Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

Franc1s

Dlouho jsem otálel s touhle minisérií, i když jsem všude četl jaká je to pecka. A jsem moc rád, že jsem ji viděl! Po prvním dílu jsem si říkal, že to bude zajímavé, jak se bude David Budd mstít, no během pár dílu se to všechno zakroutilo (i jsem si vzpomněl na Kevina Costnera a Whitney Houston :) ) a já jen čuměl, co nám tvůrci servírují a jaký napínák to je. Do toho výborné akční sekvence, vedlejší postavy a špicovní finále. Za podívání to opravdu stojí!!! 8/10 ()

Inozuka

Napětí na úkor logiky. Seriál, který osýpá, má neskutečné grády, je vizuálně i řemeslně zajímavý. Člověk nad tím ale nesmí moc přemýšlet, protože jinak to rychle přestane fungovat, když však na tuhle hru přistoupíte, budete se bavit. Z tohoto pohledu je trochu problematické, kousnout poslední díl, který je logickými lapsy přímo napěchovaný, ale s jednou rukou v uchu a druhou na oku, se to přežít dá. ()

bearmeedek

Takto má vypadat správná minisérie. Šest našlapaných hodin, bez zbytečné vaty a neustálý vývoj. Když ve třetí epizodě byl děj na jakémsi vrcholu - prásk a dostali jsme se na nový začátek. Hodně uvěřitelný Madden v poslední epizodě, kdy drsný veterán brečí strachem o život. Není to jednoznačných 5*, ale osobní pocity jsou hodně blízko. Tak třeba 90%. ()

Nix

Nelze seriálu popřít skvělá atmosféra zvláště ke konci se blížících dílů a určitý postup dějem, který ze začátku opravdu umí upoutat. Ne, že by seriál potom nudil, to vůbec, spíše zvláště v posledních dílech už působí trochu moc překombinovaně a zbytečně. Z některých postav se vyklubou zlosini a moc jsem jim to teda nevěřil. Podle mne tahle část s tou veškerou zradou a najít si obětního beránka už nepůsobila tak dobře, jako zbytek prvků v seriálu. Ale to je jen jedna vada, protože zbytek byl opravdu fajn a BBC zase ukázala, že tyhle thrillery opravdu zvládají a to i výběrem herců, zvláště v hlavní roli. Proto pro toho, kdo hledá nějaké další konspirace a i nějakou tu akci a zvláště pokud chcete vidět bravůrně natočenou scénu s bombou, tak směle do toho, nudit se nebudete. ()

boo-boo

Kto by bol povedal, že ten spuchnutý starkovic chalan uhrá takéto veci. Bodyguard je adrenalínová bomba, ktorá začne a do konca nezastaví, pričom zvláda v správnych momentoch šikovne ozvláštniť zápletku, odbočiť (v rámci žánru) vždy novým smerom a celú dobu sa drží tak akurát pri zemi. Jasné, finále už trochu škrípe, ale naozaj sú zápletky, ktoré sú síce sexy, ale od istého bodu sa z nich už s gráciou vykorčuľovať nedá. Ja som človek zmierlivý. Remeselne takto kvalitná vec tu v televíznej produkcii imho nebola vážne dlho. ()

sunfreedom

Dlouho jsem čekal na nějakou podobně vystavěnou práci. Mile mě to navrátilo do časů, kdy jsme nevěděli, kdo je v první sérii Homelandu terorista. ()

Niflheim

80 %. Řemeslně solidně zvládnutá minisérie, které vévodí rozpolcenost hlavní postavy. Kvůli ní se ale z Bodyguarda místy stává spíš psychologické drama než krimi thriller – což není vyloženě na škodu. Ačkoliv jsem u jednoho twistu jsem měl otevřenou hubu a očekával jsem po něm zrychlení příběhové linie (ti, co viděli, nemůžou neuhádnout), autoři se spíš drželi nastoleného tempa a o to víc tlačili na pilu s konspiracemi, na které jsem se prostě nechytil (a rád bych). Závěr mi připomínal situaci, kdy osmák píše v hodině češtiny vyprávění na omezený čas a počet slov, přičemž mu zbývají dvě minuty, asi jedna věta prostoru a nedomyšlený příběh. Suma sumárum, pěkné pokoukání a s odstupem času klidně zopakuji. Patří k silnějším kouskům svého žánru a v lecčems evokuje druhou sérii True Detective. PS: Sophie Rundle je prostě láska. ()

Caa

Dávno jsem si na žádném seriálu tak nesmlsla! Sice mě rozčilovalo, jak Richard Madden hrál emocionálně vypjaté scény, ale rozhodla jsem se tu plačku, kterou předváděl, přičíst na vrub PTSD seržanta Budda. O požitek mě nepřipravil ani úplný závěr, i když posledních pět minut si tvůrci mohli odpustit. Suma sumárum za pět. ()

Stillborn83

Táto miniséria zhmotnila všetky témy, ktoré mám na plátne rád. Vyšetrovanie zločinu, terorizmus a politiku. Od úvodu sa rozohrala šialená jazda plná zvratov a intríg. V poslednej časti malo ísť o grandiózne finále a do jej trištvrtiny to aj tak bolo, no záverečných cca 20 minút, mierne pokazilo dojem z celej série. Tvorcovia sa snažili o ďalšie šokujúce zvraty, ktoré však boli až príliš z rýchlika a aj keď sa snažia o vysvetliť každý krok, na mňa to až tak nefungovalo. Škoda tohto záveru, ale stále je to veľká pecka. Nad všetkými vyčnievala Keeley Hawes v úlohe ministerky vnútra a mňa veľmi potešila aj Sophie Rundle. ()

The_Edge

5* protože David a protože fakt dobrý! Do konce jsem nevěděl, kdo, jak a proč... Trochu tomu ubírá "nerealnost", ale kdo vlastně ví?... ()

marek29

Dobrá paráda :D 5 dílů jakože nic, hento támle to, a pak najednou BUM :D poslední 6. díl to rozčísne. Nechybí tam nic, přesah možná (jak pro koho :-p ) no a všechno dobře skončí nakonec. Milovník happyendů? Asi jo. Ale Hlavně překvapivých konců a nevím jestli by pomohla nějaká tragédie na konci (záměrně nechci spoilerovat). Takhle je stále zaděláno na další dobrou sérii. Asi z touhy vidět něco "pozitivního" ale taky za to překvápko v poslední epizodě dávám pětku (řečeno v číslech krásy desítku a doufám, že desítka tohle pochopí :) dobrou :-* ()

curfew77

První díl slibuje víc, než nakonec dostanete, protože sofistikované politické drama se nekoná na úkor poněkud překombinované komunální bondovky. Navíc jedna ze dvou ústředních postav (a nejzajímavějších hereckých tváří) vyklidí pole hned v polovině, a mé tušení, že tuhle síť několika rádoby superspiknutí prostě nepůjde rozplést inteligentně... se potvrdilo. Závěr sice není úplný průser, došlo i na docela slušný twist, ale celkově jsem měl častokrát nepříjemné reminiscence na všechny ty nejapné novácké EXPOZITURY a ATENTÁTY. Tahle jejich britská variace je přeci jen produkčně našlapanější a o level chytřejší, na víc než 60 % to ale nestačí. ()

subic

Slušné slušné. Kamera mi hodně připomíná Norský seriál Okupace (2015). On je bývalý voják a metropolitní policista, teď dělá osobního strážce ministryni vnitra. Ale tajná služba jí chce odstranit a tomu se zabránit nedá. A té tajné službě navíc sype info celkem překvapivě jeho policejní nadřízená. 7/10 ()

ostravak30

Velká Británie na nás v posledních letech sype jednu lepší dramatickou televizní sérii za druhou. Skoro je těžké si vybrat. Zrovna Bodyguard je další z řady těch výborných, které skutečně až v závěrečných minutách definitivně odhalí úplně vše a divák je tak do poslední chvíle v napětí. Richard Madden zahrál výborně a jeho skvělé herectví se ponejvíce projevilo v posledním díle. První tři díly byly výborné, ale po vraždě političky jde drama mírně dolů a je nahrazeno politikou vyšetřování a ukazování si ramen. Čtvrtý a pátý díl jsou tak jednoznačně "nejhorší" ze všech dílů, což nám ovšem vynahradí šestá - závěrečná část. V ní se drama rozvine do takových rozměrů, že nenechá diváka ani na moment v klidu. Celkově se dá Bodyguard zařadit mezi celou řadu dalších skvělých minisérií, čímž nechci tvrdit, že je lehce zaměnitelná, ale spíše poukazuji na fakt, že za poslední dekádu Anglie takových seriálů vyprodukovala víc a opravdu platí, že jeden je lepší než druhý. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz