Mandalorián navštívi prepychový svet. (Disney+)

tomas.vorel1

Sice jak tu už někteří píší, tak díl působí jako side quest ze hry. Tím, že se úplně odbočí od cíle v příběhu a řeší se krátká detektivní práce za kterou pak získají odměnu. Ale mě to bavilo a přišlo mi to vlastně zajímavé takhle ukázat jiný svět a ten příběh sám o sobě byl dobrý a ten proslov robota v baru byla hodnotná vsuvka. Těším se na další. ()

jim_clark65

V ďalšom pokračovaní seriálu "The Book of Bo Katan" sme svedkami neskutočného detektívneho dua ala Dempsey a Makepeacová, ako riešia šablónovitú bočnú videohernú úlohu, ktorá znova pripomína podpriemerné infantilné epizódy zo začiatku Clone Wars. Filoni a Favreau zo seba zjavne nie sú schopní vytĺcť už nič poriadneho a zase sa spoliehajú na určité notoricky chorobné veci, ako sú napr. prestrihy na Alzáka a jeho infantilne stupídne reakcie (však už má vyše 50 rokov, mal by sa konečne uvedomiť, nie?!?) alebo vsadenie hosťujúcich hercov do epizód aby mohli Disney "shills" začať tlieskať, ako pri každom stupídnom "easter-eggu". Black spolu s Lloydom boli celkom v pohode, ale komu prišlo na um napchať do tejto časti Lizzo?? nielenže je ten scenár a dialógy o ničom, ale ešte tam dali neherca alebo skôr "paherca", ktorý to nemá, ako zachrániť. Potom nastávajú ďalšie logické lapsusy, ako napr. na danej planéte nie sú povolené zbrane ale Mandovia ich môžu nosiť, pretože je to súčasťou ich viery. Viera, ktorá s tou ich helmou a inými kravinami nedáva zmysel. Pekne si autori našli cestičku, ako vybudovať tento zbytočný, nudný a sprostý príbeh pre danú epizódu. Taktiež je zjavné opätovné rozoberanie a vysvetľovanie deja, alebo popisovanie konania postáv samotnými postavami, akoby divák patril do pomocnej školy. Som naozaj zvedavý, kam smeruje táto séria, pretože to zatiaľ nie je jasné, len si tak plávame a občas niečo uvidíme na horizonte ale nakoniec sa to javí, ako prelud. Definitívne je z tohto seriálu nový Book of Boba Fett, keďže samotný Mando aka Din Djarin je už naozaj vedľajšou postavou, príbeh je v podstate o tom, ako sa Bo Katan dostala späť k starej viere v "Mandalorianstvo" (čo ani neviem poriadne, čo je, pretože si pravidlá vymýšľajú z epizódy na epizódu) a teraz sa chce stať novou vládkyňou Mandalorianov. Ale sme temer na konci série a príbeh doslova nikam poriadne nevedie, iba tápa a občas sa hrá na to, ako to niekam smeruje, aj keď je skutočný cieľ v nedohľadne. ()

Reapper

Opravdu dodnes nevím co vedlo lidi jako Favreau a spol. natočit takovouto epizodu. Side quest story s výdrží na jeden díl chápu, jelikož se pohybujeme pořád v kruhu, ale zasazení na opět neznámou planetu, kterou drží v rukách Jack Black, hrající polohu Jeffa Goldbluma s Ragnaroku mně připadá trochu za hranou. Je zvláštní, že nás před premiérou Giancarlo Esposito navnadil jeho velkou účastí ve třetí řadě a doteď nic. Celá řada opravdu jen tak teče jako potok do neznáma a já začínám mýt pocit, že touto řadou začal možný Sandbox. Tuto, dle mého názoru slabou řadu, bude muset zachránit velmi silný konec, anebo nějaké utajené překvapení. ()

jjjerry

Co to bylo? Zase kvoty a gender rasová vyváženost, tak rovnou černé a tučné? Výpňová epizoda bez špetky logiky a zábavy. Neviděl scénarista v poslední době I robot a nechytil tam inspiraci? Pro ji nedal DarkSaber rovnou jak ho zachránila. Bolí mě oči ze scénáře a režie. ()

Tomas.Abi

Mandalorian si drží svou kvalitu a atmosféru i s touto , pro mě velmi zvláštní epizodou, která je takovým videoherním questem a lehkou detektivní zápletkou, kde máme Manda Dempseyho a Bo Katan Makepeaceovou, kteří vyřeší záhadu lusknutím prstu během dvou prostřihů a za to dostanou odměnu. Potěší i malá rolička Jacka Blacka, jako převychovaného Imperiála s jeho slaďoučkou královničkou, kteří si vládnou v nejdemokratičtějším a nejsladším království ve Vnějším okruhu a jsou sladcí jako cukrová vata. Takto si představuji prince Harryho s Meghan za 30 let, až budou vládnout na nějakém malém ostrůvku uprostřed oceánu. Tento díl byl velice uhlazený, hezký, úsměvný a určitě mě v mnoha momentech rozesmál. Hlavně v momentech, kdy parodoval sám sebe a celou dosavadní sérii. Příjemná jednohubka 3. série, která Vám dech nevyrazí a působí celkově nesourodě vzhledem k tématu. Konec, i přestože měl být zvratem série, mě moc nepřekvapil a po solidním souboji, který byl opravdu pěkný, přišlo předvídatelné klišé, kterému jsem se musel chtě nechtě nahlas vysmát. Ale celkově jde o kvalitní počin, i když z toho místy číší scénáristická lenost a zkratkovitost. Velkým plusem je to, že to drží celkový příběh pohromadě a scénáristé se vyvarovali dírám v ději a nelogičnosti postav. Děj plyne kupředu, i když jsme dostali něco, co jsme určitě nečekali. Jinak musím dát plus nápadu s postavou, která se nevzdává separatistických myšlenek a tvrdí, že ani Impérium a ani Nová republika nestojí za nic. ()

MegaBite

Pro mě 2. nejlepší epizoda série. Detektivní téma mě bavilo hodně, vidět zde Jacka Blacka bylo příjemné a celkově planeta Plazir-15 byla skvěle zpracovaná. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

Bender0101 odpad!

Tohle (ne)bylo něco. Mandaloriani dostali zakázku na nic nedělání na Plaziru-15. Bo-Katan sem doráží taky, protože nějak ví, kam má letět. Din nepoznává flotilu, přesto, že byl účastníkem ukořistění jak lehkého křižníku, tak jednoho ze dvou bojových transportů. Epizoda obsahuje požehnaně hovadin a příhodností, nebudu vypisovat všechno, příklad: Jack Black je bývalý Imperiál, podle ústavy tedy planeta nesmí mít armádu, armáda nesmí do města a policie není ozbrojená. Najmout si Mandy/žoldáky a vést je jako "obranné jednotky" samozřejmě jde, jelikož nejsou armáda. Zároveň nemůžou do města, protože jsou...? Důvodem, proč Din a Bo mohou být ve městě ozbrojení, je, že jsou Mandaloriani... to ti mimo město taky! V 6. díle z osmi potřebujeme bizarní, trapnou a příšerně napsanou vedlejší misi ala Já, robot se strýčkem Festerem, Jackem Blackem a Lizzo, která neumí hrát, zato má ráda mimozemský petang se sviňkami... Kriste Ježíši. Mando samozřejmě nezareaguje na drobný detail, že je Ch. Loyd separatista, tedy člen organizace odpovědné za smrt jeho rodičů. Následuje mandí duel, který je koukatelný, jeho kontext bohužel hloupý. Bo-Katan nakonec přebírá Darksaber od Manda (linka s Dinem, vládnutím atd. prakticky skončila dřív než začala), což se mohlo stát ve třetí epizodě, nejpozději v páté. ()

J.CTORN

Mě osobně stačí ke štěstí vidět Dark Saber ale tenhle díl je fakt jinej vál. Kámo, ten vizuál a lokace, něco tak krásného jsem dlouho neviděl, nejen téměř rajská zahrada, ale taky jsem měl pocit že vidím Mandu ve světě Blade Runnera 49. Co mě taky extrémně potěšilo, tak vyšetřovací část, Sherlock a John (všichni víme že John je Bo-Kattan 😂) každopádně mě epizoda opravdu bavila a jsem rád že tu náš Mando měl více prostoru než v jiných epizodách. Samozřejmě bych ho zase rád viděl ve one-man show s Grogu, ale musím být spojený s tím co je a popravdě, dá se to užít. ()

Argocz

Tahle epizoda působí spíš jako side mise a možná budování děje do budoucna. Jinak je zde skvělí world building se skvělými kostýmy a maskami. Až ke konci epizody se věci posunou a je zde pár super hereckých camejí. ()

Neikn

Od dneška jeden z mých nejoblíbenějších dílů Mandaloriana, představení nové úžasné lokace, setkání s asi nejmírumilovnějšími lidmi ve Star Wars světě, náhlá změna seriálu na krátký detektivní případ a to vše završené skvělým soubojem, no prostě super. ()

Phosphorus

Tu nie je najväčší problém nepotrebný side quest na jednu epizódu, to predsa bolo bežné už v prvej sérii. Ani rozprávkovo primitívny a spochybniteľný dej, to malo Star Wars do istej miery stále. Najhoršia je podľa mňa tá ľahostajnosť, strata nadšenia, priemernosť a umelosť sálajúca z posledných pár epizód. Neverím, že sa niekto do zmyslu tejto epizódy vložil, že si dal naozaj záležať, aby to bolo dobré, ako to bolo citeľné pri prvej sérii. Vtedy trebalo zapáliť vatru, teraz stačí nechať pahrebu tlieť. Už konečne začínam chápať, prečo ľudia tak kydajú na prístup Disney. Hlavne aby sa to blyšťalo, aby to bolo chvíľu záhadné, chvíľu zábavné, potom trošku napínavé, potom zaspomíname, nakoniec zahráme na city - hotovo, diel ako vyšitý. Načo robiť niečo viac, načo sa snažiť, keď to už raz divákov začalo zaujímať, ešte nejakú dobu pri tom určite presedia.... Nechcem hejtovať, ani nariekať nad starými dobrými časmi, len si myslím, že seriál má naviac. Na mysli mám niečo viac konzistentné, premyslené, inovatívne. Finále to ešte môže zachrániť, snáď si na ňom dal niekto záležať viac. ()