Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Radek.SCH

Tak toto nee. Romea a Julii jsem četl k matuře, takže jsem si o tom udělal určitý obrázek (ve kterém mě jenom utvrdil Zamilovaný Shakespeare) a z původního Shakespearea tu zbyly pouze "dialogy". Ale ty, které by se do divadla perfektně hodily, tak tady působily naprosto nepatřičně a zbytečně. Navíc Luhrmannův STYL se mi vůbec nelíbí. Podle mě by se mělo ve filmu minimálně mluvit. Film je totiž obrazové médium, takže je mluvené slovo podle mě zbytečné. A navíc by se mělo používat minimálně barev. Nesnáším ty roztančené, rozpívané, chychotající a optimistické filmy. A Baz se v tom naprosto a bez ostychu vyžívá. Nesedlo mi to. ()

TETŘEF

Neuvěřitelně pohlcující koncepce staré mluvy, moderních postupů (občas až šílený střih), krásné ženy, krásného Leonarda, skvělé muziky a hrsti drobných nápadů navrch. Kvůli kvalitě ripu mám bohužel druhou půlku zprostředkovanou za trochu spartánských podmínek, ale přesto a minimálně do dalšího shlédnutí za 5./druhé podívání/ Dechberoucí. ()

Vakomlok

Shakespearova klasika v moderním hávu. Zní to zvláštně, ale výsledek je překvapivě velice slušný, snad jen škoda té videoklipové stylizace. ()

gogoroxy

Vynikající hudba, herecké výkony a skvělá režie. Muluju ten nesmrtelný příběh lásky, a zasazen do dnešní doby neztrácí na kráse. Kdo by si nepřál zažít něco tak silného, čistého a opravdového v jakékoli době? Originální zobrazení Romea a Julie se pro většinu nevyrovná snímku z roku 1968, nicméně scénu u bazénu jsem si přetočila třikrát. Sladký žal je loučení, že bych neustále říkala dobrou do svítání.. ()

DHDV

Klasika převedená (ve filmu se mi libí použití orginálních veršů) do moderního hávu aby byla stravitelnější pro většinu/mladší masu lidí a hlavně stylová parádička od Luhrmanna. Tento film sem viděl opravdu mnohokrát, jednou mě zaujala vizuální stránka filmu, podruhé herecké výkony anebo originální soundtrack. Ve filmu se objeví mnoho „tehdy mladých“ výborných herců. Na to jak sem Dicapria neměl rád, tak mu postupem času docházím na chuť, hlavně sem jeho filmy začal vyhledávat po Krvavém diamantu a Počátku (docela nedávno) . Danes je kapitola sama osobě, krásná herečka s velkým nadáním (perfektní byla ve Hvězdném prachu). Tento film nezaujme svou dokonalostí spíše jako svou vizuální a originální stránkou. Někdo v tom vidí kýč, někdo starou klasiku v novém hávu…Závěrečná scéna ve filmu je opravdu perfektně/silně romantická procítěná. Herci do toho opravdu daly hodně… Z pohledu dneška byl William hodně nadčasoví! ()

JanKukulín

Nejsem proti inovacím klasiky, ba naopak, ale tyto inovace musí mít své opodstatnění ,no a pokud jejich jediným důvodem je zaměření na mladšího diváka.... ()

mrtvej pes

Se vší úctou k nepřekonatelně nádherné a působivé Shakespearově předloze musím říct, že tohle pojetí bylo brilantní. Místy jsem se děsila i já (přehnaná originalita, která by mohla mnohé spíše odradit), ačkoliv jsem byla všema deseti pro inovaci, ale celkový dojem u mě zůstal velice kladný. Film je co do obraznosti poutavý a zajímavý, sršící, hýřící. Velké plus má pro mě Mercutio. Vlastně celou hvězdu (a možná i o Mercutiovu paruku k tomu) navíc připisuji za skvělé a přesvědčivé herecké výkony. DiCaprio opět nezklamal - on to snad ani nedokáže. ()

Fawkes

Po shlédnutí tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Na jedné straně jsem byl překvapen jak byla dodržena celá posloupnost děje, totožné dialogy i knížní jazyk. Na druhé straně ale mám problém s prostředím, ve kterém se tento příběh odehrával. Přece jen kombinace básnického jazyka a mladých lidí dnešní doby je neslučitelná a mnohokrát vyznívala dost komicky. Myslím, že by udělali líp, kdyby zachovali i dobu a prostředí. Úvod (představování postav) se mi teda vůbec nelíbil a ten ples byl taky celkem přehnaný. Mé hodnocení se ocitá někde okolo tří hvězd. Kladů bych asi našel víc, kromě děje, třeba ještě dobře ztvárněné důležité scény, nebo celková druhová polovina filmu, o úplném konci nemluvě. (64%) ()

Hermi14

No... co napsat. Tento film ve mně zanechal velice rozporuplné dojmy. Rozumím zdejším nízkým i vysokým hodnocením. Na jednu stranu jde o celkem zajímavý film, který určitě stojí za podívání, pokud by se ale nejmenoval Romeo a Julie. Sám distributor píše "Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době?" No takovýhle určitě ne! To že Verona vypadá jako L. A., že "zlaťáky" jsou dolarové bankovky a "meče" automatické pistole, no... dejme tomu. Ponechat ale celý text původní a poslouchat týpky v havajských košilích, kteří vypadají že neumějí do pěti počítat, jak mluví 400 let starým jazykem, to už je opravdu trochu moc. Nic proti moderním úpravám, ale při pohledu na tohle se Shakespeare musí obracet v hrobě. ()

Kaktusak12

Shakespeare není moje krevní skupina, ale zajímalo mě, jak se s ním Baz popere. Musím uznat, že zasazení klasické otřepané tragédie do současnosti, kde Montekové s Kapulety představují znepřátelené gangy, je zajímavé a po Luhrmannovsku značně spektakulární..ale i přesto mě to nijak zvlášť neoslovilo. Po vizuální a hudební stránce perfektní, jinak nic, co musím vidět znovu.. ()

anatheman

Nevím, jak tento film adekvátně okomentovat. Napadá mě pouze slovo "kýč". Obecně nemám nic proti tomu, když se klasiky dávných autorů aktualizují. Nicméně tohle... OK, jsem schopen porozumět tomu, že z Kapuletů a Monteků autoři vytvořili gangsterské rodiny. Nicméně spatřit, jak si kupříkladu u benzínky tito "beach" gangsteři vyměňují urážky v bankversové staroangličtině a šermují s pistolemi, zatímco je nazývají kordy... No to jako né. Obecně nechápu vztah některých tvůrců ze západních koutů naší civilizace k Shakespearovi. Na jednu stranu se obsedantně drží Williamovy kompozice, na druhou stranu se snaží jej aktualizovat, přičemž vznikne totální audiovizuální blábol. No nic. Ty dvě hvězdičky jsou za Lea a Claire... a v podstatě i za odvahu. ()

Nerd4Dreaming

Některý nápady by se neměly dostat na plátno. Vizuálně super ale shakespearovská angličtina naroubovaná na moderní prostředí působí neuvěřitelně rušivě. Sorry jako. ()

plagjoklas

Toto mohlo byt fakt dobre. Nápad preniest Shakespearovu drámu do súcasneho sveta vrazdnia a mafie sa mi velmi pozdaval. Ocakaval som nieco v style Tarantinovej Pravdivej Romance alevo nieco ako "O", ale dostal som nieco co som takmer hned na zaciatku vypol. Len hned úvodná scéna na benzínke je ako vystrihnutá s nejakého Céckového akcniaku. Po vyzuálnej stránke je film dobrý, ale hend ako zacnú postavy hovorit tým Shakespearovským jazykom pôsobí to trápne. A co mám povedat ku kladným hrdinom. Tý mali byt asi Montequovci, ale ako mám fandit s nejakými sfetovanými pubertiakmi na cele s Tranvestitom? No ale film má aj svetlé stránky a to sú hlavne romantické scény, kde filmu Shakespearovský jazyk nevadí ba co viac aj prospeje. To na com som si pocas filmu nemohol zvyknút tu bolo velmi dobré. A dlasím kladom je ze asi tak od polovice filmu (ked niekto zomrie :)) mi uz ani dalej nevadil ten Shakespearovský jazyk, ale aj tak to bolo také dost neuveritelné. Ale ten záver bol perfektný, iba ten záber na Romea a Juliu ako lezia v kostole bol pridlhý a to co prislo potom bolo iba zbytocne natahované. Takze tento film je dost sracka, ktorá si tie 2* zasluzi koli romantickým scénam a druhej polovici, hlavne záveru. ()

martiňák

Filmu jsem se dlouho bránil, protože jít na Romea a Julii kde hlavní roli hraje Leonardo Di Caprio se mi prostě nechtělo. Sice mám Leonarda dost rád, ale říkal jsem si, že úplně všechno s ním vidět taky nemusím. Když jsem ovšem shlédl fantastické Moulin Rouge, bylo jasné, že RaJ musím vidět co nejdřív. Baz Luhrmann má svůj zřetelný, zběsilý vypravěčský rukopis (podporovaný originálně zvolenou působivou hudbou), který mi fascinuje a jen si říkám jaká je škoda, že netočí víc. Leonardo Di Caprio i Claire Danes jsou coby představitelé hlavních rolí dokonalí. Točit Romea a Julii by v drtivé většině případů bylo krajně zbytečné a neoriginální, v tomto případě se jedná o film mimořádně originální, který si ale zároveň zachovává sílu předlohy. ()

levente

Po dlouhé době viděno na DVD. Luhrmanovův film má mnoho předností, mimo mile chlapeckého DiCapria a mlaďounké nežné tváře představitelky Julie jsou to dokonale precizní scény, na nichž se příběh příběhů odehrává, dále hudba, přičemž titulní píseň sic několikrát použitá, při scéně s akváriem a následném tanci Julie s Paridem, rozechvívá, dýchá do dlaní, hladí. Ve své netolerantnosti musím dít, že jen hlupák by filmu zazlíval moderní pojetí. I tací se najdou, nicméně vězte, že takovýto přepis, při zachování originálního textu s nesmírně inovativním přístupem, je prací geniální. Film udržel křehkost příběhu, aby překvapoval vtipem, oslňoval mladou krásou a zároveň rozehříval stovky let starým textem, který byť ne v nejlepším překladu, pohlcuje. Jak poznamenala přítelkyně, pro středoškoláky ideální Shakespeare.... ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)