Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

ledzepfan

Stejné jako minule.. Jen tentokrát strhávám ještě bod dolů za to, že se nikdo neobtěžoval reflektovat a opravovat klíčové neduhy kterým trpěl už první díl. ()

maddy

Typický sequel, pre ktorý dvojnásobne platí more of the same. Zatiaľ čo prvý film bol pred tromi rokmi vskutku originálnym počinom na poli mainstremových hororov, jeho pokračovanie už je skôr rutinným prírastkom z totožného sveta, ktorý však neprináša absolútne nič navyše. Je to však zlé? No ani veľmi nie ... V dvojke je podľa pravidiel sequelov všetkého MORE a tak dostávame oveľa detailnejšie zábery na predmetné monštrá, oveľa viac akcie, aj širší záber na okolitý svet. Zároveň však film iba omieľa SAME postupy z prvého filmu bez štipky akejkoľvek invencie. Kto sa toho prejedol už prvý krát, tak dvojka ho v tomto nijako neosloví. Komu však prvý krát nestačilo rovnako ako mne, tak ho pokračovanie nemá čím vyslovene sklamať. Stále totiž pracuje perfektne so zvukom, vďaka ústrednej myšlienke byť potichu je to jeden z najnapínavejších hororov poslednej dekády a fungujú aj občasné úderné ľakačky. Akurát to je celé tentoraz menej zaujímavé čo sa týka objavovania sveta, keďže v prvom filme náramne fungovalo zoznamovanie sa s pravidlami, na základe ktorých sa postavy chovajú, objavovanie toho čo sú monštrá zač a ako ich poraziť. Dej druhého Tichého miesta nič také neponúka. Iba hádže postavy do rovnako nepríjemných situácií a napíná diváka s tým ako to s nimi dopadne, resp. ako sa z nich dostanú. No chýba tomu také to prekvapenie z nepoznaného ako mal prvý film a zároveň aj väčšia odvaha čo sa týka úmrtnosti postáv. To čo Quiet Place II odvádza, odvádza dobre, akurát to je po druhý krát trochu málo. Objektívne by to skôr malo byť za tri hviezdy, ale nakoľko si ma prvý film neskutočne získal a druhý predvádza prakticky to isté, len tentoraz to už je trochu opozerané a bez jediného prekvapenia, tak nedá mi ísť s hodnotením nižšie. V trojke však už skutočne bude potrebný nejaký nápad, inak sa séria vyprchá úplne. CELKOVO: 7/10 ()

agentmiky

Dvojka se nese v identickém duchu jako její předchůdce. Pokračování navazuje přesně tam, kde díl z roku 2018 skončil. Ještě před tím se ale udál kratší prolog odehrávají se první den této mimozemské apokalypsy. A popravdě, tato několikaminutová scéna je za mě tím nejlepším z celého filmu! Po ní totiž přichází opět audiovizuálně dokonalé pozlátko (hudba Beltramiho nepříjemná, až se místy zažrala slušně hluboko pod kůži...plus celkově skvělá práce se zvukem a kamerovými záběry) se scénáristicky chabým (takových logických děr, až to chvilkami bolelo) a příběhově prázdným jádrem . Já fakt nevím, kde se stala chyba, ale ten film na mě působí fakt jako prázdná schránka. Cillian Murphy super změna, ale tím ta má pozitiva končí. Prostě nemůžu tomuto technicky preciznímu snímku dát nad tři hvězdičky, jsou daleko propracovanější žánrově podobné kousky. Krasinski se dle mě pustil do velkého sousta jako režisérský a scénáristický nováček. Pokud trojka nebude plnohodnotný prequel, tak ji ani nechci. Za mě 6,5/10 (a to jsem ještě hodný :D) ()

Adasin

Jakože je to fakt fajn film, nenudila jsem se, nic mě tam neštvalo, nic není vyloženě špatně, ale... celý to na mě působí skoro až zbytečně, jako jenom taková epizodka, spojka mezi prvním a závěrečným, jistě epickým finálním třetím dílem. Epizodka proto, že se v ní stane dohromady asi tolik, co by se klidně vešlo tak do půl hodiny, to i některé seriály toho zvládají víc za dvacet minut. A některá rozhodnutí postav jsou taky trochu na pováženou. Oceňuji však rozšiřování toho světa, v tomhle ohledu je film skvěle udělaný. Skvělá je opět i práce se zvukem (hlavně scény, ve kterých se střídá perspektiva normálního a hluchého člověka), je fajn, že v tomhle si série drží standart a dělá si z toho v podstatě svůj trademark.  Pořád se těším na třetí díl a doufám, že se zase vyhoupne na vrchol. 7/10 ()

Paxxx.cz

Po 3/4 roce zase konečně v kině a na pokračování filmu, na který jsem se opravdu těšil. Jde o typický sequel - nové postavy, akčnější podívaná, ale i recyklace několika věcí z původního dílu. Děj je zde často rozdělen do dvou dějových linek a napínavých scén tu bylo nepočítaně - přišlo mi, že zde prakticky nebyly nudná místa. Za mě o chlup lepší než úvodní díl a doufám, že se dočkáme i pokračování, což se i vzhledem k zakončení filmu doslova nabízí...8/10. ()

FromHell

Niekedy nie je treba inovovať na silu, tvoriť zbytočne prekombinovanú dejovú linku alebo hľadať spôsob akým diváka šokujem, niekedy stačí len pokračovať ...  Síce by to chcelo viac od Emily Blunt, no Cillian Murphy zapadol vynikajúco. 90 % ()

Korbitch

Achjo, tak to nevyšlo ani na podruhý. Postavy sice nedělají jednu kardinální píčovinu za druhou už od samého začátku, jako to bylo v jedničce, ale ony tu pro změnu nedělají prakticky nic. Jo vlastně ta hluchoněmá megera šla někam s Cilindriánem a začali vykrádat The Last of Us. Tpč, to jsem fakt nevěřil :D Nuda k posrání, zlatej Bird box. ()

TomX2

A Quiet Place 2 je natočený celkom slušne a (snáď až na nevyváženú prácu so zvukom) voči technickej stránke nemám žiadne výhrady, po stránke obsahovej to už žiadne sláva nie je. Na nelogické počínanie postáv, rôzne dejové prešľapy a načasovanie scén podľa toho, ako sa to zrovna scenáristom zrovna hodí radšej ani nebudem reagovať, s tým som mal veľký problém už v prvom dieli, v tomto prípade ide skôr o to, že celý film je vlastne tak nejak zbytočný. Zbytočný pritom byť ani vôbec nemusel, lebo dané univerzum má určitý potenciál a nápad spojiť prequel so sequelom tiež nebol zlý. Problém spočíva skôr v tom, že dej sa vôbec nijak neposunul a nezmenili sa ani vzťahy medzi postavami. Vlastne je to takmer úplne totožné s prvým dielom (čiže pomalé, komorné, polovicu filmu sa tam nič nedeje), akurát s tým rozdielom, že to obsahuje dve dramaturgicky silné scény a hraje tam vynikajúci Cillian Murphy. Scenár skrátka nie je zrovna silnou stránkou toho filmu. A silná nie je ani hororová stránka, pretože budovanie napätia je celkom chabé a divák sa skôr dočká rýchlych akčných scén, než nejakého "strachu". Čo už však stálo za to, sú dobré herecké výkony, dobrý soundtrack, kamera, scenérie a všeobecne celá technická stránka. ()

Praxis

Oproti úchvatnému prvnímu tichu je toto druhé scénáristicky místy dosti nedomyšlené a je tam řada logických lapsů, ale ve výsledku dojdete k jistému druhu uspokojení, kdy nasraným emzákům vybuchují makadla a pedipalpy a ještě víc nasranější holčička si to se svým naslouchadlem pěkně s těmahle chobotnicema vyřídí. Velmi výživná první část, kdy přilítly ty hnusný potvory na Zem, ale přesto všechno se nedozvíme, odkud a jak to začali likvidovat. Vzhledem k úspěchu bude Paramount dojit tuhle značku, takže se snad dozvíme i původ. První Tiché místo bylo znatelně lepší, ale ani dvojka nedělá ostudu, byť kouzlo originality už vymizelo. 75% ()

Bordoshut

6/10 – Zatímco jednička Tichého místa přinesla vcelku ohranou zápletku, ale bohatě si to vykompenzovala slepými monstry, se kterými k prachobyčejnému přežívání v postapokalyptickém světě přichází do hry nápaditý způsob boje, dvojka už z jakés takés originality těžit nemohla a tak vzniknul jen další průměrný survival horror žijící z úspěchu předešlého dílu. Ani Emily Blunt a Cillian Murphy na tom nic nezmění. Dohromady mi vážně nepřijde, že by mohl snímek nabídnout něco, co jsme neviděli už 1000x v bledě modrém, anebo s tím už nevyrukovala jednička. Krom toho mi to místy připadá trochu uspěchané a odfláklé, takové bezemoční, napětí moc nefunguje. Možná za to může fakt, že jsem na to koukal za denního světla, nevím.🤷‍♂️ Pár spoilerů stranou: Zejména střetnutí se "zdivočelými" lidmi, mě teda vůbec neohromilo. To samé příchod do obydlené osady na ostrově – ten vyzněl tak neikonicky a neosudově, že to snad ani víc nešlo. Dost dobře jsem ani nepochopil, proč se naše skupinka musela rozdělit. Protože každý sám jsou zranitelnější? Nemohli prostě držet pohromadě? Taky mi vrtalo hlavou, proč Emily Blunt jen tak opustila syna, aby šla truchlit. To jí nenapadlo, že až se z truchlení vrátí, bude možná moct začít nanovo? A vůbec tam taky neřešili, že "ten kluk" málem přišel o nohu kvůli nějaké pasti. Co to bylo za past? Nastražil ji snad Cillian Murphy na špatné herce? Zkrátka a dobře: v Tichém místu 2 zoufale chybí nějaké dialogy, které by jednotlivým akcím a reakcím daly smysl. Smysl, který každopádně postrádají. Taky motivace těch zlých lidí, proč si někam odváděli tu holku? A co to měli s kůží? Ne ne, už mlčím. Možná jsem jenom kritičtější od dob, kdy jsem zhlédl jedničku. Abych vás po přečtení tohoto opusu rozveselil a snad i přivedl na jiné myšlenky, připravil jsem si pro vás Vtípek na dlouhé večery: "Dala si před natáčením Emily blunt? A byla po něm tupá?" Chápete? Tupá. Pardon... ()

Womanizer

Jeden z nejpovedenějších sequelů současnosti. Dávám 100 % protože je to první film po karanténě a moc jsem si ho užil jako poprvé v kině. ()

Alementina

Jednička přišla s něčím novým a dvojka nic nového nenabízí, to bude ten problém. Mně to přišlo takový nedomyšlený a na druhou stranu už i leh e předvídatelné. ()

Makky

Bombový prequel úvod bez zaváhania zaryje do sedadla a každého diváka privíta v kinosále... že to už bola doba. Na toto sa však oplatilo počkať! Pokračujeme presne tam, kde sme skončili a pochopiteľne dostaneme všetkého viac a pompéznejšie, než v prvej časti. Ak ste s ňou mali problém, budete ho mať aj tu. Ak ju zbožňujete, tak tu sa doslova urobíte. Objektívne 4 hviezdy, no emócia zo skvelého kino zážitku mi to ťahá na 5*. ()

slord

Rovnocenné pokračovanie, ktoré ukáže trošku viac z toho post-apo sveta a hlavne je tam Cillian Murphy, ktorý je aj v tejto roli super. Do deja nás vtiahne hneď úvodná scéna, ktorá je veľmi intenzívna a dobre natočená a vidíme tak prvý stret ľudí s monštrami. Stopáž je opäť celkom krátka, ale určite by som si videl predstaviť aj dlhšiu, lebo ten svet ma baví a chcel by som preskúmať viac. Millicent Simmonds a Cillian Murphy mali fajn chémiu a chvíľu som si myslel, že pozerám Last of Us, lebo Murphy akoby z oka vypadol Joelovi. Opäť je tu skvelá atmosféra a práca so zvukom je veľmi dobrá, Pokračovanie, ktoré nerobí hanbu jednotke, ale je mu seberovné. 8,5/10 ()

Remedy

John Krasinski natočil v podstatě znovu jedničku, jen s vyšším rozpočtem, hutnější akcí a větším množstvím lekaček. Nejde o nic převratného (to ale nešlo ani v jedničce), nicméně po řemeslné stránce není co vytknout. Motiv rodinného dramatu je tu rozvíjen podobným způsobem jako v prvním díle, což mi přišlo fajn. Pořád jde o lehce nadprůměrnou žánrovku a trojku si rozhodně ujít nenechám. [70%] ()

Gorehound

Príjemné prvky postapa, Emily Blunt rastie do krásy, krásne scenérie malého mestečka, lesov, fariem, mora, technicky veľmi dobre natočené, zahraté. Bohužiaľ, po dejovej stránke totálny mainstream, tak ako v jedničke. Občasná precitlivenosť, keď hrdina uteká do úkrytu, ešte schmatne stojace dieťa. Proste všetko tak ako má byť, ako to poznáme, ani o milimeter nevybočiť. A nechápem, prečo pri takomto rozpočte nie je možné zaplatiť solídneho maskéra, a urobiť inač solídne monštrá prakticky. CGI bije do očí a podtrháva nohy presvedčivosti. Koniec by si zaslúžil nejakú väčšiu údernosť, pointu, čosi, čo by nejako, aspoň trošku "zmenilo hru." Takto film... skončí. Pozerá sa to dobre, ale s výhradami. ()

slunicko2

Trochu lepší, ale pořád mizerné pokračování potenciálně nekonečného seriálu. 1) Co si o věci myslím viz koment k první části._____ 2) Zaujal mě 14letý (k roku natáčení 2019) Noah Jupe (syn Marcus). ()

gegina31

Zklamalo už jen proto,  že to má náběh na další díl.  Nejlepší série filmů jsou ty,  které ví,  kdy mají skončit. Jednání hlavních postav nesmyslné. Tlačení scén, které nedávají smysl. Na začátku jsem trochu doufala, že by to mohlo být o tom, jak to všechno začalo. Bohužel. Druhý díl se nijak výrazně neliší od prvního. ()

salalala

John Krasinski je nepochybně šikovný a zručný režisér, což potvrzuje i u sequelu svého nejslavnějšího počinu. Úvod, který je tedy prequelem, je naprosto strhující, má svižné tempo, tajemnou atmosféru a nejvíce funguje v momentech, kdy je točen z pohledu hluchoněmé holčičky a odehrává se v tichu, jen škoda, že ty trvají vždy jen pár vteřin. I zbytek snímku si hutnou atmosféru udrží a celé záběrování je naprosto precizní a nebýt viditelně digitálních "emzáků", není tvůrci moc co vytýkat. Jako scenárista ale Krasinski selhává, protože až moc spoléhá na jakýsi wow efekt a nechává postavy leckdy dělat naprosto nesmyslná rozhodnutí, příliš nevysvětluje chování mimozemšťanů a vůbec nepracuje s žádným zásadním motivem, který by byl extra působivý. I jindy fungující rozdělení rodiny a snaha o její záchranu není tak zajímavé a de facto vyšumí do ztracena. Nejvýraznější výkon pak podává úchvatná Millicent Simmonds, která zastiňuje i Emily Blunt a překvapivě matného Cilliana Murphyho, který ovšem doplácí na to, že nemá moc co hrát a filmem se spíš "proexistuje". A Quiet Place Part II určitě není zbytečný sequel a v jednotlivostech má svůj smysl, paradoxně nejsilnější je ale hned v úvodu, který bohužel s dalším dějem nemá moc společného. 60 % ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)