Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

plechulka

Nejsem cílovka a starou verzi s Robinem jsem kdysi párkrát viděla s dětmi (a docela se mi líbila), takže se mi do téhle moc nechtělo. Expozice s puberťáky "ve vlastním těle" mne nebetyčně nudila, ale jakmile se na scéně objevil Dwayne a Jack, začala zábava. Pro mne tedy prostředek OK, začátek i konec se tímpádem dá nějak přetrpět.... ()

Yoshimitsu

Do staré videoherní konzole se vcucne čtveřice školáků a objeví se ve světě Jumanji jako dospěli, kteří mají jediný úkol a to zachránit celé Jumanji od zlé kletby. Musím říct, že jsem se bavil celou dobu. Byla to neskutečná prdel. Hlavně tam padala jedna hláška za druhou a fungovaly dokonale. Viděl jsem to v originále s českými titulky, večer v českém dabingu a dokonce se mi to v dabingu líbilo ještě více, což mě překvapilo. Bylo to doslovně přeloženě a to byla prima, jsem spokojený a kdo se chce pořádně pobavit, tak ať si na to zajde do kina. Dávám 90% ()

Pavlínka9

Film jsme si vybraly s kolegyněmi z práce zcela záměrně, abychom si odpočinuly, vyčistily hlavy, pobavily se a nic neřešily :) A myslím si, že to bylo splněno na maximum :) Film nás pobavil, je tam ohromná spousta klišé, sem tam se inteligentní člověk zamyslí - jakože vážně? :D :D Ale pak si řekne - no co :) :) Ale jinak si nemyslím, že to byla až taková slátanina :) Vzniklo tam podle mě hodně dobrých hlášek a já se bavila - a to byl účel :) A kombinace Dwayne a Jack - bravurní :) ()

elanius

(22/2018) / Trošku som čakal, že Jumanji bude ešte väčšia sranda. Má to svoje momenty, hlavne Jack Black zahviezdil, keď sa mu podarilo zahrať vypatlanú teenku za sto bodov. Inak sklamal príbeh, docela nuda, záporák slabučký. Neurazí, ale žiadna kultovka z tohoto nebude. (6/10) ()

MikyAff

Když divák odhodí očekávání spojené se starým Jumanji, může si celý film náležitě užít. Nejedná se o starou dobrou deskovku, kde postupně vyskakují úkoly. Tady jsou sice levely, ale nepřijde mi, že je jim kladen nějaký větší důraz. Místo toho je tu skvělá dávka humoru i akčních sekvencí. Všechny postavy jsou skvělý. Vážně skvělý! Jack Black jakožto mladá teenagerka fakt válí a horoucí pohled Dwayne Johnsona, nebo hlášky Kevina Harta mu skvěle sekundují. Sice těch pět hvězd je spíš nadhodnocených, ale tenhle film mi přijde zbytečně moc kritizovanej a hlavně se mi u něj povedlo vypnout a užít si ho naplno, jako už dlouho u žádného jiného snímku. ZOOLOGY, BITCH! ()

noriaki

"Co jsem ztratila mobil, tak se mi zbystřily ostatní smysly." Tohle pokračování patří k těm nemnoha, které jsou lepší než první díl. Ne jen lépe vypadající ale i lépe napsané a kupodivu i zábavnější. Líbil se mi systém avatarů, líbila se mi nadsázka, líbilo se mi rýpání do přímočarého světa videoher, líbila se mi akce. Humoru by mohlo být víc, zato patosu možná trochu míň. Zbytku nemám co vytknout. Dwayne Jonhson mě překvapil, Jack Black nezklamal a Karen Gillan snad ani zklamat nemůže. Dokonce i ten uřvaný Kevin Hart se dal snést. To je asi to nejpozitivnější, co jsem o něm kdy řekl. ()

venison

Vyrostla jsem na staré dobré "Jumanji".. Krom toho, že naprosto miluju herecký projev Robin Williams, kterému nechybí přirozenost, lidskost a srdečný humor, tak mne právě hodně bavilo, že se děj Jumanji odehrává právě v reálném světě a že prostě to splašené stádo cupitá uvnitř domu nebo opice kradou policejní auto.. Nová Jumanji má s tou starou společný jen název.. Jo a pak teda drobnou provázanost najdeme vyrytou na stromě.. Takže se od staré Jumanji odprostím a zkusím tu novou hodnotit naprosto nezávisle.. Film "Jumanji: Vítejte v džungli!" je taková ta ztřeštěná rodinná akčárna, která má svá světlá místa (hodně mne bavilo obnovování životů nebo sličná slečna v kůži Jacka Blacka).. Hlavní postavy byly líbivé, snadno k nim divák přilne a nikdo z nich není vyloženě nesympatický a každý z nich má svou specifickou formu humoru.. Bohužel na můj vkus toho vtipu bylo málo.. Děj v podstatě nebyl důležitý, sloužil jen jako nit, která spojovala akcí nadupané scény.. Nenadchlo, neurazilo.. Příjemná jednohubka bez většího přesahu.. Sakra, proč těm novejm filmům děsivě chybí poetika? ()

Phietros

Naprosto odvázané dobrodružství, které pobaví celou rodinu. Skvělý nápad oprášit něco starého, dát tomu nový kabátek, místo knihy videohru a teen partu, která se ocitá v jiných tělech ve hře v džungli se třemi životy! Oproti originálu daleko vtipnější díky hereckému obsazení Johnsona+Harta a jejich hláškám. 70% ()

anli

Takže se do světa Jumanji vracíme po 22 letech a jak se návrat vydařil?No myslím ,že opravdu na výbornou.Předně nový film nijak nekopíruje originál a nejde ani o remake ,vlastně na původní film volně navazuje.Školáci tentokrát nenajdou stolní hru ,ale starou videoherní konzoli a začnou se dít věci.Tentokrát se ve světě Jumanji ocitnou přímo a je to jedna velká dobrodružná akční jízda ,plná skvělých scén ,místy až dechberucích ,která je proložená skvělými komediálními prvky a spoustou vtipných hlášek.Je vidět ,že už scénář není odfláknutý a všichni 4 pánové se snažili ,aby výsledek nebyl jen vizuální nakládačka.No a není.Knihou se inspirovali velmi volně ,což původní film také.Režie je skutečně vynikající a přesně vede diváka kam má.Samozřejmě hodně toho stojí na hercích a ti odvádějí tu nejlepší práci.A všichni do jednoho.Osobně jsem si nejvíc užil Jacka Blacka a Karen Gillian a samozřejmě Dwayne Johnsona.Celý film jsem se až neskutečně bavil a byl napnutý až do konce ,jak tohle dopadne.A přesně takhle to má býtJe tu také pěkná a upřímná pocta původnímu filmu a Robinu Williamsovi.Trošku mám výtku ,že je zde poměrně dost věcí postavených na znalosti videoher a kdo je nehraje ,nebo vůbec neví o co jde (vím ,moc jich nebude) ,tak se lehce ztrat ,nebo nebude rozumět..A molje druhá výtka směřuje na záporáka.Není dostatečně silný a tenhle film úplně neudýchal.Prostě jsem čekal od něho víc.Takže celkem a kolem vzato dávám 85% a jsem velmi zvědavý a natěšený na pokračování ,to je bez debat.Sakrblé ,co to s tím Playstationem zase je. ()

terunka003

Vtipné, herní, akční, nerdovské, pohodové. Obavy, které panovaly kvůli předělávce kultovky Jumanji, byly zcela zbytečné. Naopak je to hezké pokračování, dokonce s odkazem na Jumanji původní. Strašně jsem se nasmála, scéna s bumerangem mě odrovnala. Trochu připomínka starých počítačových her, bylo to vážně vtipné. Jediné mínus je za afektovaného Kevina Harta. Moc povedená komedie. ..Jumanjiiii. ()

oveckaoa

Těžká zívačka, která sice obstojí jako akční film , ale jako pokračování Jumanji ani omylem. První díl měl místy děsivou a hororovou atmosféru dobré herce, příběh a triky tohle nemá nic. Ono taky točit pokračování po 22 letech není dobrý nápad absolutně vymizel humor chybí zde nějaké napětí jelikož postavy mají nově 3 životy a většinou je vypotřebují na píčoviny kdy se hádají a jeden nechá druhého zabít chybí zde nějaké fyzické ohrožení, protože banda kokotků na motorkách je neškodná asi jak kukla od motýla a hlavní záporák se zmůže jen na zabití jednoho svého nohsleda jinak je asi tak nebezpečný jak prasklý dětský balónek. Hvězdy tak pouze za Dwayneho, Gillan a Harta a za to, že je po zhruba 5 letech film kde není Jack Black protivný. 60 procent ()

hroubek

Původní Jumanji jsem viděl několikrát a považuji ho za velmi slušnou podívanou. K nové verzi Jumanji jsem přistupoval dost skepticky a celé mě to přišlo, jako zbytečné dojení známé značky. A pak trailery ukázaly, že by to nemuselo být zas, tak špatné, a totéž potvrdily recenze a diváci. A já jsem docela překvapen, že to mohu potvrdit. Jumanji: Vítejte v džungli je příjemná a hravá oddychová podívaná, která si na nic nehraje a jejím cílem je pobavit. A to se filmu dost dobře daří, a pokud máte rádi původní film, tak se budete bavit ještě více. Ocenil jsem, že se film vůbec nebere vážně, parodují se videohry a celkově všichni, kdo na filmu dělali se chtěli pobavit. Režisér Jake Kasdan odvádí slušnou práci, akce a vtipy mu nedělají problém a i dialogy mu krásně odsýpají a nenudí. Dwayne Johnson se baví a my se bavíme s ním a užíváme si všechny ty přepálené pózy. Kevin Hart není až tak otravný a má pár dobrých vtipů. Jack Black má po dlouhé době opravdu vděčnou roli a využívá jí na maximum a ty jeho hlášky stojí za to. Karen Gillan je zde velmi dobrá a moc jí to sluší, a když předvádí sexy bojový tanec, tak je to vtipné a sexy zároveň. Škoda, že záporák v podání Bobbyho Cannavale je nevyužitý a nudný. Film má dobré tempo a spád. Akce je zábavná a vtipy nejsou trapné a fungují. Jumanji: Vítejte v džungli je fajn blockbuster, který pobaví a rozesměje, ale chtít od filmu něco více, by bylo dost naivní. ()

VasaX

Jumanji navazuje svým nápadem na původní Jumanji. A to je tak vše. Upřímně, nové Jumanji se o nic víc nesnaží, není tak pošetilé. Proto jde raději cestou jednoduché přímočaré oddechovky, plné akce a proložené humorem (založeným hlavně na Blackovi, Hartovi a Johnsonovi). Já osobně jsem v tomhle zadání hodně spokojený. Snad bych dal i o hvězdičku více, ale nechci tím dávat přílišná očekávání ostatním. Ale kdo chce oddychovou komediální akci, která si na nic nehraje a přesto se snaží, nové Jumanji je slušná volba. ()

Beatle

Jumanji: Vítejte v džungli je jiný druh filmu, než ten původní. Ten měl v sobě nejen kouzlo nepoznaného - nikoho tehdy nenapadlo, jak by obyčejná desková hra mohla někomu ublížit. Jumanji (1995) bylo tajemné, děsivé a běhal při něm mráz po zádech (speciálně pokud nejste fanoušek krokodýlů, opic nebo pavouků). Nové Jumanji: Vítejte v džungli je více moderní a především vtipné. Posunem z deskových her do světa televizních her sice zmizelo napětí spojené s posunem figurek po hracím poli a čtení popisků. Nahradil je ne příliš vychytaný systém levelu a odhalování mapy. Avšak tvůrci si alespoň krásně pohráli se základními pravidly pro hry, jako jsou NPC postavy, cut-scény nebo speciální schopnosti. Jumanji: Vítejte v džungli není místo, kde byste hledali těžkou filosofii a smysluplné rozhovory. Film je o klasických arechetypech teenagerů, které ze studentských filmů známe – ostýchavý geek, jednostranný sportovec, neoblíbená chytrá holka a oblíbená blbá holka. Takže i když na sebe později vezmou těla, obličeje i hlasy Dwayna „The Rock“ Johnsona, Jacka Blacka nebo Karen Gillan, pořád budou jejich dialogy absurdní. A možná o to vtipnější je pak celý ten pohled na Karen Gillan, která „neumí“ být sexy, nebo na Jacka Blacka, který rozhodně válí jako muž se ženou unvitř. Jeho postupné odtajňování mužského těla je perfektní.Neodvážím se říct, že by se film mohl líbit každému. Skutečně je k němu třeba mít připravenou velkou dávku nadhledu. Ale děti určitě pobaví a dospělé nejspíš taky. Chce to jen na dvě hodiny odložit rýpavý cynismus doma do skříně, a odevzat se do náruče předvídatelné, kýčovité studenstké komedie z prostřední pralesa. Za mě rozhodně super odreagování před koncem roku. ()

Timak

Tak pro mě jednoznačně komedie, kterou jsem čekal. Johnson a Hart - duo, které to už zkoušelo v trapné centrální inteligenci, tady naprosto válí a servíruje jednu hlášku za druhou. Netuším, jak to bude fungovat na druhé shlédnutí, ale moment překvapení a nečekaného využili chlapci maximálně. Black jim suprově sekunduje a Karen Gillan dokazuje, že jako Nebula zbytečně zakrývá své úžasné křivky (ehm talent). Za mě naprostá spokojenost. Takže i to mé hodnocení je poměrně vysoké, protože jsem dostal přesně to, co od komedie očekávám. A tady jen pár hlášek, které mě dostaly do kolen :) Vypadám jako obživlej trpaslík. - Ty máš alergii Spencere? Já zase nemám takový kus svého těla. - Jsem pořád černej? - Má top => Já nikam nejdu, já mám batoh. A všichni vědí, že s batohem se do vody nesmí. ()

Mishqo

65-70% ... Oveľa lepšie ako pôvodná patlanina. Toto aspoň dávalo nejaký zmysel, malo to pointu a ešte k tomu to bolo aj skutočne zábavné. ()

lykan9

Sice se nejedná o nijak špatnou podívanou, ale nějak nechápu, že Jumanji dosáhlo takového velkého komerčního úspěchu. Nic úžasného totiž film nepřináší a místy je doslova nudný. Dokonce ani Dwayne Johnson nebyl nijak dobrý. Jack Black ho doslova zastínil a nebýt jeho, tak by ve filmu nebyla žádná zajímavá postava. Musím ale uznat, že za pár let bude Jumanji 2 dobrou víkendovou volbou na odpolední podívanou stejně jako jeho starší předchůdce. ()

VanTom

Odlehčené rodinné dobrodružství do zápletky obratně zapojuje videoherní principy a pomocí prohozených "avatarů" si na paškál bere (a ve svůj prospěch otáčí) charakterové archetypy klišovitých středoškoláků. Napravení, pochopení i spřátelení samozřejmě nastane, a to průhledně hollywoodsky banálně. Jinak nová verze volně, ale přímo navazuje na předchůdce, úplně mě však nepohltila a digitálností (zejména závěrečné) přepálené akce to již trochu přepískla. Lepší 3* ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)