Mandalorián - Season 2

(séria)
USA, 2020, 5 h 21 min (Minutáž: 32–52 min)

clump

Zatímco Epizodu 9 jsem rok od premiéry neměl chuť vidět znovu (a je to tak jedinej Star Wars film, co jsem víckrát nedal), finále aktuální série Mandaloriana si chci den na to okamžitě pustit zas. Druhá řada byla zkrátka jedna velká radost a zažíval jsem u ní nadšení a emoce, který jsem čekal, ale nedostal od sequelový trilogie (s čestnou výjimkou Posledního z Jediů, což je navzdory nedostatkům jedinej opravdu kvalitní a zajímavej film z Disneyho trojice). Každá kapitola obsahuje absolutně badass momenty, u kterých jsem hlasitě hýkal, jásal nebo tleskal, což se mi obvykle opravdu nestává. Prostě jsem se zase cejtil jako malý dítě, teda až na to, že malý dítě asi opakovaně nevykřikuje typyčo. Zároveň ale netrpěl dospělej mozek, naopak se pásl na všemožných detailech a oceňoval rozvíjení fikčního světa, jeho pravidel, historie a živočichopisu (ať žije žabí dáma a její pulci nebo rozvíjení kultury tuskenů)... Jasně, pořád to není úplně hyperoriginální a hutně se odkazuje na předchozí tvorbu. Nicméně s mnohem větším citem, vkusem a umem, než co předváděl JJ v sedmičce a devítce. Je dost znát, že Mandaloriana dělali lidi, který Star Wars milujou, mají je poctivě nastudovaný a chápou je na hlubší úrovni. Velice zdařilé. Po jarnim prakticky dokonalym finále Klonových válek (který ale mají kořeny ještě v době před prodejem Disneymu), tak můžu definitivně prohlásit Star Wars za aspoň prozatím zachráněný. Jestli bude i jen část z těch nově ohlášených seriálů na rámcově podobný úrovni jako Mando, čekají nás zlatý časy. ()

anatheman

Jo, je to prostě epic. Určitě to nejlepší, co potkalo Star Wars od Pomsty Husithů (možná se hrou Jedi: Fallen Order). Celá série je skvělá. Má majestátní úvod, ale posléze je uprostřed poněkud nevýrazná. Nicméně její druhá polovina... No... je to jistě trochu i fan service, jelikož se v každém díle objevují všemožné odkazy a reminiscence zosobněné především samotnými postavami. Ale funguje to úžasně! Na tomto seriálu je zkrátka vidět, že ho tvořil někdo, kdo univerzu Star Wars takřka dokonale rozumí. Ano, je tu propojení s minulostí, ale i řada novinek. Především oceňuji, že seriál působí jako zfilmovaná akční adventura. Zkrátka se ani moc nemluví, a když ano, jedná se o to podstatné, jinak se tu především koná. Je zde přítomno několik emocionálně ždímajících momentů, které prostě fungují. Za pozornost stojí rovněž skutečnost, že zde nejsou žádné infantilní trapnosti, respektive jsou drženy na uzdě. Musím také pochválit uchu lahodící soundrack od Ludwiga Göranssona. Se superlativy by se však mohlo pokračovat. Totální nerdgasm. ()

Wallis3

Tak se nám po první sérii ukázal náznak příběhu, a vlastně hned i skončil. Ten seriál ma svý kouzlo a charizma, ale prostě i přes to je to takový čajíček ze světa Star Wars (ale oproti novým filmům je to zas kurevsky silnej odvar!!). Jestli jsem správně pochopil, děj se měl odehrávat po Návratu Jediho, takže objevení se mladého Skywalkera a R2D2 mi přišlo zakončení jakože podobný Hře o trůny. Prostě styl "nevíme co s tím, tak tam něco plácneme", pakliže další série se má motat kolem Fetta, jak naznačovala potitulková scéna. ()

AngelG

Jsem neskutečně nadšená z tohoto seriálu. Krása střídá nádheru a nikdy bych si nemyslela, že po všech těch zprzněných hrůzách, jak na straně Star Wars, tak na straně Star Treku, někdo příjde s něčím tak příjemným, nepřeháněným a emocemi naplněným překvápkem. Takhle to vypadá, když má někdo solidní nápad a vizi do budoucna. A ani to není tak složité, že Disney?? ()

aR3Zz

Zdá se to být nemožné, ale druhá série s přehledem překováná tu první, i přes její nesporné kvality. Budování vztahu mezi Mandem a děckem funguje dokonale. Díly už nejsou tolik samonosné, za to posouvají hlavní dějovou linku a přitom odkrývají další fantastické lokace a minipříběhové bokovky. A lepší vyvrcholení jsem si nemohl přát. Opravdu neváhám udělit 100%. ()

Razzor_82

"Opět se shledáme, slibuji." Druhá série má méně vedlejších úkolů a jede svůj pevnější příběh. Skvostný vizuál. Setkání s Jedi nám servíruje laser show na plné obrátky. Nadupaný je pak souboj Manda s Moffem Gideonem. Tečkou za druhou řadou je dojemné loučení s Grogu. 8/10 ()

Daiker

Lepší než první série...... Jen se mi nelíbil konec, nevím proč tam dali tu starou digi postavu...... Doufám že do třetí série nějak moc nezasáhne a nebude tam nikdo z původních SW ()

Urukhaj98

Druhá řada Mandaloriana s přehledem překonává tu první. Jakoby se tvůrci již takříkajíc otrkali a nyní servírují divákům mnohem jistější a na pevných základech postavený příběh. Zápletka je stále sympaticky komorní, nicméně s mnohem větším měřítkem co do kulis i vyprávění. Din Djarin jako titulní protagonista je i přes svou zachmuřelost stále velký sympaťák, nyní již pojmenovaný Baby Yoda se ukazuje jako mnohem důležitější postava, než by se z počátku zdálo, Moff Gideon Giancarla Esposita je správná svině, které přejete jen to nejhorší, ale stejně vás baví ho sledovat, a fandy velmi potěší i návraty postav známých z dřívějška, ať už z animovaných seriálů umně převedených do hrané podoby, záporáka z původní trilogie dočkajícího se konečně pořádné příběhové linky, či jedno skoro infarktové cameo v samotném závěru. Kam se hrabe sequelová trilogie. 9/10 ()

Hellierer

Tak máme za sebou druhou sezónu. Celkově z ní mám pozitivnější pocity, než z první, ačkoliv kostra zůstává stejná, jen jsem se na to asi konečně naladil. Občas to sice vypadá zbytečně levně (a přitom rozpočet byl nemalý), ale nakonec jsme se dočkali takového fan-servicu, že i já jsem mu propadl. ()

Atrekan

Série začala s Timohtym Olyphantem hodně slibně, hlavně díky misi z KOTORu a kvůli úvodnímu představení Boby. Druhá epizoda byla asi nejslabší z celé série, protože nejenom, že se tam nic moc nestalo, ale ani mi celkově nepřišlo moc zajímavý prozkoumávání nových zákoutí SW universa (na rozdíl od epizody s Mon Cala). Celkově se napříč první polovinou série nesla někdy až trochu nepříjemná epizodičnost, kdy každý díl sestával z questu, co Mando musel splnit, aby se dostál dál. Přičemž onen quest nemusel nijak souviset s hlavní dějovou linkou. Naštěstí pátá epizoda představuje zlomovej bod, kdy události začínají nevyhnutelně směřovat k vyústění, jehož forma byla dost předvídatelná. Osobně jsem ale očekával, že se finále odehraje na Tythonu, kam Jedi (čekal jsem tak trochu Windua) přiletí o něco později než Gideon a zachrání všem krky. // Tak trochu to vypadá, jako by Mandova cesta byla u konce. Předal Grogua Lukovi, o což vlastně celý dvě série šlo. Potitulková scéna na mě působila dojmem, že seriál končí a místo něj přijde Bobův spin-off. Naštěstí to ale vypadá, že bychom se měli dočkat i další série Manda, což je aspoň pro mě dobrá zpráva. Teď vlastně může konečně Mandalorian začít být Mandalorianem, vyrovnat se s Bo-Katan a třeba se nakonec vymanit ze sekty a přidat se ke zbytku Mandalorianů - což už tak trochu dělá tím, že si sundává helmu pomalu v každým díle. Na druhou stranu by mi ale potenciální konec seriálu až tak nevadil. Alespoň by s posledním dílem měl poměrně logické a důstojné zakončení ()

Dolby.130

Druhá séria opäť nesklamala. Zo začiatku to bolo trochu slabšie, až som sa začínal báť, že či to nepokazia celé. Ale od tretej epizódy to bolo len lepšie a lepšie až som veľmi spokojný. Bolo tú krásne prepojenie s celým univerzom a potešili návraty postáv z prvej série ale aj rovno z prvej trilógie. Bolo vidno a budem sa opakovať, že rozpočet bol veľmi vysoký, dokazujú to bravúrne efekty, akcia aj návrat legiend. Proste čo epizóda to iná planta iné prostredie a lepšia akcia. Dávam 5* lebo si to táto séria zaslúži aj keď štart sa podľa mňa nevydaril, nesadol mi. Zato koniec mi sadol ako uliaty. A už teraz sa teším na ďalšiu sériu a neviem sa dočkať. Zatiaľ si pustím všetky filmy Star Wars. This is the way. ()

Zahartof odpad!

Zdejší hodnocení se dá použít jako filtr při vstupu do Dachau. Kdo tomu dal jednu hvězdu a víc, jde do plynu. Kdo tomu dal odpad, bude v sonderkommandu.Disney chce peníze a chce je moc. Všechno ostatní je těm kreténům u prdele. Pracovat u Disneyho musí být pro člověka s vkusem jako práce ultrakatolíka v potratové klinice. Na hřebíky do vočí. ()

Mouchal

První série mě i přes nadšenost většiny fandů nijak zvlášť nenadchla a šel jsem do druhé série s mírnými rozpaky. Nicméně rychle se rozplynuly protože ikdyž nezmizelo hned několik výplňkových epizod a tzv. "side-questů", rozjela se dost i hlavní dějová linka a ukázalo se pár známých obličejů, kteří nejenomže potěšily staré fandy, ale dodaly celému seriálu nové kouzlo a postupně do mě procházela nadšenost taky. Samozřejmě někdy až bije do očí neschopnost stormtrooperů až je jich člověku snad i trochu líto a akce by mohla být ještě trochu vypiplanější, ale jinak se Mando vydal skvělým směrem a kvalitou předčí první sérii s lehkostí a grácií. Jen ten Grogu se asi neujme. Finální epizoda drtivou většinu fandů potěšila víc jak celá nová trilogie. Zapomeňte na ní a pokračujte v tomto příběhu. Děkuji. 85% ()

Klajondr

Opět nám Mandalorian ukazuje, že s prstem v nose dokáže svým super zpracováním předčít mnoho SW filmů. Druhá série je snad ještě lepší, něž ta první a definitivně tak potvrzuje kvalitu celého seriálu. Jen to debilní cestování z planety na planetu, které někdy slouží čistě k protáhnutí děje, mě trochu štve. Aspoň, že každá epizoda je dělaná s péčí a láskou. Tak snad se příště dočkáme i jiných planet a nesklouzneme k ještě větší repetetivnosti prostředí. A kdo ví, třeba se poštěstí vidět i jiné tváře hvězdné ságy. Jen tak dál. ()

DaweForeman

Je vidět, že se autoři poučili z kiksů první série a snažili se je vylepšit. Bohužel se tu ale pořád objevuje nešvar onoho nepochopitelného chování jednotlivých postav, které se rovná pomalu chování umělé inteligence ve hrách. Naopak musím vyzdvihnout snahu zakomponovat ostatní části příběhu Star Wars, kdy tu vidíme spoustu odkazů na první trilogii a hlavně pak také na animovaný seriál Klonové války. Pro lidi, kteří je ovšem neznají, to může představovat trochu problém v pochopení určitých událostí, protože se tu objeví nejedno příjemné překvapení. Bohužel jedním z nich je i jedna postava, která svou přítomností v této časové lince a svým chováním vyvolala hodně horlivou diskuzi o kontroverzi. Každopádně příběh je zajímavější a jsem celkem zvědavý co vymyslí dále. ()

Clark_Kent

Tak já druhou řadu hodnotím víc svěžejší, ale i ambicioznější. Co se týče toho zakončení se zdá, že svět star wars je neustále hodně živej. Jen nechápu, že Ashoka nechtěla učit Grogua a Luke si ho pod svoje křídla vzal ihned? Ale dobře, asi čekal na zcela jinou sílu. Jinak ten konec na mě neudělal tak extrémní dojem, jaký jsem vlastně čekal. Možná je to tím, že to bylo trochu recyklace předchozích příběhů. Můžu ovšem říct, že tato řada bavila o mnohem víc než ta první. ()

Jan.Cada1

Druhá série příběhu o Mandalorianovi je slušná, koukatelná, ale problém ze série 1 si stále drží. V příběhu mi prostě chybí nějaký smysl, nějaký cíl. Je to nejspíš tím, že ve světě Star Wars se moc neorientuji, ale nevím no. Storm Troopeři jsou ve všech dílech jen prakticky živé terče, jen aby bylo do čeho střilet. Efekty a hudba jsou ale skvělé. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů