Množící se důkazy přesvědčují newyorskou policii, že její bývalý příslušník Matt Cordell, proslulý mědvědí silou a hrozivě zjiveným obličejem, stále ještě žije a mstí se všem, kteří jsou zodpovědni za jeho diskreditaci a znetvoření. Poručík Sean McKinney ve spolupráci s policejní psycholožkou Susan Bradyovou vyšetřuje sérii vražd striptérek. Hlavním podezřelým je Cordell. Maniakální policista se však sám dostane na stopu skutečného vraha a v ukradeném policejním autobuse ho dopraví do věznice v Ossiningu, kde před lety došlo k jeho znetvoření. McKinney si uvědomí, že Cordell býval čestným policistou a proto měl být odstraněn... (oficiálny text distribútora)

okkac

Pokračování o třídu lepší, než první díl. Překvapí celkem rychlá úmrtí hlavních postav a jejich nahrazení jinými a povedené scény (jízda s připoutáním na autě, masakr na policejní stanici, honička a ohnivé finále). 7/10 ()

TO

Celkem drží úroveň prvního dílu. Akce i vraždy vypadají dokonce lépe, ale originalitu jedničky to samozřejmě ztratilo. **1/2 ()

JohnSmith

O trochu slabší než první díl.Vytratilo se napětí a záhada okolo vraždícího policajta,přibylo několik zbytečných postav a hororový thriller se stal klasickou vyvražďovačkou. ()

Kosmik 1

Tak tohle pokračování nebyl moc dobrý nápad. Nejen, že se zde objevují scény z prvního dílu, které už pak nudí (kdyby to byly aspoň krátké útržky, ale ono jde o dvě docela dlouhé pasáže). Možná, že kdybych neviděl tyhle dva díly hned po sobě, tak by mě to tolik nevadilo. Za další, tenhle díl taky není tím, který jsem před lety viděl (takže zklamání) a už tedy zbývá jen trojka. :-D A taky tenhle díl byl dosti nudný a vraždy nezáživné. Snad jen začátek v obchodě za něco stál, pak už celkový dojem nic moc. No a závěr krapet přehnaný. 45% ()

Jello Biafra

Slabé béčkové pokračovanie znovu uvádza na scénu maniakálneho fízla Matta Cordella aby dokončil to, čo v prvom diely nestihol - očistiť svoje meno a pomstiť sa skorumpovaným policajtom. Hororová atmosféra jedničky opadla a nastupuje akcia a divoké prestrelky. Záver sa zmení na dobrú komédiu, kde sa z Cordella stáva živúca pochodeň a zapaľuje každého koho vidí. Bruce Campbell sa tu objaví len sotva na 20 minút, zato ho smelo nahradzuje charismatický tvrďák v podaní Roberta Daviho. Moc veľká zábava už to ale nie je, chýba totiž atmosféra prvého dielu ktorý ťažil atmosféru z temných ulíc New Yorku. ()

vitekpe

Stale jeste dost osmdesatkove, stale jeste dost slusne pokracovani pribehu policisty Cordella... :) Plusem je tez pohledna Claudia Christian. ()

Han22

Druhý díl navazuje na jedničku včetně postav, které si ale v příběhu moc nepobydou. Obzvlášť to zamrzí u Bruce Campbella, který zabit tím nejblbější slasherovým způsobem - vrah se za něj "teleportuje" a zabije ho zezadu. Naštěstí místo něj příchází Robert "zjizvená tvář" Davi, který byl počátkem 90. let docela populární. A i ten děj svižně odsýpá, je to spíše akčňák než horor, ale u téhle béčkové série to nevadí. Honičky, vystřílení policejní stanice, zúčtování ve vězení a vše končí výbuchem. Jen škoda, že se Cordell paktoval s jakýmsi sériovým vrahem s vizáží bezdomovce, bez toho by to bylo lepší. ()

iXtr3m3

Rovnako slabé ako jednotka. Vidím, že toto nebude ten prípad, kedy nostalgia aj nižšiu kvalitu ťahá hore. Tretiu časť pozriem už len nasilu, som zvedavý, ako tá zostárla od môjho prvého a posledného zhliadnutia z časov VHS. ()

Haymar

Pokračování MC si stále drží pomyslnou kvalitativní laťku relativně vysoko, i když dvojka už jde trochu jiným směrem - přibylo mnohem více akce, ubylo napětí i atmosféry! I přesto zůstává Maniac Cop 2 vcelku povedeným pokračováním (kultovní jedničky) se spoustou nezapomenutelných scén - viz.: honička v autobusu, přestřelka na policejní stanici či hořící Cordell a jeho konečné zúčtování v base... ()

Paldiny

Porovnateľne vydarené a určite drahšie než originál. Všetko čo sa deje na cestách, kde kolesá či ich disky lížu asfalt je lahôdkovo natočené, zostrihané, explozívne. Do tempa naháňačkám buši rezká muzika a ja rád zabúdam na zbytočné opakovačky scén, aké mám ešte v čerstvej pamäti. Rovnako fandím Maniakovi pri záslužnej činnosti, a tedy eliminácii tej blonďatej hysterky, nehovoriac o vybielení fízlovskej stanice či záverečnom rušení amnestií. Pozdával sa mi aj nový vyšetrovateľ, škoda len toho, že sa zas moc nemal do detailnejšieho rozboru prípadu. Čo už sa pozdávalo menej bolo odstránenie Bruca ešte vo fázach, kedy som sa ani nestačil usadiť. Dej sa napokon zaobišiel aj bez neho a výraznejšie sa začal prihovárať, keď som pochopil, čo to malo za zmysel sa spájať s bračekmi od fachu. Spočítané, vydelené, spokojnosť. ()

rsimonyi

I druhý díl je vcelku vydařený a pokračuje tam, kde jednička končila. Matt, vraždící policajt ze záhrobí i nadále likviduje své trýznitele, ale i ty, kteří ho ohrožují ()

fisus

Tohle je pro mě nejhorší díl celé série.Útok na policejní stanici je hodně slabým odvarem podobné scény z prvního Terminátora.Mrzí mě,že si tu můj oblíbený B.Campbell moc nezahrál a navíc ten závěr celý film definitivně pohřbil.Ale i tak je Cordell sympaťák a 3 hvězdičky mu patří! ()

Aurus

8/10. Za mě o hodně lepší než první díl. První díl byl spíše atmosférický a tenhle byl více akční což bylo dobře. První díl je dobrej ale první hodina utíkala strašně pomalu. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Jsem zvědav na poslední třetí díl. ()

molcan2

Maniac Cop 2 patrí k malému, vymierajúcemu druhu pokračovaní, ktoré sú oveľa lepšie ako ich predchodcovia! V Maniac Cop 2 sa opäť stretlo niekoľko členov pôvodného obsadenia Maniac Cop vrátane Brucea "Evil Dead" Campbella, Laurene Landon a Roberta Z'Dara v úlohe hlavného titulného hrdinu. Dôstojník Matt Cordell, známy ako notoricky známy Maniac Cop (Z'Dar), opäť vstáva z mŕtvych. Jeho hlavnými cieľmi sú Campbell a Landonová, dvaja policajti, ktorí Maniakovi policajtovi predtým prekazili jeho snahu o pomstu. Maniakálny policajt nemá zľutovanie a likviduje množstvo nešťastných obetí, ktoré sa mu postavili do cesty smrti a ničenia... Nikto neverí príbehu o Maniackom policajtovi, okrem detektíva Seana McKinneyho (hrá ho žalostne šarmantný Robert Davi). McKinney je jediný ďalší policajný detektív, ktorý je ochotný pustiť sa do prípadu "Maniakálneho policajta". Keďže však Cordell naďalej zostáva odolný voči guľkám a streľbe, jeho prízrak len rastie... Maniakálny policajt 2 je vynikajúce, rýchle pokračovanie so skvelými autonehodami a množstvom intenzívnych akčných sekvencií! Prestrelka na policajnej stanici je vrcholom s množstvom chaosu a vyvrcholenie v Sing Singu je nepochybne napínavé a ohlodáva nechty. Najväčšou chybou Maniac Cop 2 je nedostatok cynizmu, ktorý pomohol Maniac Copu ako slušnému thrilleru. Napriek tomu rýchla akcia v Maniac Cop 2 viac než kompenzuje nedostatok originality či satiry. Maniac Cop 2 je zábavný, napínavý a má dobré tempo. Film, ktorý sa oplatí vidieť, ak ho nájdete. HODNOTENIE: **1/2 z ****. ()

Hapretor

Druhý díl mi příjde o kapánek lepší. Působil na mě víc akčně, takže více "napětí" a méně hluchých míst. Hořící Cordell je kaskadérská libůstka. Jinak je to vlastně to samé - ale bez Campbella a tý blonďatý pindy. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o vraždícím zohaveném policistovi je po dějové stránce více stavěn na nejistotě o jeho existenci a na větším vysvětlení několika detailů. Jinak hlavní dějovou linkou je opět pomsta a tentokrát i vyšetřování případu vražd striptérek, kdy se ukáže stálá poctivá policejní mysl hlavní postavy. Snímek je atmosfericky krapet více temnější, na druhou stranu ale zase polevil švih. Stavěno je to tedy trochu odlišně, ale rozhodně ne k propadu zájmu. Tempo se drží po celou stopáž bez hluchého místa či nějaké nudnosti. Mix hororu, akce a krimi se i tentokrát povedl a je škoda, že se tento počin stal nějak pozapomenutým. ()