aR3Zz

Pro mě epizoda, kdy se seriál zlomil! A to zcela zásadně. Nevím, co je jinak, ale opravdu je všechno tak nějak... lepší! Proč to tak nemohlo být od začátku? Je přece tolik sérií, které uchvátí prvním dílem a drží pozornost diváka i vysokou kvalitu po celou dobu? Dokonalá epizoda to není (4*), ale mílový skok vpřed! ()

dO_od

// Zatím jednoznačně nejlepší epizoda, od kamery (úvod!) až po hudbu (závěr!). Lindelof navíc vytahuje jeden ze svých klasických triků - odkazování na Alenku v říši divů. Oproti Lostům je tu tentokrát ta díra o něco špinavější, nemám ale nejmenších pochyb, že povede k ještě daleko šílenějším věcem. Bavím se fakt královsky. "I'm gonna set you free." ()

TheDarKnig

Mistrovsky vystavěný svět, jehož komplexnost, tajemnost a jedinečnost nabývá každou další epizodou na rozměrech. Konečně dochází také k propojení s původním komiksem, na jehož hlavní témata se navazuje čím dál viditelněji, ovšem v aktualizované podobě a s přidanými vlastními problémy Redfordovské Ameriky. Lindelof opravdu umí, po Leftovers se tady rodí další obrovská pecka, která ale kvůli své originalitě a jinakosti zřejmě znovu nebude doceněna tak, jak by měla být. Jedna věc je ale jistá, lepší a věrnější pokračování Strážci opravdu nemohli dostat. Jo a Looking Glass je borec. ()

3DD!3

Hodně koleček teď definitivně zapadlo do sebe. Flashback do 1985 stanoví tempo a nesleví. Zrcadlo si krade celou epizodu a scénky s Adrianem konečně dostávají pointu, která za to čekání stála. ()

D.Moore

Myslím, že zatím jeden z nejlepších dílů, ne-li vůbec nejlepší. Soustředí se na jednu postavu a hodně toho (i díky ní) vysvětluje, nicméně další otázky zůstávají a odpovědi na ně nebudou daleko. Je pěkné sledovat, jak je to promyšlené, a seriálové Strážce si opravdu užívám. Jsem jenom zvědavý, jestli se v některém z následujících dílů objeví i prezident USA. ()

Anderton

Tak dostávame už skutočne reálne odpovede a dozvedáme sa toho omnoho viac aj o fungovaní fikčného sveta Watchmen, ak ho teda príliš nepoznáte. Prológ je dokonalý, v podstate ponúka aj prvú vačšiu trikovú scénu, ako napríklad z Emmerichovho filmu, ale zase tu nejde o akciu. Je to opäť iné a zároveň rovnaké, ako predchádzajúce epizódy a Lindelof si navyše neodpustil veľmi hustý cliffhanger, takže iba málokto si ihneď nepustí ďalšiu epizódu. ()

ScarPoul

Konečne sa niečo deje a veci len naznačené začínajú nadobúdať jasnejšie kontúry. Buhužiaľ je to stále seriál o postavách I really don´t give a shit about. Strašne mi vadí to, že je to Watchmen univerzum. V niektorých aspektoch funkčné. Ale mám pocit, že v globále je to skôr moja zvedavosť, než vyslovenie nadšenie. Seriál je naozaj priemerný a bez nápaditej scény alebo scén. ()

Trevor

Vďaka spomienkam Wade sa dozvieme, čo sa stalo 2.novembra 1985 a prečo svet vyzerá tak, ako vyzerá teraz. Wade sa neskôr v bare zoznámi s príťažlivou slečnou, avšak zistí že pravdepodobne patrí medzi rasistov, ktorí útočia na policajtov. Netuší, že je to iba starostlivo naplánovaná pasca a práve senátor Keene je lídrom Kavalérie a vskutočnosti sú jeho plány úplne iné a ďaleko presahujú predstavy policajtov. Veidtovi sa podarí dostať z Európy na Juno a zanechať tam odkaz "Zachráňte ma" ale potom sa ocitá naspäť vo svojom väzení...homosexuálnu scénu dvoch superhrdinov si tvorcovia mohli odpustiť, ale treba uznať že prvýkrát upútali moju pozornosť hneď v úvode pri wadeových spominkach aj vďaka skvelej hudbe ale najmä záberom, ktoré im v tejto epizóde išli jedna ruka a rovnako tak impozantný bol prelet Veidta z Európy na Juno. ()

Rocky88

Ač mě mrzí, že seriál navazuje na komix a ne na film, nemůžu jinak než dát tomuto dílu za 5 hvězd. Hodně se toho nyní vysvětluje (ne však vše), zapadá do sebe a věřím, že výsledek bude parádní. Díl navíc ve své většině sleduje mého skelného oblíbence a nedává moc prostoru nesympatické Angele. Super. ()

Mrkvič

Konečně. Vynechaly se obě ženské postavy, které mě obě serou, ze scény neslezlo Zrcadlo a paráda. Všechny zápletky zajímavé. Pohled do historie super. I ten Veid v nějaké jiné dimenzi se trochu odhalil. Jen tak dál a finále série by mohlo být hodně nadupané. ()

BROKEN_

Úvodní scéna v topu. Epizoda se zaměřila na postavu Zrcadla a děj posunula hodně kupředu. Lindelof zatím bravurně pokračuje v tom co započal Moore ve svém komiksu. Nebudu lhát, bavím se královsky. :-) ()

kenkaku

Opět na začátek něco nového a odpovědi žádné. A tahne se to CELOU epizodu. Přemýšlím jestli z trucu nesundat jednu hvězdu v hodnocení. Nesnáším to kydání nových “otázek” a žádné odpovědi. ()

SpaceOdyseus

Looking Glass se pomalu ale jiste stava mou nejoblibenejsi postavou (podobnost s Rorchachem ne nahodna). To jak to s nim vypada nahnute me velmi mrzi. A linka s Adrianem vladne. Pral bych si vic dilu z pohledu Looking Glass! ()

MERKATtv

Tento diel spravil presne to, čo som od celého tohto seriálu očakával. Bol skvelý. Celý sa točí okolo najzaujímavejšej postavy, Looking Glass, a je to super. Soundtrack skvelý. Prepojenie Watchmen sveta skvelé. Fakt som dúfal, že ten seriál bude takto nejak vyzerať a aj keby toto bola jediná takáto epizóda tak mi to je jedno, bola skvelá. ()

The.Splash

Po pěti dílech se nám tu konečně začíná rýsovat to, čím chtěli seriáloví Watchmeni být. A daří se jim na jedničku. Pokud se i konec série bude držet v alespoň podobném duchu, tak tu budeme moci bez výčitek hovořit o nejlepším seriálu co momentálně běží. ()