Reklama

Reklama

The Haunting - Dům na kopci

(séria)
  • USA The Haunting of Hill House (viac)
Trailer

VOD (1)

Epizódy(10)

Obsahy(1)

Roztříštěná rodina bojuje se strašlivými vzpomínkami na svůj bývalý domov a děsivé události, které je z něj nakonec vyhnaly. (Netflix)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (163)

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

“Vezie ich ku striebornému stolu. Vezie ich k chorobe a žialu a smútku a smrti, a tie zuby ich roztrhajú zaživa jedného po druhom.” Psychologická depka roku, evidentne inšpirovaná Kubrickovym Shining, prevedená v rozdielnom žánri, s rozdielnymi prioritami, a zároveň od Shining snáď prvý horor, ktorý z toho dokázal vykorčulovať so cťou a uspokojivo uzavrieť svoje univerzum. Mimo záveru pripadá na jednu circa hodinovú časť zhruba desať minút hororu a keď to príde, tak to bolí. Najviac všetky tie plače (prvá a tretia epizóda) a pri jednej - vlastne celkom ojedinelej - lakačke (E08), ma triaslo ešte niekoľko minút. Samozrejme si kecy o dokonalosti nechám; vo väčšine epizód mi nejaký detail vadil (hlavne premúdrelé decká), ale takto dobre obsadený, zahraný a napísaný seriál, si treba vážiť. Konkrétne šiesta - čisto konverzačná epizóda s točitou kamerou je čisto dream come true. Screaming meemies. ()

Prochy38 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Po 9ti dílné parádní jak hororové tak psycho-psychologické jízdě s velmi sympatickými postavami a hodně dobře se formující atmosférou, přichází 10. a ten jakože rozhodující a vysvětlující díl, který to u mě naprosto zničil... Jasně, způsobů, jak to ukončit bylo mraky, tvůrci zvolili tento, ok... ale pro mě špatná volba. To je vše... Jinak super záležitost, kdy z už tisíckrát omílaného tématu opravdu lze vytvořit povedený a svým způsobem originální počin. Škoda toho konce... ()

Reklama

Necrotongue 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Po velmi dlouhé době jsem porušil svou zásadu přidělit seriálu výslednou známku ve formě průměru za jednotlivé epizody. Tady bych musel udělit čtyři hvězdičky, ale já jsem svévolně jednu přihodil, protože se mi často nestává, aby mě hororový seriál takhle mile překvapil. Jasně, čistý horor to nebyl ani náhodou a velká část úspěchu jde za rodinným dramatem, ale to pro mě na věci nic nemění. Celá záležitost měla výbornou atmosféru, skvěle zvládnuté napětí, zajímavé postavy a hlavně poutavě napsaný příběh. Velice dobře jsem se bavil. ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Určite jeden z tých naozaj dobrých hororových príbehov, aj keď osobne nemôžem ísť na plný počet, pretože zopár výhrad by som mal. V prvom rade musím pochváliť výborne prepracované postavy a vzťahy v rodine manželov s piatimi deťmi. Film často preskakuje v niekoľkých časových rovinách a často sa vraciame k tým istým scénam, ktoré sú buď rozšírené alebo videné z iného uhla pohľadu. To všetko spolu s výbornou atmosférou vťahuje diváka do deja a nuda nehrozí. S blížiacim sa koncom sa to už trocha naťahuje a absolútnym sklamaním bola pre mňa záverečná časť. presne tá, ktorá by mala byť vyvrcholením v podstate tým najlepším. Zvrtlo sa to v nekonečné vykecávanie o živote a rodine. Aj v iných častich nájdeme pomerne dlhé pasáže s dialógmi, ale nevadili mi. V záverečnej časti, po tom ako je všetko jasné, sa zbytočne melú nezaujímavé dialógy, ktoré už nemajú čo vylepšiť a s hororom nemajú fakt nič spoločného. Herecky veľmi dobre obsadený seriál,Kate Siegelová mi často pripomínala Angelinu Jolie, skvelá Victoria Pedretti a pochválim aj H. Thomasa v roli otca. Celý čas som však nepochopil, prečo ho ako staršieho musel hrať úplne iný herec!!! (T. Hutton). Urobiť ho staršieho...úplne bežná maskérska práca, či nie?? Film 80%. ()

Cement73 

všetky recenzie používateľa

Skvele rozprávaný duchársko-hororový príbeh v ktorom sa prelína niekoľko časových a dejových línií. 9 skvelých častí z trochu uplakaným filozofickým koncom, ktorý neuspokojil hororového fanúšika, čo neznamená, že som tam potreboval vidieť tony krvi a vyvraždenie všetkých prítomných. Jednoducho ma to úplne nenaplnilo. Zato príbeh úžasný a aj preto bez váhania odporúčam a dávam 95% ()

Galéria (47)

Zaujímavosti (13)

  • Písnička, která hraje v 9. minutě, je „All You Got Is Gold“ od The Great Escape. Ve 12. minutě hraje „Heavenly Day“ od Patty Griffin, která hraje i v 62. minutě. (Duoscop)
  • Herečka Victoria Pedretti, ktorá v sérii stvárňuje Nell, je dvojvaječnou dvojičkou problémového Lukea
    (Oliver Jackson-Cohen). Rovnako spomínaná herečka stvárňuje dvojvaječnú dvojičku aj v ďalšej sérii od netflixu TY (2018–2019), kde pre zmenu tvorí jej postava Love dvojvaječnú dvojičku s Fortym (James Scully). (mato1387)

Súvisiace novinky

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

23.12.2020

Hororová série The Haunting - Dům na kopci v roce 2018 sklidila velmi nadšené reakce a stala se jedním z velkých seriálových hitů streamovací služby Netflix. Na tento úspěch letos její tvůrce Mike… (viac)

Reklama

Reklama