Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

JaraSit

Klasické hororové schema čítající (n-1) bezživoucích tvorů z původní n-tice a jednoho přeživšího. Film navíc dějově naprosto vykrádá žánrově podobné filmy jako je Hunger games, Labyrint nebo Chata v horách. Od hororu, který vyšel v roce 2019, bych čekal mnohem více. ()

brasek

Absolútna spokojnosť. Konečne film, kde "úniková hra" má atmosféru a je zaujímavá. Samozrejme posledných desať minút mohlo byť vyváženejších, ale snáď sa dočkáme v Escape Room 2. ()

Sharlis

Taky Saw pre 12rocnych. Vo filme poriadne neukazu ziadnu smrt ci gore, a to je velka chyba, ze z toho nezrobili vacsi horor. A ta klise scena na konci tej miestnosti s plynom :( ()

st4nford

Soft kombinace Saw, Hostelu a Kostky, která sice čerpá z těch nejlepších motivů zmíněných děl, ale nijak dál to neposouvá a nepřichází s ničím vlastním. Za řemeslně skvěle odvedenou práci dávám 3 hvězdičky. Bohužel kvůli scénáři to není na plný počet. ()

oiuoiu

Není úniku... Člověk si prostě vždycky znovu pustí nějakou tu oddechovku. Únikovka nebyla špatná a o těch atomech, co se při pozorování nemění, si chci zjistit víc. ()

Lilith03

Brilantně zvládnutý thriler, kde je neskutečné napětí. Herci předvedli relativně uspokojivé výkony, šlo to trochu lépe, což nám ukázalo pokračování, ale povedlo se jim to. V originálu lze koukat i bez velkých znalostí angličtiny, takže doporučuji i né moc dobrým angličtinářům jako jsem já. Lidé to hodně spojují se saw, což chápu, ale mně to více připomnělo Squid Game. Jako asi každý musím dát velký palec nahoru za místnosti/hry, neskutečně propracované. Nad tímhle se někdo hodně zamyslel! ()

gogo77

6/10...celkom sviezy a triezvy horrorik , ako keby z oka vypadnuvsi zo serie SAW ... par uplne od veci ludi zavru spolu do miestnosti a ich ulohou je prekonat prekazky a dostat sa von ... kto uspeje ? ... ak to neviete hned na zaciatku tak ste videli velmi malo podobnych filmikov ... celkom pekne triky aj zabezpecenie smrti sutaziacich ... nie najnudnejsie postavy ale nalinkovany scenar ktory presne viete ako bude pokracovat... :D ()

Lukkyn

Inspirace Saw je cítit z každé hadánky!!!!Není to ovšem na škodu , protože tohle je skvěle odvedená práce , která nemá za úkol Vás vyděsit a překvapivě ani šokovat(čekal jsem ve filmu větší sado-maso), ale má za úkol Vás skvěle pobavit. Tvůrce musí být fanouškem reálným únikovek a některé hádanky či scény opravdu reálnovou únikovku představují to oceňuju!!!Jako třešniška na dortu Amanda (Deborah Ann Woll) tentokrát ani upír , ani kámoška Punishera tentokrát jako drsná mariňačka co si prošla peklem. Kurva ta ženská je prostě kus a už jen kvůli ní by to pánové měli v kinosálu absolvovat. Je tam jedna scéna ......no však uvidíte:-)!!!! ()

Hejkal_03

Film si vzal něco z Nezvratného osudu, něco ze série Saw a pak nám nabídl něco nového a velmi atraktivního. Uniková hra byla precizně promyšlená a i když jsem našel pár nedomyšlených věcí (možná to souviselo i se zbrklostí hráčů) film mě bavil a já z kina odcházel spokojen. Škoda jen, že v pozadí bylo tolik přitažené zlo. Jeden úchyl, kterého pohled na smrt baví by stačil. Dohromady hodnotím jako lehký nadprůměr :) ()

Slepejsek

Samotný průchod únikovými místnostmi je poněkud překotný, víc zmatečný než promyšlený; jednotlivé místnosti hodně nevyrovnané vizuálně, ale i dějově (místy je třeba zahodit i logiku, aby to zuby rozkousaly). No, budiž - nechce to po vás přece mozek (a luštění hádanek s hrdiny), účelem je naopak vypnout a jenom se nechat bavit. Taková kukačka na počítačovou hru. Hm, to umím hodinu a půl strávit fakt zábavněji. Hlavní problém je ale v tom, že to nedává smysl ve vyšším levelu. Místo překvapivé pointy přichází jen bezradné přešlapování, které nemá za účel nic jiného než připravit půdu pro další pokračování. ()

Beata_Obstov

Přiznám se, na film jsem se těšila, ale bála jsem se, že mě zklame.. Po prvních asi 10 minutách jsem si říkala: ,, Jo, asi mě to faakt bude nudit.", ale naopak děj jsem hltala i přes to, že polovina kina byla neustále na telefonu. Oceňuji hodně výpravu a herecké výkony, toto bylo na jedničku a celý film to posunulo o hodně výš. Deborah mě přesvědčila o tom, abych se podívala na její další filmy, to samé i u ostatních, krom Logana, ten mě teda neuvěřitelně vytáčel.. Bohužel mě mrzí, že se i z tohoto filmu stane pračka na prachy.. Celkově jsem ale ráda, že jsem na tento film zašla, ono vlastně pro milovníka Saw to byla nutnost :D Hodnotím 4 jenom proto, že mě moc neuchvátil konec, ale jinak super! ()

bez1

Únikovou hru nevnímám na 4 hvězdičky, ale ani na tři. Napětí filmu fungovalo. Já viděla docela slušný a mírně nadprůměrný thriller (70%). Parta lidiček, co přežili v minulosti vlastní smrt, je pozvána ke hře. Příliš pozdě tyto lidské figurky zjistí, že to není hra a že jde o život. Film mi připomínal Nezvratný osud a vlastně tak i skončil. Takže pravděpodobně brzo bude pokračování. ()

vojacekr

Mrzí mě, že i přes své prvenství si autoři nedali záležet na tom, aby zůstali raději celý film v jednom pokoji a spontánně improvizovali hádankami i nápady, ale museli nás po americku stimulovat mrazem, ohněm a jinými taškařicemi. Jedna hvězda za originalitu a těším se na japonskou verzi. ()

soukyd33

Dobrý až na ten konec. Některé místnosti byli až moc, nechtěl bych to zažít. Asi nejlepší byl ten, co to bral jako srandu. (Než se mu stalo tamto). Tyhle filmy s úniky jsou dobré, ale ten konec ukazuje buď na pokračování, nebo smyčku dokud všichni nezemřou. Vítěz tedy nikdy být nesmí? Hvězdiček 3*** ()

karlvonarbei

Tvůrci si nechali otevřená zadní vrátka k pokračování, ale ač film překvapil v samotném závěru, již od poloviny začal dost spolehlivě nudit a o nějakém tom hlubším psychologickém aspektu nemůže být řeč ani náhodou.Je zajímavé, co všechno dnes lze označit také za tzv.mysteriózní.A Sci-fi to vlastně být ani nemusela, dnes by se naostro mohla podobná úniková hra i realizovat. ()

Accuphose

V zásadě to není zlý, zvlášť na dnešní dobu, nicméně mi jednak bylo víceméně jedno, co s nima bude to zaprvé a potom třeba u toho klíčku v ledu bylo jedno stokrát lepší řešení, na které by přišlo malé dítě... Ale neurazilo mě to a zároveň to nechci vidět podruhé 40%. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)