Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

danio

Tento film jsem viděla před lety v rámci projektu Film a škola ještě na gymnáziu a tehdy ve mně nechal opravdu velmi silné dojmy a i když jsem ho od té doby neviděla (určitě si ho v blízké době pustím znovu), tak nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Pět hvězdiček si šetřím pro ty nej, tento silný příběh o lásce a (ne)lidskosti je pro mě bez zaváhání jedním z nich. ()

Fanfán

na začátku jsem si sice říkal: proboha co to je? ale pak jsem se nechal okouzlit Kvídovým smyslem pro život... to že to dostalo oscary jsem ani nevěděl, ale myslím si, že docela zaslouženě ()

enyvan

Film, který bych jako jeden z mála skutečně otituloval slovem KRÁSNÝ v tom pravém smyslu tohoto slova! Film, ve kterém Benigni, pro něj tak typickým způsobem, bagatelizuje takové věci, jako je antisemitismus nebo 2. světová válka. Film, u kterého se budete smát a plakat zároveň! Prostě film s velkým F! ()

w.w.

Mám rád trochu iné filmy z tejto doby,ale treba uznať že je výnimočný, vlastne nič podobné s tématikou 2. sv. vojny ani nepoznám - klobúk dole...Je skvelé že popri stovkám filmov z tohto obdobia je tento iný a jedinečný,ale uznávam aj kritiku, že nie každý asi dokáže spracovať tak zvrhlé spojenie smiechu a sĺz tohto skvelého diela. A možno aj rada pre tých, ktorý si občas niečo chcú pozrieť a orientujú sa podľa hodnotenia na ČSFD (aj ja som sa už párkrát sklamal) treba si všímať okrem percent aj množstvo ľudí, čo hlasuje (z vyšším číslom hlasujúcich sa zvyšuje aj pravdepodobnosť, že tie percentá sú oprávnené) ()

JSSVLVKMK

Jendím slovem: Krásné! Krásné jak ten život! Ironické názvy těchto filmů mě vždycky dorážely! Tenhle název je taky perla! A ještě větší a luxusnější perlou je obsah! Postava Guida mě rozesmívala, přestože pozadí filmu k úsměvu nebyl! Ale když překládal Němcovu řeč, fakt jsem se musela smát! :D Ten film je skvělý, alespoň že kluk a matka to přežili!!! Škoda táty! :( ()

Aniii

Život je krásný jsem viděla jako malá holčička a naprosto mne nadchl. Snila jsem o tom, aby mi také někdo říkal "princezničko" a u scény, kdy Robert Benigni v koncentračním táboře překládá z němčiny, jsem brečela smíchy. Bojím se, pustit si film znovu (nechci si kazit ten úžasný zážitek). ()

copstp

Nejspíš jsou tady všichni blázni a já jsem letadlo.Vybral jsem film podle hvězdiček a hurá na něj.Úvod ještě trochu ušel,ale co se dělo pak mi opravdu rozum nebral.Koncentrační tábor jako dětská hra???Hmm,tak to by stačilo.Jedna nelogika za druhou povýšená na totální nesmysl.Už ani nemám chuť hledat,za co film Oscarové ocenění dostal a je mi to šum a fuk.Dokoukal jsem a věřím,že tenhe film se mi bude obrovským oboukem vyhýbat.A pokud ne on mě,tak já jemu určitě. ()

Mr.Hackels

Ještě nikdy jsem neměl větší chuť dát v hodnocení víc jak pět hvězd. Tohle byl takový zážitek, na který do smrti nezapomenu! Chvilkama jsem nevěděl jestli mám brečet nebo se smát. Taky se mi to povedlo zároveň. Až mi bylo trapně, že se směju u tak smutné scény. A když chtěl Giosué odejít "uprostřed hry", modlil jsem se ať si to rozmyslí. Nevím co bych k tomu řekl. Každá polovina filmu jiná a obě tak nádherně natočené. Ty geniální nápady v první půli. Krásný humor a všechno vtipně zapadalo do sebe. Ve druhé půli to "divadlo" pro syna taky zapadalo do sebe, ale už jsem se malinko začínal bát jak to dopadne. A ikdyž to bylo přitaženo hodně za vlasy tak jsem byl unešen. Po dlouhé době jsem byl vděčný za happy end, ikdyž jen takový poloviční. Děkuji Roberto Benigni za tak nádherný film!!! Určitě ho ještě uvidím, protože tohle zkrátka vidět musím znovu! ()

egones

Taký nápad tu ešte nebol, aby sa holocaust a život v koncentračnom tábore vyobrazil aj so štipkou humoru, ale len toho zdravého. Odporúčam pozrieť originál v taliančine, Roberto Benigni podal vynikajúci, jeho životný výkon. ()

Zik.M

Ukázka toho,jak se dá z komedie přejít do naprosté tragédie. Ztvárnit válku jako hru je naprosto něco výjimečného. Velmi silný film. Naprosto zasloužený Oscar pro Benigniho za číšníka Guida. ()

saaaky

Opravdu, život krásný není. Film to dokazuje, zároveň ale poukazuje na ty jeho světlejší stránky, optimismus lidského bytí na tomto světě, ale i jeho absurditu. S vtipným, humorným, zároveň ale i smutným a triskním podtextem ukazuje onu tolikrát filmově zpracovávanou dobu z naprosto jiného úhlu - a to se vší bravurou. Krásně provedený snímek, který nikoho neurazí. Ba naopak. ()

evah1

Tento film je silně emotivní, ale zároveň komediální drama. Velice se mi líbí ta velká oddanost otce synovi, kterého velice miluje, je mi líto, že pro otce to skončilo špatně, ale jinak to bylo vážně nádherné. Nejvíce se mi líbil jeho překlad německých pravidel, aby se jeho syn nebál :) ()

hiroito

Neskutečný film, který zprvu svojí nadsázkou neskutečně baví, ale poté si musí každý pomalu uvědomovat, že to není film o zábavě, ale o lásce k rodině a životu. Po prvním shlédnutí jsem byl hodně rozhozený, dojatý a smutný. Po dalším a dalším shlédnutí si uvědomuji hloubku a krásu tohoto příběhu. Tento počin patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl:-) ()

plostenka

Velmi pěkný a sympatický film, jehož shlédnutí jsem už dlouho odkládal. Vše je uděláno velmi mile a i velmi smutné scény jsou zde udělány s jakýmsi nadhledem a vše se soustředí na vzájemnou lásku tří lidí, kterou není možné zlomit žádným způsobem ... ()

Verduna

I když život zrovna tak krásný není, Roberto Benigni Vás dokáže přesvědčit o pravém opaku. Brilantní podívaná na jednu z nejtěžších soutěží o tank, alias o lidský život vůbec. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů