Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

paniColombova

Už JSTE PLAKALI A SMÁLI SE NAJEDNOU? Roberto Benigni Vám dokáže, že to jde. Škoda že nemohu dát hvězdiček šest!!!!! Myslim, že tento film byl natočen poprvé a naposled a zůstane klenotem. Na rozdíl od jiných filmů odehrávajících se v prostředí koncentračního tábora, kdy divák má po celou dobu filmu vážný výraz a lítostivý pocit , na tomto filmu obdivuji jedno. To že se podařilo tvůrcům filmu divákovi vykouzlit ve tváři Úsměv. V tak kruté a tragické době. Skláním se před tímto výsledkem a tleskám. A závěr jen potvrdil myšlenku příběhu. "Výhra" . O to šlo celou dobu ve filmu a to bylo to poslední co jsem v závěru očekávala. A to, že to opravdu došlo ke zdárnému konci, i když za jakou cenu, to už byl jen famózní a bravúrní výkon tohoto velkolepého snímku. Ještě se mi nestalo, že bych při sledování podobného filmu (viz. Schindlerův seznam) na konci plakala štěstím a měla z toho filmu dobrý pocit, přesto, že nedopadl šťastně. Ještě teď mě mrazí v zádech. Kéž by se tohle opravdu stalo. Škoda. Líbí se mi, že v tomto filmu je láska dokazována ne slovy, ale činy. Sami zde uvidíte, jak otec dokazuje lásku svému synovi, aniž by mu to řekl. Kdo tento film neviděl, ať odpůrce filmů z války, doporučuji shlédnout. ()

yelcin

Nemám rád filmy z druhej svetovej vojny a obzvlášť s koncentračného tábora , ktoré v prvom rade v nás evokujú súcit a zahanbenie , že sa niečo takéto mohlo stať. Asi je to preto , že ľudia sa hanbia plakať a oceňujem , že tento film ma donútil rozmýšľať o absurdite vojny.Tajne som dúfal ,že sa s koncentračného tábora vráti celá rodina domov . ()

Sonome

Někde jsem četla/slyšela, že film pustili lidem, kteří koncentračním táborem skutečně prošli. I oni měli slzy v očích, říkali, že je to moc pěkně udělaný film, ale že se to takhle opravdu nemohlo stát... Koncentrákem jsem neprošla, ale sdílím jejich názor. ()

tamadas

Kdyby mi někdo řekl před shlédnutím tohoto filmu že může existovat komedie z koncentračního tábora nejspíš bych mu nevěřil. Ale Benigni to dokázal jak režií tak svým hereckým výkonem. ()

Vanish

Na tento film jsem se díval 3x - Poprvé a podruhé jsem to musel vypnout po deseti minutách. Neměl jsem na italské komedie náladu. Když jsem se potřetí dodíval do konce nevěřil jsem že jsem to 2x vypnul. Je to jeden z nejkrásnějších filmů které jsem kdy viděl a troufám si říct že i jeden z nejlepších filmů které kdy uvidím. Méně než 5 hvězdiček se k němu nehodí :) ()

Mishugex

Tenhle film ve mě vyvolal rozporuplné pocity. Na jednu stranu..dobře..nějaký komediální prvky jsem tam pochytila, záčátek je velice milý, rozzářený Roberto Benigni je tu opravdu skvělý a energický, ale na stranu druhou...mi prostě nesedlo prestředí koncentračního tábora k vytvoření komedie....vyloženě mi to v některých situacích až vadilo, holt mi to nepřišlo příliš vhodné..měla jsem neustále takový sžíravý pocit jistého zesměšňování, kterého jsem se nezbavila až do situace, kdy Guido zemřel...a tenhle pocit mi zkrátka zakalil pohled na celý ten film..ale hudba skvělá, té si cením. To je tak vše. Rozhodně nesdílím názor, že patří mezi nejlepší filmy. ()

Stradivarius

Moc pěkný film... A komu se líbil, doporučuju také "Chlapec v pruhovaném pyžamu". Je to na podobné téma a taky velice pěkné. Oceňuji s jakou bravurností byl ztvárněn vkusný humor. :-) ()

gipper

Tak tentokrát jsem si pořádně pobrečela. A co je na tom krásné, tak jsem se i hodně nasmála. Neuvěřitelné, jak Quido pro svého malého roztomilého synka dokáže z něčeho tak příšerného, jako je koncentrační tábor, udělat zábavnou hru. Nezbývá mi než smeknout před režií, scénářem, hereckými výkony.. no já prostě nemám zhola nic, co bych tomu vytkla! ()

rey17

Krásný film, kde první polovina je taková hezká "šílená" komedie v italském městě a druhá půlka drama v koncentračním táboře. Pohádka pro dospělé, s dvojjakými vtípky, absurdní komedie (1. půlka), emočně náročné drama (2.polovina)... Zasloužený oscar pro Roberta. ()

Rampa Mc Kvak

Je s podivem, že já jako fanda komedií mám v TOP 10 pouze tuto jednu a to by se o zařazení do žánru komedie dalo v mnoha směrech dlouze polemizovat.. Kdyby pro nic jiného tak za ten optimismus a lásku za hranicí lidského chápání, které z pláten kin, z televizních obrazovek tečou proudem.. ()

gezper

Pokud dokážete přistoupit na patetickou nerealičnost a berete to jako úsměvnou nadsázku, tak lze tento snímek strávit a třeba si i hodně užít. V jiném případě si umím představit, jak extrémně může lézt tento typ vyprávění na nervy. Naštěstí jsem dokázal přepnout do první kategorie, ovšem bez obtíží to nebylo. První hodně pohodově a satiricky laděná část je příjemná zábava. Problémy u mne nastali až v druhé. Zde již kontrast komediální složky vs. temné prostředí opravdu vysoký. Ono smát se již v podstatě ani nejde, s výjimkou 'překladu pravidel' - což je hodně drsná nálož. Zajímavě zde zlehčování je reakcí na drsnost prostředí, ale obráceně již prostředí samo o sobě původní úder vtipálka nikterak nevrací, naprosto ho ignoruje. Kdybych se nemusel 'přepínat' a měl to v sobě rovnou více nativně, tak jdu výše. Takto je to klasický představitel výborného filmu, který mě nezasáhl úplně naplno, ač jsem se částečnému dopadu vyhnout nedokázal. "Buon giorno, Principessa!" [80%] ()

misul96

Vlastně ani nevím, proč se mi ten film tolik líbil. Filmy během druhé světové mám ráda, tenhle není výjimka. Působilo to na mě láskyplně, smutně, dojemně, sladce, prostě krásně. Je to krásně natočené, je to perfektní a je to dokonalý! ()

SuzieS

super příběh, skvělý humor, povrchnost lidí...(rakouský lékař jako kamarád, co zradil,) mnoho témat v jednom snímku.... a na konci slzy v očích... bez debat 5 hvězd... ()

japekli

Ukázka jak i lze čelit brutalitě a jak se dá v očích dítěte obejít realita. Oceňuju vtip, kterej dominoval první půlce i ten přechod na tragédii, kterou završil smutnej konec, nezkaženej ňákou lacinou krvavou střílečkou. ()

Desmi

Kdyby nebylo trapného začátku a příběh začal v koncentračním táboře, dal bych plný počet, protože jak dokázal otec malého dítěte s takovou grácií a vervou syna naposkvrnit a ochánit od všech nebezpečenství a hrozeb mě totiž vážně bavilo ! =) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů