Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

Jakubik

Opět v hodnocení proti proudu ale hlavní otázkou kterou si tu máme pokládat je PROČ, abychom obhájili svůj komentář. Tady u tohoto filmu je to hned několik důvodů. První je přepálená stopáž bobtnající kvůli zbytečným leč hezkým záběrům, které bych raději viděl v nějakém dokumentu od National Geographic. Dále jsou tu spousty a spousty zbytečných rádoby dojemných keců a proslovů, které děj nikam moc neposouvají jen se snaží hrát na city. S tímto souvisí i další problémy filmu a to jsou nevyváženost a chaotický střih. K postavám si taky člověk moc nenajde cestu pač jsou tu tak prolnuté, že už se v tom moc člověk nevyzná. No a teď už bylo dost záporů, i když by se nějaké našli a jdeme ke kladům. Film je herecky velice dobře obsazen, ale kvůli různým prostřihům nedostane nikdo moc prostoru. Nejvíce se mi líbili výkony Seana Penna a Nicka Nolteho ale oba moc prostoru nedostali. Tady bylo bohužel materiálu na krátkou televizní sérii a snažili se to všechno nacpat do celovečeráku což byla hrozná chyba. Pro mě bohužel až příliš zdlouhavé, nudné a bez pořádných emocí… ()

olympionik

Pisem tento komentar pocuvajuc uzasne Melanesians Choirs a som tak preplneny emociami, ze sa naozaj obavam toho, co tu vsetko popisem. Terrence Malick vie naozaj perfektne narabat s ludskymi emociami, teda minimalne s mojimi sa mu to dari na vybornu. Po filme som asi 10 minut sedel v uzase nad tym, co vsetko som prave videl. Nevedel som ci sa mi chce plakat ci smiat, jednoducho som bol emocionalne rozbity ako uz davno nie. V popise je napisane, ze v hlavnych ulohach G. Clooney, Sean Penn, N. Nolte a W. Harrelson...ja by som povedal, ze v hlavnej a svojej zivotnej roli pan herec James Caviezel. Jeho postava antivojaka je jednoducho perfektna. A uz fakt neviem, co by som napisal. Treba jednoducho videt. Nikdy v zivote by som tomuto filmu nedal menej ako 5 hviezd. ()

Torpid

Filozoficko-meditativní filmový epos, který alespoň pro mne, naplňuje extrémní ambice, zachytit v co nejširším rozsahu lidskou existenci. Z jedné třetiny válečný film, přírodovědný dokument a komorní drama. Právě proto, tahle míchanice určitě nesedne každému. O výjimečnosti projektu svědčí i obsazení velkého počtu hollywoodských megahvězd do cameo rolí. Novodobý evangelijní příběh mesiáše, který by církev měla promítat místo bohoslužeb. xxxxx / Uvidět / tu jiskru / v člověku. /xxxxx ()

Dm1tr1j

Známich mien tam bolo až až ale mladých tak to ešte zo seba nedokázali dobre dostať von...v tropickej búrke boli známe mená tiež a skúsené...tam som nemal takú chuť spať ()

Stíba

Co se týče propojení akce a filozofického rozebírání nesmyslnosti války, sedl mi mnohem více například nedávno viděný korejský Welkeom tu Dongmakgol. Tady mi ty přechody ani samotné zpracování nepřišly zdaleka tak dobré a příběh místy né až tak záživný a možná trochu křečovitý. Film je to nicméně dobrý, dokázal mě zaujmout ale ne natolik jak bych si přál. ()

Biopler

Typický Malick. Znateľný rukopis v rozprávaní príbehu, ktorý tým, že vyše polku filmu nevidíme nepriateľa, drží diváka stále v napätí. V napätí odkiaľ útočí nepriateľ na hrdinov, ktorých je tu viacej. Ako si tak pozerám galériu fotiek, tak je to jedna známa tvár za druhou. Všetky výkony sú výborné, ale nad všetkými čnie charizmatický Caviezel. Čo mne u Malicka vadí je jeho filozofovanie, ktoré si viem užívať, ale už ako pri filme The Tree of Life som ho mal dosť, tak v tomto kúsku je ho opäť dosť. Priveľa, priveľa flashbackov, ktoré narúšajú koktejl napätia, akcie, vykresľovania hrdinov a myšlienky. ()

Critic

Na filmu je strašně znát nevelký rozpočet, ale hlavně postprodukční zmatek ohledně přestříhání dějové linky. Je tu pár povedených bojových scén, jeden kulervoucí dopis od ženy z domova, ale jinak je to bohužel celkem nuda. ()

tranquill

"Jestli někdo padne, dobře, tak ať padne!" Silně protiválečné dílo s plejádou hereckých hvězd. Mé sledování ale znehodnotily rádobysmyslné monology a časově zbytečně dlouhá poslední třetina filmu. ()

Tomo

Pamatuji si, jak jsem byl naštvaný, když jsem tenhle film viděl poprvé. Natěšený a v očekávání další válečné řežby ve stylu vojína Ryana jsem na to šel do kina. A nelíbilo se mi to. Mělo to svoje chvily, ale většinou to byla vleklá nuda. Zaujala mě ale hudba, k jejímu samostatnému poslechu jsem se brzy vrádil a po určitém čase i k opětovnému shlídnutí tohoto filmu. Musíte na to mít správnou náladu, a tu když máte, film Vás rozebere. Nevím, jestli mě nějaký jiný snímek, který jsem viděl, zasáhl tak do hloubky. A Malickovi k tomu výrazně pomohl Hans Zimmer. Je to o válce, o lidech, o životě ..a smát se u toho nebudete. Jestli nějaký film můžu označit jako umělecké dílo, je to tento snímek. 10/10 ()

Lord Fuck

Tak tenhle film sem viděl celkem dvakrát a pokaždý se u toho usínal (poprvý se to dá pochopit protože po 2 dnech strávených v kině po takovýhle porci to prostě vydržet nešlo), ale pak sem to viděl v normální dobu a je to film o hovně. Teda samozřejmě to děj má ale je tak strašně roztahanej že by tomu slušela délka 120 min !!!! nevim proč se musej dělat filmy takhle dlouhý ()

Odpadlik

Mohl by to být ještě lepší film, kdyby nebylo těch zdlouhavých a nudných filosofických úvah, z nichž některé my připadají velice dětinské ("odkud se vlastně bere zlo?"), zbytečně zdržují a film kouskují, stejně jako přitrouble zasněný výraz Jima Caviezela. Bohatě to ovšem nahrazuje napětí zejména při vyloďování - strach z neznámého nebezpečí, neustále šumící tráva, strach mladých vojáků ... K tomu spousta známých herců a hlavně podle mého - výborných hereckých výkonů, z nichž mě zaujal především Elias Koteas, coby "lidský" velitel nebo velice přesvědčivý Nick Nolte. Škoda jen že Seann Penn nedostal více příležitosti, obsazení Johna Travolty bylo podle mého příliš křečovité a zbytečné. ()

Hever

Ano, myšlenka odporu proti válce tu je, ale v podstatě splácaná z prázdných frází a nudných prostřihů, reflektujících kontrasty života na frontě a v zázemí. Neuvěřitelně utahané a nezáživné, ačkoliv Spielberga rozhodně moc nemusím, na tomto místě doporučuji spíše jeho vojína Ryana. ()

cyright

Tento film mám raději než Ryana. Mnohem raději. Ryan byl čistá válečná akce - nic víc. Toto je naopak psychologické válečné drama proložené jen několika bojovými scénami, které však v mých očích ty Ryanovské přebijí. Celkově jde o velmi komplexní film s filozofickými úvahami, epickou stopáží a přenádherným soundtrackem. Nesedne však zdaleka každému, zejména pak ne tomu, kdo očekává "pif paf pif ááááá". Naopak Vás ale dozajista přenese přímo na onen tichomořský ostrov, do kůže vojáka ležícího ve vysoké šumící trávě, do jeho hlavy, když nepřítel je tak blízko a přitom schovaný.... Film mě nehorázně naštval jedinou věcí, a to tím, jak v upoutávkách láká na hvězdné obsazení a přitom většina oněch proklamovaných hvězd má ve filmu role skorem menší než štěky komparzistů (i ve zdejší galerii straší Clooney, ačkoli ve filmu se objeví tak na minutu v naprosto bezprizorní roli). Takovou trapnou reklamu film nepotřeboval a ani si ji nezasloužil.. ()

sledge

Filmy s hlbsou myslienkou vacsinou mozem, ale toto bolo na mna trochu moc.Herecke vykony, vojnova atmosfera, hudba uplne super, ale (odhadom) polovicu zo 170 minut pozerat na spomalene zabery listov, travy a inej zelene a do toho pocuvat filozoficke uvahy prednasane stale tym istym monotonnym (snaziac sa byt posobivym) tonom ma skoro zabilo. P.S. Neskutocne herecke obsadenie, skoda ze pre kvantitu sa im nemohlo dostat viac casu na platne, na vsetkych by som sa dokazal pozerat po cely film. ()

LordMysti

Mám rád válečné filmy a Tenká červená linie mě velice překvapila. Film na mě udělal velký dojem, velice silně podal hrůzy války, pocity vojáků, nesmyslná rozhodnutí velitelů, statečné hrdinské skutky, ale i běžné situace běžných lidí. ()

Jablek

Když jsem tenhle film viděl poprvý, byl jsem ještě dost mladej a v tý době namlsanej Spielbergovo Vojínem Rayenem. Připadal mi zdlouhavej a místama nudnej....ALE, po pár letech jsem si ho pustil znova a došlo mi, že za tu dobu jsem se ve vnímání filmů musel hodně moc změnit. Teď ho mam v top 10ce a Rayen je o dost pozadu najednou :). Je to jeden z prvních snímků, který mě donutily dost dlouho přemejšlet. Je v něm nekompromisně nastíněný, jakou že měl v tý době asi lidskej život cenu. Luxusní herecký obsazení...Nolte tu špičku převyšuje ješte o kousek. Ne všem voní Malickův "pomalej" děj, ale já zjišťuju, že mě voní hodně :) ()

Wencek

Dobře obsazený i zahraný válečný film se zbytečně dlouhou stopáží a někdy i zbytečnými a nic neříkajícími vzpomínkami. Docela náročné na myšlení někdy až zbytečně moc. Chvílema docela nevyvážený. Proto jen 3*. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)