Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite. (Film Europe)

POMO

Detektivní schéma, vychýlené festivalovým bizárem s různorodým myšlenkovým klíčením. Přes zdánlivé prvky fantasy zůstáváme pevně v realitě - a o to děsivější a znepokojivé. Tvůrce ji nazývá “Nordic realism”. Psychologický, fyzický, místy pro někoho možná až odpudivý zážitek, vždy ale společensky reflektující a ze všech uhlů pochopitelný. A navíc jednohumorně odlehčený - pokud tedy záměrně. Nejsem si jistej. [Cannes] ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $771,930Tržby Celosvetovo $1,618,000▐ Bizardné do špiku kosti. Poctivo chladné, hrajúce sa na hrane znesiteľnosti. Stačí už len na začiatku vidieť tú tlamu colníčky, čo na diaľku vyčmuchá zloducha, tobôž perverzáka. Sakra dúfam že ta herečka mala tak namakanú masku, lebo mať taký ksicht tak ďakujem pekne. Dejovo správne zamotané a na správnych miestach ohavno šokujúce, malo to hlavu aj pätu a to zachádzalo pekne zo vztýčenou hlavou dokonca do žánru fantasy. Trolovia útočia a Švédi zas prekvapujú. /videl v kine: 70%/ ()

Rimsy

Inu, tenhle mix žánrů zamotá hlavu leckomu. Komedie, melodrama, thriller, fantasy - prvky všech těchto žánrů tu jsou v nemalé míře a snímek několikrát změní svůj tón. Poměrně rychle se člověk začne stydět za úvodní výsměch hlavní postavě a od té doby už si s vámi Ali Abbasi dělá, co se mu zlíbí. Žánrová nevyhraněnost a chuť experimentovat pak vedou k tomu, že se film rozhodně neubírá vyšlapanými cestičkami a několikrát diváka překvapí. Ano, místy ta překvapení budou spočívat v nějaké té nechutnosti, ani ta však není samoúčelná a na emoční či satirické rovině funguje. Ústřední dvojice (v reálu mimochodem poměrně pěkní lidé) rozehrává vskutku bizarní podívanou, přesně takovou, jakou na festivalech chceme vidět. Příjemné překvapení letošních Varů. ()

emma53

Upřímně řečeno, něco tak šíleně odpudivého jsem ještě neviděla. Několikrát jsem se musela podívat na profilovky dvou hlavních protagonistů, abych viděla, že jsou to normální, pohlední herci. Tudíž maskérům patří velké plus. Jinak absolutně nevím jak bych měla něco takového hodnotit. Vůbec se nedivím, jak tady jeden uživatel píše, že lidé odcházeli z kina. Já jsem musela občas přimhouřit obě oči, páč se to prostě nedalo pozřít. Padmé_Anakin na konci komentáře má vsuvku, že by jí zajímalo, na čem tvůrci při natáčení frčeli a já se k ní v tomhle směru přidávám. Gratuluji sama sobě, že jsem to dala celé. ()

Asia_Power

Jelikož mám dnes výjimečně dobrou náladu, tak Vás hned zkraje nenaseru a přiznám, že komentář obsahuje bojlery. Kdo bude číst dál a pak se rozčilovat a cákat mi do pošty proč spoileruju, jest kokot. Tak a nyní k filmu - Rozhodně cením nápad, že Tina a Vore nejsou prostě jen dva nepovedení neskutečně ohavní zmrdi, ale prostě a jednoduše trollové, což vysvětluje proč má chlapík Vore píču a oba serou strachy u bouřky. Každopádně film sázel na nechutnost v tom, že když spolu prcaj dvě individua jak z Jedličkova ústavu a ještě zmutovaný a lascivně si cpou jazyky do prdele, tak z toho bude divákovi špatně. No já z toho měla záchvaty smíchu a v okamžiku kdy Tině z kundy vyrost žampion (trollí kokot) a rázně s ním vošoustala Voreho píču, tak jsem se smíchy válela na zemi a scénu si pustila asi 5x. Takže tady jsem jako divák nehorázně zklamala, páč mi z toho mělo být zle, alespoň kámošky z toho málem blily. Jinak je to ale vcelku koukatelnej snímek o tom, jaký to je zjistit, že jste trollice a bojujete sama se sebou jestli máte unášet, a možná i žrát, děti nebo to nahlásit na policii. Každopádně nejvíc fantasy ve filmu pro mě bylo, že Tina měla, předtím než potkala Voreho, chlapa. Že jí z kundy rostou žampiony a je troll to beru to se může stát, ale že tohle stvoření bude chtít někdo dobrovolně prcat (i když to je ohavnej rachitickej zmrd) to už není ani fantasy, to je sci-fi jak svině. Každopádně kdo chce vidět šoustat trolly, tomu tenhle film doporučuju a přidávám výzvu. Zkuste hned potom sníst žampion. ()

Sarkastic

„Nechci žít jako předtím.“ - „Seš si jistá?“ - „Nemám co ztratit.“ - „Rozmysli si to. Náš způsob života…to není snadnej život. Je těžkej.“ - „Ale může bejt krásnej.“ - „Moc krásnej.“ Režisér Ali Abbasi mě zaujal Svatým pavoukem. Vzhledem k různorodosti hodnocení i žánrů jsem se v případě jeho o 4 roky staršího filmu Tina a Vore raději dopředu připravil na mnohé, přesto mě v lecčem překvapil. Zpočátku mě snímek hodně bavil. Zajímavou hlavní postavou, rouškou tajemna ohledně její schopnosti a samozřejmě vpádem nové, ještě divnější osoby do jejího života, který se tím celý převrátí naruby. Jenže zhruba od poloviny snímku se film začal odvíjet směrem, který mi neseděl. A to včetně samotného konce, který byl předvídatelný a z určitého úhlu pohledu zoufale normální. Snaha šokovat a zhnusit diváka u mě příliš nefungovala, ačkoliv připouštím, že pojem „živočišný sex“ dostává v tomhle filmu docela nový rozměr, ehm. Podtrženo sečteno, tomuhle dílku o jinakosti, hledání sebe sama, vlastního místečka na tomto světě a spřízněné duše dávám lepší 3*. ()

Gilmour93

LGBTT..? Nordic noir, supernatural horor a realismus dílem magický i sociální nabalení na love story a proces hledání identity, když jste součástí menšiny. Diváky trolící Abbasi to tak koncipoval, protože na milostný příběh jde navázat prakticky cokoliv, nicméně podmínkou je, že musí být natolik silný, aby to unesl. Škoda, že při erotické scéně nevylezlo slunce, protože mít ho jako šutr, měli by to ještě intenzivnější.. ()

Radko

Mimoriadnou schopnosťou nadaná policajtka slúži na švédsko-dánskej hranici. Jej policajná schopnoť spočíva v zavetrení a následnom vyčmuchaní zásielky drôg, ale napríklad aj pornografického materiálu. Cíti totiž nielen vône, ale aj pocity ľudí. Napríklad intenzívny strach plynúci zo spáchania niečoho zlého. Jedného dňa pri štandardnej hraničnej kontrole vyčmuchá ďalšieho podozrivého, no policajti pri prehliadke neobjavia nič. Záhadný neznámy je policajtke niečím blízky. Nielen vzhľadom, odpudzujúcim okolie, ale aj správaním. Zbližujú sa. Príbeh o inakosti pokračuje. Bez zbytočného pátosu a nezmyselnej právdoláskovej zhovievavosti a dobroty. Naopak, nekompromisne a drsne, zároveň veľmi humorne a obdivom k okolitej prírode. Z ktorej si deti prírody berú nevyhnutné. Poznámka: Okamžite, ako som prvýkrát prekročil hranice Nórska a neskôr Islandu som vedel, že existujú iné bytosti. Cítil som ich. Neskôr videl. V skalných stenách, v obchodoch so suvenírmi, počul ich zvuky a kvílenie nocami strávenými pod pláteným prístreškom v nehostinných končinách, pri riekach, skalných roklinách, jaskyniach a sopkách. ()

Davies182

Slovní spojení "pohádka pro dospělé" dostává díky tomuto filmu nový rozměr, a je škoda, že ačkoliv již dvě knihy autora předlohy u nás v Čechách vyšly, na Gräns jako čtenáři stále čekáme. Určitě bych si ji totiž jinak před snímkem přečetl. P.S. Chlapi, rande s některýma filmama vážně nekončej vysněnou souloží, a Tina a Vore je toho myslím víc než jasným příkladem. Tohle fakt není dobrej nápad, jak svý femme fatale ukázat váš vytříbenej artovej styl. ()

darkrobyk

Chvilku trvá, než se divák dozví, proč pohledná Eva Melanderová je znetvořená až hanba. Ostatně podobně zrůdný Milonoff už dopředu tak trochu napoví. Fantastické drama lze samozřejmě chápat různě - jako příběh, který můžou natočit jen na severu, jako alegorii lidské společnosti, nebo jako tragický milostný příběh, co možná až tak tragický není. Důležitou roli hraje lyrická složka - nejlepší jsou vodopády, hned potom liška a v závěsu los. Lesní sex jen tak v nějakém filmu neuvidíte. Přes všechnu syrovost konec potěšil. Dal bych si larvu... ()

misterz

Zaujímavé, čo všetko si odnesie ocenenie z filmového festivalu v Cannes. Aj keď v tomto prípade sa ten iný uhol pohľadu dá pochopiť a dá sa ho brať za prednosť. Dejová linka ale pôsobí dosť zvláštne, pretože je tu dosť čudných vecí okolo postavičiek, ktoré ako celok tvoria neurčitý a miestami až nepríjemný pocit. Príbeh sám o sebe je veľmi jednoduchý - škaredá Marienka stretne škaredého Janka, do ktorého sa tak zblázni, že jej z toho narastie penis. Do toho potom samozrejme predvídateľný twist na záver. Technická stránka spolu s réžiou však neboli zlé - páčili sa mi najmä exteriéry, kamera, práca so svetlom a to, ako sa v niektorých scénach podarilo réžii vzbudiť dojem umenia. Priemer. 60/100 ()

Vančura

Trailer mi přišel zajímavý, ale samotný film mě nebavil a ke konci jsem už jen útrpně vyčkával, kdy naběhnou titulky. Postrádal jsem tam nějaký poutavější příběh, který by si více získal pozornost. A celkově jsem si k tomu nenašel cestu a přišlo mi to nesympaticky bizarní a místy dost nechutné - pár lidí se v jistém momentu zvedlo z kina a vůbec jsem se jim nedivil. ()

pornogrind

Tak nakonec se z toho vyklubala bizarní lehce zvrácená Love Story. Jen pro okrajové publikum. Za tip opět děkuju uživatelce Ratchetka. Slabší 4 hvězdy. ()

Goldbeater

U tohoto filmu je nutností, abyste si o něm předem nic moc nezjišťovali. Znát pozadí postav předem by vám rozhodně pošramotilo překvapivý zážitek. Tina a Vore je opravdu prazvláštní neveselá podívaná, která svými syrově odpudivými scénami a pomalým tempem spíš více diváků odežene, než získá. Natočené je to citlivě a herecké výkony jsou úžasné (před ústřední hereckou dvojicí smekám), nicméně děj by potřeboval trochu svižnější spád. Ke konci se snímek už opravdu trochu táhne, což mi nedovolilo, abych ho více docenil. Rozhodně to však byl velice nevšední zážitek. [KVIFF 2018] ()