corona

Tak som sa konečne dočkala na CSFD pridania skvelého slovenského remaku známeho amerického filmu, úlohu pochybujúceho porotcu, ktorého v originály hral Henry Fonda rovnako výborne stvárnil Ivan Mistrík a ostatní herci, z najvyššej slovenskej hereckej ligy, ktorí sú už žiaľ skoro všetci mŕtvi, v ničom nezaostávali. ()

Martin741

Klasika od Sidneyho Lumeta 12 Angry men z 1957 v ceskoslovenskom prevedeni. Chvalim vybornych hercov : Romancik /Kladivo na Carodejnice/, Yvan Mystryk /kobaltova Veza/, vyborne dialogy a v neposlednom rade aj herecke koncerty. 95 %, predsa len Lumet je Lumet. ()

majo25

Česko-slovenský remake známej americkej drámy sa vydaril po hereckej stránke i ztvárnením skvelo. Naši herci sa smelo môžu minimálne rovnať americkým kolegom, o to nie je pochýb. Menšie výhrady mám k obsadeniu, kde by som si v roliach, ktoré zahrali Adamčík, Figura či aj Dibarbora vedel predstaviť vhodnejších kandidátov, ale ostatných deväť hercov sedelo perfektne. Čo sa týka scenára, ten je temer rovnaký ako v prípade originálu či neskoršieho amerického remaku a vyčítať mu neorginalitu či plagiátorstvo je nemiestne. Viacero dialógov je skoro identických, znalý divák sa preto veľmi rýchlo zidentifikuje. Predsalen nejaké výhrady mám k tomu, ako poňali kulisy a tiež absenciu troch veľmi dôležitých bodov: za prvé - scéna s rozpamätávaním si filmov jedného z členov poroty - nechápem, prečo nemohli byť spomenuté americké filmy a herci, pritom bejzbal ako typický americký šport áno (na Slovensku vtedy pritom takmer neznámy šport), keď je to raz zasadené do Spojených štátov, tak nech je to kompletne; za druhé - jedna z najlepších scén filmu, keď porotcovia zinscenujú scénu postaršieho svedka s chromnou nohou, v ktorej mu merajú presný čas; no a za posledné - záverečná scéna, ktorá mierne odľahčuje príbeh, kde sa najstarší porotca zoznamuje s najktívnejším porotcom a vzäpatí sa s ním aj lúči. Veľmi silné štyri hviezdy. ()

brasek

Kto má rád rozhnevaných dvanásť, bude mať rád aj dvanásť nahnevaných. Miloš Pietor vsadil na umenie hercov presadiť sa a zaujať diváka a to mu vyšlo. ()

migeldiablo

Prípad je jasný? Nie tak celkom. Veľmi inšpiratívna divadelná hra - jeden proti všetkým a nakoniec všetci proti jednému. Herecký koncert najstaršej generácie slovenských hercov. 100% ()

Hombre8

Originál film neviděn. Zpočátku se to zdálo velmi dobré, ale ty trhliny a manipulaci v záplavě emocí nikdo nevidí? Proč tak najednou bez většího důvodu (nemožnost bodnutí shora je nesmysl), tři zapřísáhlí odpůrci  - Kvietik, Hlaváček a Romančík najednou obrátili? Jen kvůli blížícímu se závěru a nebezpečí, že by se TO nestihlo? Rovněž věta, vzápětí pronesená, že "nás devět neví, kde se ve vás třech bere taková jistota", zní značně samolibě vzhledem k výše uvedenému. No a pak už to jde ráz na ráz. Tatik se prostě zapichl sám. Pointa kulhá na obě nohy. Kamera, režie a herecké výkony ale samozřejmě velmi dobré. Podezřívám Milana Lasicu, že se tu nechal inspirovat ke složení jeho vynikajícího textu: Bolo nás jedenáct. ()