Eszter sa strasti tínedžerského veku pokúša prekonať vo svete máng. Svojich rovesníkov sleduje s akýmsi nadhľadom, od nich je pre ňu omnoho dôležitejší zvýšený záujem, ktorý jej prejavuje jej profesEszter sa strasti tínedžerského veku pokúša prekonať vo svete máng. Svojich rovesníkov sleduje s akýmsi nadhľadom, od nich je pre ňu omnoho dôležitejší zvýšený záujem, ktorý jej prejavuje jej profesor angličtiny. Keď učiteľ náhle opustí školu, s Eszter to vážne zamyká, stráca zem pod nohami. Musí sa vnoriť do sveta svojich rovesníkov, vyrovnať sa so všetkými ich problémami, ako je márnomyseľnosť a rôzne citové výkyvy. Film Nebezpečné city  je prvým maďarským tínedžerským thrillerom o láske, ktorá sa stáva obeťou online stalkingu, plného vzrušujúceho napätia. (Art Film Fest)

Ukrizku

Další do řady vydařených edukačních materiálů pro Výchovu ke zdraví na ZŠ. Eszter je kouzelná osůbka, éterické stvoření s moudrýma očima, fialovými vlasy, jemnou povahou, rozumnými názory a zdravými postoji. A přesto se jí stanou hrozné věci, které si nezaslouží. Je to, že se stane obětí neuspokojeného onanisty, ještě možné považovat za naivitu? Vždyť ona poznala hranici, za níž nebyla ochotná jít, ale nebylo jí to nic platné... tudíž ponaučení zní: obětí kyberšikany se můžeš stát už jen proto, že se v kyberprostoru pohybuješ. A paradoxně méně ohrožení jsou ti, kteří se prezentují povrchně, lživě a kalkulativně. Eszter to brala vážně a dojela na svoji důvěřivost. Paradox současnosti, který nemá řešení. Doufám, že příště zemřou ti nedobří, nikoli ta nejmilejší. ()

Tomigun

Film zachycující dnešní dospívající mládež a nebezpečí, které přináší platonická láska. Všechny tyhle problémy tu byly v každé generaci, jen dřív neexistoval internet ani sociální sítě. Dnešní generace to nemá lehké a o své soukromí musí pečovat ze všeho nejvíc. Po shlédnutí snímek naprosto rozdělil osazenstvo v sále. Na tábor, který chce jednu z hlavních postav upálit na hranici a na tábor těch, kteří tak trochu chápou a soucítí. Dětští (čerstvě plnoletí) herci předvedli nadstandardní herecký výkon. To celé podtrženo příjemným hudebním podkresem. Za mě 80% ()

blondboss

No Maďari prekvapili a príjemne. Doterajšie maďarské snímky, ktoré som videl, ma dvakrát nestrhli, ale tento film je ozaj niečím tak príťažlivý, že som ani ja neodolal a urobil som dobre. Je to totiž veľmi zaujímavo a odvážne spracovaná sonda do veľmi citlivej problematiky súčasných mladých ľudí a nástrah moderných technológií. Na rozdiel od snímku V sieti je to o niečo viac bez ostychov a s odvážnejšími scénami, ale v zásade sa tu rozpitváva tá istá problematika. Navyše Szilvia Herr veľmi sympatická voľba. V sieti má lepší drive a atmosféru, tento snímok má ale dušu. 75 % ()

BlondJames

Pár sexy záběrů pro chlapy co letí na 16tky, ani se nedivím, že Maďarský filmový fond film nepodporoval, tohle je i na mě moc.Ale za ty dvě štěňata (a to si vyložte jak chcete:)))) dám dvě hvězdy. ()

bonovox

Silná až nepríjemne podaná sonda do života dospievajucich mladých ľudí a hlavne varovný prst pred škodlivosťou sociálnych sietí a ich zneužití voči iným osobám. Celkovo prekvapenie od susedov. ()

rigby

Nedávno jsem se díval na jeden maďarský film, který mě zaujal, takže nebyl důvod odmítnout ani tuto nabídku. Film se mi opět líbil, taková hodně lepší televizní tvorba s trochou té poučnosti, která je v tomto případě zcela na místě. Herci sympatičtí a vše přirozené a uvěřitelné. Jen ten konec mi nějak nesedl, bylo to nějak rychle uzavřené. Výborný zážitek. 3+ ()

brasek

Oceňovaný maďarský film? Príbeh ma veľmi nebavil, teda skoro vôbec a myslieť na prsia Szilvii Herr tiež nebaví celú minutáž. ()

r007

Vynikající příběh , který se mohl stát kdykoliv a kdekoliv. Místy mě mrazilo v zádech, místy jsem obdivovala bravurní režii, ale celkový dojem neskutečý. Velmi lituji dnešní generaci puberťáků, pro které je podle mě život on-line důležitější než cokoliv jiného. ()

hony23

Zajímavá sonda do života dnešních pubescentů, kteří jsou schopní prožívat své vztahy skrze videohovory, maily a mobilní chaty. A velice snadno se mohou stát obětí agresora a kyberšikany. Poučný příběh pro teenagery i jejich rodiče. ()

karnifex

Z počátku se film opatrně rozjížděl a asi ve třetině jsem nabyl dojmu, že sleduju nepříliš zajímavé drama o vztahu prohnilého učitele a naivní dívky, a už jsem to chtěl vypnout (abych se vyhnul dalším nepříjemným scénám a očekávatelnému "mravokárnému" závěru) - jenže zhruba v polovině přišel šok a úhel pohledu (i na předtím viděné) se naprosto změnil. Skvělé! Možná mám jen štěstí na filmy, ale současná maďarská kinematografie pro mě téměř vždy připraví výborný zážitek. ()

SpicyNugget

Eszter nosí fialové vlasy, miluje anime a taky svého učitele angličtiny. Jenže ten třídě jednoho dne oznámí, že se za prací stěhuje do zahraničí. Pak ale Eszter přijde zpráva od učitele. Začnou si psát a konverzace se brzy stočí do milostných zpráv plných porna. Problém nastane, když se s učitelem rozhodne rozejít… Ano, a přesně takhle se rodí psychopati a násilníci. Kluk je pojebanej hajzl a nejvíc mi bylo líto pejska. Konec byl zase nasírací, nemám ráda otevřené konce ala “domysli si sám”. Já to prostě potřebuju nalajnovaný. Ale natočené to bylo skvěle, námět super, finální zvraty zajímavé (i když jsem to asi čekala). ()

NikiVai

Eszter je chytrá holka a i přesto udělá jednu chybu, to krásně odráží realitu, protože kdo jsi bez chyby hoď kamenem. Obzvlášť v pubertálním věku jsme zmatení a film skvěle ukazuje, jakou sílu má zamilovanost a "anonymita" internetu. POZOR SPOILER! Vidíme i druhou stranu, jak se psychopatické sklony rozvíjí až takhle nebezpečně už v nácti. Skvělý herecký výkon! Bylo by zajímavé, kdyby celý příběh byl o kousek kratší a prostor dostalo i odhalení. Nebo by to byl super námět na pokračování. Zajímalo by mě, jak těžké to bude mít pan učitel, aby se z takového průšvihu vymotal a jak těžké bude najít skutečného viníka. ()

LuciusDLX

Pozor obsahuje spoilery: Pekná ukážka toho ako vám môže zakomplexovaný škaredý zmrd zničiť život... teda iba pokiaľ ste tupá krava, ktorá ma potrebu ukazovať kozy online na nete. No za mňa tie kozy boli dobré a film by mal potenciál nebyť toho klišoidného záveru. ()

Ubi123

Veľmi poučný film na tému Kyberšikana. Veľmi dobré herecky aj príbehovo spracovaný príbeh mladého dievčaťa, ktoré svojou hlúposťou doplatilo na život online. Podobné veci si myslím, že sa bežne stávajú, práve preto sú potrebné takéto filmy, ktoré na ne poukazujú. Mladí herci to bravúrne zvládli. 4* ()