Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

panMartin

Neskutečně zábavná pecka, která mi sedla jak prdel na hrnec. Ani by mě nenapadlo, že se dá tak snadno navázat na původní film a udělat to v moderním duchu. Přenesení lidí ze skutečného světa do hry je mnohem nápaditější než přenesení hry do skutečného světa. Dwayne je vskutku osobnost a neskutečný sympaťák co bezproblému utáhne film. Ten chlapík je nejenom fantastický bijec a akční hvězda, ale též výborný komik, který se nebojí dělat si legraci sám ze sebe. Což už mimochodem předvedl mnohokrát. Jack Black po delší době zase jede na plný pecky. Kevin Hart je zřejmě nejlepší možná volba co se týče pozice hláškujícího černocha. A sexy Karen Gillanová dávají filmu ten správný šmrnc. Celkově se všichni pěkně doplňují. Efekty bez chyby. Líbili se mi přednosti i slabiny jednotlivých postav. Příběh je pěkný a svižný. Takhle přesně si představuji nenáročný film, který mě baví ani chvíli nenudí a vykouzlí mi úsměv na tváři. Nikdy jsem netušil, že uvidím film, kde mi nebude vadit Jack Black. ()

Sabrewulf

Na jedničku, která byla zábavnou jízdou a měla atraktivní koncept, se nechytá ani ve srandě. Kouzlo prvního dílu bylo jednoznačně v silném kontrastu -> nástrahy jungle VS rodinný dům. Tady když v jungli potkáte - jak jinak - zvěř z jungle, kouzlo se úplně vytratí. Videoherní svět je strašně nevyužitý a hlavně jalový, jako by to dělal někdo, kdo nějakému hráči jen koukal přes rameno, takže tam používá buď jen věci chronicky známé jako použití 3 životů, nebo úplně pitomé a nesmyslné i v rámci her - vybuchnutí po konzumaci koláče - cože? Navíc, pokud v libovolných hrách mívají postavy zvýšené ability, v tomto případě třeba jedna z postav jakože boj z blízka, nikdy to neznamená 100% nedotknutelnost, prostě v tom má být jen lepší než ostatní. Tady když postavy začnou nějakou schopnost využívat, víte, že to udělají úplně bez chyby a žádné napětí tím pádem neexistuje. Celé mi to šlo jedním okem tam, druhým ven (dovedu si představit, že na stejně nudný způsob bude i Expedice džungle). Opravdu by mě zajímalo, kde se v Matrixu stala chyba, že kariéra svalovce Dwayna (když srovnáme třeba se Slym a Arnim) spadla do takových dětských HOVADIN, namísto toho, aby prostě valil vážné akčňáky a k takovýmto "skvostům" jen občas odbočil. ()

Triple H

Sympatická oddychová blbina. Neambiciózna, na nič sa nehrá, a snaží sa hlavne zužitkovať podarené a dobre zohraté obsadenie. Film z trailerov vyzeral maximálne nezaujímavo a zbytočne (kto preboha chcel remake Jumanji?), ale ono to kupodivu klaplo na výbornú. Upgrade na videohru fungoval, niekoľko žmurknutí na originál fajn. Sony sa zo zaprášenej starej veci, ktorá nemala žiadnu hodnotu a o ktorú nikto vlastne nestál, podarilo vydolovať nový franchise. Byť decko, vidím to 30x. ()

David.Darco

Kto by bol čakal že Jumanji 2017 bude tak dobré ? Svojim spôsobom sa jedná o najlepšiu (alebo jedinú dobrú?) spracovanú počítačovú hru do filmu (Kto videl pochopí). Výborné obsadenie, skvelý humor, parádne efekty. Jumanji je rodinná oddychovka ako sa patrí :) Deti neurazí a dospelí, ktorí sa dokážu napojiť na tému videogame sa nasmejú :) ()

Remivsremi

Casting se zde vydařil a herci si mezi sebou výborně sedli. Zbytek ale nestojí příliš za zmínku. Občas se objeví vydařený gag, ale jako celek film převážnou dobu nudí. Vše je monotónní, bez jiskry a zásadnějšího momentu. Měl jsem problém film dokoukat, neboť již od poloviny mi těžkla víčka a já se s velkým sebezapřením snažil neusnout. Raději si dám další opáčko IT Crowd. 40% ()

Motinski

Hlavne nečakajte klasické pokračovanie Jumanji s Robinom Wiliamsom. Toto je diametrálne odlišné. Crazy zábava na jedno pozretie kde sa celkom podaril casting (hlavne Jack Black neskutočne baví), o nič prevratné ale nejde. Pár krát som sa z chuti zasmial, no nie všetky vtípky úplne sadnú a koniec bol predvídateľný snáď vo všetkom. Oceňujem ale vyhranie sa s námetom. ()

Script

Nemám moc v oblibě filmy Dwaynea Johnsona a už vůbec ne Kevina Harta, ale musím uznat, že tenhle film je fakt pecka! Podle mě je to mnohem lepší než původní film s Robinem Williamsem, ale mám sem tam výčitky v některých scénách, které mi vadí. Na druhou stranu to herci výborně zahráli a dobře ztvárnili své postavy. Ve filmu nenajdete ani jednu scénu, ve které by jste se nudily. Film jsem původně ani nechtěl vidět, protože se mi nelíbilo, že Jumanji ve filmu byla videohrou, ale v traileru neukázali, že přijala formu videohry z deskové hry. Proto mě to odradilo, ale výsledek je fakt senzační. Dávám filmu 4 hvězdy. ()

filmmovier

Lepší a zábavnější než originál. Výborný upgrade, kde jsou naprosto úžasní nejen herní avataři (výtečnej Jack Black, ještě mnohem lepší Dwayne Johnson, kteří spolu naprosto kralovali celému filmu, sexy Pondovka a debilní černošskej herec, kterej mi ani trochu nevadil, naopak byl výbornej jako všichni ostatní a skvěle doplňoval partu), ale i reálné postavy (ta závorka předtím je asi nejdelší na světě) a který je svižný a svěží od začátku do konce. Nenáročná zábava s parádníma postavama nabízející nefalšované dobrodružství na jedničku. Navrch je tu i hromada výtečných vydařených vtipů, které jsou využity do absolutního maxima (u všech čtyř). A krom toho Jumanji fakt není pitomá hra a má logiku a já jsem tenhle film slupnul téměř doslova jedním dechem a případnému pokračování bych se vůbec nebránil. Jen se bojím, že pokud vymění herce, tak bude fakt těžký překonat tuhle nehorázně výbornou čtyřku. Tvůrci v tomhle měli fakt šťastnou ruku. A nejen v tomhle. Prostě výborná nenáročná zábava, kterou není nutné nějak ošklivě hanit, protože si to nezaslouží. 85%. ()

chelseaman22

Už dlouho jsem se tak upřímně nezasmál (nepočítaje pohled na Mirka Kalouska po pochopení, že nebýt Feryho, tak musí hledat nové zaměstnání). V rámci žánru nelze zápletce vytknout ale vůbec nic. Dvojice Johnson - Hart perlí na každém kroku a i triviální prohození pohlaví dokáže způsobit víc, než angažování Johnny Deppa do jakéhokoliv filmu. 80% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $961,937,040, což je 10,69 násobek rozpočtu ()

Ryuuhei

Po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že jde skutečně o zábavný, sympatický film, který chytře pomrkává po herní subkultuře a neméně bravurně rozvíjí charaktery postav. Svému předchůdci nedělá ostudu - troufám si říct, že jej naopak vyzdvihuje na novou úroveň. Zakončení s dalším časovým paradoxem bylo dle mého názoru ideální, ale i tak si dám klidně a rád další podobnou jízdu! ()

Lachtaan

Nemůžu jinak! Komediím se už vzdaluji rok od roku čím dál tím více a opravdu si nepamatuju, kdy jsem naposledy tomuhle žánru zasvětil návštěvu kina. Tenhle loňský předvánoční finanční boom ovšem neskonale překvapil celý svět a já jsem se dneska konečně seznámil s důvodem tohoto nečekaného úspěchu. Samozřejmě je to místy praštěné, až by se chytal za hlavu i samotný Leslie Nielsen, ale tak zábavně a neúnavně podané, že se nedalo nudit v jediné minutce. I když jsem se rozhodně tolik nepobavil a nerozplíval nad detaily jako u dnešního ‘pokračování’, díky několika zajímavým odkazům jsem vděčný za čas strávený s prvotinou s Robinem Williamsem. Tady jeho štafetu přebral překvapivě příjemný Nick Jonas a hlavně skupina známých tváří, které dohromady fungovaly zcela precizně. Karen Gillan a realistická verze Jacka Blacka jsou lákadlem pro všechny zdravé muže! Nejlepší komedie posledního roku. [viděno v Cinestar Plzeň 19.1.2018] REWATCHED 30.3.2018: Tak jsem si druhé Jumanji naservíroval i napodruhé a pořád je to stejně intenzivní jízda. Neřešíte, že už vlastně moc dobře víte, co se v následujícím momentě stane. Prostě se necháváte unášet tou fascinující pohodou, co se hlavním aktérům podařilo nastolit, a absolutně se nedivíte, že se z tohoto nechtěného rebooto-sequelu vyklubal zlatý důl na dolary. A vlastně rádi necháte otevřená vrátka plánovanému pokračování. ()

Tosi

Kouzlo jedničky to po dvaceti letech mít jednoduše nemůže, ale nakonec jsem se bavil mnohem víc, než jsem čekal. Film se naštěstí nebere ani minutu vážně, takže překotně hláškující Dwayne, Jack Black i Kevin Hart splnili požadavky na jednoduchou zábavu dokonale. Pohodový čtyři pecky. ()

Dado

V časoch, kedy nám filmári predostierajú jedno zbytočné pokračovanie (alebo rovno remake) úspešného filmu za druhým, si projekty ako Jumanji: Vitajte v džungli treba vážiť. V porovnaní s predchodcom síce úplne absentuje ponurý nádych celej atmosféry, našťastie však tú stratu dokázalo vynahradiť ešte strhujúcejšie poňatie celého dobrodružstva a až na výnimky nevtieravý humor. Príbeh je samozrejme predvídateľný, no napínavosť diania tým nijako dramaticky netrpí a herecké obsadenie, ktorému vládne Jack Black, vo väčšine prípadov dopadlo na jednotku. Hovorím vo väčšine, pretože Kevin Hart, zjavne neschopný zahrať niečo iné okrem samého seba, sa ako jediný nedokázal svojim hereckým prejavom ani len priblížiť charakteru postavy, ktorú v úvode filmu načrtol jeho mladší kolega. (75%) ()

ivan_drago

Vylepšená formule původního filmu se povedla na jedničku z hvězdičkou a koncept přeneseme džungli do města vystřídal koncept přeneseme lidi do džungle... místo deskové hry pomocí herní konzole... trošku jsem se bál jak to bude fungovat... přeci jenom z exotických zvířat v džungli nejste moc odvaření... naštěstí to funguje dobře, "hajlajtem" jsou ale charaktery do kterých se hrdinové převtělí... nebudu tu popisovat jednotlivé tranzice (je tohle vůbec slovo), ale sexy blondýna v podání Jacka Blacka je miliónový nápad... doslova... film se nevyhne pár klišé o sebepoznání a jak být lepší personou, ale nijak to nevadí... Dobrodružství obstojné v rámci lepší videohry a to berte jako velké pozitivum... ()

Mrkvič

Původní Jumanji byl pestrou směsicí nápadů. Nové "pokračování" budiž pochváleno za to, že se snaží jít jiným směrem a přinést nějaké novoty. Bohužel nosnou linií je pouze to, že různě vyšinutí jedinci (někdo jen sporťák, jedna přiblblá sebestředná bloncka, uzavřená intelektuálka a zakřiknutý intouš) dostanou přesně opačnou postavu a díky tomu si uvědomí, jak se stát "normálním". Takže u každého proběhne boj se svým já, prozření a zlepšení. Bohužel je tento proces až na Jacka Blacka nezábavný a hooodně toporný. Nic moc navíc film už vlastně ani nenabízí. Trochu akce, pár slabších vtípků a trocha herních/počítačových principů ozvláštňujících svět Jumanji. ()

st.jim

Mam slabost pro sexy zrzky a sympataka Rockna. Herci, rezie, pribeh i humor.........vse bylo. Bohuzel chybelo kouzlo prvniho Jumanji, ktere jen tezko muze nekdo vratit. ()

Johnny.ARN

Neporovnával by som to s jednotkou. Príjemná jazda, vtipné postavy, odsýpajúci dej a pekné spomienky. Rozhodne ma to nesklamalo a v kine to muselo vyzerať ešte lepšie. 4 z 5 ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)