Na nože

• Česko Na nože (viac)

Keď slávneho autora detektívok Harlana Thrombeyho (Christopher Plummer) nájdu mŕtveho v jeho sídle tesne po oslave 85. narodenín, na mieste činu sa záhadne objaví svojrázny a šarmantne neodbytný detektív Benoit Blanc (Daniel Craig). Postupne sa zoznamuje s členmi rozhádanej excentrickej rodiny aj s oddaným služobníctvom, aby rozmotal sieť dômyselne utkanú zo lží a poloprávd a vylovil z nej pravdu o smrti starého pána. (Forum Film SK)

Ripley

Naprostá dokonalost od režie přes scénář až k hereckým výkonům.Jen malé negativum.Craig byl v této poloze z počátku nevěrohodný,ale časem jsem si zvyknul. ()

Corpsegrinder

Dlouho se mi do toho moc nechtělo protože jsem myslel že to bude náká parodie, a nakonec je to parádní oldschool detektivka se všim všudy, a ano trocha humoru se zde najde. Obsazení je parádní a každá postava tady dostane dost prostoru se předvést, Chris Evans by měl zmrdy hrát častěji a je fajn vidět že Daniel Craig herectví nezapomněl a umí i něco veselejšího než nejnudnějšího Bonda všech dob. Konec je možná trochu předvídatelnej ale cesta k němu mě bavila a to jak hravě se vše dávalo dohromady a zdánlivě zbytečný věci ze začátku filmu nabyly na důležitosti byla příjemná změna od šablonovitejch detektivek posledních let. I ta komediální stránka funguje dobře a párkrát jsem se nahlas zasmál (čtení závěti, závěrečnej pokus o vraždu). Do dokonalosti tomu trochu chybí, myslim že by bylo mnohem lepší kdyby se celej film držel pouze v tom sídle, ale to už je asi subjektivní. ()

Marius_ss

Príjemný film so skvelým hereckým obsadením na ktoré sa dobre pozerá a ktoré sa dobre počúva. Pre niekoho to ale môže byť komorné až nudné. Mne sa to na jedno pozretie páčilo, no nepotrebujem to vidieť znova. Čo u mňa však definitívne rozhodlo že dám len *** bolo, že konečné odhalenie, nebolo ani z ďaleka také prekvapujúce, ako byť malo. Čo je u filmov s touto tématikou veľmi dôležite (aspoň pre mňa). ()

Mauric

Nemá to šmrnc. Roztahaný začátek mě trochu ukolébal a, byť se v druhé polovině dají věci pořádně do pohybu, stále mi přišlo, že některé scény byly až příliš odměřené či utahané. Jako kdyby si kromě dědečka vzal morfium celý film. Kromě toho mě rušilo, že síla Craigova "KFC" přízvuku dramaticky kolísala mezi jednotlivými scénami, a vadilo, že se režisér zaměřil mnohem více na styl než vypravěčskou kvalitu. Srovnávání s Agathou Christie považuji za nevýslovnou drzost a hyperbolu, kterou si tento film nezaslouží. Nu, nějak ten film člověk prodat musí, že? ()

tterez

Chladné a velmi anglické. Zápletka obstojná, herci skvělí a závěr mě trochu překvapil, takže v pořádku. Znovu bych se ale určitě nepodívala. Přišlo mi to vleklé, takže za mě spíš 69%. ()

merit1

Som rada, že duchaplné konverzačné filmy nevymreli. Za scenár by sa nehanbila ani samotná Agatha Christie ( prekombinovanosť a satira ani v jej podaní neboli nič neobvyklé ) a tak trochu televízne poňatie v drahom prevedení tomuto formátu vyslovene pasuje. Systematické konfrontovanie reality s výpoveďami podozrivých diváka sprisahanecky vťahuje do hry a fantastická Ana de Armas s bielymi teniskami vnáša pochybnosti, napriek grcavej neschopnosti klamať. Čo bolo ale úplne najlepšie, celý film plynie s ľahkosťou a vtipom, pritom vôbec nebanalizuje témy. Najprv som alibisticky dala štyri hviezdy, ale po chvíľke úvah, za čo som vlastne strhla jednu hviezdu, som na nič neprišla. ()

angloumene

Řada známých tváří slibuje mnohé. Jenomže co z toho? Na nože je bohužel velmi předvídatelný snímek. Zápletka snad ani nemohla vyvrcholit jinak. Craig je sice sympatický na pohled, ale nic dalšího nenabízí. Postava soukromého očka je totiž krutě nezábavná. Podobně jako Colombo (snad) předstírá určitou prostoduchost, jenže pak nedojde k vyjevení žádného geniálního plánu. V divákovi tedy zůstane pouze trpká pachuť nezajímavého vyšetřovatele. Podobně je to i se zbytkem snímku. Jakoby užuž otevíral dvířka něčeho skutečně zábavného, jenže nakonec se vše otočí směrem nudného průměru. Na nože by byl skvělý televizní snímek, ale ta spousta hvězd a vysoký rozpočet vůbec ničemu nepomohli. ()

MejDej

Je vidět, že když Rian Johnson si může natočit co chce tak jeho filmy dávají smysl a jsou dobře natočené. Po Last Jedi je toto opravná písemka jak má být. Scénář je super, herecké výkony jsou na jedničku (jen ten přízvuk Daniela mi tam haproval) a vše do sebe krásně zapadá. Jediné co bych vytknul je delká, mohlo to být kratší a více údernější. ()

Patrik256

Rozpočet_ 40 miliónov dolárov // Tržby_ 309.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 8 805 259 Kč // Diváci v ČR_ 53 144 // Tržby v USA_ 165.3 milióna dolárov ()

Terezinka198

Sice to bylo postavené na hlavu, ale docela jsem se přitom i nasmála a zpříjemnilo mi to páteční večer. Za mě super komediální detektivka se správným nádechem tajemna, kdy nemůžete nikomu věřit ani nos mezi očima. Chris Evans je jen skrytou třešničkou na dortu. Aneb když nevíte, do čeho jdete, a pak vaše spolubydlící zařve: "To je Kapitán Amerika! Beztak taky brzo zařve! Už to vidím na tom jeho úsměvu!" A vy se jen usmíváte, protože když má něco nádech Agathy Christie, tak to snadné nebude. :) ()

orkadimenza

Nevím, jak moc mám litovat, že jsem Na nože nestihl v kině (ač jsem hodně chtěl) nebo to nakonec byl příjemněji strávený večer v domácím pohodlí a se sklenkou vína. Knives Out je vskutku výborná detektivní podívaná s jedinou vadou na kráse - a to že se snaží být až příliš dokonalé. Protože stejně jako mi u televizního Hercula Poirota vždy vadilo, že je téměř nemožné záhadu rozluštit, zde do sebe vše zapadalo jako hodinky tak perfektně, že správně zainteresovaný a herculovskými detektivkami již vycvičený divák dokáže ve druhé půli bez větších obtíží předvídat průběh děje. Tohle si samozřejmě uvědomil i Rian Johnson a tak musel závěr ještě trochu zamotat, až z toho vznikl překombinovaný scénář, který efektivně zacílí pouze při prvním zhlédnutí. Tuhle premiéru jsem si užil, to nebudu popírat, ale fakt, že už teď vím, že Knives Out nepatří do té skupiny filmů, která zraje s každým dalším zhlédnutím, jej řadí o něco níže, než by nadšený divák mohl očekávat. Neméně mě však děsí kontrakt na další dvě pokračování, protože se obávám, že tohle už lepší být nemůže. ()

woodsman

vau tak toto bola mega pecka paradny film od zaciatku do konca napinave nepredvidatelne takychto chcem viac vau a este je to od rezisera ktory natocil neskutocnu sracku SW 8 takze predsa viec tocit tesim sa na 2 ()

Rozjimatel

Pocta Agathe Christie ako sa patrí. Zápletka je poriadne zapletená, keď sa už zdá, že je všetko jasné, tak zrazu je všetko inak. Okrem toho ma bavila na filme ešte aj nadsádzka, je tam veľa humorných situácii a dialógov. Tak aby som to zhrnul, rafinovaný dej a rafinovaný humor. ()

Nemec

Super ultra svižná a příjemná detektivka, ve stylu starých seriálových detektivek s Herculem Poirotem, na kterých jsem jako dítě vyrůstal. Neobyčejně příjemný odpočinkový film, u kterého se zažerete do velmi napínavého a vtahujícího příběhu. Film je z velké části komedie, ona komediální stránka je zde prvotřídní, její funkčnost se opírá o všechny výtvarné složky filmu a neklopýtne od začátku až do konce. Herci jsou zde perfektní, Daniel Craig a Chriss Evans se vymanili ze svých stereotypních rolí a předvedli mi překrásnou divadelní hru s neotřesitelnou sebejistotou. Jediné, co mi u hlavní postavy přišlo trochu na sílu je samotná stylizace onoho OG detektiva zasazeného do moderní doby. Kamera je zde velmi jednoduchá a čistá, nápadně mi zde stylově připomíná kameru Rogera Deakinse, v jednoduchosti je prostě krása. Scénář je hodně stylově a charakterově podobný onomu seriálu, který jsem zmiňoval v úvodu, a proto to na mě působí tak nostalgicky. Rozhodně zde na mě zahrála velkou část nostalgie, ale za mě je to prostě super a už se nemůžu dočkat až uvidím pokračování. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (viac)