Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

mirkath1

Tak nějak jsem si tam ani nevšimla Clooneye. Zřejmě před 20ti lety vypadal jinak Ok. Válka je hnusná a ať se snaží Amíci vypadat jako ti hodní je to zvěř Nakonec jsem ho našla-samo, že až na konci, přece se nebude brodit bahnem, že ano ()

mrclTV

Umelecký*/psychologický film, ktorý využíva neopozerané kulisy bojov v Tichomorí počas druhej svetovej vojny. Ja vám neviem, film sa snažil o tažkú tému očakávania neľútostných bojov a tragédie nevyhnutnej smrti, ale podla mňa to nemalo atmosféru naopak žiadnu, 170 minútová (ale zdala sa mi aspoň 200 minútová) hitparáda množstva naoko silných monológov, sprevádzaných vždy aspoň 3 minútami veľavýznamového ticha, ktoré ako celok nefungujú. *ako inak nazvať asi 15 sekundový detail na liahnuceho sa vtáka uprostred krviprelievania? ()

Doudik.t

Rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem kdy viděl. O jeho kvalitě hodně vypvídá i několikanásobné nominace na osacary a další ocenění. K tomu všemu výborné hudební doplnění od H.Zimmera ... prostě víc už si snad ani nejde od válečného filmu přát ()

mablo

James Caviezel ztvárnil mou najoblíbenější postavu válečných filmů, miluju psychologii a lidi kteří přemýšlí a sní a používají představivost a na všem hledají hlavně to dobré... celý film je zasazen do války a je to možná i dobře, i když existují místa, kde by se také hodil...ale beru Malicka, který jako jeden z mála ukázal, že vojáci nejsou jen krvelačné bestie, kterým je vše jedno...ale, že mají také pocity, o které se s nikým nechcou dělit, to je to, co je drží při smyslech, v těch pro nás nepochopitelných podmínkách ()

quasar

Když pominu opravdu nezáživnou délku fimu, tak prostě nemůžu ani tak dát víc jak 30%. Člověk, který se jen trochu zajímá o válečnou historii a ze spousty zdrojů ví, jak probíhá život vojáka v první linii, v opravdové válce, tak se tomu téměř nepřetržitému filozofování opravdu může jen smát. Přečtěte si vy z vás, co dáváte filmu čtyři a pět hvězd, o čem přemýšlí voják v bitvě, v době odpočinku, za pochodu, před spaním... Dozvíte se, že mimo akce spíš přežívá, než žije, že "vypíná" hlavu a mimo bitvy řeší věci s válkou nesouvisející, čím banálnější, tím pro něj lepší. Nejvíc mě na filmu dráždila právě ta strašně přehnaná hlubokomyslnost a ukecanost! ()

PetrJulian

Další z desítky nejlepších filmů 90. let. I když jako pacifista se na válečné filmy moc nedívám, tenhle je výjimkou. Doteď bych nikdy nebyl řekl, že nějaký válečný film může být krásný (a to ne pro exotické prostředí). Tenhle ano. ()

Gladi

Skvely vojnovy film s este lepsou hudbou, jedinou jeho smolou bolo zatienenie Spielbergovym Ryanom,ktory bol podla mojho nazoru velmi rozpravkovy. ()

papuchalk

Při sledování tohoto filmu se nedovíte jediný faktografický údaj, žádné datum, kde se děj odehrává, podle které události byl natočen. Vlastně nevíte ani kdo proti komu bojuje a proč. Ale to je uplně jedno. A o to šlo režisérovi především. Jde o pocity jednotlivých lidí. Generála, který musí dobýt ostrov bůh ví proč, velitele čety, který chce plnit rozkazy ale také chránit své muže, sledujeme jednotlivé vojáky jak se vypořádávají se stresem a s neustálou hrozbou smrti, sledujeme asiaty, kteří brání své území, svůj domov, svou čest a prohrávají uplně všechno. Přitom se všichni bojí stejně, bílí i žlutí. Některé záběry nelze brát doslova, protože se tak zcela určitě nestalo. Jsou to ale záběry hluboce filozofující. Donutí vás přemýšlet o tom ze všech stran. Pomalé záběry, pomalé dialogy, celkově pomalé tempo filmu poskytuje dostatek prostoru pro vlastní úvahy diváků. Tento film je zacílen uplně jinam, než všechny válečné filmy, které jsem viděl doposud. A proto se mi tak líbil, odzačátku až dokonce. Ve své době naprosto převratný válečný film- Masterpiece vizuálně i obsahově. (nejlepší scéna: vylodění na člunech, krásný asi minutu dlouhý záběr z jiného člunu) ()

JohnCoffe

Co s člověkem dokáže udělat válka? Otupělost a následná psychická agonie tady nemá srovnání s žádný jiným filmem co jsem viděl ! Válečný film nemusí být o akci a přesto vás dostane mnohem víc ta atmosféra strachu a utrpení které si ti chlapi v sobi nesou po celý zbytek života. Naprostá filmařská špička a nejlepší hudba k filmu od Hanse Zimmera co jsem slyšel ..a výkon Jamese Caviezela je je neokomentovatelný ... ()

Mr.Keli

Našel své štěstí, ale na špatném místě a ve špatný čas. Kulky létají kolem, na každé straně plno mrtvých. Chodí, smířen životem i smrtí a přesto ho jeho konec skonání překvapí. Záchytné body pro každého jednotlivce se trhají jako nitky, čím déle jsou ve válečném tažení. Kdo by jim byl po konci vděčen? Mladí hoši se stávají z minuty na minutu muži, nečestné skutky nejsou jejich vinou, vyžaduje si to okamžik. Tenká červená linie je čistě anti-válečný snímek. O to víc proniká do hloubky podstaty věci a dívá se na válku ze sociálních a náboženských rovin. Kdo není připraven hrát Malickovu hru, nebude obdařen zdařilým snímkem ani z poloviny jeho hodnoty a důležitosti. Viděno 2D, 80%. ()

Bumerang

Tvrdím, že tehle film má společně s Tenkrát na Západě nejdokonalejší soudtrack všech filmových dob. To co Hans složil.... to je prostě pecka! Jinak by ale Tenké červené linii ohromě prospěl radikální střih. Film totiž působí dost rozplizle. Je utahaný a ospalý. Některé scény bych okamžitě vyhodil (projev Clooneyho - co to sakra je?!), jiné naopak přidal (příběh vojáka Adriena Brodyho). Škoda, že Malick svým snímkem vyslovil tolik otázek a na tak málo jich dokázal odpovědět. Je to veliká škoda tím spíš, že Tenká červená linie měla našlápnuto mezi milníky filmové historie, ale k absolutnímu vrcholu ji ve výsledku pořád hodně schází. ()

Psychotic17

Tříhodinový válečný film. Tento stručný popis mi hned připomněl Zachraňte vojína Ryana. Tomu se ale tento snímek ani zdaleka neblíží a nechápu vysoká hodnocení ostatních. Dle mého názoru udělali tvůrci všechno špatně: naprosto nepřehledné bojové scény s mizerným střihem a kamerou, rádoby poetické filosofické (a dlouhé!) úvahy nad hrůzami války, věčné nudné retrospektivy, naprosto plytké a šablonovité postavy... a samozřejmě již zmíněná neúměrně dlouhá stopáž. Pokud se mě chcete zeptat, proč jsem nedal odpad... sám nevím. Film pojednává o důležitých věcech, tak by to asi bylo nepřístojné. Jen kecám :-) 30%. ()

Forum.

Tak nudný film jsem opravdu , a myslím že tomu tak opravdu je, tak nudný film jsem ještě nikdy neviděl. Koho zajímají neustálé tupé a prázdné zamýšlení o životě? No nikoho , leda tu obtloustlou starou píču Oprah. Přiznám se že jsem viděl ztoho filmu asi hodinu a bohatě mi to stačilo. Jediné plus je obsazení ,ale to jsem prostě nezpozoroval, jako kdyby tam ti herci ani nehráli. A teď jdu spáchat sebevraždu, když vidím jaké to má hodnocení. 10% ()

Vavra77

Jsem rád, že po té dlouhé řadě akčně nabitých válečných filmů, přichází jeden, který neutočí jen na divákovy city, ale také vás donutí se nad tím opravdu zamyslet. 170 minut mi v tomhle případě nepřipadaly tak dlouhý, naopak jsem za ně rád. Soundtrack je samozřejmě bomba a když se do toho přidají psychologické "voice overy", vznikne dokonalá kombinace na kterou je radost se dívat. Není to přeplácaný hrdiny a jejich činy, jak je tomu ve většině případů, a je vidět, že to bez toho jde skvěle zpracovat. 90% ()

SaiHuri

Snímek mi dost připomínal Apokalypsu, náladou, sdělením. Leckdo zde tvrdí, že psychologie jednotlivých postav je vykreslaná na vysoké úrovni. Nemyslím si. Psychologie postav je vykreslena přesně do takové míry, aby psychologie celku, války, byla tím stěžejním prvkem celého snímku. To vše podbarveno brilantním soundtrackem, skvělou, kombinovaně-dynamicko/statickou kamerou a pevnou režijí, která prostě ví co chce, dělá z filmu nepříjemnou, chvílema hodně sugestivní sondu do "duše" války. ()

DR.SZ

Snímek se nemaže žádnými maskami a jde rovnou do bojiště. Válečný film Terrence Malicka je skutečnou kultovní pamětihodností z hlediska výpravy, kamery a akce. I scénář je hlavně lidskými mezikomentáři vypravěče silným. Ovšem kdyby byl film o trochu zkrácen a zaměřil by se víc na osudy vícero vojáků, určitě bych dal ještě větší hodnocení. Takhle je jen všecky překřičel bezvadný Nick Nolte v roli vrchního kapitána. Opravdu jinak nemám co dodat, sám jsme se divil, jak dojemné a přesto hrůzné dokáží býti války očima Terrence Malicka. Klobouk dolů! 86% ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)