The Haunting - Dům na kopci

(séria)
  • USA The Haunting of Hill House (viac)

Roztříštěná rodina bojuje se strašlivými vzpomínkami na svůj bývalý domov a děsivé události, které je z něj nakonec vyhnaly. (Netflix)

Marius_ss

To bolo niečo ! Už dlho som nebol tak vtiahnutý do nejakého seriáli tak aku u tohto. Práca so strachom úžasná ( párkrát má skoro šľak trafil... raz má aj trafil pri scéne sestier v aute), rovnako tak atmosféra je tu neskutočná a zároveň je to emočne silne s krásnym hoc trochu prefilozofovaným záverom. ()

Cement73

Skvele rozprávaný duchársko-hororový príbeh v ktorom sa prelína niekoľko časových a dejových línií. 9 skvelých častí z trochu uplakaným filozofickým koncom, ktorý neuspokojil hororového fanúšika, čo neznamená, že som tam potreboval vidieť tony krvi a vyvraždenie všetkých prítomných. Jednoducho ma to úplne nenaplnilo. Zato príbeh úžasný a aj preto bez váhania odporúčam a dávam 95% ()

Mimomisu

Divím se, že jsem tomu nenapsal komentář už, když to vyšlo, tak jen ve zkratce. Málo lekaček, hutná atmosféra, která je hlavně založena na rodinnému dramatu, než hororu. Děsivých chvilek je tam spousta, pokud se do toho člověk trochu víc ponoří a sedne mu to. Proto i ty často protichůdné názory. Není to pro každého. Paty a šestý díl je vrchol v mnoha ohledech a zbytek série už to nedozene, zvlast dva předposlední dily. Závěr je docela fajn, i když mu taky chybí víc energie, ale stejně je to fajn jízda se skvělým castingem a postavama, vychytanou atmoskou a režií. Těším se na další sérii a ostatně cokoliv, co Flannagan spáchá. Sympatický je mi už dlouho. ()

Yardie

60% a celkem zklamání. Slušný rozjezd - tajemno, chladná a mrazivá atmosféra, tajemství někde v dáli, zvědavost. Vše šlapalo. Ale u šestého dílu mě to nějak přestalo bavit a nabyl jsem dojmu, že je to prostě nastavovaná kaše, nic se neděje a není žádný posun. Můj zájem tím opadl a nebýt toho, že mě zajímalo, oč jde, asi bych to vypustil. Ale zvědavost mi nedala a dokoukal jsem. A dočkal se velkého zklamání, co se týká rozuzlení. Sice bylo celkem překvapivé, ale tak.... Mini spoiler - čekal jsem celou dobu nějaké finální peklo a dostal takovou pohádku. Závěr mě už tedy odrovnal totálně. Kdyby zhustili děj do 7-8 epizod, chytne to úplně jiný drive. A ten závěr - jiný. Zklamání prostě. Ty tři hvězdy tedy v podstatě za první 4 epizody a celkový námět, který se dal zpracovat lépe. Howgh! ()

Oralfabet

První polovinu série jsem zhltl v jednom sezení a byl jsem z ní naprosto nadšen. Obzvláště pak konec páté epizody mě fakt dostal. Zbytek mě ale spíš zklamal. Tam, kde se mělo na tempu přidat, tam se naopak zpomalilo, všechno se tak nějak opakovalo a na postavách mi víceméně přestalo záležet... Fakt škoda, protože vizuálně je to na jedničku celou dobu, herecké obsazení se mi taky moc líbilo a ten konec páté epizody je rozhodně jednou z nejlepších hororových scén, co jsem kdy viděl. 7/10 ()

KM Phoenix

Nakonec i trochu s výhradou jsem dal čtyři hvězdy. Vzhledem k tomu, že na mne ani jeden z hlavních protagonistů nepůsobil vůbec sympaticky, měl jsem trochu problém někomu fandit nebo nějak hlouběji se o něj zajímat. Naopak několik postav mne mimořádně iritovalo a to především postava matky (Carla Gugino). Dům jako takový docela zajímavý (a rozhodně nebyl na kopci jak se překladatelé snaží tvrdit) a jeho atmosféra byla slušná. S jinou partou herců by mne to asi bavilo víc. ()

Klara

Horory úplně nevyhledávám, tady jsem se rozhodla udělat výjimku. A jsem sakra ráda, že jsem to udělala. The Haunting of The Hill House jednoznačně patří mezi jeden z nejlepších seriálů, co jsem za poslední roky viděla. Je děsivý, ale v hororu dokáže najít i citlivé stránky a zaměřit se především na psychiku člověka, než na to, aby ho za každou cenu vyděsil. Horor rozhodně není na seriálu to hlavní. Ne, je jím zkoumání osobností lidí, kterým se v dětství stalo něco hrozného. A konec mě rozbrečel. ()

majec4

Zo zaciatku, mozno prve dva tri diely sa clovek zoznamuje s postavami, identifikuje kto je kto v tych dvoch casovych liniach, ktore su mimochodom super z hladiska vysvetlenia deja, som rad, ze sa v tom pokracovalo pocas celeho serialu. Po tom zaciatku ma to celkom chytilo. Nehovoril by som ale o tom vsak ako o hororovom serialy. Zlakol som sa raz. Bolo to sice dramaticke, malo to atmosferu ale ako horor si predstavujem nieco ine. Pacili sa mi aj to ze v jednotlivych dieloch sa niektore sceny opakovali a boli prezentovane z rozlicnych uhlov pohladov. Cely serial sa mi pacil, druhu seriu ale asi vynecham, vyzera to dost podobne, mozno sa raz k tomu vratim. ()

Muel

| Netflix | Je to fakt výborné. Flanagan vie vybudovať atmosféru ako nik iný, v tranze som bol počas celého seriálu a horor už nechcem vidieť aspoň mesiac. Zároveň sa ale nebojí zvoľniť a postavy poriadne rozobrať. Nastáva tu teda krásny balanc scary scén, pri ktorých neviem dýchať (6. epizóda je jednoducho dokonalá filmárčina vo všetkých ohľadoch) a scén, kde sa postavy poriadne vyrozprávajú. Scénar je nádherne premyslený, kde určité scény s mamou rodiny dávajú zmysel až potom. Škoda len konca, ktorý mi nevysvetlil všetky elementy príbehu dostatočne. Pre milovníkov hororov jasné must-see. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

warrenur

1.seria The Haunting of Hill House je pre mna absolutnou serialovou peckou a prijemny prekvapenim, ked som ho v 2018-tom pozeral. To, co v desiatich castiach ponukol tento serial som doteraz nevidel. Od technickej stranky, uzasnej hudby, citlivej kamery, po stvarnenie vsetkych moznych zanrov s uzasnou, a hlavne uveritelnou atmosferou, ktora vas vtiahne medzi zive postavy, ktore su stvarnene herecky naozaj vyborne. Klobuk dolu. Odporucam, ako sa vravi "vsetkymi desiatimi". Za mna jednoznacne plny pocet. Celu seriu som si musel zopakovat. ;) ()

Bozvav

Pro mě osobně bylo největším problémem celé první řady a vlastně i té druhé, že v prvé řadě nešlo o horor, ale o komorní konverzační drama s lehce strašidelnou a mystickou atmosférou, která ač budována pečlivě a řemeslně bez chyb, nestačila pokrýt stopáž tolika dílů tak, aby se divák nenudil. Vlastně už tak od čtvrtého dílu mi bylo úplně jedno, kdo a proč komu co dělá, nebo udělal a úpěnlivě jsem si přála, aby je někdo všechny zazdil ve sklepení, pak nastalo zemětřesení a ten barák na ně spadnul a byl konec. Bohužel to se nestalo a já se musela prospat všemi díly až do jalového, byť tklivého konce. Pokud by z toho udělali řekněme třídilnou minisérii, mohla to být docela pecka. Takto za mne slabší průměr.50% ()

Hapretor

Po pár dílech mě to nevzalo ... táhlé ... sice sem tam nějaké to překvápko, leknutí, ... ale pro mě pomalé a "málo akční" - málo strašící ... usínal jsem při tom ... takže v jednom ohledu účel splněn ()

hEROic

Brutální atmosféra s propracovaným prolínáním dílů a časových linek. Asi po čtvrt hodince jsem si musel dát pauzu, stály mi snad všechny chlupy na těle! Uznávám ale, že svou roli sehrálo, že máme malé děti. Postupem času se sice vytrácí strach, zase se ale pěkně vyplňuje celý příběh. 85% ()

Quipido

Nejsem fanda moderního horroru, lekaček, ale tento seriál je dobře promyšlený, skvěle natočený a výborně zahraný, včetně dětských herců, což považuji za největší úspěch tohoto dílka. ()

GOREGASM

Formálně bez výhrad, herecky taky na úrovni (Oliver Jackson Cohen mě bavil už v Bly Manor a tady mě nadchl), ale ta snaha o dramatizaci a natahování napětí za každou cenu se tady míjí účinkem a hororová nota, na se tady hraje v pravidelném rytmu má s postupujícím dějem více a více fádní zvuk, až vám ve velmi přeslazeném závěru s nulovou dávkou katarze dojde, že dotaženost konceptu je něco, co Flanaganovu týmu na totálku proteklo mezi prsty. A je to velká škoda, protože postavy jsou více než zajímavé, zapojení rodinného dramatu do duchařského příběhu je také vynikající nápad, který většinu času funguje, stejně jako neustálé přesuny v čase, které propojují děj tam a zpátky a udržují diváka v plné pozornosti. Bohužel strašení je napříč seriálem hodně vyměklé, často jen na efekt, nic pořádného se o zakletém domě vlastně nedovíme a byť je někdy napětí šponováno až na správnou hranu, tak většinou přijde zklamání, nebo předvídatelný cliffhanger v podobě konce dílu. Poslední díl tomu všemu nasadí korunu, očekávané vyvrcholení nepřijde, dějově se to sice uzavře, ale zklamání se vyhnout nedá. Příště se Mikeu Flanagane nechej inspirovat asijskou tvorbou, minimálně více odvahy by se pro příště hodilo. Ale abych jen nekritizoval, ten křehký hudební motiv, který sérii provází je catchy as f**k. 65% ()

AngelG

Tak potom výblitku na konci musím dát opravdu 2 hvězdy. Tohle by se dalo popsat asi takto - 10. dílná/hodinová série, jejíž obsah by se v pohodě vešel do dvou hodinového filmu. Nevadilo mi to přeskakování z minulosti do budoucnosti, ani vyprávění očima každé postavy zvlášť. Někdy si i člověk říkal, že to mají celkem chytře poskládané, kdy se něco odehraje v druhém díle a vysvětlení se nám dostane třeba až v šestém. Stejně takovým způsobem jsou prozrazovány hlavní postavy, kdy se nám jen po malých dávkách odhaluje, proč se chovají tak, jak se chovají. Tohle všechno je v pořádku. Ovšem co už není v pořádku, je to, jak strašné prostý to má děj. Neděje se tam absolutně nic, co by člověka drželo v pozoru, kdyby si škubal vlasy napětím a nemohl se dočkat, co z toho bude. Je to stokrát ohrané téma, které nemá téměř nic co nabídnout. Vyloženě jsem se musela nutit pouštět si další díl a jediné co mě drželo k dokoukání, bylo "tak když už jsem to rozkoukala, tak to holt musím dokoukat". Co se postav týče, tak ani ty nic nezachraňují (až na dokonalou Carlu Gugino, které se vždy ve všem alespoň snaží). Jejich neustále dokola omílané problémy, začnou velice rychle lézt na nervy a ne protože je mají a stále se řeší, ale protože se to nikam neposouvá, posloucháme pořád stále to stejné a vše je dořešeno až v úplném kýčovitém závěru. Takže za mě, ne díky a příště prosím něco originálního. A ještě něco k Netflixu. Vypadá to totiž, že po pár úspěšných začátcích, kdy Netflix představoval nějakou kvalitu, se teď rozhodli, že budou roztahovat nohy a dávat každému blbovi, co jen projde kolem. Čím dál častěji narážím na kraviny, co nesou značku Netflix a to mě začíná znepokojovat.. :/ ()

KUFI

Jedinej kvalitni film od Flanagana je Oculus a jestli ste si vsimly, tak je na nej v Hill house malej easter egg - v 1 a 5 epizode se kratce mihne zrcadlo prave z Oculusu. Celkove se HH nese na vlne prumeru, akorat u ty posledni desaty epizody sem mel co delat abych ji dokoukal.. peknej bullshit. ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

23.12.2020

Hororová série The Haunting - Dům na kopci v roce 2018 sklidila velmi nadšené reakce a stala se jedním z velkých seriálových hitů streamovací služby Netflix. Na tento úspěch letos její tvůrce Mike… (viac)