Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite. (Film Europe)

honajz2

Původně jsem si myslel, že to bude podobenství nebo symbolistický film. Když nepočítám těch pár naivních a trapně jednoduchých symbolů ("splynutí" skrze sex), které bych nepočítal na prstů jedné ruky, tak tím ten film není. Tak jsem během filmu pořád čekal nějakou hlubší myšlenku, nějaký přesah. A k tomu taky nedošlo. Takže je to jen příběh o seznámení dvou vzhledově odpudivých lidí (abych nespoileroval, ale ono se to dá odhadnout), který se dělí na (odhadnutelný) kriminální příběh a na příběh romantický, přičemž se oba na konci prolnou. Ten nápad sice sám o sobě není marný, je slušně zahraný a ani kamera není k zahození a kdyby to mělo nějaké lepší tempo, většina scén nepůsobila déle než má a vystřihly se ty zbytečné scény, asi by se mi i líbil. Horší je, že tady jde jen o ten bizarní příběh, ale jinak je to naprosto prázdné. Což je dost blbý, když se to snaží tvářit strašně inteligentně. Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem prostě víc a taky že tu potenciál na něco víc byl. Takhle zůstala jen zajímavá a ne úplně blbě vymyšlená historka, která je ale nudná a myšlenkově vyprázdněná. Lepší 2* ()

dubinak

Můj téměř nejvíce očekávaný varský kousek, který mě svými čerstvými ohlasy lákal víc a víc. Nakonec musím po projekci říct, že na moje vysoká očekávání mě to trošku dost zklamalo, ale na druhou stranu na to často vzpomínám jako takovou raritku, jíž jen tak běžně neuvidíte. Myslím, že s tématem severské mytologie jsem na podobný snímek nikdy nenarazila. A teď k samotnému filmu. Už jen ten fakt, že hlavní dvojice je svým pouhým zjevem nadmíru znepokojivá nepřispívá k tomu, že se budete po dobu projekce cítit příjemně. Ba naopak, režisér Abbasi se snaží vás do rozpačitých situací přivádět neustále. Časté humorné linie se prolínají s nejistými a absurdními dialogy, které střídají až nekorektní, dalo by se říct nelíbivé až pohoršující scény. Je to přesně ten typ filmu, u kterého nevím, jaký mám mít výraz, protože těch pocitů se ve mně míchá až moc. A umím si i představit, že bych si tento film užila spíš doma než ve Velkém sále s tisíci lidmi, protože jsem neustále myslela na to, že se trochu stydím, že na to koukám. Velmi netradiční zážitek u netradičního příběhu. KVIFF 2018 ()

Topco

Hranica. Ako colná hranica medzi dvoma krajinami, hranica medzi zákonom a zločinom, láskou a rozumom, hranica medzi ľuďmi a inými bytosťami, medzi civilnou skutočnosťou a rozprávkovou mytológiou... či dokonca sexuálnymi rolami. Zaujímavé je sledovať, keď film niektoré tieto hranice zvýrazňuje, iné stenčuje a inokedy zasa úplne stiera, čo podčiarkuje nepredvídateľnosť príbehu. Prapodivný mix severskej sociálnej depresie, živočíšnej romance, temnej detektívky a škandinávskej fantasy. A ono to u mňa krásne zafungovalo! ()

laik_60

Hranica. Hranica medzi fantáziou a realitou. Medzi ľudstvom a "troolstvom". Žena oplodňujúca muža, muž rodiaci neoplodnené - jednovajcove trollčence. Aký je koniec ? Nechajte sa prekvapiť, "pozdravom z fínska". Ale "popis" k filmu je pravdivý. Je v ňom všetko, aj dráma, aj napätie, aj fantasy aj romantika, aj krimi. Zaujímavý škandinávsky počin. ()

StanislachKo

Ach toto je riadna kktina... a jeden z dôvodov prečo severskou filmografiou trochu pohŕdam. Čo v žiadnom filme z tohto vrhu nechýba: 1) pomalé až slimáčie tempo 2) kamera skoro pol filmu zozadu nad rameno hlavnej postavy 3) mám nechutné postavy, tak ich proste musím ukázať nahých, prípadne súložiacich (čo je btw asi bez preháňania to najnechutnejšie, čo som v živote videl.) A tá detektívka bola taká, že.. gňagh. Čo ma pobavilo, tie ich jazvy, lebo vieš čo s takýmito robil Thor. ;-) Toto mohlo byť viac rozvinuté... ()

chelseaman22

Impozantní film o tom, kterak trollové na severu Evropy nevymřeli. Ono o trollech se všeobecně ví snad jen to, že jsou tupí jako sedlo od koně a smradlaví jako CH3(CH2)2COOH vylitá v květináči. Co se skutečně nevědělo, bylo to, že troll-samec má vagínu a trollice-samice má chuj podivného vzezření. Rovněž se doposud netušilo, že troll (bez ohledu na to, zdali má vagínu či chuj podivného vzezření) disponuje vlastnostmi mozkomora ergo vycítí pocity u člověka-netrolla. Nezapomenutelný a současně silně znepokojující film. 85% Celosvětový příjem k 6. 3. 2019: $944,990 ()

Johnny.ARN odpad!

Naposledy ma tak intenzívne napínalo pri Antikristovi, ale toto to tronflo na plnej čiare. Škaredé, odpudivé, nechutné a to sa skončila len úvodná scéna. To je len pre silne povahy. Alebo pre feťákov. Nič medzi tým. Tie dlhé severské noci nemajú dobrý efekt na pristahovaleckých Iránčanov a následne ani na zvyšok Európy. Neviem prečo je teraz taký boom okolo severských trollov, ale mám radšej počiny, kde ich lovia a bojujú s nimi, ako kde sa ich snažia integrovať. Takže, Severania, Iránčana prosím deportujte naspäť, nech vám nekurví meno vo filmovej Európe a ostante radšej pri mrazivých detektívkach. Pre dobro všetkých zdravých ľudí dúfam, že to sošku nevyhrá. Tu je aj ODPAD málo.... ()

Tosi

Odvážný a podivný film, kterým bych mohl strašit malý děcka. Obličeje hlavní hrdinů totiž sympatie zrovna nevzbuzovaly, ale faktem je, že takovýhle příběh jsem nikdy předtím neviděl. Mytologie trollů přenesená do dnešní společnosti je originalita jako prase a i když je tam scéna, ze který bych blil, šoupnu tam s odřenejma ušima čtvrtou pecku. ()

Skeksis

Ďalšie klišé, ako každý film podľa Rosamundy Pilcherovej. Krásavica roka a najväčší playboy široko-ďaleko. Úspech v práci, romantické scény, chutné jedlo, nejaké tie deti, nejaká tá záhada... Ten John Alvide Lingvist musí byť Pilcherovej syn, a Ali Abbasi tiež asi príbuzný tej druhej, čo ani neviem ako sa volá. ()

haluska11

Bizarní romantické krimi na způsob severské mytologie. Ohraná základní premisa zní: Kráska a Zvíře se mění ve dvě zvířata, které společnost apriori odsuzuje kvůli jejich ošklivosti a odlišnosti. Můžete to brát jako alegorii na rasismus; můžete to brát jako dalšího Shreka; ale ve své podstatě jde  o hodně inovativní fantasy thriller s nejpodivnější sexuální scénou v historii kinematografie. ()

TroiMae

Nečekané. Celovečerní provedení jisté epizody Akt X. Skandinávsky naturalistické, raw, syrové… a ne-lidské. Příběh. Příroda. Dialogy vagíny. Food porn… raw food porn, ale pořád food porn <3 A nakonec inspirativní v tématu sebeurčení. My rozhodujeme, jestli jsme poškození, divní, muž, žena, jestli jsme troll, člověk, nebo příslušnice policie. Hranice. A rozhodně po tom filmu ještě zůstane ocas… ()

Seti

V podstatě taková Pretty Woman, jen Julia Roberts nebyla štětka, ale celní úřednice; Richard Gere nebyl chlap, ale ženská; nestalo se to v Americe, ale ve Švédsku a všichni byli trolové. Zajímavě extraordinérní podivnost. ()

Azurose

První dojmy z filmu jsem měl hodně smíšené. Zajímavý příběh, zajímavé postavy, moc krásný styl, ale něco tomu zkrátka chybělo. Po odhalení důležitých poznatků ke všemu, co se dvěma hlavním postavám děje, jsem měl zážitek z filmu silný. To, že tato fakta nevíme od začátku filmu je ohromně super, protože film dovolí probudit myšlenky a prožít si příběh Tiny jejíma očima - v nevědění. Ohromnou pochvalu dávám závěru filmu - nebo spíše metaforické poslední třetině filmu - za poutavé zpracování obyčejného příběhu. ()

kolemjdouc

dobrá práce maskérů ale to je všechno co se dá ocenit.Prostě nesnáším filmy při kterých se mi zvedá žaludek.Další film ,který jsem nedokázala zhlédnout celý.Nešlo to ani silou.Němci v poslední době dokáží vyrobit buď přeslazený doják nebo nechutný detailistický paskvil. ()

Brylin

Jakmile Tina začichala, byl jsem lapen a švédský režisér íránského původu Ali Abbasi si mě dokonale přitáhl. Lehký a svůdný rozjezd se ve druhé polovině snímku začíná zahušťovat, ztemní a chvílemi není nic jak se zdálo. Potemnění vývoje je však nutné, aby příběh dospěl, stejně jako jeho hlavní hrdinka. Osobitý film prodchnutý severskou mytologií si mě získal svou syrovostí, tmavými odstíny lesa a zemitou vůní hmyzu a hub. Nakonec přece jenom pět hvězdiček a srdcovka 53. KVIFF. ()

Pawlisman

Nevím proč tak nedoceněné, originální, krásné a navíc i dějová linka s napětím. Jako jo, nemluvě o maskách a nápadu atp...Dobréé, sic se začátek pomaleji rozjíždí. ()

Saur.us

Severská mytologie v odpudivě naturalistickém hávu. Velký artový bizár. Měli snad tvůrci na mysli, že všechen transgender je zlo? Kdo ví. ()

Kulda24

Nezkoumal jsem dopodrobna popisek filmu nebo komentáře a tak jsem si myslel, že jsem si pustil dramatický snímek o lásce dvou ohyzdných lidí. Začátek příběhu byl velice příjemný a pozvolný. Jedna z hlavních postav Tina pracuje u bezpečnostní kontroly a svým "šestým smyslem" cítí z lidí grázly. Tím se dostane k vyšetřování zlých lidí a tady se ve filmu rozvíjí žánr kriminální. Co jsem opravdu nečekal bylo, že film začne být i fantasy a to potom, co si Vore, druhá ohyzdná hlavní postava, pronajme chatku poblíž Tiny. U jejich společného sexu, kdy on byl ona a měl vagínu a ona byl on a měla vagínu, ze které cosi trčelo, jsem si říkal, že klasické vztahové drama už to opravdu není. Tohle jsem rozhodně od Dánsko-švédské produkce nečekal. Na druhou stranu od festivalového snímku to čekáte. Těžko se to shrnuje, ale mix žánrů nastupoval opravdu jemně a mě jako diváka to tedy neodradilo, spíše naopak. Děj vás vtáhne a pustí až u úplného konce. Po filmu jsem se podíval jak jsou herci skutečně krásní a říkal si, že to možná nemuselo být fantasy, ale což. To by nebylo ono, kdyby tam hráli lidi a né Borisové bestie. Další festivalová jednohubka, kterých není nikdy dost. 70% ()