Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

DonBraso

Adrian Grunberg má natočený dva filmy a všechny jsou říznutý Mexikem.Osobně se divím,že zrovna Ramba natočil,ale jeho Moje letní prázdniny s Mel Gibsonem byly hodně dobrý.Trailer nenalákal na žádný skvost a Sly už má nějaký ty léta za sebou.Inu s čistou hlavou a vědomím,že konec bude odplata a největší plus filmu,jsem přistoupil i na poslední doufám štaci Johna Ramba,kdy se vrátil domů a půjde už konečně na odpočinek.Rovnou si můžem říct,že mementum Stallone je zde cítit až někam do Peru,protože jinak by to byl hrozně nudný film,který se nějak zalepil a měl pod kapotou digitální triky. Film je už spíše pocta,že to Sly dotáhne na houpací křeslo před domem a konec šmitec.Jeho "dcera" totiž je rodina a už vlastně nikoho nemá.Samozřejmě dcerka stůj co stůj pojede za vlastním otcem a ten se na ní vykašle a její kamarádka jí prodá kartelu jako maso pro kutily co rádi vzrušení v erotickým kalendáři.Johna to začne srát a rozhodne se za ní vydat,protože se holka nevrací.Celé je to jak z béčkových klasik,kdy víte,ale neuděláte nic.Prostě se nějak do toho Mexika dostat musíte.Obával jsem se,že začátek či vlastně skoro celý film bude jen nuda k pláči.Světe div se,Sly prostě bavil.Ty nastrčené scény,hlavně ta první s tím koněm a digitální vodou to byl horor jak z jiného filmu,ale to je právě ono.Bylo vidět,že Sly to napsal nějak po svojím a nejspíš další to viděl jako nějak to splácáme a hlavně to vydáme už konečně.Za celou dobu se nikdo neptá kdo ten starej chlap Rambo vlastně je,ani v závěru,kdy v tunelech padají kartelovic kluci do zapomenutého světa.Prostě nezájem gringo,ale v digitálním infernu 10 minut koukáte na Johna Kevina Ramba,jak né mokrý banditi ochutnají nástrahy v krvavém šátečku,ale kápo chce pomstít bratra.Jen John chce pomstít dcerku,kterou považoval jako za svojí a vše jde stranou.Vyrvané srdéčko a ta houpací židle.Ano ano.Je to absolutně zbytečný film,který by jeden dokázal napsat na koleni v hospodě,ale nálepka Rambo někomu hne v srdéčku a mně zrovna ano.70% za kultovní postavu ve zcela zbytečném filmu. ()

Blazis34

Akce super, efekty velice dobré a vše bez servítek, tak jak to Rambo umí. Na druhou stranu příběh nic extra, předvídatelný průběh a žádná velká zápletka. Nejvíce se mi líbily přípravy bungeru na závěrečnou scénu. Dávám 60%, tři hvězdy. ()

Muff

Pod dojmem komentářů jsem k filmu přistupoval jen s malým očekáváním, ale nakonec jsem byl docela spokojený. Pomalejší tempo začátku, klišoidní příběh s jednoduchou linií mi vyhovoval, koneckonců co od akčňáku čekat, ale dobře navodil atmosféru života starého veterána, kterému už toho moc nezbylo a pro něhož je každé selhání dalším traumatem. Naopak ta lehká nostalgie jakoby k poslednímu dílu, k rozloučení, prostě patřila. No a druhá půlka už byla klasika, brutální, old school řežba, jak to jen on umí, když ho něco nasere, a že se tentokrát nasral pořádně, takže co se neodklidilo, bylo rozemleto na kaši. Jak jsem odpověděl na otázku mojí ženy, jestli jsou tam násilný scény - v první půlce jedna, dvě, a v druhý půlce už nic jinýho ani nebylo. Překvapilo mne tempo snímku. Na jednu stranu hodně povídavej a poklidnej, ale těch 100 minut přesto uběhne fakt velmi svižně. Epilog v titulcích pěkně připomněl historii legendy a byl pěknou tečkou za celou sérií. P.S. Docela jsem se pobavil u obsazení v titulcích - všechny prostitutky měly slovanská jména, ruská, snad česká ... fakt bych rád viděl ten kásting. ()

Sefik

Velice důstojné, poklidné zakončení (alespoň doufám, že se avizovaná "Nová krev" již nenatočí) celé ságy o vojákovi, jménem John Rambo. Nic moc není třeba dodávat. ()

J.Mayen

Jason Vorhees, Michael Mayers a Thomas Hewitt dohromady se mohou jit se svyma vyvrazdovackama zahrabat. Mame tu hvezdu letosnich masakru, ano Johny Rambo! A k tomu opravdu inteligentni a dokonaly scenar! Cubka, teda Ramova neter hleda sveho otce, jede za nim do Mexika, kde je unesena mexickym kartelem koncentrujicim se na prodej kurev. Rambo ji jede pomstit! Tohle bylo hodne ubohy, slaby. ()

JohnCoffe

Není to průser. Jen je Rambo bez dlouhých vlasů a špatně zvoleného prostředí, ve kterém se film odehrává, pouhým odvarem předchozího dílu. Ani to finále v podzemí a rychle odbytý konec s hlavním záporákem mě nepotěšil. Z úcty k Slyovi za 3 a ještě u toho skřípu zubama. Zbývá snad jedině říct sbohem Johne Rambo a děkuju . ()

srolyma

Slušné zakončení rambovského cyklu. Tentokrát se nejedná o záchranu rukojmí jako v předchozích dílech, ale o Johnovu naivní pubertální schovanku, která se mylně domnívá, že může jít jen tak mýrnyx týrnyx v Mexiku na diskotéku a neskončit pak jako šlapka v hispánském bordelu. Rambova revenge je výživná a odkazuje zpět na první díl, osamělý bojovník bojující za pomocí důmyslných smrtících pastí s přesilou zabijáků. Ohlédnutí za předchozími díly při závěrečných titulcích dává tušit, že tahle krev byla fakt poslední. No bodejť by ne, dědku. ()

dudo24

Titul Rambo si zaslúži viac. Príbeh obohratý už sto krát v iných filmoch, stereotypy s drsnými gangstermi a nehumánnymi praktikami, príliš jednoduchý dej a možno až moc silené dialógy. Cez všetko som sa vedel preniesť. Akcia na konci boli božie jatky. Vcelku slušný film. Ale slabý na Johna Ramba. Predošlý diel spred desiatich rokov je pre mňa v topke akčných vojnových filmov, takže som nečakal nič menej. Zasadenie v pohraničnom mexickom prostredí nevidím ako šťastný výber, ale hlavne to chcelo dať do toho viac vo všetkých ohľadoch. ()

LooserEVZ

Ať si kdo chce co chce říká..... 72 let ??? Prostě BOREC-kdo nepamatuje VHS tak nepochopí-za mě.... MAZEC od První do Poslední krve.....Jasně,že dnešní mládež to nepochopí...oni se nekouknouu na vechny díly a když-tak se budou smát efektům,ale....každej starí 35 let to musí ocenit :D ()

Dixieboy

Byl to hodně nepovedený závěr povedené série. Vytahování cizích postav z Johnovy historie a rozkrývání jejich komplikované minulosti a neustálé blábolení o ní... to bylo doslova otravné. Stejně jako celá zápletka. Z Mexika do Mexika, z Mexika do Mexika ... U hlavních záporáku vlastně nevíde,kdo je kápo... novinářka se tváří jako důležitá postava, aleve výsledku je k ničemu a do toho Slyův přebotoxovaný obličej bez jediného mimického svalu. Bohužel to nezachránilaani nechutnost likvidace protivníků... Za mě slabá dvoječka. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)