechá člověka vydechnout. Poslední díl naopak změní strategii a vydá se trochu jinam a to, co se děje v závěru řady, z toho mi upřímně spadla čelist, protože tolik příjemných zvratů jsem snad ani nečekal. Tvůrci navíc chytře pracují s postavami a už dlouho se nestalo, abych fandil každému z nich. Nikdo není plochý, nikdo není svatý, nikdo není nezajímavý. Překvapení a to velké, že se po tomhle může jít DC a Marvel zahrabat, už jsem těch správňáků měl plné zuby. Tady je realita, kdyby superhrdinové existovali a zajímá mě víc. 85% S2: I po vlažném startu spokojenost. Jen škoda, že tvůrci měli za úkol dodat dílů 8, i když to vypadá, že nápadů měli tak na 4. Proto seriál působí, že by první epizody neměly co říct a jedinou světlou stránkou je postava Stormfront, která drží alespoň divákovu zvědavost. Od pátého dílu se to ale hne a dostáváme to, co nabízela první série (jen ta dokázala lépe pracovat s tou vatou kolem) a finální díl je vlastně celé vykoupení průměrných prvních dílů. Seriál si i přes tyto výtky stále drží svojí kvalitu. Pro příště by mohl mít větší tah na bránu, aby se to nejzajímavější nedělo jen v posledních dílech. A možná by neuškodilo omezit počet epizod na polovinu, čímž by se ta plynulost zajisté redukovala (ale to se určitě nestane). 75% ()

Mr.Ward

Amazon Prime Video se připravuje na oficiální českou lokalizaci. V posledních dnech přibývá k hlavním titulům česká podpora ve formě titulků a dabingu. Jako na první jejich dnes už hit jsem se vrhl na seriál The Boys. Jeho první díl sem zhlédl už v době světové premiéry, ovšem nějak mě to nechytlo. Když sem si pořídil Prime Video a uviděl dabing, dal sem seriálu druhou šanci. A to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí tohoto roku 😄 První série mě bavila, u druhé už sem tomu úplně propadl ☺️ Je to krvavý, hodně krvavý, drsný, vtipný, a občas dost nemorální. Superhrdinové jsou tu vykreslení jako zm*di, kteří vlastně vůbec nejsou hrdiny a jde jim jen o slávu a prachy. Postupem času se samozřejmě vše zamotává a není nouze o zajímavý zvraty. Postavy jsou napsaný a zahraný na jedničku, to bez debat, a velký plus je i to, že se nejedná jen o přímočarou a jednoduchou parodii na superhrdiny, ale je tam cítit i trochu větší přesah. Myslím že každý si v tom najde něco. Pokud vám teda nevadí například detailně vybuchující hlavy 🙂😂 Tohle se prostě celý fakt hodně povedlo. ()

Nathaniell

Po shlédnuté prvních dvou sérií, kdy tu druhou považuji za ten větší nářez, dávám plnou palbu. Zatím. Sice předčasně, ale po třetí sérii uvidíme, co bude dál. Rozhodně pak bude následovat edit tohoto komentáře. Tož... netrpělivě čekáme... ... ... Oukej: Po třetí sérii nemám důvod snižovat a zvýšit není kam... Čekám na čtvrtou sérii. ()

MartinTerran

1. řada: Dle mého je zde nejrealističtější znázornění superhrdinů a jak by vypadala jejich organizace a fungování. Je to temné a prohnilé až do morku kostí jako každá megakorporace, která se stará jen o své zájmy - peníze. Seriál je surový až brutální, proto také má rating 18+. Příběh není jinak originální, ale rozhodně nenudí.  2. řada: Začíná kde přestala první a naše skupinka pokračuje ve válce proti korporaci což se jim více méně daří. Opět zde jsou gore scény, také vtipné hlášky a samozřejmě emoce a bitky. Takže za mě obstojné pokračování a jsem zvědav s čím se vytasí ve trojce. Třetí řada začala dobře a v dobrém tempu, ale zdálo se mi, že v průběhu trochu ubírá na plynu, ale i přesto jde o dobrou řadu, ale ten závěr..., ale asi by pak už seriál neměl kam pokračovat. Hodnocení: 1.řada: 87/100, 2.řada: 85/100, 3.řda: 85/100, Celkem: 86/100. ()

adamix

Nebudem tu písať samé oslnivé ovácie, aj keď viem, že tento seriál by si zaslúžil obrovskú slohovku na komplimenty. Zhrniem to tak, že trio Kripke, Goldberg a Rogen by si zaslúžili za TOTO Nobelovku v kategórii rozvrátenie hollywoodskych stereotypov pomocou vrcholne (perfektného) čierneho humoru, nekompromisnej brutality a deidealizácie superhrdinov. Urbanov sarkastický badass Butcher je najlepšia seriálová postava od čias Wagnera Mouru a jeho Escobara. A Starrov arogantný ksicht by mali vytesať do kameňa, ten chlap je božským stelesnením zloducha. Až na pár maličkých výhrad je to DOKONALÉ. Kresťanom a hejterom vstup zakázaný :). ()

jayman

Skvele napísané, skvele zahrané, skvelo osoundtrackované. Gore a cameá Setha Rogana nemuseli byť také extenzívne, ale rozumieme tomu. ()

Recenzon

Co by se stalo, kdyby superhrdinové nebyli milí skautíci, ale úchylní a sadističtí parchanti? Na tyhle otázky odpovídá tento skvostný seriál. Vilda Řezník má bandu, která se s nikým nemaže a skvěle jim to také funguje. Během sledování se vůbec nenudíme a je to jedna pecka vedle druhý. Zbožňuji všechny scény s Homelanderem a vždy si klepu bobky z nohavic, když mu ty oči zazáří. 10/10 je to mega a ať tu už je 4. série. ()

Barghest

The Boys servírují odpověď na otázku, co by se stalo, kdyby byli superhrdinové reální, a dělají to s takovou grácií, že i když vám u toho urvou ruku, flusnou do ksichtu a pošlou vás do prdele, ještě jim za to poděkujete. Jo, přijde mi celkem pravděpodobný, že by Superman byl totální magor a superhrdiny ovládala nenažraná korporace. ()

husak_k

Pro mě seriálový překvapení roku, a myslím že pro každého člověka kterého už nebaví ta éra tuctových komerčních Marvelovek a podobných kravin. Má to fakt přesah, hlavně z pohledu komerčního využívání všeho co jde (zde superhrdinů) a ovládání moci autoritami, která se zde může ale vymknout kontrole. Super postavy z nichž žádná není černobílá, ať už jde o superhrdiny, o "Boys" a nebo i všechny ostatní okolo nich. Taky dost potěšilo, že se tvůrci nebojí jít do brutálních nebo kontroverzních scén. Hlavně ta s delfínem mě naprosto dostala. Sem tam se našla slabší pasáž, ale celkově dávám pět hvězd a těším se na další sérii. ** druhá série přeci jen trošku slabší, nedokáže poskytnout divákovi i emoce jako to zvládla první. Také tvůrcům už nefunguje taková ta přirozená odlehčenost a některé scénky jsou strašně nucené, a místo toho aby byly cool, jsou trapné. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)