Dvanásť rozhnevaných mužov

• Česko Dvanáct rozhněvaných mužů (viac)

Dramatický príbeh zo súdnej siene, kde má dvanásť členov poroty jednomyseľne rozhodnúť o vine alebo nevine mladého chlapca, ktorý je obvinený z vraždy svojho otca. Porotcovia sú obyčajní ľudia a jedenásť z nich v priebežnom hlasovaní hlasuje za vinu. Len jeden, architekt Davis, je proti a vyslovuje vážne výhrady voči priebehu pojednávania i vyšetrovaniu celého prípadu. (STV)

chelseaman22

Panejo! Tak dokonalost sama. Jedna místnost a jedna neuvěřitelná zápletka. Snad ta nejlepší zápletka, jakou jsem kdy viděl. Každý z dvanácti "porotců" Nám dává nahlédnout do své duše. Můžeme si říct, že každý je úplně jiný: Ale i ten nevíce tvrdohlavý se dokáže zbavit předsudků. 100% ()

Doudis19

Z mnoha pohledů nadčasové dílo. Jedná se o ten typ filmu "skupina lidí po celou dobu v jediné místnosti"(což mnoho lidí odradí), kde zpočátku nevíme vůbec nic, jak o řešeném případu, tak o nikom z dvanácti porotců. Postupně se ovšem charaktery odkrývají a stejně tak i proces zpočátku divákovi skryt. Díky tomu se půlstoleté stáří podepisuje maximálně na barvách obrazu a taktéž právě proto je 12 rozhněvaných mužů i po takové době aktuální. Otázka viny a neviny zřejmě ještě nikdy nebyla podána tak poutavě a zajímavě, jako právě zde. ()

Vecko99

Film, který tě skutečně donutí přemýšlet. Nikdy jsem neviděl tak skvělý film, který by se odehrával v jedné místnosti a přitom mě ani minutu nenudil. Jen nemohu odpustit rejžovi, že mi neukázal jak to vlastně dopadne :))), i když o to vůbec nejde... ()

wafc

12 charakterů, 12 pohledů na věc, 12 názorů, 12 rozhněvaných mužů... Psychologická hra, která poukazuje na nedostatky americké soudní poroty. Stačí aby se svěřené povinnosti nebraly vážně a člověka to může stát život. Když jsem se na tohle dílo připravoval, tak jsem se těšil na galapředstavení Henryho Fondy, ale on zde nebyl hvězda, bylo tady 12 hvězd. Opravdu skvělé dílo, které staví na geniálním scénáři a parádních hereckých výkonech. Skutečně filmový klenot. ()

Fanita

Oh, tie dialógy, tí herci, to prevedenie, spotené pazuchy, rôznorodé charaktery, stále i po takej dlhej dobe od natočenia je to skvost filmového neba... ()

kjakob

Henry Fonda je v tomto filmu přesně můj typ hrdiny. O filmu jsem slyšel samou chválu, ale shlédnutí předčilo veškerá očekávání. Atmosféra 50. let mu v současnosti dává ten správný náboj. A divadelní hru bych moc rád viděl na vlastní oči. ()

filmmovier

No pane jo... Takhle napnutej jsem byl podobně naposledy byl u Svědka s Linem Venturou (a to už je pěkně dlouho). Skutečně strhující a intenzivní filmový zážitek, kde je každé slovo, každá věta, neskutečným potěšením. Diskuse dvanácti brilantně hrajících chlápků o vině a nevině jednoho mladíka obviněného z vraždy se začíná odvíjet velmi, velmi pomalu, až nezajímavě, ale čím déle trvá a čím více argumentů přibývá, tím se prohlubuje i zážitek. Odehrává se to v reálném čase, nehne se to z té jedné malé místnosti a scénář je tak excelentní, že se téhle podívané vyrovná málokterý film (opět koukám na tebe, Lino). Skvost a absolutní filmová dokonalost, kterou nestačí vidět jednou. Dvanáct rozhněvaných mužů je hodina a půl naprosté filmové perfektnosti, a to po stránce režijní, herecké a samozřejmě i scenáristické. Síla je ve slovech a opravdu málokterý film dokáže tak uhranout a vtáhnout do děje, obzvlášť, když tam vlastně ani žádný není. A navíc je to, sakra, černobílý, a to tomu taky hodně dalo, stejně jako ten cigaretový kouř. Naprosto a zcela zaslouženě v TOP10 nejlepších filmů. 100%. ()

David.Darco

Len ťažko v pamäti hladám film ktorý by ma tak rozčaril a nadchol ako 12 Angry Men. Dokonale napísaný scenár premyslený až do najmenšieho detailu, prešperkovaný skvelými argumentami a navyše logicky hladko pristávajúci na dráhe súdnictva. Úvodný dlhý záber s kamerou pohybujúcou sa v miestnosti vtiahne do deja a potom už atmosféra nepustí až do samého konca. Herecké výkony môžeme pokojne nazvať briliantnými, na čele so skvelým Henrym Fondom, ktorého argumenty vás dostanú z nôh na kolená a z kolien do paralýzy. 7*-kový film ktorý ma núti poprehadzovať svoju TOP10 ()

UhLee

(8.5/10). Film postavený na dialozích a ještě k tomu v jedné místnosti. To nemůže být dobré.. A nebo může? Tento starý filmový skvost to jasně dokazuje. Výborně napsané dialogy. Rozmanitost postav je naprostý strop a co teprve ta myšlenka.. ()

Motinski

Konverzačné veldielo a zaslúžená klasika kde je nám na malom priestore predstavená intenzívna dráma. 12 Angry Men je definícia slova minimalizmus, dokonalý film čo ťaží hlavne z kvalitních hercov a geniálneho scenára. No a Sidney Lumet tieto veci ukočíroval a zobral si jednu miestnosť. Nič viac nepotreboval. Celý film ukazuje ako sa dá dej rozvíjať pomaličky prostredníctvom dialógov tak aby neprišiel o divákovu pozornosť. A to ani na chvíľu. Toto bolo to zlomové dielo čo ma namotivovalo aby som častejšie vyhľadával aj starú školu Hollywoodu ktorej som sa predtým (okrem Hitchcocka) vyhýbal. ()

Sfinkter

Některé "důvodné pochyby" mi přišly trochu přitažené za vlasy, nicméně mnoho silných okamžiků hraje pro nesporně vysokou kvalitu snímku. ()

senor

Film je to rozhodně skvělý,ale spíše svým tématem a nebyl by o nic méně skvělý jako původní divadelní hra.Umístění v první desítce nejoblíbenějších filmů moc nechápu,ale to je už asi na každém jedinci co od tohoto uměleckého směru očekává. ()

Struhy

Jako první jsem viděl ruský remake, který mě moc nebral. Tohle ovšem bylo jiný kafe. Po všech stránkách lepší a na tu dobu ... no klobouk dolů! ()

Mrkvič

Po více jak půl století je ten film minimálně poznamenaný zubem času. I v současnosti by se dal používat jako agitka proti trestu smrti. Navíc až na pár vyjímek jsou ke sledování opravdu vyjímečné herecké výkony. Dvanáct postav v jedné místnosti během jeden a půl hodiny. Jednoduché a jak silné. Kolik současných filmů bude mít takovou hodnotu za dalších 50 let? ()

Charlizee

Nechápu, jak mi mohl tento film tak dlouho unikat. Je to tak jednoduché a přitom TAK geniální... Snímek dokazuje, že stačí parta výborných herců, jedna místnost a mistrný scénář k tomu, aby vzbudil i nejskrytější emoce. A přesně souhlasím s Maras.L - do konce s otevřenou pusou a zatajeným dechem, ačkoliv dopředu víš, jak to dopadne :-) ()

Sonnik

Life Is In Their Hands. Death Is On Their Minds. Klenot, který přetrvá navěky. Každý z nich tomu něco dal, mně k srdci přirostl nejvíc ten nejstarší z nich. "I'm sick and tired of facts! You can twist 'em anyway you like, you know what I mean?" ()

SG_ever

Tento snímek mě překvapil hned několikrát. Za prvé jsem nečekal, že ruská předělávka některého z Amerických klasických děl mě donutí kouknout se na originál, ale úžasná verze Nikity mi to vyvrátila. Stejně tak jsem nečekal, že mě může bavit koukat dvakrát na to samé, i když znám konec, ale stalo se tak. Pak jsem byl nesmírně potěšen hereckým obsazením a účastí Voskovce. A na závěr se musím doznat k jedné věci - ruská verze u mě přeci jenom trošičku zvítězila. Tak jako tak velice kvalitní podívaná. (80%) ()

KanjiVital

Důkaz, že k natočení kvalitního snímku není zapotřebí sebelepších moderních technologiích, ale postačí pouze jedna místnost, výborný scénář a 12 nadprůměrných hereckých výkonů. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)