Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

mar4s

Nejlepší Star wars za poslední dekádu. (Rogue one v závěsu) Vzhledem k okolnostem, že disney děla filmy pro všechny (bez hrubějších scén) se jim to i tak velice povedlo.. nevím proč tímto směrem nebylo určovány i ty celovečerní filmy. -- nejsem fanda starwars -- takže mych 5* není ovlivněno nějakým "srdcovkovým" rozhodnutím. This is the way PS: Soundtrack TOP ()

BranuliQ

Veľmi silné tri! Možno si seriál tú štvrtú aj zaslúži, no tých štvorhviezdičkových pánov tu je až až a tak to celkovému hodnoteniu nijak neuškodí. Mojim hlavným problémom sú obrovské kvalitatívne výkyvy medzi jednotlivými epizódami. Prvé tri ma do deja silno vtiahli, zatiaľ čo nasledujúce tri boli tak podpriemerné, až som si párkrát pripadal doslova trápne. Dokonca som uvažoval, že so sledovaním seknem, no a potom prídu priam vynikajúce dve finálové časti a ja som si pripadal, akoby si zo mňa tvorcovia uťahovali. Bavili ma až tak, až som mal silné nutkanie ísť s hodnotením oveľa vyššie. Racionálnosť ale rozhodla a pri pomyslení, akým zúfalstvom som sa k tomu finále musel prekopať, rozhodol som sa takto. No na ďalšie série sa teším, hlavne kvôli milovanému Baby Yodovi, ktorý toho ešte určite má dosť čo ponúknuť, a samotnému koncu má seriál do budúcnosti obrovský potenciál. PS: Bol by som veľmi zvedavý, koľkokrát sa pod tou maskou vážne nachádzal Pedro Pascal. 1. SÉRIA: 65% ()

Natt

No v ramci hodnotenia dvoch najocakavanejsich novych serialov ( Mando vs Zaklinac) 2019 to napisem takto. Ma to nieco co Zaklinac nema : pekne CGI.. kulisy/lokacie/kostymy .. a silu v reziseroch (niektorych) ....ale chyba tomu silny 'acting , scenar a subojove sceny. Pre mna su podstatne tie druhe veci (herec, pribeh , choreografia). Ako pekne obrazky , su pekne ...ale ja od draheho 8 dielneho top serialu ocakavam nieco viac. ps: po druhej serii mam tomu chut ubrat hviezdu, scenar a herci to je zle ...a vlastne  totalne moj nazor vystihuje recenzia od JFL. ()

chevronman

Jako... Není to zlé. Začal jsem na to koukat, abych si spravil chuť po zmršené Epizodě IX, a ono to jde. Víc než Star Wars mi to ale připomíná Firefly, což není špatně. A jako jo, motivy a chování postav je tu bez dostatečného prokreslení, takže se zdá, že se tu věci prostě jen tak dějí bez nějakého významu, ale je to seriál, tuším, že všechno bude v budoucnu vysvětleno. Jasně, že jde o brutální fan service s tunami odkazů na původní trilogii s tím, že nám asi průběžně budou vykreslovat záhadné charaktery Mandalorianů a těch malých zelených, jak k nim patří Yoda. A tak proč ne, rád se o nich něco dozvím. Po dokoukání posledního dílu musím říct, že to prostě tak nějak jako celek funguje. Nějaké logické lapsy tam budou, ne že ne, ale rozhodně to funguje líp než cokoli ze Star Wars Univerza, než nám bylo naservírováno za posledních dvacet let. Takže držím Mandalorianovi palce, ať mu to jde. ()

Naty94

Já pořád nevím. Přijde mi to jako nekonečná opakující se střílečka spoléhající na to, že se mužská část diváků vrátí v mysli do dětských let a bude se rozplývat v nostalgii. Vizuálně je to bomba, ale příběh mi tady dost chybí. První 3 díly vlastně vůbec nechápu, proč by mě měla hlavní postava zajímat nebo proč by mi měla být sympatická. Koneckonců je to jen normální námezdní lovec v brnění. Poslední 3 díly jsou chvilkami dobré, ale více méně je to to stejné stále dokola - střílení, čekání, baby Yoda. Skupina Mandalorianů, která je nám představena, nijak nenavazuje na cokoliv, co se stalo v Clone Wars nebo Rebels, což je zase podle mě dost zvláštní. ()

Vaelor

Nikdy jsem nebyl fanoušek Star Wars a nikdy asi ani nebudu, ale oceňuji zábavné seriály (filmy) a je mi šumák, v jakém světě se odehrávají. A The Mandalorian je neskutečně zábavnej! A úplně chápu to šílenství okolo malého Yody, ten je prostě cute! ()

cb566524

Konečně parádní přídavek do Star Wars, který navíc nenarušuje stávající svět. Spousta detailů, narážek a reálný scénář i slušná výprava. Kdyby tohle udělali i s episodami 7, 8 a 9, byl bych blahem bez sebe. Ale 7-9 jsou odpad, který nemá s původními Star Wars nic sppolečného... ()

kudryj

Nádhera, rozhodně nenudí, stopáž cca 30-35 má taky své výhody, děj neztrácí na tempu a i přes krátké epizodní zápletky děj směřuje k dvoudílnému super finále. Objevují se i celkem vtipné hlášky, připomínající drsňáky z 80 let. Velká spokojenost. ()

corwin78

Je to zajímavé, že aktuální odbočky od SW core filmů, jako Rogue One a tento seriál jsou lepší, než celá nová trilogie. Postavy v Mandalorianovi jsou sympatické, žádní přehnaní slaďouši a malý Yoda je sice prvoplánovitě roztomilý, ale to je v tomto případě fuk, je prostě super. Netlačí se na infantilní fóry, humor je dávkován v lehkých náznacích a tak to má být. Já jsem velmi spokojen a těším se na druhou řadu. ()

Hed94

Upřímně by mě zajímalo koho napadlo do seriálu zasadit postavu Baby Yody, protože ten člověk by si zasloužil metál. Už jenom samotný Baby Yoda je sám zajímavější jak všechny postavy nové SW trilogie a to je celkem smutný. Nicméně rozhodně se nedá říct že by to tahal jen Baby Yoda. I ostatní postavy jsou skvělé a scénář není špatný. Hlavně je to natočené takovým realistickým pohledem, kde i stormtroopeři mají své lidské chvilky. Po první serii jsem opravdu nadšen a těším se na další serii :) ()

Jirkush

1.série: 90%. Příjemná oddechovka, která rozhodně potěší každého fanouška Star Wars a roztomilých zvířátek. Pedro Pascal z Narcos hraje vlastně velmi zvláštní roli: po celou dobu má na hlavě nasazenou masku, takže mu není vidět do obličeje a navíc toho ani moc nenamluví. O to víc jsou jeho hlášky říznější, humor sušší a osobnost zajímavější. Těšim se na druhou řadu. This is the way! ()

xterri

Když by se vynechaly 2-3 středové díly, tak si myslím, že by se vlastně vůbec nic nestalo. V jednu chvíli začíná být příběh dost monotématický a chybí mi tam větší propojení. Ale poslední díl je pecka a "baby" je teda fakt k sežrání. ()

dundee5

Velmi příjemné překvapení tohoto roku. Dobrá hudba, skvělá výprava (hezky ošuntělé výstroje imperiálních vojáků), postupná gradace děje a navázání vztahu s omezeným počtem postav. První epizody super, prostředek lehce vycpávkový, ale závěr první sezóny opět výborný. ()

Jimclark

Nedávno jsem na Youtube viděl recenzi, ve které tvrdili, že čtyři epizody jsou nadprůměrné, a čtyři prý dokonce vynikající. No, nevím, které čtyři konkrétně recenzent jak hodnotil, a pravděpodobně to asi nemyslel v chronologickém pořadí, ale já neviděl nadprůměrnou ani jednu. Spíš jednu průměrnou, pak tři podprůměrné, a na žádnou další už vůbec nemám chuť. U té čtvrté jsem si říkal "Wtf, to je vykrádačka Sedmi statečných". Nechápu hype kolem celého tady tohoto, řekněme seriálu. Mně to spíš připomíná jen prodloužené web epizody k nějakému skutečnému, většímu seriálu, a že jsem jich už hezkou řádku viděl. Ale jako samostatný seriál to přece nemůže obstát, na to se tam toho děje příliš málo, a nebýt té roztomilé zelené ropuchy, tak tam není vůbec nic, k čemu bych se mohl upnout. Jen procházející postavy, ke kterým si prostě nestihnu vybudovat nějaký vztah než zase zmizí, a jedna mluvící přilba, se kterou to taky nějak nejde. Sorry, ale jestli to v sobě má nějaký skrytý potenciál, tak ho tvůrci měli vybalit dřív, a ne až někdy ke konci, na to nemám čas ani chuť. Možná je to kultovní záležitost pro nerdy, nebo pro hardcore fanoušky, ale ne pro mě. EDIT: Ani nevím proč, ale asi z momentálního nedostatku jiných seriálů jsem si pustil 2. sérii, a musím uznat, že to už je jiná káva. A navíc konečně mluvící přilba ukázala tvář (dalo by se říct malé bezvýznamné plus, jenže toho herce mám rád už z GoT). A tak dávám 4* (za 1. sérii jen dvě). ()

floppy4

Bol som veľmi príjemne prekvapený, že z dielne Disney vyšiel takýto zrelý seriál zo sveta Star Wars. Nie je to hlúpe a detinské ako tie nové filmy, má to príjemný rozprávačský štýl a celkovo sa na to dobre pozerá. Škoda že jednotlivé epizódy sú pomerne krátke. ()

Mykie

Seriál Mandalorian je všechno, čím by chtěla být nová trilogie. Umně propojuje reálie a atmosféru původní trilogie s originalitou, dravostí a novotou prequelové trilogie a vše zasazuje do dějového rámce až okatě se odkazujícího na Lone Wolf and the cub. Skvělá akce, skvělé triky, skvělá hudba, vše mě bavilo. Jen s výjimkou 6. dílu, tam je špatně snad úplně všechno. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers