Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

Renfield

Stále komorní, alespoň co se týče většinového zaměření na jednu rodinu, skupinu lidí. Přesto v několika scénách přeci jen velkolepější, globálnější, jenže tyto scény mají několik málo minut a to je škoda, když už tu jsou. Dobrým příkladem toho je solidní část v přístavu, ve které se objeví druhá skupina. Tedy, "to co se stalo z lidí", jak je zmíněno v předešlém dění. Výborně rozjetá scéna končí bez nějakého zásadního dialogu během několika minut. Svým způsobem se to dá chápat, prostě se potkali a "nesedli si", ale škoda to je. Výjimkou je úvodní prolog, který sice zase nic moc nevysvětlí, ale alespoň ukáže první den a také zásadní postavu, která vlastně v celkovém děni nijak zásadně nepůsobí. Představení v prologu je opět velmi rychlé, prakticky v něm jde především o "ten znak". Emmett Cilliana Murphyho je dobře zahrán, ale už hůře napsán. Co John Krasinski naopak rozhodně umí a zase to potvrzuje už den první, jsou výborné akční scény. Všeobecná panika a dění s ní spojené, dělá prolog tím čím je, nejsilnější částí filmu. Opět fantastická je práce se zvukem, jenž skutečně obklopí. A takový přechod z "burácení" do naprostého ticha, působí neskutečně silně! Zkrátka, nečekal bych, že naprosté ticho bude ve spojení s kamerou tak intenzivní. Ale i toho ticha by tu mohlo být více. 65% ()

Ingtar2

Prvý výlet do kina po roku nedopadol až tak zle ako mohol. Avšak Krasinski podľa mňa túto sériu zle pomenoval, pretože po zhliadnutí oboch filmov môžem s čistým svedomím prehlásiť, že som síce pozeral Miesto, ale nie Tiché, nýbrž Dementné. Dej oboch filmov v podstate vychádza z absolútne dementných rozhodnutí postáv, z ktorých sa jedna rozhodne niečo spraviť a následne to doserie, čím spôsobí reťazovú reakciu. Pri niektorých momentoch sme sa v kine až smiali na vážnych situáciach. Strašidelné je to asi ako handsome Squidward len s tým rozdielom, že to obsahuje pár lacných jump scareov. Na druhú stranu musím uznať, že niektoré zábery sú artovo naozaj vymakané čo je po vyberaní hercov asi jediná vec, ktorá Krasinskemu naozaj vyšla. Jo a tiež zvukové efekty tých divných chodiacich slepých hovád. Ovšem zaujímalo by ma, prečo musia Hamburgerožrúti pchať do každého filmu Baseball. A tiež by ma zaujímalo, ako sa vlastne to hovado ktoré vyzerá ako Demogorgon z vykrádačky (čítaj Stranger Things) dostalo na ostrov. Celkovo sa to snaží pôsobiť pekne a zároveň inteligentne a to sa tu veľmi nedarí. 55%, 3*. ()

mosnak

Slabší než jednička... některé nelogické scény bijí do očí. Například: zbytek rodinky musí chodit po světě na boso, ale jejich bývalý soused má luxusní pohorky. Sakra, tak proč chodí bosky??? Nebo proč ta malá holka nechtěla o svém geniálním plánu nikomu nic říct??? Nebo proč vylezl klucik hlidajic malé mimimo ven z úkrytu??? Zkrátka... čistých 50% ()

Jaro_slav

Slabši než první díl, avšak pořád vás to zařezá do sedačky.   Podobně jako dvojka It to trochu ztuctovatělo, ale především proto, že jsou tam víc vidět ty obludy a víc se tam mluví. ()

aLPaC

Začátek, tzn. prequel, tzn. první den naprosto fantastický (trochu mi připomínal Spielbergovu Válku světů). Poté se vrátíme do čtyřistapadesátéhoněco dne a atmosféra začíná padat. A do konce filmu se z toho nevyhrabe. Originální a velmi dobrý nápad udělal z jedničky velkou událost, nicméně tohle pokračování pro mě byla jen rutinní práce u které jsem se jak říkám, až na úvodních 15 fantastických minut víceméně nudil. ()

filipvrbik

Sice scénář nic moc, většina scén okopírovaných z jedničky, ale díky Emily Blunt se mi to líbilo... Je to spíš sci-fi thriller, navíc přístupný, takže se člověk ani moc nebojí...70% ()

Ant_Antony

Jednohubka na jedno shlédnutí... Bohužel (kromě prologu) se tak nějak vytratila "poetika" (čti ticho) jedničky a ani skvělý Cillian to neutáhne. Občas se člověk přistihne, že nerozumí konání postav natolik, až začne před očekávatelným lekancem nevěřícně zívat... Je prostě znát, že je to vycucané z prstu na nátlak studia... ()

Marys

Možno o takú pol-hviezdičku slabšie, než jednotka, najmä teda kvôli zbúraniu určitého tajomna, o ktorom sme si mohli po jednotke naďalej čo-to domýšľať. Atmosféra, príbeh a pekné plynutie deja ale ale naďalej na veľmi vysokej úrovni. ()

bozka10

Príbeh nadväzuje takmer okamžite na predchádzajúci film a treba podotknúť, že diváka naťahuje jak strunu od začiatku až do konca.Lakačiek je viac než dosť a fungujú perfektne, monštrá sú nebezpečné a je ich dosť.Skvelý vizuál a skvelá hudba.Dostal som presne čo som čakal.5/5 ()

TheSpearCZ

Tak ani na druhý pokus Quiet Place nepřekvapivý, je to téměř identické s prvním dílem, jen se nám tu vyměnil za Krasinskiho (který si ještě zahrál úvod) Cillian Murphy, na kterého se stále kouká dobře a svojí rolí připomene jeho legendární 28 Days Later. Pokud se vám jednička líbila, bude se vám líbit i pokračování, já to mám dvakrát za průměrnou podívanou, která je více thrillerem než hororem. Čisté 3* ()

husokachna

Tak hlavně, svět Tichého místa a ústřední rysové ostrosluchové jsou boží. Hned po skončení jsem si říkal, že bych si dal nášup. Že bych z toho světa chtěl vidět víc. Krasinski umí parádně budovat atmosféru a přepínání mezi dějovými linkami se mi líbilo. Co už se mi líbilo trochu méně, je fakt, že aby tři mini dějové linky šlapaly, musí být některé postavy blbci. Vrchního nesympaťáka tak pro mě obstaral otravnej uřvanej ne moc chytrej syn Emily Blunt. No a tím, že už víme, která bije, je zahozen další trumf a druhé Tiché místo se musí víc snažit, aby nás neztratilo. Nutno říct, že po většinu času se mu to daří, čemuž napomáhá i solidní délka a okamžité uvržení do děje. A když jsem odcházel s kina téměř spokojen, nejvíc mě nakonec mrzel nevyužitý potenciál. Mohlo to být úžasný filmový Last of us (a nevěřím, že se John trochu neinspiroval). A moc tomu ani nechybělo. Ale nakonec je to "jenom" nenáročnej soft horrorovej napínák, kterej zabaví a vyšumí. Krasinski ale asi dobře věděl na co má a jde vidět, že to natočil, tak jak chtěl. Přímočaře, zábavně, bez větších ambicí. Chtěl jsem dát tři plně nabitý naslouchátka, ale vzhledem k tomu, že to byl můj první pocovidový kino zážitek, dám čtyři trochu slabší zpětné vazby. ()

Thomas_xxxxx

Aj napriek tomu, že to má vyššie hodnotenie ako prvý diel (síce nie až tak výrazné), to zas spadalo do priemeru. Málo dialógov a z času na čas nejaké monštrá tomu veľmi na kvalite nepridávajú a väčšinu času je to dosť rozťahané a nudné, ale vďaka krátkej stopáži celkom pozerateľné. ()

kluk z Na

U mně spokojenost. Lepší dříve než jednička, hodně akce a příjemnej rozkvět charakterů. Už se těším na trojku, třeba se i dozvíme co se stalo otci. ()

Warhorr

Naprostá pecka. Co se mainstreamu týče, prozatím jednoznačně nejlepší letošní horor. Ani bych nečekal, že mě druhý díl bude bavit více než předchozí. Atmosféra je tady tak hutná, že by se dala jen krájet. To napětí v některých scénách je prostě dechberoucí. Takhle si představuji horor, u kterého se držím zuby nehty a čekám co přijde. Vše je samozřejmě podtrženo skvělou Blunt a Murphym. ()

Illy

Lepší než první film? Ne. Druhé dějství jednoho celku navazující přesně na to první. A hodnocení zůstává stejné - 5/5 ()

cskomando

Téměř jak přes kopírák s 1 dílem. Opět se všichni snaží být ticho, používat stejné zbraně (sluchátko, které zabíjí svými zvukovými vlny potvory). CGI potvor sice pěkné, ale dějově Krasinski bohužel nevymyslel absolutně nic originálního. Opět útěk, záchrana a naopak méně té strašidelnější, temnější atmosféry než v 1 díle. Chyběla tu i nějaká ta větší brutalita (šetřilo se kde se dalo, potvora proběhla po mole, kdekoliv během 3 - 5sec se zbavila všech lidí, kteří zrovna stáli v cestě a bylo vidět jen minimum). Nulové navázání děje na další pokračování, která nás čeká co nevidět a tak si říkám, jde tady vůbec vymyslet nějaký normální děj a ne se točit pořád dokola ? ()

majec4

Opat sa mi to pacilo, len ma kus vyrusoval zvrat na ktorom stal prakticky cely dej. Mala na to prisla, uplne to malo hlavu a patu a namiesto poradenia sa s celkom rozumnou matkou si ide svoje. Ok, nic co by ma polozilo. Zaciatok bol fakt super spraveny, boli tam super natocene sceny plne akcie, napatia a skvelej kamery. Zvysok filmu ked prijmete, tak sa zabavite. Praca so zvukom bola super. Sice v tomto smere to bolo kus prehnane, lebo do toho tlacili aj sceny, ktore si to nevyzadovali. Presyti sa toho clovek. Ale za mna pohodlne 4*. ()

Flopik

Komu sa páčila jednotka, bude sa baviť aj pri dvojke, koho to nechytilo, nemá zmysel aby sa púšťal do dvojky. Celý príbeh je založený na malej dievčine, ktorá dostane nápad ako poraziť monštrá a vydá sa ho sama realizovať. My teda budeme sledovať ako Cillian zachraňuje dievčinu a na druhej strane je Emily, ktorá musí ostať a chrániť svojich synov. Natočené je to naozaj parádne, monštrá sú skvelé do detailov. Hudba výborná. Obrovská škoda, že sme nedostali viacej zo dňa jeden, snáď v poslednej časti. Herci vynikajúci, Cillian ma baví vždy a všade, deti takisto výborné a Emily ako inak super. Koniec nebol tak skvelý ako v jednotke ale bavil som sa. U mňa opäť za 4* laťku si to udržalo. ()

arcticsky

Film má slibný začátek, ale pak následují dlouhé desítky minut...jeden by napsal že skoro nudy. Nicméně toho  dost  zachraňují Cillian Murphy a Emily Blunt, které vždy rád vidím. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 9/10    Akce: 9/10    Vtip: 6/10    Napětí: 10/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 8/10        07/2021 ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)