Bloodshot: Supervojak

• Slovensko Bloodshot (viac)

Vin Diesel sa v novom thrilleri podľa úspešného komiksu predstaví ako Bloodshot - supervojak, ktorý je vďaka armáde nanobotov v jeho žilách prakticky neporaziteľný. Ako sa však zachová, keď zistí, že spoločnosť, ktorá ho vytvorila, mu vyrába falošné spomienky a využíva ho ako zbraň? (Itafilm)

drackula

Bloodshot bol prekvapivo dobrý origin. Nemám túto postavu vôbec načítanú a tak bol pre mňa skoro všetko nové. Príbeh mal zaujímavé zvraty a aj keď sa časom stával stále predvídateľnejší, bavil ma. Diesel je síce herecké drevo, ale v akčných pasážach ma bavil. Škoda len toho hnusného CGI vo finále. 70% ()

ghatos

Vin to hrál dost vážně. Působilo to, až sebeparodicky a hlavně dost pofidérně. Málo herců, jakože rozmáchlost a přitom taková (neje) digi chudoba čouhala z každého rohu. 42%. ()

blackkocour

zabili Diesela, ty parchanti! Mimo toho Din Viesel a.k.a. KrvaváKulka má hodně spadeno na šrot, jelikož on sám je chodící magnet [jakože, pleška] snad mu nevysaje všechnu energii. No, a pokud jste se těšili, že Bloodshot bude další Venom nebo nějaký zaprděný čuprhrdina s elesťákem až po bradě, tak vás asi strejda Dýzl zklame, ale mutant s kovovou plazmou a robotickou paprčí, nebude asi druhý Iron Golem. Je to jen tuctový popcornový vyprošťovák pro pubescentní údy, co vás vykrmují halyvúdy. Bohužel děcka, Diesel už dávno ale dávno není cool, a už vůbec ne jeho plechový ksicht. ()

kenkaku

Takové zoufale průměrné a tuctové. A to i přes brutální porci CGI a Vinovi v bílém tílku nebo kecech o rodině (jo... jako recyklát FF). Tedy ingredience co fungují (normálně) tady nějak extra nezabraly. Naštěstí to není ale natolik otravné, že by vadilo to vidět vícekrát. ()

sedm.1

Ačkoliv se mnou bude asi málokdo souhlasit, tak jakmile nepropůjčuje Vin Diesel hlas Grootovi ve Strážcích galaxie, či se neprojíždí v autech jako Dominic Toretto, tak jeho filmografie stojí za prd, budiž tedy ještě výjimkou první Pitch Black, jinak mě ale prostě filmy s ním vážně nebaví a Bloodshot je toho jen dalším důkazem. Především tedy zápletka na mě působí neskutečně slaboučkým dojmem, nevýrazná, nezáživná a snažící se hodně hrát na nečekané zvraty, které ovšem působí velice béčkově a hlavně tuctově, s mdlým finále, které dopadne do puntíku tak, jak se předpokládá. Akce je pak méně, než jsem čekal, ale především není ani trochu přehledná, nápaditá a co mě vyloženě nasralo, tak absolutně nekrvavá, což mi tu z nějakého důvodu vyloženě chybělo a díky tomu i sakra nesedlo. Vizuální zpracování, včetně atmosféry a tvůrčího stylu, jinak budí dojem lacinosti, a tvůrčí nevyzrálosti, netalentovanosti a neschopnosti navodit v tomto ohledu cokoliv zajímavého, či podmanivého. A co se jak postav, tak jejich představitelů týče, za mě nudná plejáda okoukaných, tradičních a nenápaditých ksichtů a charakterů, kde svým půvabem vyniká snad jen Eiza González, což ale není pro nějaké zásadní vylepšení filmu zrovna moc. Za mě se tak zkrátka jedná o dost nepovedenou filmovou adaptaci komikové předlohy, neboť ani v jednom ohledu nemohu konstatovat, že by mě Bloodshot zaujal, bavil, či oslovil, takže pro mě určitě zklamání a rychlé zapadnutí a zapomenutí. ()

Soweek

V podstatě souhlasím s tím, co napsal Timak. Lepšího Univerzálního vojáka v roce 2020 nedostanete. Vzhledem k šeredným recenzí jsem ani popravdě nečekal twist, který přijde po 30ti minutách filmu a vůbec celá zápletka na béčko tohoto typu není vůbec špatná. Diesla už moc nemusím, ale naštěstí, ač je to film o něm, je trochu odsunout na vedlejší kolej a celé to není jenom o něm. Za mě vlastně spokojenost. ()

Kienast

Neříkejte mi, že tohle mělo jít do kin. Ten film nemá vůbec nic, čím by měl být zajímavej, všechno už jste viděli v upoutávce. Jediná pozitivní věc je, že Eiza González vypadá sakra dobře. 2/10 ()

sQelle

Já jen nerozumím tomu, k čemu Vin Diesel potřebuje takhle drahé filmy k tomu aby se sebeukájel. To mu nestačí ty pro dospělé? ()

iXtr3m3

Čo ste sa tu všetci zbláznili? Či ste pozerali dávno CAM verziu? Za prvé, je to kinobéčko, akých je v kinách kopa. Takže nehľadajte trojáčkový scenár. Na to, že to bolo sci-fi, tak to bole menej sci-fi ako inak obľúbené Fast and Furious aj s Hobbsom a Shawom. Za druhé. Technické spracovanie malo fakt že blízko filmom typu Elysium, Chappie alebo Upgrade, čo znamená, že realisticky sa tváracie a nie opulentné ako megablockbustery za 200+ mega. Uletelo to v pár okamihoch až v záverečnej bitke, ale schválne si skúste pozrieť pohyby úplne celotelovo animovaných postáv v najväčších filmoch. Ak nájdete totálne prirodzenosť, tak zožeriem klávesnicu od počítača. Za tretie, obsadenie. Vin Diesel mimo Fast and Furious nie je prvá liga, ale to je známy fakt, preboha. Že sa vyzlieka do trička a vyzerá ako zo svojej série? Ste na hlavu padnutí? To ako potom hodnotíte napr. The Rocka, ktorý v každom filme ukáže svoju postavu a zároveň v každom robí polku mimiky svojim obočím (Rocka mám rád, dávam ho za najbližší príklad)? Za štvrté, nie výrazná, ale do filmu akurát sediaca hudba od veterána Steva Jablonského. Za piate, pre fanúšika už spomínaných filmov a hlavne fanúšika Deus Ex je to must see povinnosť. P.S. Pri hodnotení efektov sa skúste fakt pozrieť napr. na Alitu, alebo najväčšie komixovky a ak nemáte klapky na očiach, tak sa preberiete. Ak nie, tak jednoducho neviete prekusnúť, že Vin Diesel si odskočil znovu od svojej dlhoročnej série k jednohubke a že skúsil rozbehať konkurenčný komixový vesmír, ktorý vášmu Marvel farebnému svetu jednoducho nepasuje. A to píšem ako extrémny Marvel aj DC fan. Radšej budem pozerať dokola takéto filmy, ako akúkoľvek domácu alebo českú tvorbu, kde dobrý film vyjde raz za desať rokov. Radšej budem pozerať dokola takéto filmy, ako väčšinu oscarových adeptov za posledné roky, ktorí sú adeptami len pre svoje LGBTQ alebo MeToo alebo rasové spracovanie. Toť vsjo môj skromný názor. Veľmi ale veľmi silné štyri hviezdy. Na päť to síce nemá, ale fakt mi to v určitých momentoch vyrazilo dych ako napríklad už v traileroch načrtnutej dokonalej 3D vizualizácii prístavného mesta. Ako sčasti grafik musím pred týmto fakt že skloniť hlavu. Inak jednou vetou by som film mohol charakterizovať ako taký mix Captaina Americu s Terminátorom, Robocopom, Deus Ex-om a Matrixom, dokonca vzdialene okrajovo to malo niečo aj z Cruisovej Edge of Tomorrow, všetko samozrejme len v určitých momentoch alebo určitou myšlienkou či pointou. Je to efektné, je to akčné, je technicky na vysokej úrovni (pozrite rozpočet a zrovnajte s nezrovnateľne drahšími kúskami) a mňa to bavilo. Dokonca sa mi to zdalo prikrátke. P.S.2 Skúste fakt pozrieť ten rozpočet, bol "len" 45 mega. To je v dnešnej dobe filmov cez 200 mega fakt minimum. A nechcem sa teraz baviť o tom, že koľko je to v skutočnosti peňazí. Ide o to, že za ten rozpočet je to doslova zázrak, čo dokázali. Naposledy také niečo si pamätám pri District 9. Upgrade bol predsa len minimalistickejší a komornejší, takže ťažko zrovnávať. Fakt sa spamätajte. Dokonca ani vo svete ho nehodnotia takto slabo. () (menej) (viac)

666Carnage

Ve filmu se mluví o tom, že vykradli snad všechny klišé pro jejich simulaci a přitom jejich film je jedno velké klišé, které ale bohužel moc nefunguje. Akci jsem čekal větší a i když nebyla vůbec špatně natočena tak musím říct, že jí tam fakt moc není. Postava má co nabídnout a nevím jestli to chtějí rozjet až v dalším díle tedy pokud nějaký vůbec vznikne. Hezká holka taky moc nepřevedla a Guy Pearce jako záporná postava nebyl vůbec cool.Nikterak mě ta jeho role nebrala a ty jeho dva nohsledi taky mohli ukázat víc. Vin Diesel si jede to svoje a nikdy jsem proti němu nic neměl takže mě to nevadilo jen je škoda, že tohle mělo špatný scénář a nevyužitý potenciál. U filmu jsem se ale nenudil a rychle to uteklo takže tak strašný to není. Jen je to film, který rychle zapomenete a hlavně už se k němu nevrátíte. 60% ()

Silwer

Tenhle napad byl uz v Upgradu,ale ten film byl daleko lepsi😊 Tenhle film me jen utvrdil v tom,ze Vin je filmove drevo..at se radsi vrati do rychle a zbesile... ()

Han22

Ultimátní béčkovej brak. Vin Diesel zachrání rukojmí, užije si s manželkou, načež mu ji zabijí a pak i jeho. Pak se probouzí jako vylepšený supervoják a vydá se pomstít... a pak přijde zvrat. Za ten jednu hvězdičku, druhou dávám za slušnou výtahovou akci. Zbytek je béčko jak vyšité z videopůjčoven někde v roce 2000 včetně zoufale nehrajícího Diesela, laciných filtrů, vizuálu, zpomalovaček, dialogů, postav. Před těmi 20 lety bych asi byl nadšený, ale dnes... pustit si to po peckách jako Alita či Ready Player One je jak rána pěstí. Mizerný covidový rok 2020 tedy do kin přinesl pět sci-fi z toho čtyři mizerné... ()

Hanys_

Objektivně by to šlo asi hodit i na ty 2, protože ikdyž je Bloodshot tuctové béčko, tak má tu premisu docela zajímavou. Byť zase ne zrovna dvakrát originální. Co mi tady ale vadilo fakt hodně, je Diesel samotný. Neumí hrát, tváří se furt stejně a toho akčního bijce mu prostě nikdy nevěřím. Spíš hospodského rváče. 3/10 ()

TommyZR

Takový lepší průměr, klasická akční oddechovka s prvky sci-fi ale je fajn vidět Vina Diesela taky v něčem jiném než jen v Rychle a zběsile. 3* ()

Corpsegrinder

Samozřejmě je to nesmyslná hovadina a akce je zde zoufale málo vzhledem ke stopáži, ale když už přišla tak jsem se celkem bavil, i při tom závěrečným exo duelu s hrozným CGI :)) Je to takovej návrat ke 20 let starejm sci-fi kravinám. Vin Diesel je tady takovej debílek co až do posledních 20 minut vůbec netuší co se děje a myslim že film by byl mnohem lepší kdyby s tim předvídatelným zvratem nečekali tak dlouho. No a jinak za zmíňku stojí už asi jen Eiza Gonzáles na kterou se hezky koukalo. ()

Strandmon

Vinova alpha omega vždycky bude Rychle a zběsile a i když poslední díly této série už taky nebyly nic velkého, tak Vin tam zahrál vždycky dobře, protože to je prostě jeho domácí hřiště. Diesel se sem tam snaží i někde jinde, ovšem často to nedopadá dobře. Bloodshot za mě není žádný propadák, ale rozhodně zase nic na čem by měl Vin stavět. Jde o takovou celkem neškodnou, možná malinko hloupou akční vyplachovačku, kterou si prostě pustíte, když se vám zrovna nebude chtít přemýšlet. Jak už jsem naznačil, Vin mě tu herecky moc nezaujal, ale za ty jeho akční kreace mu to nejspíš prominu. Celkem dobře zahrál Guy Pearce, ale to mě ani nějak nepřekvapuje. Guy je výborný herec, který má na mnohem lepší role. Jinak film na jedno podívání celkem fajn. ()

Vin Diesel se vrátí jako Bloodshot

Vin Diesel se vrátí jako Bloodshot

12.11.2020

Komiksový snímek Bloodshot byl jeden z prvních, kterého zasáhla první vlna koronaviru a s ní spojené zavírání kin. Film tak přeskočil kina a zamířil rovnou na VOD služby, jenom aby se později vrátil… (viac)

Bloodshot brzy k digitálnímu stažení

Bloodshot brzy k digitálnímu stažení

19.03.2020

Sony Pictures Entertainment se rozhodlo po vzoru Universalu a Warnerů zpřístupnit nový akční snímek Bloodshot s Vinem Dieselem k digitálnímu stažení. Film bude k dispozici u různých prodejců už 24.… (viac)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (viac)

PF 2020

PF 2020