Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (Cinemart SK)

Rockerman

Tak už i Emilka mlátí chlapy a v souladu ze současným feministickým a LGBT hnutím dominuje se svým bratrem tomuto zábavnému filmu. Je to disneyovka, tedy pohádka, která je pravda trochu drsnější, ale excelentně trikově natočená a myslím, že mým starším vnoučatům se určitě bude líbit. ()

Hapretor

tak blbé ... až je to dobré ... zábavné a na uspání ok ... Emily je prostě super ... a Dwayne ač herec na baterky ... tak tyhle role mu neskutečně sedí ... jak se objeví v nějaké ptákovině, stojí to za to ... jak se objeví v něčem, co se bere vážně a má tam fakt něco hrát ... tak to nestojí na nic ... toť shrnutí mého dojetí ... ()

helloween93

Moc nechápu, kdo přišel za hlavouny v Disney s nápadem vystavit film na atrakci z Disneylandu. Film měl být kombinací dobrodružné zábavy pro celou rodinu ve stylu Indiana Jonese, Jumanji nebo Uncharted. Po odklepnutí filmu studiem se snímku ujal režisér akčňáků Collet-Serra, který si do hlavních rolí obsadil Rocka a Emily Blunt. Chemie mezi nimi byla super a zjevně si i lidsky sedli. Film je opravdu pásová rodinná zábava od myšáka, která cílila na rodinky s dětmi. S filmem jsem větší problém neměl, ale zábavnější mi přišla první polovina na řece, druhá půlka už neměla takový drive a hlavně natahovaný závěr filmu už byla křeč. Do ziskových vod tenhle projekt nedokázal potahat ani Dwayne a studiu se to asi zaplatí časem. Jestli fakt Disney odkleplo druhý díl, tak jsou ve vedení blázni. 3* ()

stepankoby1

(DRAMATIC ROCK MUSIC CONTINUES) Stálo to za to, bavilo mě to extrémně. Jenom jsem celou dobu lamentoval nad problémem maskultu, který byl vidět i v další nedávné streamingové Rockovce, Red Notice. Filmy vytvořené na zakázku pro gigantické společnosti nemají sebemenší zájem vytvořit kvalitní zážitek plný emocí, s fungujícím dramatickým obloukem. Místo toho si producenti propočítají, které zaryté žánrové vzorce a kteří herci zajistí nejvíc návštěv/přehrátí, celý film pak zploští na nahláškovanou zábavu, rychle ho nechají natočit a šup s ním do postprodukce, kde se do něj nalije nejvíc peněz, aby nějak vypadal. A na mě to obecně nefunguje. Konkrétně v dobrodružném filmu je fakt potřeba horská dráha prožitků - děs, štěstí, fandění, napětí, říznuté občasným na charakteru založeným vtípkem. Proč to tedy funguje u téhle neostyšné kopie The Mummy tak dobře? Díky režii, která si urputně rve do filmu to svoje. Příroda a hrátky s ní jsou úžasné, dialogy mají šmrnc, a dokonce se sem tam dovnitř protlačí i milý vizuální vtípek (zarostlý Rock). Vlastně by na tom ten zásah studia nebyl až tak poznat, kdyby tempo filmu, nepochybně způsobené střihem, nebylo tak šílené a nedělalo tu spoustu skvěle natočených scén stěží usledovatelnými při snaze vytvořit film, který do vás hustí jednu scénu za druhou bez ladu a skladu. Škoda. Ale bavilo mě to extrémně. ()

figliar

Expedícia Džungla má v sebe kúsok z Tin Tina, Múmie, Indiana Jonesa či Pirátov Karibiku. Proste taká všehochuť, ktorá je síce preplácaná, ale zábavná a dobre napísaná. Film ponúka krásne scenérie a výpravu, výborný kasting a je na ňom vidieť giganticky rozpočet. Tvorcovia sa parádne vyhrali aj so soundtrackom a neodflákali dokonca ani koniec filmu. Po dlhej dobe podarená rodinná dobrodružná komédia, ktorej nemám čo vytknúť. ()

geek.ondra

Průměrná dobrodružná zábava kterou tahá dopředu vynikající ústřední duo ale ke dnu ji sráží až příliš přímočarý scénář a až příliš opatrná režie. V rámci kategorie pitomých blockbuserů na odreagování určitě velice svěží vítr do plachet. Jakožto následovník Mumie či Pirátů z Karibiku bohužel Expedice selhává na plné čáře. K tomu aby se těmto legendám vyrovnala ji chybí poctivé řemeslo a obyčejná láska a zápal tvůrců. Dnes se ale bohužel bez vykalkulovaných emocí a bez tuny nalešténého CGI neobejde prakticky nic. Jako jednohubku to beru ale jako frančízu ne. Radši mi vraťte Deppa a Piráty a dovolte mi zavzpomínat na dobu kdy se tyto filmy dělali od srdce. 6/10 ()

Dm1tr1j

Okej pravidlo je jasné, za každý druh WOKE kokotiny hviezda dolu. Videli sme nutne sebemrskačstvo za doby kedy británia upierala práva ženám a aj gejom. Prásk prásk! a dve hviezdy su ta tam.... Tretia dolu za to, že silná ženská postava zmláti niekoľko chlapov naraz.... Radšej jej dajte do ruky pištoľ a nech ich strieľa, lebo tomu, že prehodí 100 kilového chlapa o stenu sa proste nedá prizerať....A ešte keď prijebe Rockovi tak ju pochváli, že je vo forme...a aj ten jej teplý brat.... to bolo proste hrozné....Ale scény a kamera super, Rock to potiahol celkom, tie dve hviezdy nechám len kvôli tomuto. ()

Epero

Ako nik u Disneyho nemohol vidieť, že toto proste bude zlé? Tupé kopírovanie Múmie a Pirátov z Karibiku a navyše veľmi mizerné. Múmia z roku 1999 je lepšia, Ostrov hrdlorezov z 1995 je lepší, pre pána kráľa, Bane kráľa Šalamúna z 1985 sú lepšie. Ponúkajú akciu a striedajú prostredia. Bane sú samozrejme najstaršie, ale aj tie ukážu viac, než toto. Tu máme jednu rybársku osadu a potom sme stále len v džungli a na lodi. A áno, dobrý film môže byť aj na malom priestore, keď hovoríme o lodi, tak napríklad „Vražda na Níle“. Ale dobrodružný film musí toho poskytnúť viac. Tu nie je pamätné nič. Ani len prírodné scenérie, keďže väčšina vecí sú efekty a pozliepance z pár reálnych natáčacích scén mimo skutočnej džungle.                               Jediné čo je dobré je dynamika medzi Frankom a Emily. Je to síce vítaný bonus a bez chémie hlavných postáv by ľudia kritizovali hlavnú dvojicu, ale v tak nenápaditom deji to film nezachráni.                  Logika samozrejme odišla úplne preč. Máme tu nestarnúceho chlapa, ktorého v mini osade musia poznať od detstva všetci čo sa tam narodili, ako aj každý kto je tam aspoň pár rokov, ale nie, všetci ho berú ako obyčajného týpka. Guľka vystrelená z pištole prekliatemu nič nespraví, ale ovalenie golfovou palicou už áno. Celá línia so zabaveným motorom pre loď nemá zmysel, zvlášť keď zistíme kto je Frank v skutočnosti a aj minúť na túto rolu Paula Giamattiho, ktorý nespraví nič, len sa dvakrát rozčúli, je ako servírovať hydine na striebre.                Taktiež pre médiá veľká vec, že konečne je tu písmenková postava. Len primitív sa dokáže identifikovať iba s postavou, ktorá má rovnaké pohlavie, farbu pleti a sexuálnu orientáciu, normálni ľudia sa zameriavajú na vlastnosti a charakter a schopnosti. Ale film bol natáčaný v špecifickej dobe, tak sa to berie ako veľká vec – ale nechápem pre koho. Ako vážne majú byť radi, že ich reprezentuje pako, ktorý je čisto na humorné uvoľnenie, nepraktický, zo všetkého vydesený a nič podstatné v príbehu nespraví a je ešte chabým odrazom Johna Hannaha z Múmie?                A opäť popletené hodnoty u Disneyho, tak ako v poslednej dobe robia hrdinov z darebákov (Maleficent, Cruella), či sympatizujú s tými čo zabíjajú, alebo ubližujú iným (Falcon a Zimný vojak /Karli/, Čierna vdova /Melina/, WandaVision /Wanda/, Thor /Valkýra/). Muž čo hľadá liek pre chorú dcéru síce povraždí domorodcov, no až potom čo mu lakomci odmietnu liek dať. Iste, to ho neospravedlňuje a trest si zaslúži, ale dcéra mu zomrela a on skončí osudom horším ako smrť. Na veky vekov. A naša hrdinka hľadá kvet aby získala liek pre celé ľudstvo, no neváha ho obetovať, aby zachránila muža čo jej pomáhal.                  Je to natočené profesionálne, takže sa to nedá zhodiť pod nejaké TV dobrodružné filmy, ale je to nuda. Človeka nezaujímajú postavy, nie napätie z deja, nie je zábava z pozerania. ()

bararich8

Zábavná jednohubka od Disney, která je spíše pro mladší ročníky nebo jen čistě pro zabití jednoho večera s přáteli. Má to zajímavé postavy, humorem se nešetří, je tam i pár překvapení, příběh má vcelku hlavu a patu (ve svém žánru), prostě se na to dobře kouká, 4* ()

Kingjiri

Nenáročná podivaná s dobrodružnou atmosférou, akcí a pár hláškama. Vizuál však často kvůli přílišnýmu CGI docela haproval (třeba záporáci nebo Rockova kočka nepůsobili vůbec reálně). A ačkoliv se to od Disneyovky očekává, já měl prostě pořád menší problém s určitou dětinskostí. Ať už v případě samotnýho příběhu nebo jednotlivejch záporáků, ze kterejch "vyzařovalo" leccos, ale strach nebo respekt fakt ne. Ani upřímně nevim, jestli bych tomuhle bijáku moc nefandil, kdybych ho označil za rodinnou podivanou. Za mě spíš film pro menší diváky, což v případě Rockova angažmá docela zamrzí, tři hodně slabý hvězdy. ()

Razzor_82

Jen další navoněná Disneyho vizuální atrakce. Bez hlubšího příběhu, kde ani vtip není už vtipem. Začátek se slibně rozjíždí ale následná digitální patlanice postav páté přes deváté je jen velká umělá nuda. Máme tady mix Mumie, Pirátů z Karibiku a Jumanji, takže nic nového pod sluncem. Blunt ani Jognson to nestíhaní ukočírovat ale tučnou výplatu dostali, takže pro ně OK. Jediné co bylo děsivé tak mé dlouhé čekání na konec, při kterém jsem si málem okousal všechny nehty.  4/10 ()

dalziel

Na vyčistenie hlavy super záležitosť .Rodinná zaležitosť 12+ ako stvorená plná vtipu a dobrodružstva .Dwayne a Emily bola dobre zvolená dvojka u ktorej to iskrí. Jesse Plemons si svoju úlohu nemeckého nazi princa vyslovene užíval. Vizuál bol nádherný tak ako perfektná hudba umocnená Nothing Else Matters od Metallicy.  https://youtu.be/SjbpGpP7TNw ()

Torgal

Opäť si musím povzdychnúť nad tým, ako digitálnych efekty likvidujú filmový priemysel. Tu úspešne zabili akékoľvek napätie, lebo vďaka nim je všetko na obrazovke úplne odrhnuté od reality. Akcia je extrémne prehnaná a všetko je to vypulírované a kolorizované ako zo žurnálu. Súboj z digitálnym jaguárom tak pôsobil ako neškodná zábavka, pri ktorej sa nikomu nemôže nič stať. Takto je to ale so všetkým v tomto filme. A keď filmu chýba duša, nepomôžu mu ani sympatické postavy. Ako nenáročná oddychovka na jedno použitie je to ale kvôli množstvu atrakcii a humoru celkom fajn. 6-/10 ()

Daiker

Zábavná blbina pro celou rodinu...... Mix všeho možného a film podobný stylem Mumii a Pirátů z Karibiku..... Příběh dobrý, postavy sympatické a všechny tři postavy si sedly, prostředí sice kýčovité, ale k takovému filmu od Disney to patří, ale song od Metaliky bych nečekal 🙂 ..... Už dlouho tu takový film nebyl...... Sice to chtělo vypnout mozek, ale zase si to na nic nehraje a pobavilo to..... ()

PEZ

Príjemná letná oddychovka. Nič viac, nič menej. Masívne to ťahajú The Rock a Emily Blunt. Nebyť ich dvoch, bol by to polovičný film. Super je aj prostredie a niektoré akčné scény, i keď tie boli tak prehnané, že to bolo na úkor napätia. Ale v kine sa na to dobre pozeralo. Problém je len ten, že po mesiaci človek ani nevie o čom to bolo. :) ()

ViktorS

Je to celkom fajn dobrodružstvo s dobrými hlavnými postavami, len na môj vkus je tu fakt až prehnane veľa CGI efektov. Ale chápem, že je to skôr zámer filmu aby vyzeral viac rozprávkovo a fantazijne. Dej sa mi pomerne páčil, len fakt tu dosť vecí nedávalo zmysel ako napríklad tá plavba "proti" prúdu Amazonky, ale tak dalo sa to inak. Bola sranda, zasmial som sa, takže pozrieť si to nebola nejaká strata času. ()

aR3Zz

Blbina s velkým B. Teda spíše s velkým Dwaynem. Typický film toho wrestlera, jednoduchý a místy i zábavný. Dobře ho doplňují i ostatní vedlejší role. 60% ()

chrispe

Jo, objektivně je to za ty tři hvězdy. Ale mě to fakt sedlo do nálady a bavilo. Je to nenáročné, s cílem pobavit. A i když se tři hlavní představitelé podle mě do těch rolí vlastně moc nehodili (možná až na Jacka Whitehalla)... stejně... z toho mám ve finále dobrý pocit. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)