Eszter sa strasti tínedžerského veku pokúša prekonať vo svete máng. Svojich rovesníkov sleduje s akýmsi nadhľadom, od nich je pre ňu omnoho dôležitejší zvýšený záujem, ktorý jej prejavuje jej profesEszter sa strasti tínedžerského veku pokúša prekonať vo svete máng. Svojich rovesníkov sleduje s akýmsi nadhľadom, od nich je pre ňu omnoho dôležitejší zvýšený záujem, ktorý jej prejavuje jej profesor angličtiny. Keď učiteľ náhle opustí školu, s Eszter to vážne zamyká, stráca zem pod nohami. Musí sa vnoriť do sveta svojich rovesníkov, vyrovnať sa so všetkými ich problémami, ako je márnomyseľnosť a rôzne citové výkyvy. Film Nebezpečné city  je prvým maďarským tínedžerským thrillerom o láske, ktorá sa stáva obeťou online stalkingu, plného vzrušujúceho napätia. (Art Film Fest)

vnimatkrasu

Poctivý indiečko, který se mazlí s emocema tak mistrně, že bych se navzdory všem těm vyprávěnejm hnusárnám vrátil zpátky na střední. Fialová hrdinka táhne. A kromě sama sebe odhaluje, jak nahý je oproti tomu maďarskýmu současný český drama. ()

Johnny.ARN

Hm, pálčivý film. Alebo pálčivá téma? Filmov o cyber šikane pribúda a Maďari sa toho nezľakli tiež. Mňa len zmiatla tá druhá časová linka, ju tam len tak hodili, bez nejakého upozornenia. Snímok ale taký klasický, veľa sa textuje, mládež prežíva svoje životy. Skôr asi chceli poukázať na problematiku tejto doby, čo sa im vo finále dosť podarilo. Nenásilné, nenudí a čajka je kočka. 4 z 5 ()

viperDavid

Ukazuje hranici mezi zamilovaností a posedlostí. Hlavní postava Szilvia je zajímavá a krásná a do role povedená. Úchylák jakbysmet, ale musím uznat, že tohle poznal každý kluk. Prostě je zakoukaná do někoho jiného a nás chlapi to sere. Na druhou stranu je tady vidět i ta svatá pravda. Chlapi si prostě rozbijou huby a jdou do hospody, ale opravdové zrůdy jsou ženy co chtěl svou sokyni vidět mrtvou. ()

TerezD

Maďarské teen varování před nadužíváním sociálních sítí. V hlavní roli anime puberťačka Estzer, která mi byla v celku sympatická, ale ostatní její spolužáci podávali tristní herecké výkony, omlouvá je jedině fakt, že se jednalo o neherce. Měla jsem pocit, že už jsem tématicky něco podobného viděla, téma vydírání a zneužívání na sociálních sítích je už docela profláknuté. Snímek nevybočuje žádným ozvlášťňujícím prvkem z řady a nenápadně zapadne mezi mnoho filmů zabývajících se stejnou problematikou. ()

kenkaku

Sumář nejhoršich obav z vlivu sociálních sítí na současné náctileté (a kdo ví zda to nepokracuje až do třiceti :D). Opravdu nemám iluze, že to dnes funguje o moc jinak. Pomsta rolákového vizionáře ;). Výborně napsané a natočené. ()

klukluka

Nemohl jsem se zbavit dojmu, že jsem se při výběru seknul, že koukám na film, který není určený pro mě, ale když už pro někoho, tak pro mé dospívající syny. Ti by na to ale nekoukali, muselo by to běžet na youtube, ideálně se stopáží okolo dvaceti minut. Taky by možná zpochybňovali konec. Jejich vrstevnice už se za svoji nahotu nestydí, stal se z ní standard. Pointa tedy byla určena starším, děj filmu naopak mladším divákům. To ale není můj problém, s tím ať si láme hlavu producent. Můj problém je, že jsem si u toho připadal trochu nepatřičně. Těžko to pak můžu hodnotit lépe. ()

666Carnage

Zajímavé Maďarské drama o dívce, která zajde docela daleko díky sociální nenávisti. Lidi a internet jsou zlý a je dost jednoduchý toho využít. Film určitě zaslouží pozornost je v tom určité poselství a je smutný co dneska internet , který má být hlavně k šíření informací dovede. Nejen teda internet ale hlavně lidé na něm. 75% ()

Orthank

Vizuálne aj obsahovo podarená sonda do nebezpečného ultrasocializovaného prostredia dnešných teenagearov, ktorí sa častokrát nevedia popasovať s nástrahami komunikácie v spleti hormónov a prvých lások. Vítam, že sa niekto venuje tejto problematike, pretože vo filmovo svete je táto téma buď zľahčovaná a suverénne akceptovaná ako novodobý fenomén pubertiakov alebo sa o nej nehovorí vôbec. O to lepšie, keď sa podarí tému dospievania na pozadí internetu a sociálnych sietí podať tak uveriteľným spôsobom, a to najmä vďaka presvedčivým hereckým výkonom, pevnou režisérskou rukou, ktorá presne vie čo chce povedať a v neposlednom rade aj zámerným použitím zabudnutého 4:3 formátu, ktorý svoie neduhy brilantne využíva na nečakané vizuálne obohatenie v podobe chatovacích popupov zobrazovaných v čiernych pruhoch. Príjemné prekvapenie od maďarských susedov. ()

woodsman

vau madarsky film velmy dobry dost ma to zaujalo taketo veci sa deju bezne ten chalan bol trochu psycho to sa musi uznat reziser si s tym dal dost roboty pekne to poprepajal to sa mi velmy pacilo ()

Swannie

Neznášam tínedžerské filmy, na tento som bola prinútená ísť a nechcelo sa mi tak veľmi, že som zo 20 minút ešte aj meškala. Priznávam, mala som voči nemu obrovské predsudky, ku ktorým ešte prispel aj vskutku “úžasný” slovenský názov a plagát (našťastie k plagátu sa potom režisér vyjadril, že s jeho distribúciou takisto nesúhlasí). Netrvalo však dlho a ja som zistila, ako som sa mýlila. Toto síce je film o zaľúbených tínedžeroch, má ale veľmi ďaleko od klasických mainstreamoviek. Tento film poúča a desivo reálne zobrazuje dnešnú dobu a čo všetko sú schopní pubertiaci pod vplyvom hormónov spraviť. Po celý čas mi bolo nepríjemné dívať sa na tie decká, a predsa som nevedela odtrhnúť zrak, natoľko ma zaujímalo, čo preboha sa bude diať ďalej. Mladí herci hrali príjemné i nepríjemné scény skvele, príbeh bol dobre vyrozprávaný a páčila sa mi práca s obrazom (napr. chatové okná po bokoch). Užitočným obohatením bola aj diskusia s režisérom po premietaní. Týmto sa ospravedlňujem za svoje predsudky, film oceňujem a som nesmierne rada, že som ho videla. Bodaj by takýchto tínedžeroviek bolo viac. ()

BOURQUE

O niečo vydarenejší kúsok ako FOMO. Film je akýmsi mixom sexuálneho obťažovania, kyberšikany a neopätovanej lásky. Pravdu povediac, režisérovi/scenáristovi sa ma podarilo trošku oklamať – fakt som si myslel, že to bude príbeh zameraný „len“ na milostný vzťah medzi neplnoletou mladou slečnou a učiteľom. Každopádne, príbeh mladého Esztera je istým príkladom toho, ako sa môže zrútiť život jednej mladej slečny v priebehu piatich minút – Internet nezabúda. Za výsledné udalosti môže len čiastočne, skutočný vinník (ktorý už ako mladík vykazuje symptómy „psychopata“) však z toho v podstate vyjde bez trestu – a ja sa len pýtam, že prečo? Z mojej strany hodnotenie „3+1“, kde tá „+1“ hviezda za herecké výkony. P.S.: Ja osobne mám problém s názvom filmu – fakt by ma zaujímalo, že na čo s tým režisér myslel. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

katmandzoo

Film poukazujúci na riziká internetovej kyberšikany, alebo inými slovami povedané, aké nebezpečné je cez rôzne komunikačné platformy zverejňovať svoje osobné údaje, fotky, či prostredníctvom internetu udržiavať milostný vzťah. Vydarený maďarský snímok, ktorý milo prekvapil. 4/5 ()

kukkik

Sympatické obsazení ale jinak nic moc výjimečného, což by film tohoto typu k úspěchu potřeboval. Konec chabý, zápletka předvídatelná. Takto pouze slabší průměr 3/5 ()

Homerking

Teenagerské drama o dospívání a kyberšikaně. Ester je krásná šestnáctiletá dívka a je zamilovaná do učitele angličtiny, ten jednoho dne oznámí třídě že odchází ze školy kvůli stěhování za lepším životem, následně Ester obdrží e-mail ve kterém se s ní její oblíbený učitel loučí, Ester s radostí odepíše, netuší však že konverzace kterou právě odstartovala bude mít vážné dopady na její život. Velmi milé překvapení z Maďarska, zvraty v zápletce byly perfektní, určitě doporučuji. ()

Pete

Mám rád koncept vyprávění, kdy je na jednu událost nahlíženo z pohledu různých postav, z odlišných perspektiv. Tady to navíc nevyznívá samoúčelně, hodí se to k příběhu o zrádné digitální komunikaci ve světě zjitřených citů teenagerů. Pecka. ()

SAINTS

Tak toto.je dalši film ktory ma velmi milo prekvapil.Je to cele natočene velmi zaujimavo a postavy su uveritelne a aj velmi dobre zahrane,hlavne Eszter.Madarska kinematografia,je v sučasnosti na velmi vysokej urovni a aj tento film stoji za pozornost. ()