Mandalorián navštívi prepychový svet. (Disney+)

Algernons

Závan prvních dvou sérii Mandaloriana, boční dobrodružství, které představuje zajímavý svět a jednoduchou zápletku, která je i předvídatelná. Avšak baví vás každou chvíli, ať svým obsazením a postavama, tak budováním světa nebo maskamy a učitou laciností, která ke Star Wars patří víc, než navoněný moderní pojetí dobroružného SciFi. Po všech stránkách zábavná epizoda, která má nečekané vyústění, které využívá přichystanou půdu z předchozích epizod. Největší silnou stránkou Manda je to, jak se vždy jednotlivé příběhy zdají obyčejné a bezvýznamné, než se později projeví jejich důležitost. Člověk pak nikdy neví, co a jak později využjí, protože to tvůrci maskují vedlejší zápletkou. ()

Big_Boss

Tak jo, díl to nebyl špatnej, ale nechápu jak mohla kvalita seriálu tak rychle klesnout. Z dosavadních 6ti dílů tu byl jenom druhej díl, kterej bych označil za fakt dobrej, ale zbytek je těžkej podprůměr. Kdyby celá série směřovala k Mandovu očištění v živé vodě a převzetí Mandaloru s hrozbou od Gideona, tak by to bylo rozhodně záživnější, jenže tvůrci tohle vyřeší během dvou epizod a od třetí epizody sledujeme jenom side questy bez nějakého hlavního cíle, kdy Mando prostě bloumá z místa na místo. Kdyby aspoň bral v každém díle nějaké zajímavé zakázky nebo by hostovali nějaké legacy postavy, tak by bylo lepší. Tímhle dílem jsem se utvrdil v tom, že si sestříhám vlastní 3. Sérii Mandaloriana.  3x01 - Return of The Mandalorian (epizoda 5 z Book of Boba Fett); 3x02 - From the Desert Comes a Stranger (epizoda 6 z Book of Boba Fett); 3x03 - In The Name of Honor (epizoda 7 z Book of Boba Fett); 3x04 - Apostate + Mines of Mandalore (vystřihnout zbytečný úvod s Armorer); 3x05 - The Convert + The Foundling (vystřihnout celou část s doktorem a záchranu Grogua); 3x06 - The Pirate; 3x07 - Guns for Hire; 3x08 - dvoudílné finále z budoucích epizod 7 a 8. Takhle dostanete u upravené 3. Série R2D2, Ahsoku, Bobu Fetta, Fennec Shand i Cad Banea a aspoň se v sérii bude dít něco zajímavého. ()

filmfanouch

Bryce Dallas Howard má s režírováním epizod Mandaloriana již nějaké zkušenosti. Předtím se chopila režie čtvrté i jedenácté epizody (+ 5. epizody seriálu Boba Fettt: Zákon podvěstí), kdy právě na jedenáctou epizodu, která v rámci Mandaloriana poprvé představila Bo-Katan Kryze, 22. epizoda víceméně navazuje. Epizoda, která představuje postavy ztvárňované známými jmény, představuje zároveň poměrně zajímavý svět a především zvládá vyvolávat dojem, že jednotlivé detaily z předchozích epizod v průběhu času mají větší a větší smyslnost.  I když start této epizody může evokovat spíše Star Trek, již od počátku je v rámci 22: epizody cítit závan Star Wars. Nejen známé rasy či konkrétní postavy, ale především závan toho pravého sci-fi dobrodružství, kdy se opět nějak pracuje se zákony Mandalorianů, zároveň se v poměrně zajímavé roli představuje Christopher Lloyd, který i na prahu 85 let zvládá sršet sympatickou energií. Představena planeta Plazir-15 představuje pojítka k minulosti Star Wars, kdy potěší návrat nečekaných starých známých, nějaká práce s poutem, které si Mandalorian utvořil s jedním ze svých zesnulých přátel, zároveň se v jisté formě pracuje s vytvářejícím poutem mezi Dinem Djarinem a Bo-Katan Kryze, kdy závěrečné momenty na jednu stranu zvládají vyvolat ideální satisfakci, zároveň opět otevírají výrazný potenciál do budoucna. Epizoda skrývá i jedno milé nečekané herecké cameo, do jisté míry stojí na detektivní zápletce, kdy se dá snadno očekávat, že se i s jednou načrtnutou linkou bude v jisté formě pracovat do budoucna. Kapitola 22 sice může většinu času působit jako nedodatečná a krapet nepotřebná vedlejší mise, tyto vedlejší mise ovšem po předchozích zkušenostech skutečně nepodceňovat. V závěru ostatně zvládne potěšit i dávka fyzické akce, především ukázka toho, že samotné Mandaloriany bude i do budoucna rozdělovat vzájemná nevraživost. I díky závěru je rázem snadné se na poslední dvě epizody 3. série v režii Ricka Famuyiwy velmi těšit.... ()

mm13

Už len 2 epizódy do konca, takže dopozerám. Ale som v šoku, ako to tak rýchlo (v priebehu dvoch epizód!?) dokázalo klesnúť z vkusného vesmírneho dobrodružstva ľahšej formy do natoľko infantilného braku. Ak tvorcom tento trend vydrží, tak finále tejto sezóny hlboko podlezie aj nie práve najšťastnejší vstup do tohto seriálu. Fakt veľká bieda. ()

William_

Kdo si při sledování honičky droida vzpomněl na film Já, robot? Hodnocení této epizody i nadále podporuje tvrzení, že SW komunita je hrozně toxic. Neskutečně nabitá epizoda, ve které si cameo udělali i Jakub Černý a nevychovaná prasnice Lizzo, která se neumí chovat ke svým zaměstnancům a kolegům. I přes tuto nesympatickou paní se jedná o nadstandardní epizodu. Je to prostě klasický Mando styl, kdy se nejprve musí splnit side quest, aby se mohl splnit ten hlavní. A proč ne? Já akorát nechápu lidi, co si na to za ty 3 série ještě nezvykli. Když je to pěkně natočeno, má to pěkný detektivní příběh ve skoro až noire stylu, nemůže se mi to nelíbit. Závěr 3. série slibuje skvělou podívanou. ()

Lenka.Vilka

Strašně moc mile mi to připomnělo začátek seriálu a brala jsem to jako suprovou vedlejší misi k získání té hlavní důležité věci. Ano, konec byl naprosto úžasný, ale i ta pátrací akcička byla moc super. Hodně dobré  :) ()

Cheeter

Nevím, ale děj byl zvláštní. Klasická natahovací epizoda s Jackem Blackem, jehož jsem rád viděl, ale tady to moc nezachránil. Závěrečný souboj sice dobrý, ale pak to bylo docela laciné. Celkově to šlo dost dolů. ()

Martrix

WTF??? Nějak tak si představuji hru pro playery PG13. Mise které se zjevují, jen aby vás posouvaly k dalšímu úkolu. Nemusí dávat smysl, slouží jen jako záminky pro atraktivní challenge. Tato epizoda byla spíš jako večerníček, který se vypráví mandalorianťátkům před spaním. Ale to není nutně kritika, jen jde o další pro mě nepochopitelný odklon kamsi dopryč. Linka s Pershingem zůstala viset někde vzadu a teď tady máme další novinku. Ovšem je potřeba uznat, že tato epa měla luxusní výpravu, takřka filmovou. B. Dallas Howard to dává na pána. Nu a významná část toho počátečního WTF, jde za hereckým obsazením. Spoilerovat, resp. okrádat o překvapení nebudu, však víte, nebo uvidíte. Jako speciálu nenavázanému na seriál, bych klidně šlehl 5*, i když mi nevoní ten nesmysl s droidy. Jako součást seriálu Mandalorian, to ale na víc než tři nevidím. Přesto ten pohádkový úkrok i zpracování oceňuji. PS: Dost mi to připomíná "užitnost" pro děj, jako s02e13 The bad Batch. Epizoda skoro o ničem....jen sonda do SWU. ()

Remivsremi

Bryce Dallas Howard opět dokázala, že si je v režijní sesli více než jistá. Ale na epizodu jsem celkově naštvaný, protože ukázala nástin možný příkladu pro Manda. Detektivní případ v skoro až neonoirovým nádechem, kde by se dala zkoumat zajímavá a potencionálně smrtelně nebezepečnáhrozba náhodných poruch přeprogramovaných droidů. Nebo válečná mise roztříštěného národa, který si musí najít a vybojovat vlastní identitu. Mnoho cest, ale zvolená je ta nejméně poutavá. Opět je tady roztříštěnost, spěch a skoro žádný drive. Velká, promarněná šance. ()

Zek

Dost mě překvapilo herecké obsazení Christopher Lloyd a Jack Black doufám, že se toho tvůrci budou držet a časem uvidíme i jiné známé herce v menších rolích. Celkově byl díl spíš na ty tři, avšak ten souboj dvou mandalorianů a předání darksaberu, bylo perfektní zakončení epizody. This is the way ()

SpaceOdyseus

To byl teda tonalni mishmash, kdo to tocil? Aha, mlada Howardova, tak to se vysvetluje. Ne fakt me nebavil  z prstu vycucany sidequest s uknucenym Blackem. Fakt me nebavil upoceny duel dvou mandalorianu. A uvid s interspecies laskou me bavil jeste mene. ()