Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Riley

Nedávno jsem našla deníček s některými přepsanými texty z tohodle filmu. :) Pubertální srdcovka s ještě sladkým Leonardem a rozkošnou Claire. Ach ta láska. Tu scénu z plesu ve výtahu, v bazéně a pak Claire s pistolí u hlavy a Leonardo křičící: ,,Buď já, buď ty nebo oba půjdeme s ním" prostě miluju. :) ()

EstéCaňa

Absolutní apokalypsa snobské klasické romance, ke které jsem byl vždy dost apatický, k tomu ještě svérázná kamera a skvělý výběr hudby... 10/10 ()

PADDY

Shakespearovy filmy se musi videt s dabingem anebo aspon s titulky a to rikam ja velky odpurce dabingu.V puvodnim zneni je pro nerodileho anglicky mluviciho cloveka strasne tezce rozumet.Tak sem to musel videl v ceskem zneni. Vicemene se mi film libil.Modernizace se mi celkem zamlouvala kazdopadne je to neco noveho.Ikdyz sam bych asi preferoval kdyby to natocil Kenneth Branagh tak jak se patri. ()

smrt.ka

Romeo a Julie no... Příběh, který se tváří jako věčné téma, ale ve stejném stavu kapalném, v jakém nám ho dal už ó velký Will Shakespeare, je to nuda. Když chcete natočit klasiku, kterou využilo a zneužilo gigantické množství lidí po celém světě, musíte do toho dát něco extra. Ale tím to ještě nekončí, musíte za hranice normy, ale nesmíte za hranice nevkusu nebo kýče. Každý film musí být zajímavý, nebo alespoň zábavný, aby jste ho měli rádi. A originální a výjimečný, aby jste ho milovali. ()

Noviik

Jsem takový romantik asi jako Leonardo DiCaprio vrah, ale příběh Romea a Julie je každopádně působivým dílem, které na první pohled zaujme. Toto zpracování o to spíš, když si vezmete, že místo mečů drží Montekové 9mm a Kapuleti pořádají velkolepý "ples", kde se má mladičká Julie zamilovat do syna senátora. Když se na scéně objeví slaďoušek DiCaprio a křehká Claire Danes, je vám hned jasné, že jsou pro tyto role vybráni naprosto perfektně. Je mezi nimi to správné jiskření, ta potřebná zamilovanost a něžnost. I v tomto moderním provedení zaujmou dialogy či monology, kteřé jsou opravdu procítěné a zapadnou i do dnešní doby. Hodně se mi líbila scéna na pláži, kde došlo k vraždě černošského Mercucia, ale i mě, opět připomínám totálního neromantika, se líbila scéna v bazénu. Jen ten závěr na mě moc nezapůsobil. Každopádně hudba skvělá, jen zvukař občas trochu šílel s nevyvážeností zvuku. ()

misulka03

Těžké posuzovat tento film. Z filmového hlediska byl krásný, ale je pro mě dost těžké hodnotit ho jako fanynka Shakespeara. Klasika je prostě klasika a tady to platí dvojnásob. Nejsem proti modernímu zpracování starších dramat, to rozhodně ne. Téma je to nadčasové a rozhodně se uplatní i dnes. Ale podle mého názoru pokud už film předělávám do dnešní doby a prostředí, musím to změnit se vším všudy. Ty dialogy se tam naprosto nehodili, byl to určitě záměr filmařů, ale já jsem si na to prostě nemohla zvyknout a poměrně mně to vadilo. Dalším problémem pro mě byly absurdní scény, které byly dost přehnané a to samé se dá říci i o některých postavách. Domnívám se, že to byl záměr, ale pro mě jako milovníka klasiky to moc nebylo. Přesto se mi film některými scénami líbil, pokud by to však bylo pojato trošku jinak byla bych zřejmě nadšená. ()

SeanLSD

Aj po štvrťstoročí od vzniku zostáva výsledok Luhrmannovej rovnice R+J nejednoznačný a kontroverzný. Gangsterský videoklip podľa Shakespeara ? OK! Lenže ono je to omnoho viac - a menej súčasne. Začína to prepálenou štylizáciou, ktorá pôsobí až debilne, a pokračuje pasážami v najrozličnejšom tempe, ktoré sú na striedačku silné, skvelé, nudné aj otravné. Chvíľu je to afektovaná kravina, hneď nato zas hysterická maniera, potom hlboko citová, intímna romantika a vzápätí zbesilá postmoderna. Môže to pôsobiť nezvládnuto, ale režisér perfektne zvláda finesy všetkých filmových, divadelných i hudobných foriem, ktoré využíva a ak niekto pozná Shakespeara, dôjde mu, že Luhrmannova vízia je nielen uletená, ale aj jasná.  Celé je to veľmi premyslené a Shakespeara to naozaj modernizuje, dokonca bez toho, aby ho to zrádzalo - Až na tie dialógy v pôvodnej podobe, to bol úder pod pás!! Ale fakt, že si tam každý môže niečo pre seba nájsť, tak ako v klasikovej tvorbe spred pol tisícročia, tvorenej pre všetky vrstvy alžbetínskeho (respektíve shakespearovského) Anglicka, znamená súčasne aj to, že málokomu to sadne ako celok. Ostatne, aj tá hra je taká všelijaká, a hoci je zo všetkých Williamových hier najznámejšia, rozhodne nie je najlepšia... Našťastie mal Baz k dispozícií jeden tromf... - Pretože jediné, čo je popri tom premenlivom kolotoči nálad, foriem a emócií stále a jednotné, je po celý čas konštantne vynikajúci a absolútny Leonardo, v ďalšom zo svojich dychberúcich hereckých výkonov. V každej chvíli perfektný a úchvatný, ťahá ten farebný a rozkolísaný galimatyáš neúnavne vpred k notoricky známemu a očakávanému, no napriek tomu prekvapivo emocionálnemu, záveru. ()

Doudis19

Claire Danes parádní, líbila se mi i hudba v čele s písní od Desree a asi nejlepší část filmu u akvárka na Karnevale. Ale celkově mi to přišlo hrozně levný a odfláknutý(možná to bylo zvoleným vizuálním stylem) + konec ohromně kýčovitej a přebarvenej a to jsem se na tu obehranou scénu tak těšil.. :-/ ()

Remivsremi

Dlouho jsem se takto u začátku filmu nepobavil. Jako nápad to je velice zajimavý a kdo má rád Shaka měl by se na tuto "moderní" verzi podívat. Taste meče! ()

filmmovier

Romeo a Julie v naší době? Nu což, nápad je to zajímavý, s výsledkem filmu je to o něco horší. Předně musím pochválit obsazení - Leonardo DiCaprio a Claire Danes to zahráli pěkně a hodili se k sobě. Z tvorby Buzze Luhrmana toho moc neznám, ale tímhle filmem mě zaujal. Překvapilo mě, že tu nechali verše, i když je to moderní. Ale právě proto je to tek vtipné (meč ráže 9mm). Film jako celek byl ovšem ohromně trapný a nezáživný (hlavně první část byla hrozně debilní). Ovšem jak se příběh blíží k tragédii, napětí se stupňuje a vy od toho nemůžete odtrhnout oči, protože ten konec je fakt mistrovsky natočen... a nakonec jsem hodnocení zvednul. Potěšil mě i naprosto senzační soundtrack - efektivní, nezapomenutelná hudba, krásně se do filmu hodí (100%). Z herců musím pochválit ještě Miriam Margolyes a toho chlapa co hrál Vavřince. Romeo a Julie 1996 je film, na který jen tak nezapomenete. Romeo a Julie je efektivně natočený film se skvělými herci a soundtrackem a neuvěřitelným finále. Budete ho buď obdivovat, nebo nesnášet. Pro mě platí ta první varianta, nakonec se mi to přece jen dost líbilo. Za mě rozhodně 80%. ()

Mr.Ripley

Luhrmann v plné polní - Odpudivé znásilnění legendární hry nebo odvážné avantgardní přiblížení pro současnou generaci? Záleží pouze na vás, kterou stranu si zvolíte. Pro mne kdesi v půli cesty. Pozměněné důležité party jim jaksi neodpustím i přes srdceryvnou závěrečnou dvacetiminutovku. ()

UhLee

(5/10). Tohle bylo pro mě hrozně těžké sledovat, protože příběh mladých milenců znám velmi dobře a měl jsem tuto divadelní hru ve výběru maturitní četby. Originální pojetí Baze Luhrmanna mi moc nesedlo. Hlavně v úplném začátku filmu jsem byl v naprostém šoku, co se to vlastně děje a nemohl jsem se na tuto prapodivnou notu naladit. S postupem času jsem si začal víc a více zvykat, ale abych pravdu řekl - z výsledku nadšený nejsem teda vůbec. Dokoukat tento filmu mě stálo docela hodně úsilí a původně jsem zvažoval i nižší hodnocení. Zvláštní střih, který film celý film provází mi taky docela pil krev, protože je kvůli němu film hrozně nepřehledný. Prvků, které tento film zachraňují od úplné filmové tragédie je hned několik. V první řadě je to rozhodně sebejistá a dravá režie Baze Luhrmanna, který tam jasně obtiskl svůj rukopis. Herecké výkony ústředních představitelů jsou taktéž na velmi vysoké úrovni. Mladičký Leonardo DiCaprio v sobě skrýval už tehdy nesmírný herecký talent a i zde přišlo na jeho ikonický výbuch vzteku. Film obsahuje několik nádherně natočených sekvencí, jako například první polibek a na straně druhé ten úplně poslední. Všechny tyto nezapomenutelné scény jsou však naředěny hrozně divnými a nezajímavými scénami, takže zůstane v ústech jenom nechutná pachuť. Když jsem ve filmu uslyšel tóny mojí milované skupiny Radiohead, tak jsem byl štěstím bez sebe. Mrzí mě však to, že píseň Exit Music (For A Film) byla složena pro tak kontroverzní film, který se mi jednoduše spíš nelíbil než líbil. Teď už budu mít navždy spojenou tuto milovanou skladbu s tímto divným filmem, který mě spíš rozčaroval než potěšil kvalitním filmovým zážitkem. Filmových adaptací této ikonické tragédie je nespočet. Tato konkrétní určitě nebude patřit k mým oblíbeným a budu na ní vzpomínat, jako na jeden z nejrozporuplnějších filmů, jaké jsem kdy měl možnost spatřit. ()

Samuel7

Kdybych nečetl nádhernou předlohu, určitě bych měl z tohoto filmu daleko lepší pocit. Hlavní zásluhu na tom, že snímek je často krásný a sem tam i silný, má právě Shakespeare... Tvůrci jeho hru nedokázali příliš vylepšit a téměř žádná ze scén mezi Kapulety a Monteky mě nezaujala. Když byli ovšem středem dění Leonardo DiCaprio a Claire Danes, to bylo něco jiného. Láska tam byla opravdu cítit... Zbytek bohužel až na nosnou kostru příběhu občas trapný, někdy kýčovitý,... A vůbec, kdo říkal, že Moulin Rouge je jeden velký kýč, tak nevím, co poví na tohle. Zato nasvícení je skutečně pěkné, všechny ty neony, svíčky - krása. Pokud ale chcete variaci na Romea a Julii, raději sáhněte po vkusnějším West Side Story, které je tímto příběhem inspirováno sice jen částečně, ale rozhodně je daleko vkusnější než Shakespeare a lá Luhrmann. ()

Jizni Tlapa

Zajímavě natočená klasika. Brilantní převedení do současnosti a přímo úžasný Caprio, kterého dle mého názoru vynesla tahle role na filmová plátna v novém světle a do povědomí diváků jako skvělého herce,kterému žádná role není cízí. ()

July

Bez okolků přiznávám, že jsem vydržela jen čtyřicet minut. Luhrmann mě nesmírně potěšil Moulin Rouge a Austrálií, ale sledovat jeho Romea a Julii pro mě bylo těžké. Iritovalo mě, jak postavám v moderním prostředí plynou z úst autentické repliky, úvodní sekvence byla takřka nesnesitelná a málem jsem vypnula už po oněch pěti minutách střetnutí u benzinové pumpy. A ještě musely být všude vysvětlivky, kdo je kdo a kde se právě nacházíme! Pro průměrného amerického diváka, který Shakespeara nikdy nečetl ani neviděl, to může být zajímavý, a dokonce užitečný počin, ale na mě působil spíše jako parodie. Při scéně, kde Mercucio představuje "královnu Mab" jako pilulku extáze, jsem měla chuť nahlas klít. Dávám jednu hvězdičku za sebe plus ještě jednu za to, že film mohl některým méně vzdělaným alespoň vzdáleně přiblížit Shakespeara. Příště však raději sáhnu po adaptaci bližší jeho dílu, nejlépe evropské. ()

Endyis

Viděno nyní po dlouhé době a musím říct, že Luhrmann opravdu zaválel. Absolutně je neadekvátní nízké hodnocení některých lidí ode mě z oblíbených. uživatelů Sice zpracování z roku je 1968 je na vysoké úrovni, ale pro mě osobně se jedná o nejlepší verze, která je skvěle prošpikovaná všemi možnými filmovými styli. Shakespeare současného milénia. Skvělé režisérksky, hudbou, kamerou i herecky. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)