Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

Kienast

Kdybych na to šel do kina, tak bych byl zklamaný za utracený vstupné. Ramba mám rád, ale tohle je dost podobné produkci co na stará kolena točí Lungren či Van Damme. Kdyby to vyšlo na Netflixu a jmenovalo se "Odplata" tak by se asi taky nic nestalo. Cením řezničinu v závěru. 5/10 ()

Zagros

Po povedeném čtvrtém dílu jsem dal Johnu Rambovi šanci i na popáté a byl jsem… dalo by se říct asi překvapen. Protože Poslední krev se vymyká celé předchozí sérii. John Rambo více mluví, než něco dělá (v tomto ohledu film zachraňuje až posledních dvacet minut). Děj je přímočarý, postavy jasné dané a od začátku vše spěje k nepřekvapivému finále. Naštěstí na to pořád má a dokáže s nožem zacházet stále jako za mlada. Naštvala mě snad jen jedna scéna. To hloupé napochodování do středu grázlů a nechání se domlátit. To by prostě John Rambo nikdy neudělal. V celku to ale není špatný film, jen pravděpodobně neplní všechna očekávání. I když opravdu někdo čekal, že ve svých více než sedmdesáti letech bude běhat po džungli jako za mlada? ()

klukluka

K prvnímu Rambovi jsem se dostal po haluzi na véháesce už 2 roky po jeho vzniku. Byla to tak stopadesátá kopie, ale pokud bych potkal Slye na ulici, tak bych ho podle ní snad poznal. Verze, kterou jsem viděl asi padesátkrát, byla vylepšená polským rychlodabingem. Chci tím říct, že Rambo je moje srdcovka. A SS se mi postaral o kvalitní zábavu i tentokrát. Vzal to celkem hopem, ale všechno bylo řečeno. Tu verandu i to houpací křeslo mu přeju z celého srdce, tvrdě si je vydřel. Kdybych mohl, Slyi, uvařil bych Vám čaj nebo kafe, nebo bych Vám ohřál mlíko- nevím, co máte rád. Bylo by to na znamení úcty a skromný způsob vyjádření vděčnosti, protože Vy jste Pán. ()

Dallon

Pokus o dramatického Johna je nezvládnutý. Snímek působí strašně levně, je vidět že měli dost nízký rozpočet. Celé je to strašně předvídatelné. Od Ramba nikdo nečeká zázraky, ale když se o ně samotní tvůrci snaží, působí to špatně. Ale závěrečná řežba je skvělá. 6/10 ()

Han22

Po dlouhé době nový film s bráchou. Chtěli jsme akční nářez, který se bude hodit k pivu a u kterého člověk zapomene na problémy vlastní i celosvětové. Dostali jsme... plíživou nudu. Jasný Stallonovi je kolik je, nebude celý film běhat a střílet, ale i tak je Rambo 5 o ničem. Idylka na ranči s adoptivní dcerou, její výlet do Mexika, konec v mexickém bordelu a SPOILER její smrt. KONEC SPOILERU. To vše už tu bylo, často mnohem lépe natočené i napsané a trvá to ve velice pomalém tempu víc než hodinu. Po hodině a něco přijde finální čistka, která je brutální, krvavá, nekompromisní, leč ty všechny pasti mi připomněly spíše Sám doma pro dospělé než plnohodnotný akčňák. Zkrátka z úcty ke Stallonovi, který si svým způsobem odehraje parádně svůj part a kterému věřím každé slovo dávám aspoň ty tři hvězdy, do akčního nářezu to má ale opravdu daleko. ()

joora1

Tohle není Rambo! Spíš mi to přijde jako Sám doma pro dospělé. Každopádně je to úplně zbytečný díl, který marně sosá zašlou slávu zaručené značky. Když budu lehce *spoilovat*, tak elitní voják, který byl zvyklý si hrát s protivníky jako kočka s myší kvůli záchraně své nejbližší naběhne slepě na bandu mexických násilníků a nechá se zrubat a přizabít. Pak místo toho, aby odvezl holku co jel zachránit do nemocnice, jede s ní z mexika až do Arizony. Ta to samozřejmě nedá a nezbyde pak nic jiného než se mstít. Kdybych to rozfázoval na části, tak 2/3 naprosto zbytečného filmu a poslední třetina naprosto brutálního masakru.Spíš bych změnil název na Rambo: zbytečná krev. Jen doufám, že Stallone na stará kolena nenatočí další díl s názvem Rambo:návrat. ()

HiddenDragon

Brnenske katakomby hadra :)´proti tomu, co si John vykutal v Arizone, klobouk dolu :) Ja proste obdivuju, ze v 73 letech (Tom Cruise uz ma ale taky naslapnuto :) se Sylvester pusti do takoveho podniku. O to vic, ze se vzdy podili na scenari, i kdyz rezii tentokrat prenechal jinemu. Ja budu v tom veku resit, zda udrzim moc a zuby na svem miste a on si to rozdava s mexickym kartelem. Sice je to ze 3/4 pozvolny filmik, ale ten konec to vsechno vynahradi. Ani Kevin McCallister by to neumel lip :) Chutovka. A titulky? Nostalgie jak prase. ()

AdamesWWE

[7/10] Tak a máme tu pravdepodobne posledný film kultovej série, ktorá svoju cestu začala v roku 1982. Odvtedy prešlo veľa rokov a tak ako sa vyvíja svet, filmový svet, tak sa postupne vyvíjala aj postava Johna Ramba. Dlhšiu dobu sa rozprávalo o tom, že pôjde o ukončenie série. Ak je to naozaj posledný film s Rambom, tak je to dobré ukončenie, ale v určitom zmysle tomu niečo chýbalo. Film sám o sebe je dobre natočený, režisér zvládol všetky scény natočiť tak ako sa patrí, Brian Tyler to dobre doplna perfektnou hudbou. Čo sa týka príbehu, je to klasický akčný príbeh o únose a pátraní, často používaná šablóna, nebolo to nič čo by prekvapilo a povedal by som "wow", ale svoj účel to splní. Myslím si, že tu bolo až prehnane moc dialogov, niekedy sa to zbytočne natahovalo. Začiatok filmu kde bola úvodná mini akcia, to bolo v pohode, potom sa príjemne rozbiehal príbeh, ukazoval nám život hlavnej postavy a jeho príbuzných. K tomu dobre zvolené prostredie, smerovalo to dobrým smerom. Ale v strede sa to trochu spomalilo toto tempo, chýbal tomu nejaký fresh moment, ktorý by ma vyslovene milo prekvapil či už v akcií alebo mimo akcie. Ked sa Rambo chystal do Mexika do akcie, tak vo mne ožila nádej, že teraz sa to rozbehne príde ten boom, ale ako sa to rozbehlo to aj skončilo. Opäť prišli dialogy, nejaké tie dojímavé scény a išlo sa do záverečnej akcie. Tá bola pomerne krátka čo je škoda, ale bola dosť brutálna. Bolo to možno až trošku prepísknuté, extrémna brutalita dobre sfilmovaná, ale radšej sa mohlo ubrať na brutalite a pridať na dlžke a kvalite akčných scén. Lebo tej akcie nieje vo filme až tak veľa ako sme v tejto sérií zvyknutí. Celkovo sa nejedná o taký charakteristický Rambo film, na jednej staáne chápem že Stallone chcel dopriať svojej postave dôstojnú rozlúčku a ísť trošku do hlbky postavy a deja a tak sem nahádzal plno rozhovorov. Miestami to bolo fajn, miestami to bolo zbytočné. Ešte čo sa hercov týka, Stallone nesklamal je výborný dobre sa nanho pozeralo, jeho filmoví príbužní boli dobre zvolení a záporací nesklamali, ale veľký rešpekt nemali. Ja osobne som čakal trochu iný film takže som trochu sklamaný, ale ked´ si to vezmem z druhej stránky je to aj v niečom dobré tento "odklon" od série, že sa to pobralo iným smerom. Samozrejme by mi vyhovovalo keby to je v štýle štvorky že je tam plno akcie zabíjana atd, ale má to byť koniec tak je to iným smerom ponímané. Má to svoje chybičky, potešili by tie dlhšie vlasy alebo army oblečenie do akcie, ale môžme byť radi že to vôbec vzniklo. Veľa ľudí bude sklamaných ale treba v tom nájsť aj niečo pozitívne. Mám z tohto filmu zmiešané pocity, malo to väčší potenciál. ()

Tydlidáš

V podstatě je to takovej Sám doma pro dospělý, říznutej mexickejma 96 hodinama, obohacenej o amatérskou chirurgii... V kině se na to kouká dobře, akorát ta závěrečná řežba by mohla bejt trochu delší. ()

TommyZR

Tak a máme tady důstojné zakončení série Ramba, kde John (S. Stallone) nemá slitování s nikým kdo se mu postaví do cesty. Děj se odehrává převážně v Mexiku, kde převládá největší mexický kartel v čele s H. Martínezem (Sergio Peris-Mencheta) a jeho bratrem V. Martínezem (Óscar Jaenada). Jako ve vedlejší roli se taky ukázala krásná Paz Vega. Finální bitva je už jen třešničkou na dortu, jediné co bych vytknul mohla být lepší záporná role a tudíž lepší finále ale i tak jsem nadmíru spokojený. 4* ()

Hanys_

V rámci série dost trapas, v rámci žánru vlastně dobrá žánrovka. Kterých ale po Taken vzniká několik ročně, a tak ta zápletka a všechno kolem člověk docela odzívá. Juanito Rambo to na závěr docela rozbalí (a ke škodě rychle zabalí), ale zůstává pachuť, že bysme se bez tohohle dílu klidně všichni obešli. ()

Teg

Chápu, že na někoho, kdo koukal v poslední době jen na Marvelovky, je to málo akční. Někoho zase může pobuřovat správný starozákonní masakr. Já ale vystupuji z řady a říkám: "Toto je pravý Rambo". Vzpomeňme na jedničku, Sly chtěl být vždycky dramatický herec. Jestli se mu to dařilo je otázka, ale postavě Ramba ta smršť sebelítosti a takového amerického pofňukávání, že za plotem už to není co to bývalo, dává nenapodobitelný šmak. ()

HonzysKISS

Na Ramba málo akce a má to strašný klišé příběh. Jeho známou unesou a on jí chce zachránit. Na jednu stranu je to naštěstí trochu jinak než u ostatních podobných filmů, za to palec nahoru. Jinak je to fakt průměrák, možná i kapičko hůř. Nejsou tu ani žádné drsné scénky. Zachraňuje to konec, který je aspoň brutálnější a krvavější. Díky bohu, že má být další díl, protože tohle rozloučení je spíš jenom další Rambo film. 4.5/10 ()

Corpsegrinder

Neni tam moc akce a Sylva podstatnou část filmu vypadá že se mu chce spát ale jakmile se po první půlhodince nasere a odjede do Mexika tak mu ta drsná role pořád jde a je z něj cejtit respekt. Příběh je klasicky po rambovsku přímočarej a nikde jsem se obzvlášt nenudil. Po parádní čtyřce je to krok zpět a trochu zbytečný rozloučení ale v porovnání s moderníma akčňákama z Bulharska je to stále dost jinde. ()

Litvicek

Rambo měl mít důstojný konec, ten bohužel nedostal a dostali jsme tuhle průměrnou sračku, kde je nám nabídnutý béčkový scénář, který nebaví, nefunguje, ani nezaujme ale především tomu divák ani neuvěří. Akční scény nejsou nejhorší ale tohle je další příklad toho, že je průser, když se do filmu natahají mexikánci. Tohle prostě nefunguje. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)